Wietnam i Kambodża 2024/2025: magiczne Indochiny

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym, w pokojach 2-osobowych.
 • 1 nocleg all inclusive (bez napojów) w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long.
 • Wyżywienie zgodnie z programem (12 śniadań, 11 lunch, 2 obiady).
 • Transport lokalny prywatnym autobusem.
 • Opłaty lotniskowe i podatki do w/w przelotów.
 • Koszt przelotu wewnętrznego z Hanoi do Da Nang.
 • Koszt przelotu wewnętrzny Hanoi- Siem Reap.
 • Transport łodzią motorową do Chau Doc.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę  lokalnych/ licencjonowanych przewodników podczas realizacji programu objazdowego.
 • Rejs po Jeziorze Tonle Sap.
 • Rejs po rezerwacie ptaków Tra Su.
 • Zwiedzanie pływającego marketu w Cai Be.
 • Bilety wstępu do atrakcji w Hanoi: Ho Chi Mausoleum, Thang Long Citadel, Temple of Literature.
 • Bilety wstępu do świątyni Angkor Wat.
 • Bilet wstępu do Parku Rozrywki Ba Na Hills.
 • Bilet wstępu do Pałacu Królewskiego Phnom Penh.
 • Bilet wstępu do Muzeum  Narodowego w Kambodży.

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie.
 • Kosztu wizy wjazdowej do Wietnamu i Kambodży.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

 

ZASADY:

Program jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki.  Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie  z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $ 5000.000( polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

Podróż przez Wietnam i Kambodżę zabierze Cię w podróż pełną kultury, historii i niezwykłych krajobrazów. Odkryjesz starożytne świątynie, zasmakujesz lokalnych przysmaków, powędrujesz przez malownicze krajobrazy i poznasz serce tych fascynujących krajów. Dołącz do naszej wyprawy i przeżyj niezapomniane chwile!

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Hanoi

Po odprawie biletowo-bagażowej wyruszymy w podróż do Hanoi, stolicy Wietnamu.

2.dzień

Hanoi

Po przylocie do Hanoi transfer do hotelu. Jeżeli czas pozwoli, atrakcja – niespodzianka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odkrywanie miasta nocą. 

3.dzień

Hanoi

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie stolicy Wietnamu. Odwiedzimy m.in.  Świątynię Literatury, pierwszy uniwersytet w Wietnamie, Mauzoleum Prezydenta Ho Chi Minha i jego skromny dom na palach oraz cytadelę cesarską.

W trakcie dnia zrobimy sobie przystanek, aby w tradycyjnej wietnamskiej restauracji zjeść lunch.

Powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

Ninh Binh- Tam Coc

Po wczesnym śniadaniu czeka nas wycieczka do Ninh Binh. Zobaczymy Bich Dong Pagoda.  Wybierzemy się również na spływ Tam Coc. Jest to wspaniała dolina otoczona polami ryżowymi, utworzona przez rzekę Ngo Dong.

Będzie szansa na wejście na Hang Mua: znajdujący się na szczycie góry punkt widokowy z wyrzeźbionym w skale smokiem, do którego prowadzi 465 stopni. Alternatywą będzie krótka rowerowa przejażdżka. Wybór należy do Ciebie!

Lunch w lokalnej restauracji a późnym popołudniem przejazd powrotny do Hanoi na nocleg.

5.dzień

Zatoka Ha Long

Po śniadaniu udamy się w rejs po zatoce Ha Long, uważanej za jeden z siedmiu cudów natury. Podczas rejsu zobaczymy niezapomniane widoki oraz spróbujemy serwowanych przez załogę regionalnych dań.

W trakcie rejsu czekają nas dodatkowe atrakcje takie jak: wycieczka kajakiem, zwiedzanie jaskiń, a dla osób spragnionych relaksu i pięknych widoków, czas wolny.

Nocleg na pokładzie statku.

6.dzień

Zatoka Ha Long, Da Nang, Hoi An

Kolejny dzień, który spędzimy na rejsie Ha Long. Dla chętnych krótka sesja Tai Chi o poranku.


Po podanym na pokładzie statku lunchu pożegnamy się z załogą i udamy na lotnisko, skąd polecimy do Da Nang.

Po przylocie  przejedziemy do Hoi An – magicznego miasta lampionów, uważanego za najbardziej romantyczne miejsce w całym Wietnamie.

Nocleg w hotelu w Hoi An.

7.dzień

Hoi An

Dzisiejszy dzień spędzimy na poznawaniu wiejskiego życia wokół Hoi An.

Dzień rozpoczniemy od krótkiej przejażdżki rowerem do  Cam Thanh Village – słynnego miejsca na obrzeżach miasta. Tam zostaniemy powitani przez lokalnego gospodarza, który oprowadzi nas po swojej farmie i wprowadzi w tajniki uprawy ryżu. Dla odważnych jazda na grzbiecie bawoła oraz sadzenie ryżu.

Dzień zakończymy na okrągłych koszykowych łodziach, przemierzając dżunglę drogą wodną. W trakcie dnia czeka nas tradycyjny lunch w gospodarstwie.

Wieczorem pospacerujemy wzdłuż rzeki, a  dla chętnych czeka rejs łodzią z lampionami. Nocleg w Hoi An.

8.dzień

Park Rozrywki Ba Na Hills

Po śniadaniu przejedziemy autobusem do stacji Ba Na Hills, która jest oddalona od naszego hotelu o 55 km.

Wsiądziemy do kolejki linowej, która zabierze nas na szczyt góry, skąd będziemy podziwiać Złoty Most (Ręce Bogów). Złoty Most, podtrzymywany jest przez gigantyczne boskie ręce.

Zobaczymy też Kwiatowy Ogród Miłości oraz Pagodę Linh Ung. Po południu zjedziemy kolejką w dół, skąd kierowca autobusu zabierze nam na międzynarodowe lotnisko Da Nang. Późnym popołudniem polecimy do Siem Reap.

Następnie przejedziemy do hotelu. Zjemy kolację w tradycyjnej restauracji i poznamy nocne życie tego miasta. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

.

9.dzień

Świątynia Angkor Wat

Dzisiaj czeka nas całodzienne zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor Wat. Rozpoczniemy od świątyni Ta Prohm w prowincji Siem Reap. Została pozostawiona w takim stanie, w jakim została odkryta, czyli z drzewami wyrastającymi z ruin w otoczeniu dżungli.

Następnie zobczymy świątynię Ta Prohm wykorzystaną w filmie „Tomb Raider”oraz Bramę Południową, unikatową Świątynię Bayon, Phimeanakas, trzypoziomowa świątynia w kształcie piramidy, Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla z tajemniczym posągiem. 

Na koniec obejrzymy zachód słońca. Nocleg w Siem Reap. 

10.dzień

Jezioro Tonle Sap

Po śniadaniu przejedziemy nad jezioro Tonle Sap, gdzie podpatrzymy życie mieszkańców w pływających wioskach.

W porze deszczowej dzięki zmieniającej kierunek rzece jezioro znacznie powiększa się zalewając okoliczne tereny.  Słynie też z osiedli na palach oraz pływających wiosek rybackich.

Po lunchu w lokalnej restauracji transfer do Phnom Penh. Zakwaterowanie i odpoczynek.

11.dzień

Phnom Penh

Po śniadaniu przejedziemy pod Pomnik Niepodległości nawiązujący do ważnego historycznego wydarzenia i upamiętniający wyzwolenie Kambodży z rąk kolonistów.

Następnie pojedziemy do Pałacu Królewskiego, gdzie dachy budynków przypominają pozłacaną skórę węża. Zobaczymy też Srebrną Pagodę Pagoda jest domem Szmaragdowego Buddy oraz kolejnej statuetki Buddy pokrytej ponad 2 tysiącami diamentów.

Na koniec przejedziemy do Wat Phnom – świątyni, do której prowadzą liczne kamienne schody. Około południa przejedziemy łodzią motorową do Chau Doc.

Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.

12.dzień

Chau Doc, Can Tho

Dziś czeka nas zwiedzanie okolic Chau Doc. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć to bez wątpienia Nui Sam i Tra Su Sanktuarium.

Na szczycie Nui Sam znajduje się kilka  miejsc religijnych. Sa to m.in. Pagoda Tay An, Ba Chua Xu (Pani Xu Pagoda) stoi nieco dalej za pagodą Tay An, Grobowiec Thoai Ngoc Hau oraz Hang Pagoda (Pagoda Jaskiniowa).

Następnie udamy się do Tra Su Sanktuarium. Z pokładu łodzi, w otoczeniu lasów namorzynowych, pływając po pokrytych liliami i rzęsą wodną kanałach podziwiać będziemy różne gatunki ptactwa wodnego. 

Po zwiedzaniu przejazd do miasta Can Tho, największego w delcie Mekongu. Nocleg w Can Tho.

13.dzień

Can Tho Ho Chi Minh City

Po śniadaniu  zobaczymy pływający market, gdzie sprzedaje się  egzotyczne warzywa i owoce. Płynąc kanałami wśród bujnej wodnej roślinności spróbujemy lokalnych specjałów. 

Następnie wrócimy do hotelu, aby późnym popołudniem dotrzeć do Sajgonu. Opcjonalnie ekskluzywna kolacja na rzece w Sajgonie (chęć udziału należy zgłosić z wyprzedzeniem do biura. Koszt ok. 65 USD).

14.dzień

Ho Chi Minh

Dzisiaj kończymy naszą azjatycką przygodę w Wietnamie i Kambodży. Po śniadaniu czas wolny aż do transferu na lotnisko Tan Son Nhat. 

Zapraszamy na kolejne podróże do Azji z Rek Travel Adventure do Japoni, Tajlandii i wielu innych.

Wietnam i Kambodża 2024: magiczne Indochiny

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).