pennsylvania wycieczka z Rek Travel
3 dni

Złota Pennsylvania – Wodospady, Kaniony i Miasta Mniej Znane

$445
10-07-2022 10-28-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Złota Pennsylvania – Wodospady, Kaniony, Parki Narodowe i Miasta Mniej Znane (Cleveland,  Pittsburgh, Niagara City)

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Ruszamy. Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i New York. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Przejazd przez centrum miasta Buffalo u ujścia rzeki Niagara z jeziora Erie. Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej oraz jedna z największych atrakcji parku – rejs statkiem pod wodospady. Spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i oglądanie głównego wodospadu o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe).

Przejście na Wyspę Luna, na której z punktów widokowych podziwiać można wodospady Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil).

Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów. Przejazd na nocleg.

2. dzień

Rano wyruszamy na południe, do kolejnej perełki naszej wycieczki, Parku Stanowego Letchworth nazywanego Wielkim Kanionem Wschodu i bezapelacyjnie jest on najpiękniejszy właśnie jesienią.

Park położony jest w hrabstwach Livingston i Wyoming, w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork. Ma około 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami, jakże kolorowymi o tej porze roku, stanowi malowniczy obrazek.

Następnie odwiedzimy jedną z 20 największych atrakcji stanu Penssylvania – Park Stanowy Kinzua, gdzie znajduje się zbudowany w 1882 r., swego czasu najwyższy most kolejowy świata (301 stóp wysokości) i czwarty najwyższy w USA. W 2003 r. duża część mostu uległa zawaleniu na skutek tornada i dziś jest on oddany do dyspozycji zwiedzających jako atrakcja turystyczna. Wybierzemy się na punkt obserwacyjny na końcu mostu, gdzie z przeszklonej platformy będziemy podziwiać zarówno samą konstrukcję jak i otaczającą ją dolinę.

Następnie udamy się na nocleg w kierunku Pittsburgha. Po zakwaterowaniu w hotelu zaprosimy Państwa na wieczorny spacer po tym, drugim największym mieście Pensylwanii, niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu ciężkiego w USA i z tego powodu zwanego „miastem stali”.

Przejazd na punkt widokowy, gdzie będziemy podziwiać panoramę miasta.

3. dzień

Rano opuścimy Pittsburgh i po około 2 godzinach jazdy dotrzemy do Parku Narodowego Cuyahoga, położonego w północno-wschodniej części stanu Ohio, na przedmieściach Cleavland. Nazwa parku wywodzi się od doliny przepływającej przez park rzeki Cuyahoga, co w języku mohawk oznacza “krzywą rzekę”. Miejsce to słynie ze spektakularnych widoków i zapierających dech w piersiach wodospadów.

Po wizycie w Parku Narodowym udamy się na panoramiczny objazd Cleveland i krótki postój w centrum oraz przerwę obiadową po której ruszymy w drogę powrotną do Chicago. Pod biurem powinniśmy zameldować się w godzinach wieczornych (około godziny 9:00 pm).

 

Spawdź inne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).