Kostaryka wycieczka

Kostaryka – Przyrodniczy Cud Ameryki Środkowej

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • transport prywatny na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • opiekę przewodników lokalnych
 • pełne wyżywienie w Tortuguero
 • wyżywienie: 8 śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej, 2 lunche, 2 obiady
 • wstępy na Szlak Wiszących Mostów
 • wstępy do Butterfly Garden
 • wstępy do Orchid Garden
 • wycieczkę panoramiczną po San Jose
 • wycieczkę szlakiem Parku Narodowego Arenal Volcano 1968
 • transport wodny po kanałach Tortuguero
 • wycieczkę po plantacji kawy i fabryce czekolady
 • wstęp do Parku Narodowego Carara
 • wstęp do Tabacon Hot Springs z kolacją

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych Chicago – San Jose – Chicago
 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • oplat bagażowych – zgodnych z taryfą przewoźnika
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Kostaryka –  Cud Ameryki Środkowej

SAN JOSE – LA SABANA METROPOLITAN PARK – DZIELNICA RORHMOSER – PARK NARODOWY TORTUGERO – PLANTACJA KAWY – PARK NARODOWY BRAULIO CARRILLO – MIASTECZKO GUAPILES – WULKAN ARENAL –  MONTEVERDE – OGRÓD ORCHIDEI – PUNTA LEONA – PARK NARODOWY CARARA

Kultura i historia

Nurkowanie

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie z polskim pilotem/przewodnikiem na stanowisku odpraw na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do stolicy Kostaryki – San José. Przylot na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria, odprawa celna i transfer do hotelu.

Po zakwaterowaniu udamy się na zwiedzanie centrum stolicy. San Jose to miasto uważane za jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Ameryki Łacińskiej. To tutaj znajdują się liczne muzea i teatry, piękne parki i centra handlowe z bardzo zróżnicowanym zapleczem gastronomicznym.

Zobaczymy m.in. La Sabana Metropolitan Park czyli „zielone płuca” miasta i popularne wśród mieszkańców miejsce spotkań, często wybierane też na wspólne grillowanie i uprawianie sportów.

Przejedziemy przez nowoczesną dzielnicę Rorhmoser, oglądając po drodze Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Stadion Narodowy. Udamy się na Plaza de la Cultura, przy którym wznosi się Teatr Narodowy, najładniejszy budynek miasta.

Wieczorem pójdziemy na powitalną kolację, w czasie której skosztujemy lokalnego jedzenia. Powrót do hotelu i nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Tortugero.

Po drodze przejedziemy przez przepiękny Park Narodowy Braulio Carrillo. Park z surowymi wysokimi górami, bujnymi pierwotnymi lasami, dwoma wygasłymi wulkanami, wodospadami, meandrującymi rzekami i oszałamiającym lasem mgielnym – to raj dla miłośników przyrody.

W czasie przejazdu będziemy mijać liczne plantacje bananowców i ananasów. Zatrzymamy się na jednej  znich, żeby zobaczyć z bliska, jak są uprawiane.

Po dojechaniu do parku Tortugero wsiądziemy do przycumowanej łodzi i zaczniemy eksplorować to niezwykłe miejsce. Gęsty labirynt wijących się kanałów w dżungli przywodzi na myśl dorzecze Amazonki, a sama nazwa parku wywodzi się od żółwi morskich, które co roku przypływają tutaj składać jaja.

Po około półtorej godziny dotrzemy do ukrytego pośród drzew hotelu, gdziez okien naszych pokoi będziemy mogli obserwować wyjce lub leniwce.

Po obiedzie popłyniemy do pobliskiego miasteczka, żeby zapoznać się z jego historią i zobaczyć morze karaibskie!

Wieczorem udamy się na nocny spacer do tropkalnego lasu w poszukiwani owadów, ptaków i innych nocnych zwierząt.

3.dzień

Po śniadaniu wyruszymy łodzią w poszukiwaniu tukanów i różnych egzotycznych ptaków, małp, bazyliczków czy wydr.

Następnie udamy się w drogę powrotną w stronę stałego lądu, skąd będziemy kontynuować naszą podróż do miasteczka Guápiles, gdzie zostaniemy na lunch.

Po lunchu skierujemy się w stronę położonego w regionie Northern Plains wulkanu Arenal. Jest to najmłodszy i najpiękniejszy wulkan w Kostaryce. Majestatyczny w swojej wielkości jest jednym z cudów natury Kostaryki. Mimo uśpienia, nadal można zobaczyć chmury dymu i popiołu wydobywające się z jego krateru.

Malownicza droga prowadzić będzie wzdłuż podnóża wulkanu, przez liczne plantacje rolnicze, szkółki roślin ozdobnych oraz farmy z hodowlą bydła. W okolicy licznie występują ponadto gorące źródła, chętnie goszczące turystów.

Po południu zakwaterujemy się w hotelu w miasteczku La Fortuna z widokiem na ten niezwykły cud natury.

Wieczorem udamy się do lokalnej restauracji, która słynie z najlepszych w kraju mięsnych potraw. Przejazd do hotelu. Nocleg.

4.dzień

Z samego rana pojedziemy do parku narodowego wulkanu Arenal, gdzie udamy się na krótki szlak (do przejścia ok. 2 km, chętni będą mogli dostać się w pobliże szczytu na koniach), w czasie którego będziemy mogli obserwować flore i faunę tropikalnego lasu deszczowego.

Dojdziemy do punktu widokowego, skąd będziemy chłonąć imponujące widoki na wulkan Arenal, zastygłą lawę i wielkie jeziora położone w oddali. Tutaj zdjęcia robią się same!

Ten dzień będzie też niepowtarzalną okazją by głębiej zanurzyć się w kulturze i tradycjach Kostaryki oraz dowiedzieć się, jak ważna jest dla rdzennych mieszkańców kawa i kakao. Po śniadaniu odwiedzimy plantację, gdzie poznamy przebieg procesu produkcji kawy, od nasion do momentu gdy ten pyszny napój trafia do naszej filiżanki.

Po degustacji przejdziemy do „słodszej” części wycieczki, tym razem bowiem na stoły trafi czekolada. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję aby własnoręcznie zmielić ziarna kakao i wyprodukować własną tabliczkę czekolady. Spróbujemy różnych rodzajów czekolady, m.in. ciemnej, mlecznej i białej.

Późnym popołudniem czeka nas niezwykle relaksujące doświadczenie. Udamy się do pięknego hotelu, gdzie wykąpiemy się w gorących źródłach, których kryształowo czyste wody są naturalnie podgrzewane przez Wulkan Arenal. Następnie zjemy kolację przy dźwiękach muzyki i udamy się na nocleg.

5.dzień

Po śniadaniu przejazd do parku narodowego Monteverde. Po drodze zatrzymamy się na degustację lokalnych owoców, których nazw nawet nigdy nie słyszeliście.

Las mglisty Monteverde ma jedno z najrzadszych i najbardziej unikalnych środowisk naturalnych na planecie, nie wspominając o zadziwiającej różnorodności flory i fauny.
Odwiedzimy jeden z największych ogrodów motyli w obu Amerykach.

Liczący 300 stóp długości, 90 stóp szerokości i 50 stóp wysokości obiekt zachwyca swoją monumentalnością. Specjalna konstrukcja pomaga kontrolować temperaturę wewnątrz ogrodu, dzięki czemu obiekt może gościć ponad 30 różnych gatunków motyli z różnych wysokości geograficznych i klimatów, występujących w całej Kostaryce.

Udamy się również na spacer po prawie 3-kilometrowym systemie szlaków, który wije się przez różne poziomy cudownie zróżnicowanego lasu. Osiem wiszących mostów wznosi się nad wierzchołkami drzew i łączą poszczególne części szlaku, dzięki czemu pozwalają nam na podziwianie niesamowitego baldachimu lasu mglistego oraz różnorodnej flory i fauny z zupełnie innej perspektywy. Wiszące mosty pozwalają nacieszyć oczy  pięknem lasu chmur na wszystkich jego poziomach. Chętni tę samą trasę mogą pokonać zjeżdżając nad kanionami na tyrolce. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

6.dzień

Po śniadaniu udamy się z wizytą do ogrodu orchidei (Monteverde Orchid Garden).

Na świecie sklasyfikowanych jest 460 gatunków orchidei. Ogród orchidei w Monteverde, który odwiedzimy, ma w swojej kolekcji około 120 kwitnących gatunków orchidei, czyli ponad ¼ gatunków z całego świata. Te jedne z najpopularniejszych roślin pasożytniczych zachwycają imponującym wyglądem.

Po południu zjedziemy z gór na ciepłe wybrzeże środkowego Pacyfiku, w okolice Punta Leona. To fascynujące miejsce do obserwacji przyrody i ptaków, z pięknymi plażami i spokojnymi zatoczkami, idealnymi do pływania i zachęcającymi do relaksu.
Przejazd do hotelu na nocleg.

7.dzień

Śniadanie w hotelu, a po nim kolejne atrakcje.

Dzisiaj odwiedzimy jeden z parków narodowych Kostaryki – Park Narodowy Carara, którego nazwa w rdzennym języku oznacza dosłownie „rzeka jaszczurek”. Park został utworzony w 1978 roku jako rezerwat przyrody, ale jego rosnąca popularność skłoniła rząd do podniesienia jego rangi do statusu parku narodowego, którym jest od 1998 roku.

Park obejmuje teren, gdzie występując obok siebie mieszają się typowe gatunki lasów suchych i wilgotnych lasów deszczowych. Skutkuje to niezwykłą różnorodnością flory i fauny. Park narodowy Carara jest znany na świecie z obserwacji egzotycznych ptaków, wśród których często wymienia się gatunek Ary Szkarłatnej (Lapa Roja – Ara Macao). Jest to gatunek zagrożony wyginięciem.

Poza tym, że park może pochwalić się dużą populacją ar szkarłatnych, można tam również zaobserwować kapucynki, mrówkojady i różne gatunki papug. Spacerując, wsłuchamy się w dźwięki lasu i dowiemy się po czym można poznać, że zwierzę jest w zasięgu naszego wzroku lub obiektywu.

Po południu czas wolny na plaży w Punta Leona. Nocleg w hotelu

8.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria w San Jose. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Chicago. Przylot na lotnisko O’Hare w Chicago. Pożegnanie z grupą.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

 

Inne wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).