9 dni

Malta Śladami Św. Pawła

$2145
10-23-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

MALTA: BUGIBBA- ZATOKA ŚW. PAWŁA- SLIEMA-WIELKI PORT- VALLETTA WRAZ Z OGRODEM UPPER BRACCA, MUZEUM KATEDRALNYM, KOŚCIOŁEM ZAKONU MALTAŃSKIEGO, PAŁACEM WIELKIEGO MISTRZA- MDINA Z WIZYTA W GROCIE ŚW.PAWLA I ROTUNDA  MOSTA- PORT CIRKEWWA- WYSPA GOZO-SANKTUARIUM TA PINU- VIETORIA RABAT- ZATOKA XLENDI- VITTORIOSA- COSPICUA- SENGLEA- FORTECA BIRGU- COSPICUA-  FORTECA SENGLEA- ZATOKA MARSAXLOKK- LAZUROWA GROTA.

 

Jaskinie

Kultura i historia

Plaże

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1. dzień

CHICAGO - MALTA

Spotkanie grupy na lotnisku. Odprawa bagażowa i przelot do Europy.

2. dzień

MALTA: BUGIBBA- ZATOKA ŚW. PAWŁA

Przelot na Maltę. Przejazd do hotelu, w miejscowości Bugibba, położonej przy zatoce Św. Pawła, zakwaterowanie i obiadokolacja– nocleg.

3. dzień

SLIEMA- WIELKI PORT

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Sliemy oraz Rejs Grand Harbour –Msza Święta w kościele pod wez. św. Maksymiliana Kolbe. Przepłynięcie statkiem po Wielkim Porcie, (1,5 godziny). Podczas wycieczki po wodach Wielkiego Portu zapoznamy się z historią Zakonu Maltańskiego, fortyfikacjach wybudowanych wokół obecnej stolicy Malty. Przypłynięcie do redy w mieście Sliema, czas wolny. Powrót autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

View of Balluta Bay and St Julians Bay from above in the twilight. The skyline is dominated by the Carmelite Parish Church (Church of Our Lady of Mont Carmel). In Sliema, Malta.
4. dzień

VALLETTA

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Malty Valletta – wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port , Kościół Zakonu Maltańskiego, czyli kont-katedra Św. Jana Chrzciciela .Posadzka tej świątyni jest jednocześnie cmentarzem ponad 300 rycerzy maltańskich . Wizyta w Muzeum Katedralnym i w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio; Ścięcie św. Jana oraz obraz św. Hieronima, Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza , Teatr Manuela. Powrót do hotelu ok. godz. 16.00, czas wolny, obiadokolacja , nocleg.

 

Panoramic view of Valletta at sunset with Carmelite Church dome and St. Pauls Anglican Cathedral. Malta
5. dzień

MDINA- GROTA ŚW.PAWŁA-RABAT

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do starej stolicy Malty- wizyta w Grocie św. Pawła-wg. tradycji apostoł przebywał w niej po rozbiciu się na Malcie w roku 60 AD, jak opisują to Dzieje Apostolskie, rozdział 27 i 28. W tej grocie modlił się również Św. Jan Paweł II.  Msza w kościele św. Pawła w mieście Rabat. Mosta- słynna rotunda w mieście Mosta z jedną z największych kopuł w Europie. Katedra w starej stolicy Malty, Mdina (wraz z Muzeum Katedralnym). Katedra pod wezwaniem Św. Pawła i Piotra w Mdinie jest głównym kościołem biskupim archidiecezjiMalty, przerwa na obiad, Centrum Rzemiosła i Rękodzieła na dawnym angielskim lotnisku wojskowym, znajdują się tu obecnie warsztaty produkująca lokalne wyroby. Maltańczycy chlubią się filigranami ze srebra; bardzo popularna pamiątka z wyspy jest krzyż maltański wykonany ze srebra właśnie w technice filigranowej oraz wyroby ze szkła, których tradycja sięga jeszcze epoki fenickiej; powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

scenic view on historical town of Mdina in Malta
6. dzień

PORT CIRKEWWA- WYSPA GOZO-SANKTUARIUM TA PINU- VIETORIA RABAT- ZATOKA XLENDI

Po śniadaniu wyjazd do portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (około 30 min) na wyspę Gozo, mniejsza niż Malta, gdyż licząca zaledwie 70 km2. Całodniowa wycieczka na wyspę, na tropach tajemnic megalitów i religii prehistorycznych- zwiedzimy świątynia megalityczną Ġgantija wpisanąw 1980 roku na listę UNESCO. Ġgantije, najstarsza wolno stojącą budowla sakralna Morza Śródziemnego, zbudowana w okresie 3600 – 2500 p.n.e. Msza święta w sanktuarium pod wez.W N.M. P , Sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu, nawiedzili papieże Św. Jan Paweł II w 1990 roku i Benedykt XVI w 2010 roku, podczas swoich wizyt pontyfikalnych na tej niewielkiej wyspie. Ta’ Pinu jest znane z powodu itp. objawień, których w 1889 doznała wieśniaczka z pobliskiej wsi Għarb, Carmena Grima. zwiedzamy również stolice wyspy Victoria-Rabat, Katedrę Diecezji Gozo, pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, z niezwykłym trójwymiarowym zdobieniem  kopuły. Pauza na wypoczynek i kąpiel w zatoce Xlendi- kręcono  tu  m in. fragmenty “Troi” z Bradem Pittem w roli Achillesa. Przejazd do Centrum Rękodzieła Gozytanskiego, gdzie możemy obejrzeć wyroby z których słynie wyspa; koronki, ręcznie tkane swetry, kilimy i inne wyroby tekstylne. Degustacja lokalnych przysmaków; gozytańskie wina, sery, słodycze, likiery. Powrót do hotelu, obiadokolacja. nocleg.

Gozo, Malta – 10/11/17 – The Gozo Citadel fortress on the island of Gozo.

 

 

7. dzień

VITTORIOSA- COSPICUA- SENGLEA- FORTECA BIRGU - FORTECA SENGLEA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie trzech miast; Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Msza święta w  kościele św. Wawrzyńca w Birgu, gdzie zobaczymy niezwykły obraz pędzla Mattia Pretti przedstawiający męczeństwo św. Wawrzyńca. Zwiedzanie  potężnej fortecy Birgu, która odegrała decydującą rolę w czasie wielkiego tureckiego oblężenia w 1565 roku. Przejazd do Cospicua , forteca Senglea, Powrót do hotelu, czas wolny nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8. dzień

ZATOKA MARSAXLOKK- LAZUROWA GROTA

Po śniadaniu wyjazd do Zatoki Marsaxlokk, Lazurowa Grota, Południowe klify Malty. Msza święta w Kościele parafialnym pod wezwaniem Naszej Pani z Pompei  w zatoce Marsaxlokk. Po mszy czas wolny na lokalnym targu. Dalsza podróż wiedzie nas do sławnej Lazurowej groty. Czas wolny nad morzem . Po południu powrót do hotelu; obiadokolacja , nocleg.

Marsaxlokk, Malta – Sep 25, 2021: The Parish Church in Marsaxlokk on the harbor seen from the water
9. dzień

BUGIBBIE - CHICAGO

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, msza Święta w kościele w Bugibbie (jeżeli będzie możliwość), przejazd na lotnisko, wylot do Chicago.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych: Chicago- Malta- Chicago. Loty bezpośrednie lub z przesiadka w wybranym porcie lotniczym.
 • Noclegi w hotelach  3* (nad morzem)
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienka i klimatyzacja
 • Wyżywienie typu HB (7 śniadan i 7 obiadokolacji)
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem  na całej trasie zwiedzania
 • Transfery z/na lotnisko na terenie Europy
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/ pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych w jezyku polskim
 • Koszt biletów wstępów  do katedry w Valletta
 • Wejscie do Groty św. Pawła
 • Bilet wstępu do Katedry w Mdina
 • Koszt Rejsu po Wielkim Porcie
 • Prom i Katedra na Wyspie Gozo
 • Wjazd do  Mosta
 • Wstęp do kompleksu srcheologicznego w Ggantija
 • Koszt taksy klimatycznej
 • Oplata obowiazkowa na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • Codzienne msze święte (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium)
 • Opiekę duszpasterską

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki, ofiara mszalna
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 300 EURO. Cena do potwierdzenia w biurze blizej wylotu.
 • Koszt testów na COVID. (O ile wymagany. Taryfa zgodna z wymaganiami kraju docelowego.)
 • Inne, nieprzewidziane w świadczeniach.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Turcja Kapadocja

Turcja – Kraj Czterech Mórz

$1750 11 dni 11-18-2022
portugalia wycieczka

Winna historia Portugalii

$1790 9 dni 06-04-2023
Malta- wycieczka z Rek Travel

Malta

$995 7 dni 10-29-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 100