10 dni

Brazylia – Iguazu Falls, Rio de Janeiro, São Paulo, Paraty

$1595
06-11-2022 07-09-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

SAO PAULO – PATIO DE COLEGIO – KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO BENEDYKTA – TEATR NARODOWY – 26 PIĘTRO BANESPA – PARK IBIRAPUERA – ALEJA AVENIDA PAULISTA – WODOSPADY IGUACU – PARK NARODOWY IGUACU –  WODOSPAD DIABELSKA GARDZIEL – PARK EGZOTYCZNYCH PTAKÓW PARQUE DAS AVES – PRZEJAZD KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ – RIO DE JANEIRO – COPACABANA – ZWIEDZANIE CUDOWNEGO MIASTA – KLASZTOR DE SANTO ANTONIO – STADION MARACANA – WZGÓRZE CORCOVADO – FIGURA CHRYSTUSA ZBAWICIELA – SCHODY ESCADARIA SELARON – WYCIECZKA STATKIEM WZDŁUŻ ZIELONEGO WYBRZEŻA – PLAŻA TRINDAE


Plan podróży

1. dzień

Pierwszy dzień podróży rozpoczniemy zbiórką na lotnisku O’Hare, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Sao Paulo

2. dzień

Przylot do Sao Paulo. Największe miasto Ameryki Południowej, miasto biznesu. Obiad. Spacer przez starówkę Sao Paulo z katedrą, Patio do Colegio – miejsce narodzin Sao Paulo, centrum biznesowe czyli tutejsze Wall Street, Kościół Św. Benedykta, Teatr Narodowy i wjazd na 26 piętro Banespa, skąd będziemy podziwiać cudowny widok na całe Sao Paulo. Banespa to wieżowiec z epoki Art Deco, wzorowany nowojorskim Empire State Building. Odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera z wieloma ciekawymi pomnikami i budowlami. Przed wyjazdem do hotelu obowiązkowy spacer po najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista.

3. dzień

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Iguaçu Falls. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guarani oznacza „wielką wodę”. Dla chętnych lot helikopterem nad wodospadami Iguacu. Krótki przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie rysują się wspaniałe tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta del Diablo), do której wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Zwiedzanie Parque das Aves – przepięknego parku egzotycznych ptaków występująych tylko w Ameryce. Powrót do hotelu.

4. dzień

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym.  Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy słynnym Hilo Tres Fronteras, miejscu gdzie rzeka Iguacu wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Powrót do hotelu.

5. dzień

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, a następnie przelot do Rio de Janeiro. Po południu czas na słynnej Copacabana, który można wykorzystać na odpoczynek, spacery po plaży lub kąpiel w Atlantyku, a wieczorem w towarzystwie naszego przewodnika zobaczyć jak żyje Rio nocą.

6. dzień

Po śniadaniu zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta) położonego między urwistymi wzgórzami Pao de Acucar – „Głowa Cukru” (396 m n.p.m.) oraz Corcovado – „Garbata Górą” ze statuą Chrystusa – najbardziej rozpoznawalną figurą świata. Przejazd do Old Town (Starego Miasta) oraz najstarszej budowli sakralnej w Rio – Klasztoru de Santo Antonio. Zwiedzimy Katedrę Św. Sebastiana, 96-metrową świątynię, która może pomieścić jednocześnie 20 tys. wiernych, zobaczymy słynny Sambodrom, na którym odbywa się największy na świecie karnawał oraz świątynię futbolu – Stadion Maracana. Powrót do hotelu.

7. dzień

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie miasta. Przejazd na Wzgórze Corcovado (710 m n.p.m.) kolejką torową przez las Tijuca. Z wagonów roztaczają się wspaniałe widoki na miasto i górującą nad miastem figurę Chrystusa Zbawiciela, którego postać z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Przejedziemy obok Arcos da Lapa, akweduktu z XVII wieku. Ta kiedyś jedna z najbardziej spektakularnych budowli starego Rio liczy 16 m szerokości i 270 m długości i dziś pełni funkcję dekoracyjną miasta. Zatrzymamy się również przy Escadaria Selaron, najczęściej odwiedzanych w Rio schodach, których 215 stopni zdobi ponad 2 tysiące ceramicznych płytek pochodzących z różnych części świata, tworzących przepiękną mozaikę wiodącą do Santa Teresa, dzielnicy artystów, gdzie czas się zatrzymał. Wieczorny przejazd do Paraty.

8. dzień

Dziś udamy się na całodzienną wycieczkę statkiem wzdłuż Zielonego Wybrzeża między wyspami zatoki Paraty. Kąpiel w oceanie, nurkowanie i relaks na pokładzie statku. Wieczorem sparec po kolonialnym miesteczku.

9. dzień

Śniadanie w Paraty. Po śniadaniu odpoczynek. W tym dniu ruszamy w drogę porwotną do Sao Paulo. Po drodze zatrzymamy się na lunch przy urokliwej Trindade Beach. Wieczorem wylot do Chicago.

10. dzień

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Przeloty do/z Iguazu Falls
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Wszystkie napiwki

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu – ok $140
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, rozmowy telefoniczne
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfą operatora
 • Kosztu testów na Covid-19 przed wylotem i powrotem do Chicago.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).