Minnesota – Kraina 10 Tysięcy Jezior

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstęp

Minnesota – Kraina 10 Tysięcy Jezior. Minneapolis, wodospady Gooseberry Falls, Split Rock Lighthouse, Pigeon River, rejs statkiem wokół Wysp Apostolskich

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed siedziby biura (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5:00 rano.

Przejazd do Minneapolis, stolicy Minnesoty, gdzie zwiedzimy Starówkę (Old Town). Zatrzymamy się przed budynkiem Kapitolu, Katedrą Św. Pawła i Bazyliką NMP oraz przejdziemy przez ogromny Third Avenue Bridge, skąd można podziwiać wodospady St Anthony.

Na obiad zatrzymamy się w The Mall of America – jednym z trzech największych centrów handlowych USA.

Przejazd na nocleg do Duluth.

2.dzień

Wczesną pobudkę wynagrodzą prawdziwe perełki położone nad wybrzeżem Jeziora Superior.

Po śniadaniu wybierzemy się malowniczą drogą (Highway 61) na północ w stronę granicy kanadyjskiej.

Po drodze główne atrakcje tego niezwykłego zakątka Ameryki: malownicze wodospady Gooseberry Falls, Split Rock Lighthouse – najbardziej znana i najpiękniejsza latarnia “morska” w rejonie Wielkich Jezior, punkt widokowy Palisade Head – 60-metrowej wysokości klif, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na jezioro i z którego w pogodny dzień można dostrzec oddalone o ponad 40 mil Wyspy Apostolskie.

Przejazd do miasteczka Grand Portage, którego główną atrakcją jest park z przepięknym wodospadem na Pigeon River. Jest to najwyższy (130 stóp) wodospad w Minnesocie. W drodze powrotnej (jeśli czas pozwoli) zatrzymamy się w resorcie narciarskim Lutsen, gdzie wyjedziemy kolejką gondolową na szczyt Moose Mountain.

Nocleg w Duluth.

3.dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Duluth. To ważny port śródlądowy i morski nad Jeziorem Górnym połączony z Atlantykiem Drogą Wodną Świętego Wawrzyńca.

Największą atrakcją turystyczną Duluth jest Aerial Lift Bridge, czyli most działający na zasadzie windy (kiedy statek przepływa, dolna część mostu podnoszona jest do góry). Spacer po malowniczym “waterfront” wzdłuż nabrzeża, Muzeum Marynistyki, a następnie przejazd wzdłuż Skyline Parkway, który oferuje niesamowity widok na port i miasto z różnych perspektyw.

Przejazd do Bayfield w stanie Wisconsin (90 mil, 2h), skąd udamy się na rejs statkiem wokół Wysp Apostolskich. Wyspy Apostolskie (Apostle Islands) to archipelag ponad 20 wysp położonych na Jeziorze Górnym, do których dostęp od zachodu ma stan Minnesota, a od wschodu i południa stany Wisconsin i Michigan.

Wyspy tworzą park narodowy, który jest oazą ciszy i spokoju. Jest też miejscem zamieszkania wielu gatunków fauny, ostoją dzikiej, dziewiczej wręcz przyrody i cudownie wyrzeźbionych przez wodę i wiatr klifów.

Nocleg w Bayfield.

4.dzień

Po śniadaniu udamy się do Porcupine Mountains Wilderness State Park, największego parku stanowego w Michigan. Park zamieszkany jest przez łosie, wilki, rysie, kojoty, lisy, czarne niedźwiedzie i jak nazwa wskazuje – jeżozwierze.

Wędrując parkowymi szlakami zatrzymamy się w punktach widokowych Summit Peak Observation Tower oraz nad Lake in the Clouds (Jezioro Chmur) – największą atrakcją parku.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Podobne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).