Polska: obóz wakacyjny w Poroninie WYJAZD MŁODZIEŻOWY CZERWIEC 2024

15 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • nocleg + wyżywienie (pierwszego dnia obiadokolacja, od drugiego do trzynastego dnia śniadanie, obiad, kolacja, ostatniego dnia śniadanie, obiad)
 • Wychowawcy + kierownik
 • realizację pełnego programu
 • materiały i narzędzia warsztatowe
 • przewodnicy
 • bilety wstępu
 • ubezpieczenie NNW + koszty leczenia
 • materiały pamiątkowe
 • kompleksową organizację

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych
 • transportu
 • wyżywienia innego niż wymienione powyżej

 

Ośrodek Wypoczynkowy w Poroninie. Pensjonat jest nowym, komfortowym obiektem usytuowanym w pięknym zakątku Polski u podnóża Tatr, w pobliżu znajduje się rzeka i las. Pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami. Ponadto do dyspozycji uczestników oddane są sale zajęciowe, miejsce na grill/ognisko, basen, przestrzeń do rekreacji sportowej na zewnątrz.

Wakacyjny obóz dla dzieci i młodzieży w Poroninie to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku i nawiązywania przyjaźni w malowniczym otoczeniu Tatr. Program obejmuje różnorodne zajęcia, od górskich wycieczek po relaksujące spacery. Uczestnicy mają okazję doskonalić umiejętności w różnych dziedzinach, uczestnicząc w warsztatach artystycznych czy sportowych. Przyjazna atmosfera sprzyja integracji, a wieczorne ogniska tworzą niezapomniane chwile. Poza aktywnościami program obejmuje także edukacyjne elementy, zwiększając wiedzę uczestników o przyrodzie i kulturze regionu. To nie tylko wakacyjna przygoda, ale również cenna lekcja życia.

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO POLSKI

Wylot do Polski z dowolnego portu lotniczego na świecie. Mamy nadzieję, że przygoda w Polsce, która rozpocznie się następnego dnia pozostawi szczęśliwe, niezapomniane wrażenia.

2.dzień

ROZPOCZĘCIE OBOZU

Przylot do Polski, a następnie przejazd do ośrodka wypoczynkowego w Poroninie. Po krótkim odpoczynku po podróży obiadokolacja, a następnie wieczór integracyjny przy ognisku i talent show.

3.dzień

PORONIN

Po śniadaniu zajęcia warsztatowe: maski wenecki i sztuki walki. Przerwa obiadowa, a następnie dalsza część warsztatów ( zajęcia prowadzone w dwóch grupach ). Po kolacji spotkanie z rodziną góralską i nauka tańców góralskich. Zajęcia prowadzone przez rodzinę góralską, która w bezpośredni sposób przybliża czym jest życie prawdziwego Górala. Podczas spotkania uczestnicy poznają obyczaje góralskiego domu oraz będą mieli okazję przymierzyć tradycyjne stroje góralskie i przećwiczyć góralskie tańce.

4.dzień

ZAKOPANE

Po śniadaniu pobieramy suchy prowiant i udajemy się na całodzienną wycieczkę do Zakopanego. Jak zawsze podczas wycieczki towarzyszyć nam będzie przewodnik. Na miejscu czeka nas spacer po Krupówkach. Odwiedzimy Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Udamy się na spacer Doliną Strążyńską. Powrót na obiadokolację do ośrodka w Poroninie, a następnie wieczór na basenie.

5.dzień

WYCIECZKA DO BACÓWKI - TERMY CHOCHOŁOWSKIE

Śniadanie, a następnie wycieczka do bacówki i spotkanie z góralami. W bacówce nadal praktykuje się sezonowy (kwiecień wrzesień) wypas owiec. Ponadto znajduje się tam miejsce, w którym baca przedstawia odwiedzającym, tradycyjny sposób przyrządzania serów z mleka owczego. Po obiedzie przejazd do Term w Chochołowie. Po powrocie kolacja z ogniskiem.

6.dzień

WYCIECZKA W GÓRY

Po śniadaniu pobieramy suchy prowiant i udajemy się na całodzienną, pieszą wycieczkę z przewodnikiem w góry. Planowana trasa: Kiry – Dolina Kościeliska – Schronisko: „Ornak” – Kiry. Ewentualnie, jeśli kondycja i pogoda pozwolą, podejście do Smreczyńskiego Stawu (uczestnicy zostaną przygotowani mentalnie przed wycieczka przez kadrę i przewodnika. Wymagany strój odpowiedni na wycieczki górskie: buty, odzież sportowa/termiczna, peleryny, plecaki, czapki). Powrót do ośrodka na obiadokolację i wieczór integracyjny.

7.dzień

PORONIN

Po śniadaniu zajęcia warsztatowo – integracyjne takie jak: malarstwo na jedwabiu, survival, warsztaty astronomiczne. Przerwa obiadowa, a następnie dalsza część warsztatów ( zajęcia prowadzone w trzech grupach ). Po kolacji wieczór integracyjny.

8.dzień

SZCZAWNICA

Po śniadaniu pobieramy suchy prowiant i udajemy się na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem do Szczawnicy. To malowniczo położona, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, miejscowość uzdrowiskowa. Na miejscu spacer po Parku Zdrojowym i wjazd kolejką linową na Palenicę. Pieniński Park Krajobrazowy słynie z przepięknych szczytów: Trzy Korony i Sokolica oraz rzeki Dunajec, oddzielającej go od Słowacji. Po Słowackiej stronie odwiedzimy XIV wieczny Czerwony Klasztor. Powrót na obiadokolację do ośrodka w Poroninie, a następnie wieczór integracyjny.

9.dzień

PORONIN

Po śniadaniu udamy się na spotkanie integracyjno – edukacyjne do lokalnej szkoły, gdzie weźmiemy udział we wspólnych warsztatach kulturowych z dziećmi i młodzieżą z Zakopanego. Popołudnie spędzimy na basenie, a wieczorem kolacja z ogniskiem.

10.dzień

PORONIN - WYJAZD DO PARKU LINOWEGO

Po śniadaniu czek nas świetna zabawa terenowa w podchody. Obiad, a następnie przejazd do parku linowego. Po kolacji wieczór integracyjny.

11.dzień

MURZASICHLE

Po śniadaniu udamy się na spotkanie integracyjne do lokalnej szkoły, gdzie weźmiemy udział we wspólnym turnieju sportowym z dziećmi i młodzieżą z Zakopanego. Po obiedzie czeka nas spotkanie w Izbie Muzealnej w Murzasichle. Prelekcje prowadzone przez Adama Gąsienicę odbywają się w tradycyjnej góralskiej chałupie, której wystrój stanowią autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane są prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Ilustrację do opowieści stanowią zbiory rzemiosła artystycznego, pasterskich sprzętów użytkowych, strojów oraz instrumentów regionalnych. Po kolacji wieczór integracyjny. 

12.dzień

WYCIECZKA DO WODOSPADÓW ZIMNEJ WODY

Po śniadaniu pobieramy suchy prowiant i wyruszamy na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem do Wodospadów Zimnej Wody w słowackich Tatrach. Powrót do ośrodka w Poroninie na obiadokolację, a następnie wieczór integracyjny.

13.dzień

WYCIECZKA W GÓRY

Śniadanie, a następnie warsztaty w zakopiańskiej pracowni artystycznej. Spotkanie z lokalnym artystą, który opowie o swojej pracy oraz wspólnie z uczestnikami wykona dzieła związane z regionalna sztuką Podhala. Po obiedzie udamy się z przewodnikiem na pieszą wycieczkę w góry, zdobędziemy tego dnia Kopieniec Wielki. Powrót do ośrodka na kolację i wieczór integracyjny.

14.dzień

KRAKÓW

Po śniadaniu pobieramy suchy prowiant i udajemy się na całodzienną wycieczkę do Krakowa. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie przewodnik. Zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim. Udamy się na spacer po Rynku gdzie znajduje się zabytkowy Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Odwiedzimy również dzielnicę żydowską – Kazimierz. Po zwiedzaniu obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu w Krakowie.

15.dzień

ZAKOŃCZENIE OBOZU

Śniadanie i uroczyste pożegnanie grupy. Po obiedzie wyjazd na lotnisko i powrót do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).