JORDANIA- KRAINA BIBLIJNEJ PUSTYNI

Jordania – Kraina Biblijnej Pustyni. Wyjazd Pielgrzymkowy

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych Chicago- Amman- Chicago
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2 osobowych
 • Jeden nocleg w Wadi Rum
 • Obiadokolacje i śniadania na terenie Wadi Rum(Doplata do SGL w Wadi Rum $30)
 • Śniadania w Movenpick Resort nad Marzem Martwym
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Jordanii
 • Transfery z/ na lotnisko w Jordanii
 • Polskojezyczny licencjonowany przewodnik na terenie Jordanii
 • Pilot/ przewodnik polskojęzyczny na calej trasie wycieczki
 • Bilety wstepów do Petry
 • Bilety do Cytadelii w Ammanie
 • Wejscie do meczetu w Betanii
 • Wejscie na Górę Nebo oraz Wzgórze Eliasza
 • Koszt wjazdu na Pustynię Wadi Rum
 • Dwugodzinny rajd Jeep-ami po Pustyni Wadi Rum
 • Koszt wizy wjazdowej na teren Jordanii
 • Opieka duchowa

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu jezeli nie jest on wliczony w koszt biletow lotniczych
 • Wydatkow natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwkow. Kwota do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego
 • Kosztu testu na COVID(Konieczność wykonywania testu- zgodnie z wymogami kraju docelowego)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (Koszt do potwierdzenia w biurze)
 • Obiadów

JORDANIA- KRAINA BIBLIJNEJ PUSTYNI

AMMAN – BIBLIJNE TISZBE – RUINY STAROŻYTNEGO MIASTA GERAZ- BETANIA Z MIEJSCEM CHRZTU CHRYSTUSA- GÓRA NEBO Z SANKTUARIUM MOJŻESZA- MADABA- RUINY TWIERDZY HERODA WIELKIEGO ORAZ BIBLIJNEGO MIASTA MEFAAT- WĄWÓZ WADI BIN HAMMAD- PETRA- SKARBIEC FARAONA-PUSTYNIA WADI RUM- WYPOCZYNEK NAD MORZEM MARTWYM

 

 

Kaniony

Kultura i historia

Plaże


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO- AMMAN. Nasza przygoda z Jordanią rozpoczyna się zbiórką na lotnisku, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Jordanii.

2.dzień

TISZBE– ANJARA GERAZ .

Dzień rozpoczniemy wizytą w biblijnym Tiszbe: Tel Mar Elias to rodzinna miejscowość proroka Eliasza. Zwiedzimy ruiny starożytnego, grecko – rzymskiego miasta Geraza.

Nocleg w Ammanie.

3.dzień

BETANIA NAD JORDANEM – GÓRA NEBO – MADABA – MACHERONT

W trzecim dniu wyruszymy do PETRA – WADI RUM do Betanii nad Jordanem, miejsca chrztu Chrystusa w wodach rzeki Jordan.

Dla chętnych możliwość odnowienia sakramentu chrztu świętego.

Nie ominiemy Góry Nebo, gdzie według tradycji potwierdzonej przez starożytnych pątników Mojżesz zobaczył swoją Ziemię Obiecaną, a następnie zmarł. Dziś mieści się tam sanktuarium Mojżesza, park archeologiczny starego zespołu klasztornego, wężowy krzyż z brązu, Monolit Jubileuszowego Roku 2000 – postawiony z okazji papieskiej wizyty oraz oliwkowe drzewko, zasadzone przez papieża Jana Pawła II.

To tylko niektóre z punktów programu. Tego dnia nawiedzimy Madaba – cerkiew św. Jerzego z mozaiką z VI wieku, przedstawiającą mapę krajów biblijnych oraz Macheront – ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela.

Powrót na nocleg w Ammanie.

4.dzień

UMM AR – RASAS – WADI BIN HAMMAD

W czwarty dzień naszej pielgrzymki wybierzemy się do Umm ar – Rasas – ruin biblijnego miasta Mefaat. Obejrzymy kościół św. Szczepana z największą w Jordanii mozaiką bizantyjską z VIII wieku. Niegdyś miasto otaczał mur, dziś pozostały ruiny oraz w niewielkiej odległości od nich majestatyczna 15-metrowawieża, stanowiąca integralną część sąsiadującego z nią w starożytności klasztoru.

Dzień zakończymy  spacerem dnem wąwozu Wadi bin Hammad udając  się w kierunku Petry na nocleg.

5.dzień

PETRA – WADI RUM

W tym dniu zaplanowano wizytę w Petrze. Petra – „perła Jordanii” to ruiny starożytnego miasta wykutego w czerwonym piaskowcu. Wykute w skale zabytki, obejrzymy spacerując kanionem Siq.  Zwiedzimy Skarbiec Faraona, Rzymski amfiteatr, królewskie grobowce i szereg innych atrakcji. Nocleg w beduińskim obozowisku na pustyni Wadi Rum.

6.dzień

WADI RUM – MORZE MARTWE

Wczesnym rankiem wyruszymy podziwiać spektakularny wschód słońca na pustyni.

Wadi Rum to najsłynniejsza pustynia w Jordanii. Po arabsku nazwa oznacza dolinę piasku, ale ta pustynia to nie tylko piasek. Wadi Rum pełna jest malowniczych, granitowych skał i piaskowców. To właśnie tym skałom piasek zawdzięcza swoje niezwykłe odcienie czerwieni.

Dzień spędzimy ciesząc się przejażdżka terenowymi samochodami po czerwonych wydmach, skalnych mostach i kanionach. Wieczorem przejazd nad Morze Martwe. Nocleg.

7.dzień

Na dziś zaplanowaliśmy dla Was cały dzień nad Morzem Martwym.

Wbrew nazwie, Morze Martwe nie jest morzem, a bezodpływowym zbiornikiem położonym w tektonicznym rowie Jordanu, którego lustro wody znajduje się ponad 400 metrów poniżej poziomu morza, ale z roku na rok jego poziom obniża się na skutek wysychania.

O tym, jak ważne miejsce w ludzkiej wyobraźni zajmuje zbiornik, świadczy choćby liczba nazw, które nadawano akwenowi na przestrzeni dziejów. Morze Martwe jest więc też znane jako Morze Cuchnące i Morze Diabelskie – te nazwy odnoszą się do tego, że w zbiorniku nie ma praktycznie życia. Inne nazwy mają źródło w Biblii, zgodnie z którą na dnie Morza Martwego spoczywają ruiny Sodomy i Gomory i dlatego zbiornik bywał też nazywany Morzem Sodomy lub Morzem Lota.

W Muzeum Najniższego Miejsca na Ziemi można zapoznać się z informacjami o największej depresji świata.

Nie można być nad Morzem Martwym i nie spróbować popływać. Bardzo wysoki poziom zasolenia sprawia, że nie da się w nim utonąć, a zdjęcia osób leżących na wodzie i czytających gazetę nie należą do rzadkich.

Wysoko rozwinięte są też usługi i zabiegi kosmetyczne, bowiem błoto z Morza Martwego jest niezwykle bogate w minerały i wiedziano o tym już w czasach starożytnych. Przez ponad 300 dni w roku świeci tutaj słońce, a gruba warstwa ozonowa chroni przed poparzeniem słonecznym.

Wykorzystamy zatem wszystkie dobrodziejstwa, które oferuje Morze Martwe, a zdjęcia, które zrobimy na miejscu, pozwolą na zachowanie tego dnia w pamięci na długie lata.Nocleg na terenie resortu.

8.dzień

Kolejny dzien pobytu nad Morzem Martwym. Czas wolny na kąpiele błotne, zabiegi spa, zabawy przy basenie bądź samodzielne zwiedzanie okolicy.

9.dzień

AMMAN-CHICAGO.  Amman – panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie Cytadeli i pozostałości amfiteatru. Wylot z  Ammanu. Przelot do kraju.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

Sprawdź podobne wycieczki do Jordanii:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).