Polska Północna 2024/2025

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz plik do katalogow

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów (w dniu przylotu kolacja, w dniu wylotu – śniadanie).
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania.
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne.
 • Lokalnych przewodników.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki.
 • Koszty biletów wstępu.
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

Polska Północna to zwiedzanie malowniczych miast, zabytkowych miejsc, urokliwych krajobrazów oraz uczestnictwo w lokalnych tradycjach czekają na każdego podróżnika. W Polsce Północnej czeka na nas nie tylko piękno Bałtyku, ale także historyczne perły, takie jak Gdańsk z malowniczym Starym Miastem i słynnym Długim Targiem. Dodatkowo, region ten zachwyca przyrodą, oferując unikalne atrakcje, takie jak Mierzeja Wiślana czy malownicze parki narodowe, tworząc niezapomniany pejzaż dla każdego podróżnika.

Kultura i historia


Plan podróży

1-2dzień

Lot do Warszawy

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Warszawy. Po przylocie pospacerujemy po Starym Mieście. Zobaczymy m.in.   Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, Rynek Starego Miasta.

Wieczorem przejedziemy do hotelu na kolację i nocleg.

Polska Północna

3dzień

Gniezno, Toruń

Po śniadaniu wyruszymy do Gniezna, historycznej, pierwszej stolicy Polski. Gniezno powstało podobnie jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. To tutaj w 1000 r. koronowany został pierwszy król Polski, Bolesław Chrobry i to właśnie Gniezno uważane jest za kolebkę polskiej państwowości, a jego sercem jest Katedra. Spacerując przez urokliwe uliczki, natrafimy również na malowniczy Rynek, otoczony kolorowymi kamienicami. Gniezno to idealne miejsce dla miłośników historii i piękna architektury.

Przejazd na nocleg do Torunia.

4dzień

Toruń

Dzisiejszy dzień spędzimy w Toruniu – mieście Mikołaja Kopernika i toruńskich pierników. Zwiedzimy centrum miasta. W czasie spaceru zobaczymy m.in. Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz), Katedrę św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, “pręgierz osiołek”, Ratusz Staromiejski, fontannę Flisak, Kamienicę pod Gwiazdą i Piernikową Aleję Gwiazd.

Nocleg w Toruniu.

5dzień

Malbork, Gdańsk

Po śniadaniu przejedziemy do Malborka i odwiedzimy słynny Zamek Krzyżacki. W czasie  zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, najpotężniejszego zamku na świecie.

Przejazd do Gdańska i czas wolny na Starówce. Nocleg w Gdańsku.

6dzień

Gdynia, Sopot, Gdańsk

Po śniadaniu przejedziemy do Gdyni – miasta modernizmu i żeglarzy. Nasz spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotkamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt muzeum ORP “Błyskawica”, który służył Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza” oraz modernistyczne budynki Akwarium Gdyńskiego i Szkoły Morskiej.

Z Gdyni przejedziemy do Sopotu. rozpoczniemy od spaceru po Molo. Następnie udamy się na ulicę Bohaterów Monte Cassino, zwaną popularnie “Monciakiem”

Przejazd do Gdańska, kolacja i nocleg.

7dzień

Gdańsk

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie centrum Gdańska. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam m.in. o nabrzeżu Mołtawy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach.

Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna. Zobaczymy również Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę.

Następnie dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej ( największej ceglanej budowli sakralnej w Europie) i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto.

Odwiedzimy również Europejskie Centrum Solidarności, które jest nie tylko muzeum, ale i centrum dialogu o współczesnym świecie.

Kolacja i nocleg w Gdańsku.

8dzień

Warszawa

Dzisiaj pożegnamy polskie wybrzeża i wracamy do Warszawy. Po zameldowaniu w hotelu zabierzemy stroje kąpielowe i pojedziemy do Parku Wodnego Suntago. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: baseny z wodą termalną, sauny i zjeżdżalnie.

Obiad zjemy w jednej z kilku dostępnych na miejscu restauracjach.

Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

9dzień

Wylot z Warszawy

I tak kończy się nasza podróż. Mamy nadzieję, że Polska Północna skradła Wasze serca. Zapraszamy do skorzystania z innych ofert Rek Travel Adventure. Może tym razem Bałkany?

Polska Północna 2024/2025

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).