8 dni

Turcja

$1395
05-17-2022 08-28-2022 09-17-2022
Plan podróży

INSTAMBUŁ – PAŁAC TOPKAPI – HAREM – HAGIA SOPHIA – MECZET SULTANAHMET – GROBOWIEC SUŁTANA MAHMUDA – STAROŻYTNY CMENTARZ OSMAŃSKI “CEMBERLITAS” – WIELKI BAZAR – PRZELOT DO KAPADOCJI – LABIRYNTY I PIONOWE FORMACJE SKALNE – WYCIECZKA JEEPAMI PO SAFARI – PRZELOT BALONEM O WSCHODZIE SŁOŃCA – DOLINA GOŁĘBI – DOLINA MNICHA – SKANSEN ZELVE – PODZIEMNE MIASTO KAYMAKLI – PRZEJAZD DO ANTALYI – BRAMA HADRIANA – REJS I LUNCH NA POKŁADZIE STATKU – KĄPIEL W WODACH MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

 

 

 

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Lot balonem

Trekking/hiking

Wczasy


Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

2. dzień

Dzień 2

Przylot do Istambułu. Transfer do hotelu. Powitalna kolacja w hotelowej restauracji. Istambuł bywa nazywany Miastem Meczetów. Nie bez powodu gdyż jest ich w mieście ponad 2 i pół tysiąca.  Pełen egzotyki i mieszanki kultur godzi tradycje z nowoczesnością. Istambuł jest największym miastem w Turcji. Położone na dwóch kontynentach, w Azji i Europie, jest jedynym takim miastem na świecie. Dwie jego części położone na różnych kontynentach oddziela Cieśnina Bosfor. Na przestrzeni dziejów Istambuł nosił wiele nazw. Był nazywany m.in. Konstantynopolem i Bizancjum. Przez wiele lat pełnił funkcję stolicy imperium bizantyjskiego, rzymskiego i osmańskiego, zanim w 1923 roku stolica została przeniesiona do Ankary.

3. dzień

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Istambułu. Na początek udamy się do Topkapi Palace, który był domem dla Sułtanów osmańskich przez prawie 400 lat. Dzisiaj w pałacu znajdują się niesamowite artefakty z okresu osmańskiego, a także wiele dzieł religijnych i słynny Harem. Naszym następnym przystankiem będzie rzymski hipodrom. Ta bizantyjska scena była domem dla sportowego i politycznego życia Kopnstantynopola.
Po lunchu kontynuujemy zwiedzanie. Przed nami Aya Sofia (Hagia Sophia), czyli Kościół Mądrości Bożej. Ten cud architektury został zbudowany  w 360 AD i funkcjonował jako dom kultu dla różnych religii. Hagia Sophia była świątynią chrześcijańską, a po zdobyciu miasta przez Turków osmańskich, została przekształcona w meczet. Wielokrotnie palona i dewastowana, była również ofiarą trzęsień ziemi, zanim ostatecznie, po sekularyzacji, została przekształcona w muzeum.
Następnie wybierzemy się do Meczetu Sultanahmet, zwanego również Meczetem Błękitnym. Zbudowany w XVI wieku z polecenia sułtana Ahmeda I, meczet wziął swoją nazwę od misternie wykonanych, niebieskich płytek, które zdobią jego wnętrze. Jest on jednym z ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. klasycznego okresu sztuki islamskiej w Turcji.
Zatrzymamy się ponadto przy grobowcu Sułtana Mahmuda i starożytnym cmentarzu osmańskim, Cemberlitas a na koniec odwiedzimy Wielki Bazar – najlepsze centrum handlowe Starego Świata z około 4 tysiącami sklepów. Ten istniejący od czasów Bizancjum bazar, odwiedza rocznie około 100 milionów turystów. Można tam zakupić prawie wszystko, m. in. turystyczne pamiątki, orientalne przyprawy, biżuterię, wyroby garncarskie i dywany lub zrelaksować się w jednej z licznych kawiarenek czy restauracji. Wieczorem powrót do hotelu.

4. dzień

Transfer na lotnisko w Istambule i przelot do Kapadocji. Kapadocja to niesamowita, powulkaniczna kraina, której krajobraz przypomina powierzchnię księżyca. Dzięki niemu, kraj przyciąga tysiące turystów z całego świata. Charakterystyczne formy tufowe, labirynty i pionowe formacje skalne, w których wydrążono podziemne miasta to największy skarb Turcji.
Po transferze z lotniska zakwaterowanie w unikatowym hotelu, który oferuje urok historii i tajemniczości, a jednocześnie ekskluzywny i luksusowy, choć nietypowy wygląd. Położony w naturalnej jaskini, wysoko na urwisku z widokiem na dolinę, hotel ten nie przypomina żadnego innego miejsca na Ziemi. Skalne apartamenty oferują ciszę i spokój i z pewnością nocleg w nich to niezapomniane doświadczenie.
Dla chętnych, popołudniowa wycieczka ATV o zachodzie słońca, jazda konna lub wycieczka safari jeepami.

5. dzień

Dzień 5

Wczesna pobudka dla chętnych, którzy zadeklarują wcześniej poranny lot balonem o wschodzie słońca. Lot balonem jest opcjonalną atrakcją, którą jednak polecamy wszystkim, bo sceneria jest bardzo niezwykła.
Śniadanie, po którym przyjrzymy się bliżej tej baśniowej krainie. Naszym pierwszym przystankiem będzie majestatyczny punkt widokowy z widokiem na Pigeon Valley (Dolinę Gołębi), gdzie zapoznamy się z bogatą historią Kapadocji i unikalnych formacji skalnych. Po panoramicznym punkcie widokowym zwiedzimy Dolinę Mnicha ze słynnymi baśniowymi kominami w kształcie grzybów oraz wykutą w skale celę mnicha św. Szymona. Zobaczymy też skansen Zelve, w którym niegdyś mieściła się jedna z największych społeczności w regionie, niesamowite miasto jaskiniowe, o strukturze plastra miodu z mieszkaniami, komorami religijnymi i świeckimi.
Zobaczymy kilka kościołów o nietypowych nazwach, takich jak Kościół z jeleniem, Kościół z winogronami czy Kościół z rybami. Przed obiadem zrobimy sobie postój na zdjęcia przy formacjach skalnych w kształcie zwierząt. Następnie obiad, a po nim pokaz wytwarzania naczyń glinianych na kole garncarskim i możliwość spróbowania swoich sił w tej lokalnej tradycji.
Po południu wycieczka do Podziemnego Miasta Kaymakli, jednej z najgłębszych jaskiń Kapadocji. Tam dowiemy się jak miejscowi tworzyli te wielopoziomowe podziemne miasta, aby ukryć się przed wrogami. Zobaczymy ślady ich codziennego życia w stajniach, winnicach, świątyniach, pomieszczeniach mieszkalnych a nawet szybach wentylacyjnych. Powrót do hotelu.

6. dzień

Po śniadaniu wyjazd z Kapadocji i przejazd do Antalyi. W trakcie przejazdu postój na obiad. Zakwaterowanie w luksusowym, 5* hotelu. Ten ceniony hotel posiada duży basen i piaszczystą plażę ze wspaniałym programem rozrywkowym.
Antalya to szybko rozwijające się miasto w Turcji, a turyści z całego świata doceniają jego piękne plaże i miejsca o znaczeniu historycznym. Jednym z takich miejsc jest charakterystyczna Brama Hadriana, która jest główną bramą do Starego Miasta w Antalyi. To piękna miejscówka do robienia zdjęć powstała w 130 r n.e. aby upamiętnić wizytę cesarza Hadriana w mieście. Brama jest częścią najlepiej zachowanych hellenistycznych i rzymskich murów miejskich na świecie.

7. dzień

Dzień 7

W tym dniu udamy się w całodzienny rejs wzdłuż wybrzeża. Będzie on stanowić połączenie spokojnego wypoczynku od tętniących życiem kurortów i imprezowej atmosfery, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Wsłuchując się w fale będziemy mogli zrelaksować się na pokładzie, skorzystać z promieni słonecznych a gdy kapitan zarzuci kotwicę, zażyć kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Lunch na pokładzie statku, po którym będzie jeszcze kilka okazji by popływać, zanurkować i oddać się śpiewająco-tanecznej atmosferze wieczoru.

8. dzień

Po śniadaniu ostatnia okazja by skorzystać ze słonecznej pogody i kąpieli morskich. Po wykwaterowaniu z hotelu transfer na lotnisko w Antalyi. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Sześć (6) noclegów w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej
 • Koszt kolacji w Stambule
 • Dwudniowy koszt pobytu ALL INCLUSIVE w Antalyi
 • Przeloty wewnętrzne: Stambuł- Kapadocja
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę przewodnikow lokalnych
 • Transfer prywatny na całej trasie zwiedzania
 • Koszt 2 całodniowych,  prywatnych wycieczek z wliczonym obiadem, biletami wstępu, transportem i opieką przewodnika
 • Koszt całodziennego rejsu z obiadem i transferem z /do hotelu

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych Chicago – Stambul, Antalya – Chicago
 • Kosztu wyżywienia innego niz wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, itp.
 • Kosztu przelotu balonem nad Kapadocją – atrakcja dla chętnych – ok. $150.0
 • Kosztu testu na Covid 19, na terenie Turcji ok $35.00
 • Kosztu wizy wjazdowej dla obywateli amerykanskich, $50.00
 • Zwyczajowych napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, obsługi hotelowej, bagażowych, obsługi lotniskowej, itp) – łączny koszt: $100
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Hiszpania – Droga Świętego Jakuba

$3300 16 dni 04-14-2023

Irlandia – Szmaragdowa Wyspa

$1995 8 dni 07-23-2022

Dookoła Islandii

$2450 11 dni 07-05-2022 09-20-2022 10-18-2022

Norwegia/Lofoty- Kraina Wikingów i Karaiby Północy

$2595 11 dni 06-17-2022 07-15-2022 08-19-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238