Londyn wycieczka z Rek Travel

Londyn: Miasto Doskonałe

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • 7 noclegów w hotelu wysokiej klasy turystycznej.
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych.
 • Transfery z i na lotnisko.
 • Przejazdy różnymi środkami transportu podczas pobytu w Londynie.
 • Przejazdy podczas zwiedzania Canterbury oraz Windsoru i Hampton Court.
 • 7 śniadań.
 • Opieka polskojęzycznego pilota – przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Przewodniki audio.
 • Bilet wstępu do Gabinetu Figur Woskowych Madame Tussaud’s.
 • Bilet wstępu na London Eye.
 • Bilet wstępu do Katedry Canterbury.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Wyżywienia poza wymienionym w programie.
 • Bilety wstępu: musical, Windsor Castle, Hampton Court – GBP 250 płatne u przewodnika w pierwszym dniu wycieczki.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Londyn jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. Stolica Wielkiej Brytanii kryje w sobie wiele ciekawostek turystycznych takich jak m.in. Big Ben, London Eye, Pałac Buckingham, czy Tower Bridge. Charakterystyczne czerwone budki telefoniczne i piętrowe autobusy są najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta.

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Po odprawie paszportowo-bagażowej wyruszymy w podróż lotniczą do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Jest to największe miasto w Wielkiej Brytanii oraz drugie co do wielkości w Europie. Zachwyca niepowtarzalnym klimatem, zabytkami i historią.

2.dzień

LONDYN

Przylot do Londynu i pierwsze spotkanie z tym niezwykłym, magicznym i tętniącym życiem miastem. Przejazd autokarem lub minibusem przez ulice najbardziej wielokulturowej europejskiej stolicy, gdzie obok przepięknych zabytków wyrastają nowoczesne wieżowce. Londyn to prawdopodobnie jedyne takie miasto, gdzie takie połączenie wprowadza w zachwyt. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas na kolację. Dla chętnych wyjście do jednego z kultowych londyńskich pubów.

3.dzień

WESTMINSTER - BUCKINGHAM - LEICESTER SQUARE - TRAFALGAR SQUARE - GALERIA NARODOWA

Londyn jest największym po Moskwie i Stambule miastem Europy. Dziś przekonamy się o potędze tego miejsca odwiedzając the City of Westminster, czyli “centrum władzy”.

Czeka nas spacer obok Gmachów Parlamentu, Opactwa Westminsterskiego, a następnie przez przepiękny Park Św. Jakuba, w stronę Pałacu Buckingham, gdzie być może spotkamy Króla Karola III, a na pewno poczujemy jego obecność.

Następnie udamy się na Leicester Square – rozrywkowe centrum Londynu, gdzie zawsze można liczyć na ulicznych artystów, a stamtąd na Trafalgar Square -najważniejszy plac w Londynie, będący trwałym symbolem tego miasta. Przy Placu Trafalgar mieści się Galeria Narodowa, gdzie zobaczymy min. słynne “Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Czas na kolację. Dla chętnych wyjście do pubu.

4.dzień

REJS PO TAMIZIE - GREENWICH - POŁUDNIK ZEROWY - COVENT GARDEN - WEST END

Kolejny dzień przepełniony będzie po brzegi niezwykłymi miejscami związanymi z historią i kulturą Londynu.

Rozpoczniemy rejsem po Tamizie, przez Anglików pieszczotliwie nazywanej “Ojcem Staruszkiem”. Tamiza to jedna z wizytówek stolicy Anglii. Rzeka wije się przez centrum Londynu, po czym wpada do Morza Północnego. Brzegi Tamizy łączy około 200 mostów, a najsłynniejszy z nich to oczywiście zwodzony most Tower Bridge.

Następnie czeka nas wizyta w Greenwich, przepięknym centrum pałacowym, w którego skład wchodzą Muzeum Morskie i Queen’s House. Odwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc do zobaczenia podczas pobytu w Londynie – Południk Zerowy, zwany także Południkiem Greenwich, gdzie zachód spotyka się ze wschodem.

Kolejnym miejscem, w którym jak nigdzie indziej poczujemy niezwykłą atmosferę miasta będzie Covent Garden położone w londyńskim West End. Wolne od ruchu samochodowego, pełne klimatycznych restauracyjek serwujących europejską kuchnię, pubów, straganów z rękodziełem miejsce, w którym cudownie można spędzić czas oglądając występy ulicznych artystów, na których zawsze można tutaj liczyć.

Wieczór spędzimy w jednym z wielu pobliskich teatrów – uczta dla zmysłów, czyli musical na West End! Czas na kolację, a dla chętnych wyjście do pubu.

5.dzień

MUZEUM BRYTYJSKIE - MADAME TUSSAUD'S - BAKER STREET - PARK REGENTA - SKY GARDEN

Czeka nas kolejny dzień pełen wrażeń i niezapomnianych widoków.

Rozpoczniemy od zwiedzania Muzeum Brytyjskiego, największego muzeum w Wielkiej Brytanii i jednego z największych na świecie – można tutaj podziwiać aż 8 milionów eksponatów z okresu 200 tysięcy lat historii ludzkości! Niezwykłe miejsce – cały świat pod jednym dachem!

Następnie udamy się do znanego na całym świecie Gabinetu Figur Woskowych Madame Tussaud’s, gdzie czeka nas sesja zdjęciowa z gwiazdami filmu, sportu, polityki, a nawet rodziny królewskiej!

Kolejnym punktem na naszej mapie jest Baker Street 221B, czyli słynna siedziba Sherlocka Holmesa.

Stąd udamy się na spacer do jednego z największych i najpiękniejszych parków Londynu – Parku Regenta, a na koniec będziemy podziwiać Londyn ze Sky Garden mieszczącego się na 35. piętrze jednego z wieżowców w sercu miasta.

Czas na kolację. Dla chętnych wyjście do pubu.

6.dzień

WINDSOR - HAMPTON COURT - LONDON EYE

Dziś poznamy niezwykłe miejsca związane z rodziną królewską.

Na początek udamy się do Royal Windsor, nad którym góruje największy i najstarszy zamieszkały zamek świata – weekendowy dom rodziny królewskiej. Zwiedzimy wnętrza zamkowe, Kaplicę Św. Jakuba, apartamenty królewskie i państwowe. Trudno to sobie wyobrazić, ale zamek ma ponad 1000 pokoi, 300 kominków i mieści znaczną część Kolekcji Królewskiej, w tym meble, obrazy i zbroje.

Następnie udamy się na spacer po pełnym angielskiego uroku miasteczku Windsor, gdzie będzie spokojny czas, aby poczuć niezwykłą atmosferę tej czarującej miejscowości.

Następnie przejedziemy do Pałacu Hampton Court, gdzie poznamy historię jednego z jego najsłynniejszych mieszkańców, Króla Henryka VIII. Zwiedzimy wnętrza pałacowe i ogrody. Na koniec wrócimy do centrum Londynu, aby podziwiać niezwykłą panoramę miasta z London Eye z wysokości aż 137 metrów!

Czas na kolację, a dla chętnych wyjście do pubu.

7.dzień

TATE MODERN - MILLENIUM BRIDGE - MUZEUM LONDYNU

Dziś niezwykłe spotkanie ze sztuką współczesną – odwiedzimy Tate Modern, którego pełna nazwa to Narodowe Brytyjskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dzieła sztuki nowoczesnej można oglądać tutaj od 1900 roku.

Tate Modern to jedna z najczęściej odwiedzanych galerii sztuki nowoczesnej i współczesnej na świecie, przewyższająca nowojorskie MoMA i Muzeum Reina Sofia w Madrycie. To również miejsce, z którego roztacza się niezwykły widok na Tamizę, Katedrę Św. Pawła i Millennium Foot Bridge (Most Harry’ego Pottera), po którym przespacerujemy się po wyjściu z galerii.

Po drodze zobaczymy The Globe – Teatr Szekspirowski, a na koniec odwiedzimy Muzeum Londynu, które jeszcze bardziej przybliży nam historię tego niezwykłego miasta.

Czas na kolację i wyjście o pubu.

8.dzień

CANTERBURY - KATEDRA CANTERBURY

Dziś opuszczamy Londyn i udajemy się do niezwykle klimatycznego średniowiecznego miasteczka Canterbury – jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Anglii. I nic w tym dziwnego! Aby się o tym przekonać, wystarczy spacer wąskimi uliczkami z pełnymi uroku maleńkimi domkami, a następnie wizyta w Katedrze Canterbury – siedzibie Arcybiskupa Canterbury, duchowego przywódcy kościoła anglikańskiego. Katedra została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest miejscem, które zdecydowanie trzeba zobaczyć podczas wizyty na wyspach.

Następnie udamy się do Muzeum Opowieści Kanterberyjskich, gdzie usłyszymy słynne historie pielgrzymów podróżujących z Londynu do Canterbury opisane przez Geoffrey’a Chaucera.

Powrót do Londynu. Czas na kolację, a dla chętnych wyjście do pubu.

9.dzień

POWRÓT DO DOMU

Ostatniego dnia znajdziemy czas na zrobienie zakupów i pożegnanie z miastem.

Pewnie zastanawiacie się co warto kupić w Londynie? Z Londynu warto przywieźć gin, sherry lub dobrą whisky. Warte uwagi są także typowo angielskie ciasteczka – shortbread i słodycze Cadbury. Ci z nas, którzy cenią osobliwe smaki, mogą kupić na przykład chipsy o smaku octu. No i herbata – do wyboru, do koloru! Po zakupowym szaleństwie transfer na lotnisko i powrót do domu.

Sprawdź inne wycieczki do Europy:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).