Malta Śladami Św. Pawła

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych: Chicago- Malta- Chicago. Loty bezpośrednie lub z przesiadka w wybranym porcie lotniczym.
 • Noclegi w hotelach  3* (nad morzem)
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienka i klimatyzacja
 • Wyżywienie typu HB (7 śniadan i 7 obiadokolacji)
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem  na całej trasie zwiedzania
 • Transfery z/na lotnisko na terenie Europy
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/ pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych w jezyku polskim
 • Koszt biletów wstępów  do katedry w Valletta
 • Wejscie do Groty św. Pawła
 • Bilet wstępu do Katedry w Mdina
 • Koszt Rejsu po Wielkim Porcie
 • Prom i Katedra na Wyspie Gozo
 • Wjazd do  Mosta
 • Wstęp do kompleksu srcheologicznego w Ggantija
 • Koszt taksy klimatycznej
 • Oplata obowiazkowa na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • Codzienne msze święte (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium)
 • Opiekę duszpasterską

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki, ofiara mszalna
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 300 EURO. Cena do potwierdzenia w biurze blizej wylotu.
 • Koszt testów na COVID. (O ile wymagany. Taryfa zgodna z wymaganiami kraju docelowego.)
 • Inne, nieprzewidziane w świadczeniach.

MALTA: BUGIBBA- ZATOKA ŚW. PAWŁA- SLIEMA-WIELKI PORT- VALLETTA WRAZ Z OGRODEM UPPER BRACCA, MUZEUM KATEDRALNYM, KOŚCIOŁEM ZAKONU MALTAŃSKIEGO, PAŁACEM WIELKIEGO MISTRZA- MDINA Z WIZYTA W GROCIE ŚW.PAWLA I ROTUNDA  MOSTA- PORT CIRKEWWA- WYSPA GOZO-SANKTUARIUM TA PINU- VIETORIA RABAT- ZATOKA XLENDI- VITTORIOSA- COSPICUA- SENGLEA- FORTECA BIRGU- COSPICUA-  FORTECA SENGLEA- ZATOKA MARSAXLOKK- LAZUROWA GROTA.

 

Jaskinie

Kultura i historia

Pielgrzymka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - MALTA

Spotkanie grupy na lotnisku. Odprawa bagażowa i przelot do Europy.

2.dzień

MALTA: BUGIBBA- ZATOKA ŚW. PAWŁA

Przelot na Maltę. Przejazd do hotelu, w miejscowości Bugibba, położonej przy zatoce Św. Pawła, zakwaterowanie i obiadokolacja– nocleg.

3.dzień

SLIEMA- WIELKI PORT

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Sliemy oraz Rejs Grand Harbour –Msza Święta w kościele pod wez. św. Maksymiliana Kolbe. Przepłynięcie statkiem po Wielkim Porcie, (1,5 godziny). Podczas wycieczki po wodach Wielkiego Portu zapoznamy się z historią Zakonu Maltańskiego, fortyfikacjach wybudowanych wokół obecnej stolicy Malty. Przypłynięcie do redy w mieście Sliema, czas wolny. Powrót autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4.dzień

VALLETTA

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Malty Valletta – wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port , Kościół Zakonu Maltańskiego, czyli kont-katedra Św. Jana Chrzciciela .Posadzka tej świątyni jest jednocześnie cmentarzem ponad 300 rycerzy maltańskich . Wizyta w Muzeum Katedralnym i w oratorium kościoła, gdzie możemy podziwiać dwa arcydzieła włoskiego malarza Caravaggio; Ścięcie św. Jana oraz obraz św. Hieronima, Bibliotekę Narodową oraz Pałac Wielkiego Mistrza , Teatr Manuela. Powrót do hotelu ok. godz. 16.00, czas wolny, obiadokolacja , nocleg.

5.dzień

MDINA- GROTA ŚW.PAWŁA-RABAT

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do starej stolicy Malty- wizyta w Grocie św. Pawła-wg. tradycji apostoł przebywał w niej po rozbiciu się na Malcie w roku 60 AD, jak opisują to Dzieje Apostolskie, rozdział 27 i 28. W tej grocie modlił się również Św. Jan Paweł II.  Msza w kościele św. Pawła w mieście Rabat. Mosta- słynna rotunda w mieście Mosta z jedną z największych kopuł w Europie. Katedra w starej stolicy Malty, Mdina (wraz z Muzeum Katedralnym). Katedra pod wezwaniem Św. Pawła i Piotra w Mdinie jest głównym kościołem biskupim archidiecezjiMalty, przerwa na obiad, Centrum Rzemiosła i Rękodzieła na dawnym angielskim lotnisku wojskowym, znajdują się tu obecnie warsztaty produkująca lokalne wyroby. Maltańczycy chlubią się filigranami ze srebra; bardzo popularna pamiątka z wyspy jest krzyż maltański wykonany ze srebra właśnie w technice filigranowej oraz wyroby ze szkła, których tradycja sięga jeszcze epoki fenickiej; powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6.dzień

PORT CIRKEWWA- WYSPA GOZO-SANKTUARIUM TA PINU- VIETORIA RABAT- ZATOKA XLENDI

Po śniadaniu wyjazd do portu Cirkewwa, z którego przepływamy promem (około 30 min) na wyspę Gozo, mniejsza niż Malta, gdyż licząca zaledwie 70 km2. Całodniowa wycieczka na wyspę, na tropach tajemnic megalitów i religii prehistorycznych- zwiedzimy świątynia megalityczną Ġgantija wpisanąw 1980 roku na listę UNESCO. Ġgantije, najstarsza wolno stojącą budowla sakralna Morza Śródziemnego, zbudowana w okresie 3600 – 2500 p.n.e. Msza święta w sanktuarium pod wez.W N.M. P , Sanktuarium pielgrzymek Ta’ Pinu, nawiedzili papieże Św. Jan Paweł II w 1990 roku i Benedykt XVI w 2010 roku, podczas swoich wizyt pontyfikalnych na tej niewielkiej wyspie. Ta’ Pinu jest znane z powodu itp. objawień, których w 1889 doznała wieśniaczka z pobliskiej wsi Għarb, Carmena Grima. zwiedzamy również stolice wyspy Victoria-Rabat, Katedrę Diecezji Gozo, pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, z niezwykłym trójwymiarowym zdobieniem  kopuły. Pauza na wypoczynek i kąpiel w zatoce Xlendi- kręcono  tu  m in. fragmenty “Troi” z Bradem Pittem w roli Achillesa. Przejazd do Centrum Rękodzieła Gozytanskiego, gdzie możemy obejrzeć wyroby z których słynie wyspa; koronki, ręcznie tkane swetry, kilimy i inne wyroby tekstylne. Degustacja lokalnych przysmaków; gozytańskie wina, sery, słodycze, likiery. Powrót do hotelu, obiadokolacja. nocleg.

7.dzień

VITTORIOSA- COSPICUA- SENGLEA- FORTECA BIRGU - FORTECA SENGLEA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie trzech miast; Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Msza święta w  kościele św. Wawrzyńca w Birgu, gdzie zobaczymy niezwykły obraz pędzla Mattia Pretti przedstawiający męczeństwo św. Wawrzyńca. Zwiedzanie  potężnej fortecy Birgu, która odegrała decydującą rolę w czasie wielkiego tureckiego oblężenia w 1565 roku. Przejazd do Cospicua , forteca Senglea, Powrót do hotelu, czas wolny nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8.dzień

ZATOKA MARSAXLOKK- LAZUROWA GROTA

Po śniadaniu wyjazd do Zatoki Marsaxlokk, Lazurowa Grota, Południowe klify Malty. Msza święta w Kościele parafialnym pod wezwaniem Naszej Pani z Pompei  w zatoce Marsaxlokk. Po mszy czas wolny na lokalnym targu. Dalsza podróż wiedzie nas do sławnej Lazurowej groty. Czas wolny nad morzem . Po południu powrót do hotelu; obiadokolacja , nocleg.

9.dzień

BUGIBBIE - CHICAGO

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, msza Święta w kościele w Bugibbie (jeżeli będzie możliwość), przejazd na lotnisko, wylot do Chicago.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).