Hiszpania wycieczka szlakiem św Jakuba

Hiszpania – Droga Świętego Jakuba

16 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Przelot Chicago – Madryt, Madryt – Chicago
 • Noclegi i wyżywienie w hotelach i Domach Pielgrzyma
 • Hotel HB w Madrycie 4*
 • Hotel HB w Santiago 3*
 • Zakwaterowanie w Domach Pielgrzyma z prywatnymi łazienkami (Sarria – Santiago)
 • Transport bagaży na całym odcinku Camino (z jednego do drugiego miejsca zakwaterowania)
 • Transfery z i na lotniska: Madryt, Santiago
 • Transfer z i do Serria
 • Tour Toledo
 • Tour Avila i Segovia
 • Tour Madryt (2-godzinna wycieczka)
 • 1 kolację typu lokalnego z Flamenco Madrid
 • Przeloty wewnętrzne Madryt – Santiago de Compostela – Madryt
 • Note & mappe
 • Wsparcie – infolinia telefoniczna

Cena nie zawiera

 • Ubezpieczenia
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach (np. lunch-e)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków, alkoholu
 • Tacy pielgrzymów z mszy świętej
 • Prywatnych wydatków
 • Innych wydatków nieobjętych programem
 • Zwyczajowych napiwków

Hiszpania – Droga Świętego Jakuba

MADRYT-TOLEDO-SARRIA-FERREIROS -GONZAR-PALAS DE REI – MELIDE -ARZUA – A RUA O PEDROUZO-SANTIAGO DE COMPOSTELA

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – MADRYT
Spotkanie grupy na lotnisku. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Madrytu.

2.dzień

MADRYT – TOLEDO
Przylot do Madrytu. Transfer do hotelu HOTEL PLAZAS LAS MATAS. Krótki odpoczynek.

W tym dniu wyruszymy do położonego w odległości 75 km od stolicy Hiszpanii, Toledo. Miasto, będące niegdysiejszą stolicą, słynie z licznych muzeów. W trakcie wycieczki zwiedzimy centrum „Miasta 3-kultur” oraz słynną Katedrę Najświętszej Marii Panny.

W trakcie spaceru zobaczymy Białą Synagogę z 1180 roku (wejście), Klasztor Franciszkanów – św. Jana od Królów i Kościół Santo Tome (wejście) ze słynnym obrazem El Greco „Pogrzeb Hrabiego Orgaza”.

Wieczorem powrót do Madrytu na kolację i nocleg.

3.dzień

MADRYT – SANTIAGO – SARRIA
Po śniadaniu dalsza eksploracja Madrytu. W mieście zobaczymy: Plac Hiszpański; Plac Oriente oraz Pałac Królewski.

Po południu transfer na lotnisko i wylot do Santiago de Compostela. Po przylocie odbiór bagażu i transfer do Sarrii. Kolacja i nocleg.

4.dzień

SARRIA
Śniadanie i zwiedzanie Sarrii. Obejrzymy stare miasto z zabytkowymi domami i dawnym ratuszem miejskim, przypominającym o minionych dziejach dzielnicy. Dla chętnych możliwość odebrania oficjalnego dokumentu, paszportu pielgrzyma. W

Hiszpanii wskazane jest korzystanie z Credencial del Peregrino wydanego przez archikatedrę w Santiago de Compostela, bowiem tylko te paszporty honorowane są w Biurze Obsługi Pielgrzyma w Santiago. Można je uzyskać w większości schronisk i punktów informacji turystycznej na Camino de Santiago na Półwyspie Iberyjskim. Kolacja i nocleg.

5.dzień

SARRIA – FERREIROS (13km)
Śniadanie. Dzień 5 to dzień, w którym rozpoczniemy naszą pieszą wędrówkę – Camino. Od 800 lat Pielgrzymi z całego świata wyruszają w podróż do Santiago de Compostela, gdzie przechowywane są relikwie Apostoła Santiago.

Ta trasa jest przeznaczona dla tych, którzy chcą przejść ostatnie etapy drogi podążając śladami starożytnych pielgrzymów. W siedmiu etapach możesz pokonać ostatnie 100 km, od Sarrii do Santiago. W trakcie przejścia przystanki.

Pierwszy w Barbadelo, gdzie znajduje się Kościół Santiago – narodowy zabytek historyczny. Dalej do Rente, a następnie do Mercado de Sarra, małej wioski, w której kupcy negocjowali i dostarczali towary pielgrzymom. W Brea bezpłatny lunch.

Kolacja i nocleg w Ferreiros.

6.dzień

FERREIROS – PORTOMARIN – GONZAR (14 km)
Śniadanie. Kontynuujemy Camino przez miasta Ferreiros, Rozas i Vilachà, gdzie zachowały się ruiny Klasztoru Loio, kolebki Rycerzy Zakonu Santiago. W Portomarin przewidziany czas na lunch (we własnym zakresie).

Kolacja i nocleg w Gonzar.

7.dzień

GONZAR – PALAS DE REI (16 km)
Po śniadaniu dalszy przemarsz: Gonzar, Castromayor, Hospital da Cruz, Ventas de Naron i Lameiros, gdzie możemy odwiedzić Kaplicę San Marco z godnym uwagi transeptem. Lunch we własnym zakresie, następnie przejście do Ligonde, Ebbe, Albergo, Portos, Lastedo i Valos, aż do Palas de Rei. Kolacja i nocleg.

8.dzień

PALAS DE REI – MELIDE (15 km)
Rano śniadanie, po którym ruszamy ponownie przez region A Coruna, mijając wioski: San Xulian, Pontecampaña, Casanova, Coto, Leboreiro, z których wiedzie starożytna rzymska droga. Podążając nią dotrzemy do Furelos i Melide. Po drodze lunch we własnym zakresie.

W Melide kolacja i nocleg.

9.dzień

MELIDE – ARZUA (14 km)
Po śniadaniu kontynuujemy nasze Camino z Melide do Arzua. Po drodze postoje w Carballal, Ponte das Penas, Raido, Bonete, Castaneda, Ribadiso. W jednym z wymienionych miasteczek lunch we własnym zakresie. Kolacja i nocleg.

10.dzień

ARZUA – A RUA O PEDROUZO (20 km)

11.dzień

12.dzień

A RUA O PEDROUZO – SANTIAGO (19 km)
Śniadanie i początek ostatniego etapu Camino. Burgo, następnie: Arca, San Anton, Amenal i San Paio. Dotrzemy do Lavacolla, gdzie kiedyś pielgrzymi myli się i przebierali, aby wejść do miasta Compostela.

Później trasa prowadzi do: Villamalor, San Marcos, Monte do Gozo, z którego po raz pierwszy można zobaczyć dzwonnicę katedry. Ostatnimi na trasie są: San Lazaro, Dulcis in fundo, Santiago de Compostela.

Zgodnie z tradycją zwracamy się o spełnienie trzech życzeń do siedzącego Apostoła w Portyku Chwały. Za kolumną pukamy 3 razy w postać mistrza Mateo, budowniczego Bazyliki, „aby przekazał swoją mądrość i talent”.

Na koniec w Krypcie odnajdziemy Grób Świętego Jakuba Większego, jednego z dwunastu Apostołów. Lunch we własnym zakresie po drodze.

Kolacja i nocleg w Santiago.

13.dzień

SANTIAGO DE COMPOSTELA

14.dzień

15.dzień

SANTIAGO DE COMPOSTELA – MADRYT
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Santiago de Compostela i bezpośredni lot do Madrytu. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

16.dzień

MADRYT – AVILA – SEGOVIA
Po śniadaniu, około godziny 9:00 wyruszymy na północ do Avila, miasta, w którym urodziła się św. Teresa od Jezusa.

Zwiedzimy najstarsze i kompletne mury Hiszpanii oraz 2500 metrów romańskich murów i 90 wież otaczających historyczne centrum miasta, broniących gotyckie pałace, romańskie kościoły i warowną katedrę z XII wieku. Lunch we własnym zakresie.

Po lunchu wyruszymy w dalszą drogę do Segovia. To tu znajduje się najsłynniejszy rzymski akwedukt na świecie (16 kilometrów) oraz jeden z najbardziej cenionych średniowiecznych kompleksów w Hiszpanii. Na nim wznosząca się Katedra, znana jako „Pani Hiszpańskich Katedr” oraz Alcazar, najbardziej spektakularny zamek hiszpański. Opcjonalnie obiad.

Planowany powrót do stolicy ok. godziny 18:00. Kolacja i nocleg.

17.dzień

MADRYT
Przedostatni dzień pielgrzymki to kolejny dzień poświęcony zwiedzaniu Madrytu. To czas na samodzielne zwiedzanie miasta, ostatnie zakupy i przygotowanie bagażu. Zwieńczeniem dnia oraz całego wyjazdu będzie pożegnalny wieczór flamenco i typowa kolacja regionalna.

Powrót do hotelu. Nocleg.

Pokaż cały plan wycieczki

18 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).