BOLIWIA oruro

Boliwia – Festival Oruro

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Transport prywatny
 • 6 noclegów w hotelach 5*, 4* i 3*
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania w hotelach
 • Bilety wstępów do wszystkich atrakcji
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego pilota

Cena nie zawiera

 • Biletów na przeloty Chicago – La Paz – Chicago i Uyunii – La Paz
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Zwyczajowych napiwków

 

 

BOLIWIA

LA PAZ – FESTIVAL ORURO – SANKTUARIUM SOCAVON – MUZEUM GÓRNICTWA – TARG CZAROWNIC – ULICA HAFCIARZY – LATARNIA MORSKA CONCHUPATA – UYUNII – SALAR DE UYUNII – CMENTARZ KOLEJOWY – WYSPA INCAHUASI

Kultura i historia

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - LA PAZ

Przylot na lotniska El Alto – najwyżej położonego lotniska na świecie na wysokości 4080m n.p.m, transfer do hotelu.

Po krótkiej przerwie udamy się na zwiedzanie La Paz podczas 4-godzinnej wycieczki po mieście wybranego jako jedno z 7 cudownych miast na świecie. Znajduje się w dolinie u podnóża Andów, na wysokości 3632 m n.p.m.

Zobaczymy targowiska uliczne bogate w rękodzieła, tkactwa i czary, a następnie wizyta w kolonialnej części miasta, kościele San Francisco, Muzeum Złota, Plac Murillo, a także wizyta w punkcie widokowym „Mirador de Killi Killi” i zewnętrzna replika świątyni Tiwanaku.

Następnie zejście do bardziej nowoczesnej, południowej części La Paz, aby dotrzeć i odwiedzić Dolinę Księżyca, gdzie góra została imponująco ukształtowana przez erozję. Powrót do hotelu.

2.dzień

FESTIVAL ORURO

Dzisiaj wcześnie rano udamy się do Oruro, gdzie zaczynamy nasz Karnawał Oruro – to festiwal religijny i kulturalny w Boliwii.

Jest obchodzony od XVIII wieku. Pierwotnie święto tubylcze, później uroczystość została przekształcona w chrześcijański rytuał wokół Dziewicy z Candelarii (Dziewicy z Socavón). Karnawał jest jednym z arcydzieł ustnego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Po południu poczęstunek (herbata, kawa, mate, kanapki). Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja.

3.dzień

FETSIVAL ORURO

Drugi dzień Karnawału. Rankiem wybierzemy się na zwiedzanie miasta, zobaczymy Sanktuarium Socavón, Muzeum Górnictwa, Targu Czarownic, Ulicy Hafciarzy i latarni morskiej Conchupata.

Obiad w restauracji.

Po południu wracamy na Karnawał i uczestniczymy w paradzie.

Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja.

4.dzień

SALAR DE UYUNII

Dzisiaj zegnamy Oruro i jedziemy w kierunku Uyunii, podczas drogi zobaczymy zmieniający się nieziemski krajobraz, zmierzając w kierunku Salar de Uyunii największego solniska na świecie położonego pośród Andów, stanowiącego pozostałość po prehistorycznym jeziorze, które wyschło pozostawiając po sobie pustynię o powierzchni prawie 11 000 km².

Po przyjeździe kolacja i nocleg w hotelu.

5.dzień

UYUNI - COLCHANI - WYSPA INCAHUASI

Wyjazd z Uyuni do wielkich solnisk, zwiedzanie po drodze Cmentarza Kolejowego, na którym znajdują się pozostałości parowozów z XIX i XX wieku.

Zatrzymamy się w Colchani, rzemieślniczej wiosce, ponieważ jest to najlepsze miejsce do obserwacji metod wydobycia soli.

Następnie dalej w kierunku wyspy Incahuasi – oaza z unikalnym i odizolowanym ekosystemem zamieszkanym przez gigantyczne kaktusy o wysokości do 10 metrów.

W międzyczasie zatrzymamy się na picnic lunch w tym niezwykłym miejscu. A na koniec wspaniały spektakl zachodzącego słońca.

Dzisiejszą noc spędzimy w wyjątkowym solnym hotelu, gdzie również zjemy kolacje.

6.dzień

UYUNII - LA PAZ

Dziś rano udamy się na lotnisko Uyunii, skąd polecimy do La Paz. Przejazd do hotelu i czas wolny na spacer po mieście i zakup pamiątek. Nocleg w hotelu.

7.dzień

LA PAZ - CHICAGO

Przejazd na lotnisko. Lot powrotny do Chicago.

Znajdż inne niesmowite wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).