Peru wycieczka z Rek Travel

Peru – w Królestwie Lam i Kondorów

16 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • Wszystkie śniadania w hotelach
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie (z wyjatkiem opcjonalnego przelotu nad Liniami Nazca)
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu
 • Bilety na pociag na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Prywatne transfery na całej trasie
 • Lokalny przelot na trasie Cusco – Lima
 • Opłaty bagażowe
 • Usługi lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika
 • Obsługę przewodnika w języku polskim na całej trasie
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia oprócz  wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiatki, rozmwoy telefoniczne, itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Kosztu przelotu nad płaskowyżem Nazca – ok. $100
 • Ubezpieczenia zdrowotnego (możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze Rek Travel)

PERU: LIMA – PLAZA MAYOR – DWORZEC KOLEI TRANSANDYJSKIEJ ERNESTA MALINOWSKIEGO – KOŚCIÓŁ I KLASZTOR FRANCISZKANÓW – SPACER PO DZIELNICY MIRAFLORES – PARACAS – ISLAS BALLESTAS – NAZCA – LOT AWIONETKĄ – AREQUIPA – BIAŁE MIASTO – KLASZTOR ŚWIĘTEJ KATARZYNY – PLAZA DE ARMAS – KANION RZEKI COLCA – REZERWAT NARODOWY SALINAS I AGUADA BLANCA – MIASTECZKO CHIVAY I YANQUE – PUNO – WYCIECZKA PO JEZIORZE TITICACA – PUNO – GÓRY TĘCZOWE PALCOYO – CUSCO – ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA – DZIELNICA SAN BLAS – RUINY INKÓW SACSAYHUAMAN – ŚWIĘTA DOLINA INKÓW CHINCHERO – KOPALNIA SOLI SALINERAS DE MARAS

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago około 2-2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Peru.

2.dzień

LIMA (PERU)

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy, nazwanej przez założyciela Francisco Pizarro „Miastem Królów”.

Udamy się do kolonialnego centrum Limy, pełnego historii i pięknej architektury. Zobaczymy serce starówki, Plaza Mayor, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki, Ratusz, Katedra, Pałac Arcybiskupi. Poznamy także Dworzec Kolei Transandyjskiej współprojektu inż. Ernesta Malinowskiego; Kościół i Klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się podziemny cmentarz.

Zrobimy również przerwę na skosztowanie peruwiańskiej gastronomii, która znana i ceniona jest na całym świecie.

Na zakończenie dnia spacer po pięknej, kosmopolitycznej dzielnicy Miraflores, położonej nad wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Pełna galerii, klimatycznych kawiarni i restauracji oraz zieleni zaprasza do długich spacerów.

Kolacja i nocleg w dzielnicy Miraflores.

3.dzień

LIMA – PARACAS – NAZCA

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych w kierunku miasta Nazca. Udamy się słynną trasą Panamerykańską w kierunku południowego wybrzeża Peru, gdzie fale Pacyfiku spotykają się z suchym i pustynnym wybrzeżem.

Naszym pierwszym przystankiem na trasie będzie Paracas, niewielkie miasteczko będące bazą wypadową do dwóch największych atrakcji regionu — Islas Ballestas, wyspach nazywanych często peruwiańskimi Galapagos, oraz Reserva Nacional de Paracas, będącego największym chronionym obszarem przybrzeżnym w Peru.

Będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą różnorodność biologiczną oraz krajobrazy niczym z innej planety. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy flamingi, pingwiny, pelikany, kormorany oraz lwy morskie leniwie wypoczywające na skałach. Następnie udamy się w kierunku tajemniczego Nazca, gdzie dzięki warunkom klimatycznym zachowały się sekrety dawnej kultury. Nocleg w Nazca.

4.dzień

NAZCA – AREQUIPA

Wczesna pobudka. Dziś zanurzymy się w historii słynnych na całym świecie Linii Nazca, czyli geoglifów, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Całość składa się z ponad 70 różnych figur o imponującej wielkości i około 10.000 linii.

Przyjrzymy się bliżej nie tylko rysunkom, ale również teoriom na temat ich powstania, próbując zrozumieć i poznać jedną z największych archeologicznych zagadek świata.

Dla chętnych lot awionetką nad liniami Nazca.

Następnie udamy się w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, by w godzinach wieczornych dotrzeć do Arequipy, gdzie spędzimy kolejny dzień.  Nocleg w Arequipie.

5.dzień

AREQUIPA

Całodniowe zwiedzanie poetycznego, otoczonego wulkanami Białego Miasta (La Ciudad Blanca). Arequipa położona na wysokości 2.335 m n.p.m zachwyca przede wszystkim pięknymi krajobrazami. Przechadzając się uliczkami miasta można podziwiać ośnieżone szczyty wulkanów: Misti (5.822 m n.p.m.), Chachani (6.057 m n.p.m.) będących częścią Cordillera Volcanica.

Oprócz widokami miasto zachwyca niezwykłą architekturą. Historyczna część Arequipy wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a wyróżnia ją przede wszystkim klasyczna forma z czasów kolonialnych oraz biel budynków. Do budowy używano bowiem białego tufu wulkanicznego.

W trakcie zwiedzania same perełki. Zobaczymy Muzeum, gdzie między innymi spoczywa lodowa mumia Juanity, co pozwoli nam bliżej zapoznać się z wierzeniami i tradycjami ludów andyjskich.

Pospacerujemy również urokliwymi dróżkami Klasztoru Świętej Katarzyny. Nie zabraknie wizyty na Plaza de Armas, głównym placu miasta, oraz na punkcie widokowym Yanahuara, z którego rozpościera się przepiękny widok na wulkany otaczające Arequipę.

Będzie również czas na zakupy w lokalnym mercado oraz spacer małymi uliczkami miasta, kolacja dla chętnych. Nocleg w Arequipie.

6.dzień

KANION COLCA 

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Kanionu Rzeki Colca, jednej z najbardziej zachwycającej atrakcji przyrodniczej Peru, nazwanej przez noblistę Mario Vargasa Llosę „Doliną Cudów”.

Trasa prowadzi między innymi przez tereny Rezerwatu Narodowego Salinas i Aguada Blanca, który został założony w celu ochrony dziko żyjącej wikunii andyjskiej – najszlachetniejszego gatunku z rodziny wielbłądowatych.

Podziwiać będziemy wulkany sięgające ponad 5.000 – 6.000 m n.p.m., a najwyższy punkt na naszej trasie sięgnie 4910 m n.p.m.

Zwiedzimy również małe miasteczko Chivay, otoczone najbardziej imponującym antycznym tarasem w Ameryce Południowej.

Po południu przejazd do folklorystycznego miasteczka Yanque, zakwaterowania w hotelu na nocleg. Dla chętnych kolacja oraz spacer po okolicy z widokami na dolinę Colca.

7.dzień

KANION COLCA – PUNO

Wczesna pobudka, śniadanie i przejazd wzdłuż Kanionu rzeki Colca, po raz pierwszy zdobytego przez ekipę polskich kajakarzy w 1981 roku.

Krajobrazy i piękno najgłębszego kanionu na świecie będziemy mogli podziwiać z wielu Miradores, czyli punktów widokowych. Nie zabraknie również krótkiej wędrówki, a jeśli dopisze nam szczęście wypatrzymy króla przestworzy — andyjskiego kondora w naturalnym środowisku.

Około południa przejazd w kierunku Puno, miasta na wybrzeżu jeziora Titicaca, położonego na wysokości 3.812 m n.p.m., co sprawia, iż jest to najwyżej położone na świecie jezioro żeglowne.

Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Puno.

8.dzień

JEZIORO TITICACA

Po śniadaniu wycieczka po niezwykłym jeziorze Titicaca, należącego częściowo do Peru a częściowo do sąsiedniej Boliwii.

Odwiedzimy niezwykle ciekawe pływające wyspy, zbudowane z trzciny totora, bujnie porastającej płytkie wybrzeże Titicaca. Roślina wykorzystywana jest przez mieszkańców nie tylko do budowy i odnowy wysp, ale również do  tworzenia łodzi, mebli i domów. Trzcina totora stanowi też jeden z głównych składników pożywienia.

W trakcie zwiedzania wysp Uros i Taquile poznamy tradycje, wierzenia i kulturę ich mieszkańców. Posłuchamy lokalnego języka oraz zobaczymy rękodzieła z pięknych tkanin. Z widokiem na majestatyczne jezioro Titicaca zjemy obiad, po czym łodzią powrócimy późnym popołudniem do Puno. Nocleg w Puno.

9.dzień

GÓRY TĘCZOWE PALCOYO – CUSCO

By maksymalnie urozmaicić naszą wyprawę oraz pokazać bogactwo Peru we wszelkich możliwych aspektach, czeka nas prawdziwa perełka. W tym dniu pobudka i wyjazd bardzo wcześnie rano. Widoki i wrażenia jednak z pewnością wynagrodzą trud.

Z Puno udamy się w kierunku Cusco, by podziwiać unikatowe miejsca, pełne kolorytu oraz andyjskiego folkloru, mijając niewielkie wioski oraz stada lam i alpak.

Zatrzymamy się w miasteczku Pukara oraz znajdziemy się na wysokości prawie 5000 m n.p.m. Jednak naszą główną atrakcją będzie przystanek na Góry Tęczowe Palcoyo, gdzie dotrzemy około południa.

Tęczowe Góry Palcoyo to wyjątkowa atrakcja w regionie Cusco, wciąż jeszcze mało znana w przeciwieństwie do standardowych Tęczowych Gór Vinicunca. Co wyróżnia ten fragment Andów? To aż kilka kolorowych szczytów, z których pierwszy podziwiać można praktycznie już po 15 minutach spaceru. Spędzimy tutaj około dwóch godzin, by następnie kontynuować drogę do Cusco, dawnej stolicy Imperium Inków.

Przyjazd wieczorem, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek, kolacja dla chętnych. Nocleg w Cusco.

10.dzień

CUSCO 

Po śniadaniu spacer i zwiedzanie pięknego miasta Cusco, obecnie turystycznej stolicy Peru, a dawniej stolicy ogromnego Imperium.

Poznamy Centrum Historyczne, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie architektura hiszpańskiej kolonizacji wpleciona jest między dawne inkaskie świątynie z kamienia. Zobaczymy słynną Katedrę, Kościół jezuitów, Plaza De Armas, czyli główny plac miasta, Świątynie Słońca oraz piękną artystyczną dzielnicę San Blas. Poznamy również gastronomię tej części Peru.

Nocleg w Cusco.

11.dzień

PISAC – SACSAYHUAMAN 

Kolejny bardzo różnorodny dzień, pełen nowych atrakcji i spotkań twarzą w twarz z kulturą Inków. Rozpoczniemy zwiedzanie od Gospodarstwa, gdzie będziemy mogli podziwiać różne gatunki wielbłądowatych.

Po zapoznaniu się z peruwiańskim światem fauny udamy się w kierunku miasteczka Pisac, gdzie znajdują się archeologiczne stanowiska inkaskie. Zatrzymamy się na punkcie widokowym Taray, skąd podziwiać można Świętą Dolinę Inków. W miasteczku zwiedzimy inkaskie ruiny, oraz przejdziemy się po lokalnym ryneczku, by spróbować lokalnych produktów.

Po krótkim odpoczynku udamy się do największych w okolicy Cusco inkaskich ruin Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało więc charakter religijny i administracyjny; jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostało wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się każdego roku, 24 czerwca święto zwane Inti Raymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z procesu synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej.

Z ruin Sacsayhuaman proponujemy lekką wędrówkę do miasta, podziwiając przy okazji panoramę inkaskiej stolicy, w trakcie zrobimy sobie również przystanek na obiad w lokalnej restauracji.

Dzień zakończymy spacerem po najpiękniejszych ulicach miasta. Nocleg w Cusco.

12.dzień

CHINCHERO – MARAS – AGUAS CALIENTES

Kolejny dzień z ogromną dawką nowych atrakcji. Czeka nas wczesne śniadanie oraz wyjazd, by maksymalnie wykorzystać czas.

Głównym punktem wycieczki będzie Święta Dolina Inków. Rano odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero, skrywające wiele ciekawostek, w tym piękny, kolonialny kościół z XVII wieku oraz pozostałości inkaskich ruin, jak też rozległe tarasy uprawne. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie miasteczko Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray. Pospacerujemy po okolicy oraz zwiedzimy niezwykłe kopalnie soli — Salineras de Maras. Przepiękna sceneria górska, gra kolorów i światła… Prawdziwy raj dla każdego, kto kocha przyrodę i lubuje się w poznawaniu nietypowych miejsc.

Po zwiedzeniu Salineras oraz po poznaniu tajników wydobywania soli, udamy się do lokalnej restauracji nad rzeką Urubamba, by spróbować lokalnych przysmaków – typowych nie tylko dla regionu, ale dla całego kraju.

Po obiedzie czekała na uczestników będzie jeszcze jedna atrakcja – inkaskie ruiny w urokliwym miasteczku, zachowanym w stylu inkaskim – Ollantaytambo.

Po tym niezwykle intensywnym i bogatym w atrakcje dniu, przejazd pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko chwila dzielić nas będzie od Machu Picchu.  Zanim udamy się na nocleg, przepakowujemy walizki – jutro wyruszamy na spotkanie z Machu Picchu spakowani w mały, podręczny plecak (walizki zostawiamy w hotelu). Nocleg w Aguas Calientes.

13.dzień

MACHU PICCHU

W dniu dzisiejszym wczesna pobudka i zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu.

To najlepiej zachowane miasto Inków jest obowiązkowym miejscem zwiedzania podczas pobytu w Peru. Magia tego miejsca, niesamowite kamienne budowle, doskonale zachowane tarasy uprawne oraz góry spowite mgłą sprawiają wrażenie tajemniczości i trwale zapisują się w pamięci. Zagłębimy się w historię Imperium Inków, spacerując po kamiennych dróżkach w otoczeniu idealnie skonstruowanych budowli.

Po południu powrót do Aguas Calientes, przerwa na obiad i przejazd do Cusco. Ale to nie koniec atrakcji, bo czekać nas będzie degustacja lokalnego trunku — chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju.
Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

14.dzień

GÓRA TĘCZOWA VINICUNCA 

Na zakończenie wyjazdu kolejna zapierająca dech w piersi atrakcja!

Wyjazd rozpoczniemy bardzo wcześnie rano, by przed wschodem słońca dotrzeć do miasteczka Cusipata i rozpocząć dwugodzinny trekking na punkt widokowy, skąd podziwiać będziemy pierwsze promienie słońca na Górze Tęczowej.

Po tym niezwykłym spektaklu udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na krótki posiłek. Po południu wracamy do miasta. Czas wolny na odpoczynek, dla chętnych kolacja.

15.dzień

CUSCO – LIMA 

Czas na ostatni spacer po dawnej stolicy Inków.

Wybierzemy się na lokalny mercado, czyli rynek, gdzie będzie można zakupić ostatnie pamiątki i skosztować lokalne przysmaki. Po raz ostatni przejdziemy się głównym placem Plaza de Armas, gdzie będzie czas na ostatnie pamiątkowe zdjęcia z małymi alpakami i lamami. Popołudniowy przejazd na lotnisko w Cusco i przelot do Limy. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wieczorny wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

16 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).