dom na skale

Dom na Skale

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazd autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej

„Dom na Skale”. Zwiedzanie wnętrz tego dziwacznego domu, a po trochę ciemnego zamczyska, zbudowanego na skale kilkadziesiąt metrów nad dnem wąwozu. W całym kompleksie znajduje się m. in. odtworzone amerykańskie miasto z początku XX wieku, ekspozycja „Dziedzictwo Morza” z eksponatami marynistycznymi i 200-metrowym modelem wieloryba, ogromna kolekcja instrumentów muzycznych oraz największa na świecie karuzela, umieszczona pod dachem budynku. To tylko niektóre z niespodziewanych eksponatów, skrytych wewnątrz domu, a jest ich znacznie więcej.

Parki narodowe


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, Il 60634) o godz. 6 rano. Przejazd przez stan Illinois do leżącego na północy stanu Wisconsin.

Na początek odwiedzimy słynny „Dom na Skale”. Zwiedzanie wnętrz tego dziwacznego domu, a po trochę ciemnego zamczyska, zbudowanego na skale kilkadziesiąt metrów nad dnem wąwozu.

W całym kompleksie znajduje się m. in. odtworzone amerykańskie miasto z początku XX wieku, ekspozycja „Dziedzictwo Morza” z eksponatami marynistycznymi i 200-metrowym modelem wieloryba, ogromna kolekcja instrumentów muzycznych oraz największa na świecie karuzela, umieszczona pod dachem budynku. To tylko niektóre z niespodziewanych eksponatów, skrytych wewnątrz domu, a jest ich znacznie więcej.

Następnie udamy się do Hyde’s Mill, jednego z najbardziej, o ile nie najbardziej fotografowanego starego, historycznego młynu. To ulubiona miejscówka fotografów w Wisconsin. Stary, drewniany młyn z kołem wodnym został zbudowany w 1850 roku. Po pożarze został odbudowany na pierwotnym miejscu obok pierwotnej tamy z lat 50-tych XX wieku.

Po południu przejazd do Cave of the Mounds National Landmark, gdzie wybierzemy się na wycieczkę przez oszałamiającą gamę kolorowych, kryształowych formacji. Poznamy historię odkrycia jaskini, która od lat przyciąga wiele rodzin, dzieci i grup młodzieżowych ze względu na swój ilustracyjny charakter, rzadkość i wartość dla nauki i edukacji. Z tej też przyczyny jaskinia została uznana za narodowy zabytek.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Podobne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).