wycieczka do Peru

Peru – Cusco, Machu Picchu i Święta Dolina

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • Śniadania w hotelach
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu
 • Bilety na pociag na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo
 • Prywatne transfery na całej trasie
 • Lokalny przelot na trasie Lima – Cusco – Lima
 • Opłaty bagażowe
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia oprócz  wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiatki, rozmwoy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)
 • Wszystkich napiwków

Peru – Cusco, Machu Picchu i Święta Dolina- spotkanie twarzą w twarz z kulturą Inków.

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago.  Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

LIMA

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy, nazwanej przez założyciela Francisco Pizarro „Miastem Królów”.

Udamy się do kolonialnego centrum Limy, pełnego historii i pięknej architektury. Zobaczymy serce starówki, Plaza Mayor, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki, Ratusz, Katedra, Pałac Arcybiskupi. Poznamy także Dworzec Kolei Transandyjskiej współprojektu inż. Ernesta Malinowskiego; Kościół i Klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się podziemny cmentarz.

Następnie udamy się do kolorowej dzielnicy Miraflores na spacer wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Nocleg w Limie.

3.dzień

CUSCO

Poranny przelot  do Cusco. Po śniadaniu spacer i zwiedzanie pięknego miasta Cusco, obecnie turystycznej stolicy Peru, a dawniej stolicy ogromnego Imperium.

Poznamy Centrum Historyczne, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie architektura hiszpańskiej kolonizacji wpleciona jest między dawne inkaskie świątynie z kamienia.

Zobaczymy słynną Katedrę, Kościół jezuitów, Plaza De Armas, czyli główny plac miasta, Świątynie Słońca oraz piękną artystyczną dzielnicę San Blas.

Pójdziemy również na lokalny rynek, by zagłębić się w peruwiańskich smakach.

Nocleg w Cusco.

 

4.dzień

CUSCO – PISAC – SACSAYHUAMAN

Kolejny bardzo różnorodny dzień, pełen nowych atrakcji i spotkań twarzą w twarz z kulturą Inków.

Rozpoczniemy zwiedzanie od Gospodarstwa, gdzie będziemy mogli podziwiać różne gatunki wielbłądowatych. Po zapoznaniu się z peruwiańskim światem fauny udamy się w kierunku miasteczka Pisac, gdzie znajdują się archeologiczne stanowiska inkaskie.

Zatrzymamy się na punkcie widokowym Taray, skąd podziwiać można Świętą Dolinę Inków. W miasteczku zwiedzimy inkaskie ruiny.

Po krótkim odpoczynku udamy się do największych w okolicy Cusco inkaskich ruin Sacsayhuaman. Miejsce to, zgodnie z charakterystyką ważnych budowli Inków było wielofunkcyjne, miało więc charakter religijny i administracyjny; jego majestatyczne rozwiązanie architektoniczne zostało wykorzystane w celach militarnych w okresie upadku państwa Inków.

Z ruin Sacsayhuaman proponujemy lekką wędrówkę do miasta, podziwiając przy okazji panoramę inkaskiej stolicy, w trakcie zrobimy sobie również przystanek na obiad w lokalnej restauracji.

Dzień zakończymy spacerem po najpiękniejszych ulicach miasta.

Nocleg w Cusco.

 

 

5.dzień

CHINCHERO – MARAS – AGUAS CALIENTES

Kolejny dzień z ogromną dawką nowych atrakcji. Czeka nas wczesne śniadanie oraz wyjazd, by maksymalnie wykorzystać czas.

Głównym punktem wycieczki będzie Święta Dolina Inków.

Rano odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero, skrywające wiele ciekawostek, w tym piękny, kolonialny kościół z XVII wieku oraz pozostałości inkaskich ruin, jak też rozległe tarasy uprawne. Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie miasteczko Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray. Pospacerujemy po okolicy oraz zwiedzimy niezwykłe kopalnie soli — Salineras de Maras. Przepiękna sceneria górska, gra kolorów i światła… Prawdziwy raj dla każdego, kto kocha przyrodę i lubuje się w poznawaniu nietypowych miejsc.

Po zwiedzeniu Salineras oraz po poznaniu tajników wydobywania soli, udamy się do lokalnej restauracji nad rzeką Urubamba, by spróbować lokalnych przysmaków – typowych nie tylko dla regionu, ale dla całego kraju.

Po obiedzie czekać na uczestników będzie jeszcze jedna atrakcja – inkaskie ruiny w urokliwym miasteczku, zachowanym w stylu inkaskim – Ollantaytambo. Po tym niezwykle intensywnym i bogatym w atrakcje dniu, przejazd pociągiem do Aguas Calientes, z którego już tylko chwila dzielić nas będzie od Machu Picchu.

Zanim udamy się na nocleg, przepakowujemy walizki – jutro wyruszamy na spotkanie z Machu Picchu spakowani w mały, podręczny plecak (walizki zostawiamy w hotelu).

Nocleg w Aguas Calientes.

6.dzień

MACHU PICCHU

W dniu dzisiejszym wczesna pobudka i zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu.

To najlepiej zachowane miasto Inków jest obowiązkowym miejscem zwiedzania podczas pobytu w Peru. Magia tego miejsca, niesamowite kamienne budowle, doskonale zachowane tarasy uprawne oraz góry spowite mgłą sprawiają wrażenie tajemniczości i trwale zapisują się w pamięci.

Zagłębimy się w historię Imperium Inków, spacerując po kamiennych dróżkach w otoczeniu idealnie skonstruowanych budowli. Po zwiedzeniu Machu Picchu rozpoczynamy wejście na Wayna Picchu bądź alternatywnie na Huchuy Picchu – góry,  których charakterystyczne stożkowate kształty znane są z klasycznych panoramicznych ujęć Machu Picchu.

Wejście na jeden z tych szczytów daje nam wyjątkową sposobność spojrzenia na niesamowite Miasto Inków z zupełnie innej perspektywy.

Po południu powrót do Aguas Calientes, przerwa na obiad i przejazd do Cusco. Ale to nie koniec atrakcji, bo czekać nas będzie degustacja lokalnego trunku — chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju.

Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

7.dzień

CUSCO – GÓRA TĘCZOWA VINICUNCA

Na zakończenie wyjazdu kolejna zapierająca dech w piersi atrakcja!

Wyjazd rozpoczniemy bardzo wcześnie rano, by przed wschodem słońca dotrzeć do miasteczka Cusipata i rozpocząć dwugodzinny trekking na punkt widokowy, skąd podziwiać będziemy pierwsze promienie słońca na Górze Tęczowej.

Po tym niezwykłym spektaklu udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na krótki posiłek.

Po południu wracamy do miasta. Czas wolny na odpoczynek, dla chętnych kolacja.

 

8.dzień

CUSCO - LIMA 

Czas na ostatni spacer po dawnej stolicy Inków.

Wybierzemy się na lokalny mercado, czyli rynek, gdzie będzie można zakupić ostatnie pamiątki i skosztować lokalne przysmaki.

Po raz ostatni przejdziemy się głównym placem Plaza de Armas, gdzie będzie czas na ostatnie pamiątkowe zdjęcia z małymi alpakami i lamami (sprawdź: wycieczka Peru – w Królestwie Lam i Kondorów)

Nocleg w Limie.

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).