pielgrzymka do Włoch z Chicago
12 dni

Pielgrzymka do Włoch

$2695
10-16-2022 06-08-2023 10-09-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

ASYŻ: BAZYLIKA ŚW. FRANCISZKA, KAPLICA TRANSITO, BAZYLIKA ŚW. KLARY, KRZYŻ I KOŚCIÓŁ SAN DAMIANO, BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ ANIELSKIEJ, PORZIUNCOLA, OGRÓD RÓŻANY PIAZZA DEL COMUNE/ TEMPIO DI MINERVA – PADWA: BAZYLIKA ŚW. ANTONIEGO, PIAZZA DELLE ERBE – WENECJA – REJS NA WYSPĘ MURANO Z WIZYTĄ W FABRYCE SZKŁA – KOŚCIÓŁ CHIESA DI SAN PIETRO – MARTIRE – CHIESA SANTA MARIA E DONATO – CAMPO SAN STEFANO – WYSPA BURANO SŁYNĄCA Z KORONEK – WYSPA TORCELLO

KATEDRA SANTA MARIA ASSUNTA – MOST WESTCHNIEŃ – PLAC I BAZYLIKA ŚW. MARKA- PAŁAC DOŻÓW- LORETO – BAZYLIKA LORETAŃSKA – SAN GIOVANNI ROTONDO -LANCIANO – MANOPPELLO – NEAPOL- MONTE CASSINO – POMPEJE – RZYM: BAZYLIKA ŚW. PAWŁA, TRE FONTANE – PANTHEON – BAZYLIKA ŚW. JANA NA LATERANIE – ŚWIĘTE SCHODY – KOLOSEUM- RZYM ANTYCZNY – PLAC WENECKI – ŁUK KONSTANTYNA – FORUM ROMANUM – KATAKUMBY – BAZYLIKA PAPIESKA – GRÓB ŚW. PIOTRA – MUZEA WATYKAŃSKIE

 

 

Kultura i historia

Pielgrzymka

Wyspy


Plan podróży

1. dzień

Chicago

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Rzymu.

2. dzień

ASYŻ

Przylot do Rzymu na lotnisko im. Leonarda da Vinci. Przejazd autokarem z lokalnym przewodnikiem do Asyżu, miejsca urodzenia św. Franciszka z Asyżu – założyciela zakonu franciszkanów, misjonarza, mistyka średniowiecznego i stygmatyka, uważanego za patrona ekologii.

Przed nami zwiedzanie miasta, a zobaczymy: Bazylikę św. Franciszka oraz dom rodzinny i miejsce śmierci jednego z największych mistrzów życia duchowego w historii chrześcijaństwa. Zwiedzimy też: Kaplicę Transito, Bazylikę św. Klary, Krzyż i Kościół św. Damiana oraz Bazylikę Matki Bożej Anielskiej.

W programie zwiedzania znajdą się również: Porziuncola, Ogród Różany, Piazza del Comune i Świątynia Minerwy. Zakwaterowanie w hotelu w Asyżu.

3. dzień

PADWA

Śniadanie w hotelu, potem przejazd do Padwy. 

Zwiedzanie miasta zaczniemy od wizyty w Bazylice św. Antoniego, gdzie znajduje się Kaplica Polska. Włoskie miasto od stuleci jest związane z Polską i Polakami. Działający już w XIII wieku w murach Padwy uniwersytet był celem podróży edukacyjnych Polaków, którzy stanowili drugą co do wielkości grupę w tym ośrodku akademickim.

W Padwie kształcił się m.in. Jan Kochanowski, a słuchaczami byli Mikołaj Kopernik i Jan Zamoyski. W trudnym dla ojczyzny okresie – po rozbiorach – pamiątki polskiej obecności, umieszczone w różnych częściach bazyliki dawały świadectwo potęgi dawnej Rzeczypospolitej, a kaplica już od chwili powstania była dla polskich emigrantów miejscem kultu Polski, ale i niosła nadzieję na odzyskanie przez nią niepodległości.

W planach mamy spacer po centrum historycznym i Piazza delle Erbe. Przejazd do hotelu i nocleg w Padwie.

4. dzień

WENECJA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Wenecji.

Rejs na wyspę Murano, znaną z produkcji szkła. Spacer po centrum miasta, w trakcie którego zobaczymy Kościół San Pietro Martire di Murano, Bazylikę Santi Maria e Donato i Campo Santo Stefano. Odbędziemy wyprawę na wyspę Burano, słynącą z koronek i barwnie pomalowanych gospodarstw domowych. Spacer po tym urokliwym miejscu.

Następnie udamy się na wyspę Torcello, będącą kolebką kultury weneckiej, której architektura należy do najstarszych zabytków laguny.

Obejrzymy m.in. Katedrę Santa Maria Assunta di Torcello, utrzymaną w stylu bizantyjsko-weneckim świątynię, która słynie z XIII-wiecznych mozaik. Powrót do Wenecji. Dalsze zwiedzanie: Most Westchnień, Plac św. Marka z bazyliką, Pałac Dożów, Bazylika Santa Maria della Salute.

Powrót do hotelu w Wenecji.

5. dzień

LORETO

Śniadanie w hotelu, przejazd do Loreto.

Zobaczymy Bazylikę Loretańską z domkiem Świętej Rodziny z Nazaretu. Miejsce stanowi największe i najważniejsze włoskie sanktuarium maryjne, odwiedzane rocznie przez ok. 4 mln osób z całego świata. Główną relikwią jest Święty Dom, zwany też Domkiem Matki Bożej, bo – zgodnie z prastarym przekazem – pod koniec XIII wieku aniołowie przenieśli do Loreto Dom z Nazaretu.

Rzesze pielgrzymów przybywają do sanktuarium w Loreto, by zbliżyć się do Boga poprzez modlitwę i pojednanie. Pod koniec lat 80. XX wieku podpisana została umowa o współpracy pomiędzy włoskim Loreto a polską Częstochową.

Zapalimy też świece i pomodlimy się na Polskim Cmentarzu Wojennym w Loreto. Zakwaterowanie w hotelu w Loreto, obiadokolacja i czas wolny.

6. dzień

SAN GIOVANI ROTONDO/ LANCIANO- MONOPPELLO

Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Lanciano.

Krótki pobyt w Lanciano, gdzie przechowywane są relikwie Ciała i Krwi Chrystusa.

Transfer do Manoppello. Zwiedzanie Santuario del Volto Santo z relikwiami Volto Santo (Świętego Oblicza). Te chrześcijańskie relikwie to całun, którym przykryto świętą twarz Jezusa po złożeniu Go do grobu oraz chusta św. Weroniki. Krótki spacer po miasteczku.

Przed nami przejazd i zwiedzanie San Giovanni Rotondo, miejsca życia i śmierci św. Ojca Pio. Zobaczymy antyczny kościół, celę, konfesjonał, krucyfiks, drogę krzyżową i Dom Ulgi w Cierpieniu.

Przejazd do Monte Sant’Angelo. Pobyt przy wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Sanktuarium św. Michała Archanioła – Góra Gargano, miejsce objawień św. Michała Archanioła. Zakwaterowanie w hotelu.

 

7. dzień

NEAPOL

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Kościoła Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa. Poznamy historię ojca Dolindo Ruotolo, jego procesu beatyfikacyjnego, a także spotkamy się z jedyną żyjącą za czasów ojca Dolindo krewną – Marią Grazia Ruotolo.

W drodze do Neapolu krótki przystanek przy Monte Casino, gdzie oddamy hołd polskim żołnierzom poległym w czasie II Wojny Światowej.

Podczas objazdu będziemy podziwiać panoramę Neapolu, a piesza wędrówka po mieście będzie okazją do zobaczenia kolejnych architektonicznych perełek.

Przejazd do Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Zobaczymy też dziś ruiny Pompejów, miasta zniszczonego w 79 r. przez erupcję Wezuwiusza.

Zakwaterowanie w hotelu w Neapolu.

8. dzień

Dzien 8-9-10-11

RZYM

W Rzymie zwiedzimy m.in. Bazylikę św. Pawła za Murami, jedną z czterech bazylik papieskich, zgodnie z tradycją – miejsce pochówku św. Pawła oraz opactwo Tre Fontane , gdzie według przekazów ustnych św. Paweł Apostoł został ścięty mieczem. W programie dzisiejszego dnia znajdą się też: Zamek Świętego Anioła, jeden z najpiękniejszych rzymskich placów – Piazza Navona i znajdująca się w centralnym punkcie placu – Fontanna Czterech Rzek.

Zobaczymy jedną z najlepiej zachowanych antycznych budowli – Pantheon, Bazylikę św. Jana na Lateranie –katedrę biskupa Rzymu, która należy do czterech bazylik większych, przywiezione z Jerozolimy Święte Schody, którymi Jezus Chrystus miał być prowadzony na sąd oraz Bazylikę Matki Bożej Większej.

Do antycznych czasów wrócimy zwiedzając: Koloseum – największy amfiteatr rzymskiego świata, Łuk Konstantyna – zbudowany dla uczczenia dziesięciolecia sprawowania władzy przez cesarza Konstantyna Wielkiego, Palatyn – jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, gdzie wilczyca miała karmić Romulusa i Remusa – legendarnych założycieli miasta oraz najstarszy plac miejski w Rzymie, czyli Forum Romanum.

Przejazd na Zatybrze, gdzie zwiedzimy Piazza di Santa Maria in Trastevere z piękną bazyliką Matki Bożej. Zobaczymy też Ogrody Watykańskie oraz katakumby. Obiadokolacja. Nocleg.

9. dzień

RZYM

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem, a potem wracamy do zwiedzania. Zobaczymy Bazylikę św. Piotra, gdzie będzie czas na modlitwę i wizytę w kaplicy św. Sebastiana, bo tu znajduje się grób Jana Pawła II.

Zwiedzimy Muzea Watykańskie, gdzie zobaczyć można zbiory dzieł sztuki zgromadzone przez poszczególnych papieży oraz Kaplicę Sykstyńską, której sklepienie ozdobił wielki Michał Anioł. Freski na sklepieniu opowiadają historię ludzkości od stworzenia świata, poprzez grzech pierworodny aż do biblijnego potopu.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny.

10. dzień

RZYM

Dalsze zwiedzanie Rzymu- kontynuacja programu zwiedzania z dnia 8 i 9.

11. dzień

RZYM

Dalsze zwiedzanie Rzymu- kontynuacja programu zwiedzania z dnia 8,9 i 10.

12. dzień

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Rzymie. Lot powrotny do kraju.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH). BILETY WSTĘPÓW GWARANTOWANE W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI.

Inne pielgrzymki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • koszt biletów lotniczych międzynarodowych
 • 1 nocleg w Hotelu 4* w Asyżu
 • 2 noclegi w Hotel 4*w Mestre
 • 1 nocleg w Loreto w Hotelu 4*
 • 1 nocleg w SGR w Hotelu 4*
 • 1 nocleg w okolicach Neapolu w Hotelu 4*
 • 4 noclegi w Rzymie
 • wszystkie śniadania + kolacje 3-daniowe (woda wliczona)
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Włoch
 • transfery z/ na lotnisko we Włoszech
 • opłaty parkingowe
 • usługi licencjonowanego przewodnika na terenie Rzymu
 • usługi lokalnego przewodnika po Neapolu
 • 8 godzin wizyty w Wenecji z lokalnym przewodnikiem
 • 2-3 godziny wizyty w Pompei z lokalnym przewodnikiem
 • 2-3 godziny wizyty w Neapolu z lokalnym przewodnikiem
 • bilet do Muzeów Watykańskich
 • bilety wstępów do Koloseum, na wzgórze Palatyn oraz na Forum Romanum
 • koszt wstępu do wykopalisk w Pompejach
 • bilety wstępu do Katakumb San Callisto
 • koszt 4-godzinnej wycieczki Murano – Burano
 • opiekę duchowa księdza katolickiego
 • opiekę pilota/ przewodnika w języku polskim

 

 

Cena nie zawiera

 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • wydatków natury osobistej
 • ubezpieczenia zdrowotnego/turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego ($280 – do potwierdzenia w biurze)
 • taksę klimatyczną
 • ofiarę mszalną
 • kosztu testu na COVID (konieczność wykonania testu zgodnie z wymogani kraju docelowego)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Malta Śladami Św. Pawła

$2145 9 dni 10-23-2023
Turcja Kapadocja

Turcja – Kraj Czterech Mórz

$1750 11 dni 11-18-2022
portugalia wycieczka

Winna historia Portugalii

$1790 9 dni 06-04-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 100