Magiczne Włochy 2024/ 2025

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Śniadania.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z lotnisko i na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Rejs po Canale Grande w Wenecji.
 • Bilety wstępu do Bazyliki Św. Marka.
 • Bilety wstępu do Pałacu Dożów.
 • Bilety wstępu do Galerii Akademii we Florecji.
 • Bilety wstępu do Katedry Il Dumow.
 • Bilety wstępu do Galerii Ufizzi.
 • Bilety wstępu do Muzeum Watykańskiego
 • Bilety wstępu do Kaplicy Sykstyńskiej.
 • Bilety wstępu do Bazyliki Św. Piotra i Pawła.
 • Bilety wstępu do Koloseum.
 • Bilety wstępu na Forum Romanum.
 • Bilety na zwiedzanie Pompejów.
 • Rejs na Capri.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Wycieczka “Magiczne Włochy” to niezapomniana podróż przez wyjątkowe miejsca, które bogatą historią, sztuką i niepowtarzalnym klimatem kuszą każdego podróżnika. Rozpoczynając od romantycznej Wenecji, gdzie kanały i zabytkowe mosty oczarowują, przenosimy się do urokliwej Florencji – kolebki sztuki renesansowej. Następnie w Rzymie, stolicy antycznego imperium, odkrywamy koloseum, Watykan i Fontannę di Trevi. W Neapolu i Pompejach podróżnik zagłębia się w fascynującą historię starożytnego świata, a na malowniczej wyspie Capri, otoczonej lazurowym morzem, doświadcza relaksu i uroku śródziemnomorskiego stylu życia. Magiczne Włochy to podróż pełna kontrastów, smaków i niepowtarzalnych wrażeń.

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Europy

Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem grupy na lotnisku. Wylot do Wenecji.

Magiczne Włochy 2024/ 2025

2.dzień

Wenecja

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Marco Polo w Wenecji udamy się do naszego hotelu na krótki odpoczynek po podróży. Po południu czeka nas rejs po Canale Grande, cieśninie przepływającej przez środek miasta i dzielącej ją prawie dokładnie na pół.

Jest to doskonały sposób na przywitanie się z Wenecją i podziwianie jej unikatowej architektury z perspektywy wody. Po drodze zobaczymy pałace, kościoły i piękne mosty w tym najpiękniejszy most w Wenecji – Most Rialto.  Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3.dzień

Wenecja

w architektonicznych których połączenia dało jednak spektakularny efekt. Zwiedzimy Pałac Dożów i odwiedzimy Most Westchnień, a na zakończenie wjedziemy windą na górującą nad placem dzwonnicę św. Marka z której roztacza się spektakularna panorama Wenecji.

Po południu czas wolny, który można spożytkować na zakupy lub spacery wzdłuż romantycznych kanałów. Nocleg w Wenecji.

4.dzień

Wenecja - Bolonia - Florencja

ieopodal znajduje się fontanna z Posągiem Neptuna przypominającym Neptuna z Długiego Targu w Gdańsku.  Bolonia może się poszczycić najstarszym uniwersytetem na świecie, założonym w 1088 roku.  Pierwszym i najważniejszym wykładanym kierunkiem było prawo do którego później dołączyła medycyna, teologia, filozofia i astronomia.

Na nocleg przejazd do Florencji.

5.dzień

Florencja

Od rana będziemy poznawać stolicę Toskanii. Odwiedzimy muzeum Galleria dell’Accademia, gdzie zobaczymy słynnego „Dawida” Michała Anioła oraz obrazy Botticellego. Następnie udamy się do położonej nieopodal słynnej XIII-wiecznej katedry Santa Maria del Fiore, nazywanej przez Włochów – Il Duomo.

Odwiedzimy Piazza del Mercato Nuovo, gdzie zobaczymy słynną rzeźbę dzika. Jak głosi legenda, potarcie nosa dzika przynosi szczęście. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie jedno z najstarszych muzeów w Europie czyli Galeria Ufizzi. Po południu spacer po starym mieście oraz o kolacja w restauracji serwującej dania lokalnej kuchni. Nocleg we Florencji.

6.dzień

Florencja - Siena

Po śniadaniu udamy się na największy historyczny targ we Florencji – Mercato Centrale, gdzie skosztujemy słynnych Gelato – tradycyjnie wytwarzanych rzemieślniczych lodów. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie jedno z najstarszych muzeów w Europie czyli Galeria Ufizzi. Po południu udajemy się w dalszą drogę do kolejnego, pięknego toskańskiego miasta, Sieny. Siena to miasto o bogatej przeszłości, którą widać w zachowanym średniowiecznym układzie urbanistycznym, wąskich brukowanych uliczkach i monumentalnych murach obronnych.

Wieczorny spacer po starym mieście. Nocleg w Sienie.

 

7.dzień

Siena

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie miasta. Naszym pierwszym przystankiem będzie Piazza del Campo, z charakterystycznym kształtem muszli, otoczone kawiarniami i historycznymi budowlami, w tym gotyckim ratuszem. To właśnie tutaj odbywa się słynny Palio di Siena – emocjonujący wyścig konny, który przyciąga tłumy z całego świata.

Katedra w Sienie, znana jako Duomo di Siena, to arcydzieło gotyckiej architektury z bogatymi dziełami sztuki, takimi jak freski autorstwa Pisanello czy Donatella. Warto również odwiedzić Pałac Pubblico, miejsce, gdzie znajduje się m.in. Sala della Pace z freskami Lorenza di Pietro.

Miasto emanuje niepowtarzalnym urokiem i atmosferą, co sprawia, że wizyta w nim to prawdziwe zanurzenie się w historii, sztuce i włoskim stylu życia. Nocleg w Sienie.

8.dzień

Siena -Rzym

Udajemy się do stolicy Włoch, „ Wiecznego Miasta” Rzymu. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu wybierzemy się do najmniejszego państwa na świecie – Watykanu. Państwo Watykańskie jest owianym wieloma tajemnicami i sekretami rzymsko-katolickim centrum religijnym i kulturalnym.

W swoich murach skrywa Muzeum Watykańskie z bogatą kolekcją oraz Kaplicę Sykstyńską, której sufit namalowany przez Michała Anioła jest arcydziełem sztuki renesansu. Centralnym miejscem Watykanu jest oczywiście Plac Św. Piotra nad którym góruje majestatyczna Bazylika.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

9.dzień

Rzym

W czasach Cesarstwa Rzym było najbardziej rozwiniętym miastem na świecie. I chyba do dzisiaj sprawdza się powiedzenie, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. W drugim dniu naszej rzymskiej przygody pierwsze kroki skierujemy w stronę najsłynniejszego budynku miasta – Koloseum, używanego przede wszystkim do walki Gladiatorów. Dziś jest symbolem Rzymu i jednym z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych na świecie. Będziemy mieć okazję zobaczyć ten cud starożytnej architektury zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.

Skosztujemy też tradycyjnej włoskiej pizzy. Po lunchu przejdziemy się zobaczyć Łuk Konstantyna Wielkiego, Łuk Tytusa.

Następnie odwiedzimy Forum Romanum – miejsce, gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości polityczne. Po południu czas wolny lub spacer po Placu Weneckim ewentualnie po Placu Colonna w pobliżu którego znajduje się słynna fontanna Di Trevi.

Nocleg w Rzymie.

 

10.dzień

Rzym - Pompeje - Neapol

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Rzymu i udajemy się zobaczyć Pompeje, cudownie zachowane rzymskie miasto, wpisane na listę UNESCO, które opowiada historię zarówno tragiczną jak i fascynującą. Tuż przed wybuchem Wezuwiusza w 79 roku n.e., wielu mieszkańców posłuchało znaków ostrzegawczych i uciekło z miasta.

Ale około 2000 pechowców pozostało i zostało zaskoczonych przez erupcję podczas snu i zostało pochowanych w wulkanicznych popiołach. Popiół dosłownie „zamroził” miasto w czasie, pozostawiając wspaniałe ruiny, które pokazują nam, jak ci starożytni Rzymianie żyli na co dzień dzięki żywym freskom, Forum i jednemu z największych zachowanych rzymskich amfiteatrów.

Po zwiedzaniu przejazd do Neapolu. Wieczorem czas wolny i nocleg w Neapolu.

11.dzień

Sorrento – Capri – Anacapri

Po śniadaniu przejazd do położonego na 50 m klifie Sorrento, jednego z najpiękniejszych miast południa Włoch- Plac Tasso, Dolina Młynów, deptak Corso Italia, Katedra św. Filipa i Jana z X wieku.  Rejs na wyspę Capri.

Całodzienny pobyt na niegdyś uwielbianej przez cesarzy malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych letnich rezydencji. Rejs łódkami wokół wyspy. Wizyta w miasteczkach Capri i Anacapri.

Powrót do hotelu na nocleg.

12.dzień

Neapol - Rzym

Neapol to miasto w południowych Włoszech, posiadające największe centrum historyczne w Europie. Układ miasta jest pochodzenia greckiego i rzymskiego, a wszystkie dynastie, które rządziły miastem, przede wszystkim hiszpańska, pozostawiły po sobie wyraźny ślad.

Neapolitańczycy są bardzo gościnni i towarzyscy, a miasto jest pełne pysznych i niedrogich autentycznych pizzerii oraz stoisk z jedzeniem sprzedających różne specjały. Z miasta można podziwiać majestat Wezuwiusza, aktywnego wulkanu, z którego roztacza się widok na wody Morza Tyrreńskiego. Po śniadaniu spacer po mieście i wizyta na Spaccanapoli, ulicy przechodzącej przez jego historyczne centrum z mnóstwem zabytków, restauracji i sklepów.

Następnie opuścimy południe Włoch i wyruszymy w drogę powrotną do Rzymu. Nocleg w Rzymie.

13.dzień

Wylot z Rzymu

W zależności od godziny wylotu zwiedzanie miasta. Transfer na lotnisko i lot powrotny do kraju.

Mamy nadzieję, że Włochy skradły Wasze serca?  Serdecznie zapraszamy na inne wycieczki z Rek Travel Adventure.  Może tym razem   Grecja ?

Magiczne Włochy 2024/2025

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).