Polska: Dolny Śląsk i Praga 2024/2025

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów. Dzień przylotu: kolacja, dzień wylotu: śniadanie.
 • Transfery z/na lotnisko w Polsce.
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania.
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne.
 • Lokalnego przewodnika we Wrocławiu.
 • Lokalnego przewodnika w Pradze.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie.
 • Bilet wstępu do Ogrodu Japońskiego i Afrykarium we Wrocławiu.
 • Bilet wstępu do Panoramy Racławickiej.
 • Bilet wstępu do Muzeum Wody – Hydropolis.
 • Wjazd kolejka na Śnieżkę.
 • Bilet wstępu Huty Szkła Kryształowego – Julia.
 • Bilet wstępu do Biblioteki Klementinum w Pradze.
 • Bilet wstępu do kompleksu zamkowego na Hradczanach.
 • Bilet wstępu do Kaplicy Czaszek w Kutnej Horze.
 • Bilet wstępu na Zamek w Mosznej.
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Wycieczka po Dolnym Śląsku i Pradze to niezapomniane doświadczenie, łączące urok historycznych zabytków z malowniczymi krajobrazami. Na Dolnym Śląsku, fascynujące zamki, takie jak Moszna, odkrywają bogatą historię regionu. Podziwiając średniowieczne architektury, takie jak Wrocławski Rynek, przenosimy się w czasie. Przyrodnicze cuda, jak Góry Stołowe czy Karkonosze, oferują niezapomniane widoki i aktywności na świeżym powietrzu.

Praga, stolica Czech, zachwyca swoim magicznym charakterem. Zamek Praski, Karlsbridge i Plac Starego Miasta to jedynie niektóre z atrakcji, które oczekują na odkrycie. Spacerując ulicami miasta, wchłania się atmosferę zabytkowej architektury i kultury.

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Polski

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego.

2.dzień

Przejazd do Wrocławia

Przylot do Warszawy we wczesnych godzinach popołudniowych, a następnie przejazd na nocleg do Wrocławia.

3.dzień

Wrocław

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta. Zobaczymy Rynek z zabytkowym Ratuszem i odrestaurowanymi kamienicami, Ostrów Tumski, Plac Solny, i Uniwersytet.  Po południu czas wolny.

Wieczorem odwiedzimy Ogród Japońskim i Halę Stulecia oraz obejrzymy pokaz fontanny multimedialnej. Opcjonalnie wizyta w Afrykariu wrocławskiego ZOO.

Nocleg Wrocław.

4.dzień

Wrocław

To kolejny dzień który spędzimy na odkrywaniu Wrocławia. Bulwarami nad Odrą udamy się do Panoramy Racławickiej, rotundy kryjącej w swoim wnętrzu imponujący obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami. Można na nim zobaczyć Tadeusza Kościuszkę prowadzącego do boju polskich kosynierów.

Następnie odwiedzimy zadziwiające Muzeum Wody – Hydropolis. Jest to jeden z nielicznych takich obiektów na świecie, łączący w sobie funkcje edukacyjne i jednocześnie ciekawą formę wystawienniczą. Nikt tu na pewno nie będzie się nudził.

Po południu opcjonalnie street game lub rejs statkiem po Odrze.

Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

Karpacz

Po śniadaniu przejazd do Karpacza gdzie odwiedzimy świątynię Wang, drewniany kościół wybudowanym w Norwegii w XIII wieku, a następnie w 1842 roku przeniesionym do Karpacza.

Następnie wjedziemy kolejką gondolową na Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów. Po powrocie ze Śnieżki, jeżeli czas pozwoli, przejazd do Piechowic i wizyta w Hucie Szkła Kryształowego Julia – zwiedzanie z przewodnikiem samej huty, na żywo można zobaczyć proces wytwarzania i modelowania szkła kryształowego, dodatkowo możliwa wizyta w centrum edukacyjno-historycznym Krystalium – w zależności od dostępności biletów.

Nocleg w Karpaczu.

6.dzień

Praga

Opuszczamy na chwilę Polskę i udajemy się do kolejnej pięknej, europejskiej stolicy – Pragi. Dotrzemy na miejsce około południa.

Po zameldowaniu w hotelu, posiłku i krótkim odpoczynku udamy się na spacer po Starym Mieście. Jest to jeden z najpiękniejszych placów w Europie. Zobaczymy tu wieżę zegarową ze słynnym zegarem astronomicznym, pomnik czeskiego bohatera narodowego – Jana Husa, Ratusz Staromiejski, XIV – wieczny kościół Najświętszej Maryi Panny przed Tynem oraz wiele przepięknych, barokowych kamienic.

Następnie odwiedzimy Czeską Bibliotekę Narodową – Klementinum, mieszczącą się w barokowym budynku dawnego kolegium jezuickiego. Początki jej zbiorów sięgają XIV wieku i uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Dzień zakończymy wizytą na słynnym Moście Karola.

Nocleg w Pradze.

7.dzień

Praga

Dzisiaj zwiedzamy kompleks zamkowy na Hradczanach. Zaczniemy od Zamku Królewskiego, w którym do 1918 roku rezydował władca Czech,  a później stał się on siedzibą prezydenta Republiki Czeskiej. Jego początki sięgają XI wieku i jest to obecnie zamek o największej powierzchni na świecie.

Odwiedzimy również znajdujące się tam dwie świątynie. Katedra Świętego Wita jest miejscem koronacji i pochówku władców czeskich. Przechowywane są tam po dziś dzień insygnia królewskie. Pochodząca z 920 roku Bazylika Świętego Jerzego to najstarszy budynek religijny w Pradze. Z kilku punktów widokowych znajdujących się na wzgórzu podziwiać można piękną panoramę miasta.

Zwiedzanie zakończymy spacerem po Złotej Uliczce gdzie w dawnych czasach mieszkali prascy złotnicy.

Powrót do hotelu na nocleg.

8.dzień

Kaplica Czaszek w Kutnej Horze, Zamek w Mosznej

Po wczesnej pobudce ruszamy w drogę powrotną do Polski. Naszym celem w tym dniu będzie piękny zamek w Mosznej, słynący ze swojej bajkowej architektury, a w szczególności z 99 wież i wieżyczek.

Zanim jednak przekroczymy granicę, zatrzymamy się w Kapicy Czaszek w Kutnej Horze. To kontrowersyjne dzieło sztuki przyciąga turystów z całego świata. Wystrój kaplicy w całości wykonany został z ponad 40 tysięcy ludzkich kości.

Po zwiedzeniu Kaplicy ruszymy w dalsza drogę do Mosznej . Po dotarciu na miejsce zwiedzimy dostępne dla turystów komnaty zamku i udamy się na spacer po otaczającym go kompleksie parkowym. Z zamkiem związanych jest wiele legend, jak ta o duchu guwernantki nawiedzającej komnaty oraz o pakcie z diabłem, który jakoby miła być podpisany przez hrabiego w trakcie budowy zamku.

Po zwiedzeniu przejazd na nocleg do Opola.

9.dzień

Warszawa

Wracamy do Warszawy. Dotrzemy na miejsce wczesnym popołudniem i po zameldowaniu w hotelu udamy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczymy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

10.dzień

Wylot z Warszawy

Po śniadaniu przejazd do Warszawy i wylot powrotny do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).