TAJLANDIA – Błyszczący skarb Azji – 10 dni

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 4*** w pokojach dwuosobowych
 • Śniadanie wliczone w cenę doby hotelowej
 • Posiłki wymienione w świadczeniach
 • Transport na całej trasie wycieczki komfortowym, klimatyzowanym pojazdem
 • Rejs statkiem po rzece Chao Phraya
 • Rejs łodzią po pływającym targu Saduak
 • Rejs łodzią po rzece Mekong
 • Wycieczka (łączona z innymi grupami) na Farmę Słoni
 • Opłaty wstępu do wymienionych w programie obiektów
 • Opiekę lokalnego angielskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Kosztu lokalnych biletów lotniczych – Tajlandia
 • Dopłaty za przekroczenie doby hotelowej: wcześniejsze zameldowanie w hotelu (przed godzina 2:00 pm) oraz późniejsze wymeldowanie (po 12:00 pm)
 • Opłaty za transfer z/na lotnisko w godzinach 10:00 pm – 6:00 am ($15 w jedną stronę)
 • Wyżywienia innego niż podane w świadczeniach
 • Napoje, bar
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych (do potwierdzenia w biurze)
 • Obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego – koszt do potwierdzenia w biurze
 • Wydatków natury osobistej
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu i mienia osobistego
 • Dodatkowych kosztów hotelowych (pranie, polaczenia telefoniczne, extra room service)
 • Napiwków i gratyfikacji dla lokalnych kierowców, portierów w hotelach – koszt do potwierdzenia w biurze
 • Kosztów wizy wjazdowej
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

Tajlandia, położona w sercu Azji Południowo-Wschodniej, to kraj o fascynującej mieszance kultury, przyrody i tradycji. Jest znana z przepięknych plaż, egzotycznej kuchni, buddyjskich świątyń i niezwykłej gościnności.
Bangkok – Rzeka Kanchanburi – slinky Most na Rzece Kwai – Ayutthaya – Wat Phu Khao Thong – wat Phra Sri Sanphet – Wat Lokaya Sutharam – Wat Mahathat – White Temple – Oub Kham Museum – Wat Rong Suea Ten – Black House (Baan Dam) – Posag Złotego Buddy – Muzeum Opium – Elephant Tour – Wat Doi Suthep – Wat Umong – Wyspa Phi Phi – Wyspa Jamesa Bonda.

 • Po szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji wyjazdu (możliwość wybrania dogodnego dla Państwa terminu wyjazdu) prosimy o kontakt z naszym konsultantem:
  Marta Pasek: 773-777-7733, cell: 224.688.9444

TAJLANDIA – nie organizujemy wyjazdów w terminach: 22 Grudnia – 6 Stycznia, 8-16 Lutego, 12-16 Kwietnia, 26-28 Listopada

Kultura i historia

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Przylot do Bangkoku

Tajlandia – Przylot na międzynarodowe lotnisko w Bangkoku, odbiór bagażu w hali przylotów lotniska a następnie spotkanie z lokalnym, angielskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Nocleg.
*** Opcjonalnie ok. 5 godz. wycieczka “Beast Eats Midnight Food Tour” lokalnym Tuk-Tukiem https://en.wikipedia.org/wiki/Auto_rickshaw
Początek ok. godziny 6:00, 6:30pm – wyjazd spod hotelu (grupy łączone spotykają się w holu). Odkrywamy Bangkok – miasto, które nigdy nie przestaje jeść. Przejazd tuk-tukami w blasku zachodzącego słońca do kolejnych, lokalnych restauracyjek – uwielbianych przez mieszkańców Bangkoku. Doświadczymy niezwykłej podroży kulinarnej, delektując się polnocno-wschodnia kuchnia tajska, najlepszymi Pad Thai i popularnymi domowymi tajskimi przekąskami. Po drodze przejedziemy obok zabytków i świątyń, odkrywając nieznaną dla turystów stronę Bangkoku (wycieczka nieodpowiednia dla wegetarian).

2.dzień

Bangkok - odkrywanie uroków miasta

Śniadanie w hotelu po którym wyruszymy na południe od Bangkoku https://pl.wikivoyage.org/wiki/Bangkok na prywatną wycieczka motorówka wzdłuż rzeki Chao Praya i kanałów, zwiedzając Thonburi – “Wenecje Bangkoku” i Świątynię Świtu. Następnie udamy się do Wielkiego Pałacu – arcydzieła architektury i duchowego serca Tajlandii. Przerwa na Lunch nad rzeka a następnie odwiedzimy Leżącego Buddę w Wat Pho – centrum tradycyjnej medycyny tajskiej i masażu. Powrót do hotelu. Czas wolny, odpoczynek. Nocleg.
Posiłki wliczone: śniadanie.

Uwaga: w tym dniu nie należy nosić koszulek bez rękawów, kamizelek, krótkich topów, prześwitujących ubrań, krótkich spodenek, mini spodniczek, podartych jeansów, obcisłych spodni, szortów sportowych.

3.dzień

Bangkok - Rzeka Kanchnburi/Kwai

Wcześnie rano śniadanie w hotelu po którym wyruszymy do Kanchanaburi. Najpierw odwiedzimy Centrum Kolei Thailand-Burma, interaktywne muzeum – placówkę informacyjno-badawczą zajmującą się prezentacją historii kolei tajlandzko-birmańskiej. W dalszej części dnia zwiedzimy Cmentarz Wojenny Aliantów, na którym znajduje się pomnik około 6000 alianckich jeńców wojennych, którzy zginęli wzdłuż linii Kolei Śmierci i zostali tu przewiezieni po wojnie, na miejsce wiecznego spoczynku.

Po południu kontynuujemy zwiedzanie słynnego na całym świecie mostu na rzece Kwai https://pl.wikipedia.org/wiki/Khwae_Noi, będącego częścią Kolei Śmierci zbudowanej przez alianckich jeńców wojennych, a następnie odbędziemy podróż zabytkowym pociągiem Kolei Śmierci, przejeżdżającym przez oryginalny drewniany wiadukt, zbudowany przez alianckich jeńców wojennych.
Powrót do Bangkoku na odpoczynek. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
Posiłki wliczone: śniadanie.

4.dzień

Bangkok - Ayutthaya - Przelot do Chiang Rai

Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Ayutthaya – dawnej stolicy Królestwa, znajdującej się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, mieszczącej się w Parku Historycznym Ayutthaya. Przyjrzymy się bliżej kultowym budynkom i cudom archeologicznym XIV-wiecznej stolicy Syjamu, w tym świątyniom i posągom. Najpierw udamy się do Wat Phu Khao Thong, pierwotnie zbudowanego w 1387 roku przez drugiego króla królestwa Ayothaya, dalej kontynuujemy podróż do Parku Historycznego Ayutthaya i starożytnego pałacu. Wat Phra Sri Sanphet, niegdyś świątynia królewska leżąca obok Wielkiego Pałacu, najważniejsza w okresie Ayutthaya. Po pysznym tajskim lunchu udamy się do Wat Lokaya Sutharam, aby zobaczyć największego leżącego Buddę w Ayutthayi, mierzącego 8 metrów wysokości i 42 metry długości. Posąg Buddy został wykonany z cegły i pokryty tynkiem. W dalszej części dnia udamy się do Wat Mahathat, klasycznych ruin świątyni w Ayutthaya, słynącej z malowniczej głowy Buddy otoczonej korzeniami drzewa Bodhi. Wieczorny lot do Chiang Rai, przejazd do hotelu na nocleg.
Posiłki wliczone: śniadanie.

5.dzień

Chiang Rai - Złoty Trójkąt

Po śniadaniu w hotelu udamy się do słynnej Białej Świątyni – olśniewającej budowli, położonej na obrzeżach Chiang Rai. Odwiedzimy również Oub Kham Museum, gromadzące zbiory starożytnych artefaktów z Królestwa Lanny, Laosu, Birmy i Wietnamu – w tym niezwykły Złoty Tron Chiang Tung. Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie Wat Rong Suea Ten – wspaniała niebieska świątynia z misternymi rzeźbami. W planie dnia mamy również  zwiedzanie obszaru tzw. Złotego Trójkąta, gdzie spotykają się kultura i tradycja Tajlandii, Laosu i Birmy.  Zobaczymy tu posąg Złotego Buddy, podziwiać będziemy widok na rzekę Mekong i zwiedzimy Muzeum Opium.
Odpoczynek i nocleg w Chiang Rai.
Posiłki wliczone: śniadanie.

 

6.dzień

Chiang Rai - Chiang Mai - Sanktuarium Słoni "Kanta".

Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Chiang Mai – malowniczymi trasami mijającymi kilka pięknych północnych gór. Zostawiamy bagaż w hotelu i udajemy się na Elephant Tour. Nasza trasa prowadzić będzie przez piękną okolicę, las i lokalne obszary rolnicze. Ok. 2:30 pm przyjazd do Rezerwatu Słoni Kanta. Najpierw udamy się na spacer po okolicy i poznamy mieszkające tam słonie, następnie przebierzemy się w tradycyjne stroje i przygotujemy owoce – posiłek dla słoni. Ok. 3:00 pm  przewidziane jest spotkanie ze słoniami. Będziemy je karmic, i bawić się z nimi w naturalnym środowisku, a także poznamy ich zachowanie i historię. Kolejnym punktem wizyty na Farmie Słoni będzie spacer do stawu z czystą wodą, gdzie zwierzęta się ochłodzą, a my dalej będziemy mieć okazję je obserwować. Przerwa na herbatę, kawę, przekąski i owoce sezonowe. Po opuszczeniu Sanktuarium powrót do Chiang Mai. Odpoczynek, czas wolny.
Nocleg w Hotelu.
Posiłki wliczone: śniadanie, przekąski i owoce sezonowe, woda.

UWAGA : W Parku umożliwimy Państwu spędzenie ze słoniami jak największej ilości czasu. Dlatego nie ma formalnego harmonogramu i poza godzinami odbioru podane tutaj godziny są przybliżone.

CO ZABRAĆ : Kapelusz, ręcznik, kostium kąpielowy, buty do chodzenia, krem z filtrem przeciwsłonecznym, odzież na zmianę i bieliznę, środek odstraszający owady, aparat fotograficzny (opcjonalnie).

7.dzień

Chiang Mai - Zwiedzanie Świątyń - Przelot do Phuket

Dzień rozpoczynamy śniadaniem w hotelu po którym kontynuujemy naszą wyprawę, wspinając się do Wat Doi Suthep, wchodząc po 309 stopniach Golden Naga, aby dotrzeć do złotych pagód. Po wizycie w Doi Suthep udamy się do jednej z najlepiej strzeżonych tajnych świątyń Chiang Mai – Wat Palad, znanej jako Świątynia pod Świątynią. Świątynia ta jest znaczącym elementem historii obszaru Chiang Mai, a jej tereny mają ponad 650 lat. Następnie udamy się do Wat Umong, kolejnej – zbudowanej w XIV wieku mocno zalesionej świątyni, porośniętej mchem i małymi roślinami. Po spacerze tajemniczymi tunelami dotrzemy do świątyni Viharn, aby przeżyć prywatną ceremonię błogosławieństwa. Następnie przejedziemy na lotnisko w Chiang Mai na krótki lot do Phuket. Po przybyciu na lotnisko w Phuket udamy się na nocleg i odpoczynek w Phuket.
Posiłki wliczone: śniadanie.

8.dzień

Phuket

Śniadanie w hotelu. Czas wolny.
Posiłki wliczone: śniadanie.

Wycieczka opcjonalna: wyspa Phi Phi łodzią motorową z lunchem (wycieczka łączona z innymi grupami)

Uwagi: jeśli nie zbierze się grupa min. 10 osób, wycieczka ne dojdzie do skutku, zwrot 100% wpłaconej kwoty za ta wycieczkę.

 • 06.30-06.45. Odbiór z Phuket wcześnie rano, powitanie na pokładzie na molo (Tublamu ). Przekąski i napoje.
 • 09:00. Wypływamy łodzią motorową z molo na wyspę Phi Phi .
 • 10:00. Relaks i kąpiel w lagunie Pileh . 
 • 12:00. Lunch w restauracji przy plaży na wyspie Phi Phi Don (zatoka Ton Sai) i czas wolny na plaży.
 • 14:00. Udajemy się do Monkey Beach, a następnie zwiedzamy jaskinię Wikingów. Możliwość kąpieli i snorkelingu.
 • 15:00. Przypływamy na Wyspe Khai Nai, relaks na białej piaszczystej plaży, pływanie.
 • 16:00. Powrót do Phuket.
 • 16:30. Przypływamy na molo w Leam Nga i wracamy do hotelu.

Wycieczka obejmuje:

 • Transfer w obie strony z hotelu na molo
 • Transfer w obie strony łodzią motorową
 • Opłata za wstęp do parku narodowego
 • Sprzęt do snorkelingu
 • Deska wiosłowa
 • Napój bezalkoholowy, herbata, kawa i przekąska
 • 3 posiłki, napoje, przekąski i owoce
 • Profesjonalny przewodnik
 • Opiekę personelu przeszkolonego w zakresie pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

9.dzień

Phuket

Śniadanie w hotelu. Czas wolny.
Posiłki wliczone: śniadanie.

Wycieczka opcjonalna: Wyspa Jamesa Bonda łodzią motorową z lunchem (wycieczka łączona)

 • 08.30 am wyjazd z hotelu
 • Wypływamy z molo Ao Por. Na pokładzie serwowane są napoje bezalkoholowe, przekąski i owoce
 • Zatoka Phangna 
 • Spływ kajakowy na wyspie Panak (Jaskinia Namorzynowa, Jaskinia Nietoperza, Jaskinia Mut lub Jaskinia Hoy Tib)
 • Khao Ping Kan i Wyspa Jamesa Bonda
 • Lunch w formie bufetu na pokładzie lodzi 
 • Spływ kajakowy na wyspie Hong w pięknej scenerii otacząjącej przyrody
 • Pływanie i relaks w wodach Kaya

Powyższy plan podróży i harmonogram są przybliżone i mogą zostać zmodyfikowane w celu dostosowania do lokalnych warunków pogodowych. Obowiązkowa opłata za molo w wysokości 50 bahtów będzie pobierana bezpośrednio podczas wycieczki.

Co zabrać:
Stroje kąpielowe, szorty i lekki T-shirt/lekkie buty na pokład/ręcznik plażowy/krem przeciwsłoneczny/kapelusz przeciwsłoneczny
Okulary przeciwsłoneczne/aparat fotograficzny/mała gotówka

Cena obejmuje:
Opiekę przewodnika mówiącego po angielsku,
Lunch (w cenie kawa, herbata, woda pitna + świeże owoce),
Opłata za park narodowy,
Na łodzi motorowej: napój bezalkoholowy, woda pitna + świeże owoce / kamizelka ratunkowa,
Ubezpieczenie/sprzęt do kajakarstwa

10.dzień

Phuket - Wyjazd do domu

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i lot powrotny do domu.
Posiłki wliczone: śniadanie.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).