8 dni

Kostaryka – Przyrodniczy Cud Ameryki Środkowej

$1595
05-07-2022 11-26-2022
Plan podróży

SAN JOSE – LA SABANA METROPOLITAN PARK – DZIELNICA RORHMOSER – PARK NARODOWY TORTUGERO – PLANTACJA KAWY – PARK NARODOWY BRAULIO CARRILLO – MIASTECZKO GUAPILES – WULKAN ARENAL –  MONTEVERDE – OGRÓD ORCHIDEI – PUNTA LEONA – PARK NARODOWY CARARA

Kultura i historia

Nurkowanie

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1. dzień

Spotkanie z polskim pilotem/przewodnikiem na stanowisku odpraw na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do stolicy Kostaryki – San José. Przylot na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria, odprawa celna i wieczorny transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2. dzień

San Jose to miasto uważane za jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Ameryki Łacińskiej. To tutaj znajdują się popularne atrakcje turystyczne, historyczne centrum, liczne muzea i teatry, piękne parki i centra handlowe z bardzo zróżnicowanym zapleczem gastronomicznym. Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Zobaczymy m.in. La Sabana Metropolitan Park – to „zielone płuca” miasta oraz popularne wśród mieszkańców miejsce spotkań, często wybierane też na wspólne grillowanie i uprawianie sportów. Przejedziemy przez nowoczesną dzielnicę Rorhmoser, oglądając po drodze Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Stadion Narodowy. Udamy się też na spacer na Plaza de la Cultura, przy którym wznosi się Teatr Narodowy, najładniejszy budynek miasta. Po południu czas na obiad, odpoczynek i czas wolny na samodzielną eksplorację miasta. Wieczorem powrót do hotelu.

3. dzień

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Tortugero. Zanim jednak tam dotrzemy, przejedziemy przez inny piękny Park Narodowy Braulio Carrillo. Park z surowymi wysokimi górami, bujnymi pierwotnymi lasami, dwoma wygasłymi wulkanami, pięknymi wodospadami, meandrującymi rzekami i oszałamiającym lasem mgielnym to raj dla miłośników przyrody. W czasie przejazdu będą nam także towarzyszyć liczne plantacje bananowców i ananasów. Po dojechaniu w rejon parku Tortugero wsiądziemy do przycumowanej łodzi i ruszymy w głąb tego niezwykłego miejsca. Gęsty labirynt wijących się kanałów w dżungli przywodzi na myśl dorzecze Amazonki, a sama nazwa parku wywodzi się od żółwi morskich, które co roku przypływają w to miejsce aby składać jaja. Czeka nas rejs łodzią po rzekach i kanałach, który potrwa około półtorej godziny. Po dotarciu na miejsce czas na obiad i odpoczynek. Po południu wycieczka (z lokalnym przewodnikiem) po kanałach Tortugero w poszukiwaniu małp i ptaków. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

4. dzień

Po śniadaniu wyruszymy łodzią w drogę powrotną w stronę stałego lądu, skąd będziemy kontynuować naszą podróż do miasteczka Guápiles, gdzie zostaniemy na lunch. Po lunchu skierujemy się w stronę położonego w regionie Northern Plains wulkanu Arenal. Majestatyczny w swojej wielkości wulkan jest jednym z cudów natury Kostaryki. Mimo uśpienia, nadal można zobaczyć chmury dymu i popiołu wydobywające się z jego krateru. Malownicza droga prowadzić będzie wzdłuż podnóża wulkanu, przez liczne plantacje rolnicze, szkółki roślin ozdobnych oraz farmy z hodowlą bydła. W okolicy licznie występują ponadto gorące źródła, chętnie goszczące turystów. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

5. dzień

Ten dzień będzie niepowtarzalną okazją by głębiej zanurzyć się w kulturze i tradycjach Kostaryki oraz dowiedzieć się, jak ważna jest dla rdzennych mieszkańców kawa i kakao. Po śniadaniu odwiedzimy plantację, gdzie poznamy przebieg procesu produkcji kawy, od nasion do momentu gdy ten pyszny napój trafia do naszej filiżanki. Po zakończeniu wycieczki i degustacji przejdziemy do „słodszej” części wycieczki, tym razem bowiem na stoły trafi czekolada. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję aby własnoręcznie zmielić ziarna kakao i wyprodukować własną tabliczkę czekolady. Po zakończeniu, degustacja różnych rodzajów czekolady, w tym ciemnej, mlecznej i białej czekolady.
Następnie udamy się na krótki szlak (dystans do pokonania ok. 2 km), który pozwoli nam na obserwację flory i fauny tropikalnego lasu deszczowego. Z dostępem do najwyższego punktu parku i panoramą na Wulkan Arenal, będziemy chłonąć imponujące widoki z jeziorem Arenal w tle. To idealny punkt widokowy na sylwetkę wulkanu, gdzie zdjęcia robią się same, a przy odrobinie szczęścia można uchwycić erupcję gazów i popiołów!
Późnym popołudniem czeka nas niebywała przyjemność i niezwykle relaksujące doświadczenie kąpieli w gorących źródłach, których niezwykle czyste wody są naturalnie podgrzewane przez sam Wulkan Arenal.
Przejad na nocleg.

6. dzień

Po śniadaniu przejazd do Monteverde. Obejmując las deszczowy, las chmurowy i spektakularną różnorodność biologiczną, Monteverde ma jedno z najrzadszych i najbardziej unikalnych środowisk naturalnych na planecie, nie wspominając o zadziwiającej różnorodności flory i fauny.
Odwiedzimy jeden z największych ogrodów motyli w obu Amerykach. Liczący 300 stóp długości, 90 stóp szerokości i 50 stóp wysokości obiekt zachwyca swoją monumentalnością. Specjalna konstrukcja pomaga kontrolować temperaturę wewnątrz ogrodu, dzięki czemu obiekt może gościć ponad 30 różnych gatunków motyli z różnych wysokości geograficznych i klimatów, występujących w całej Kostaryce.
Udamy się również na spacer po prawie 3-kilometrowym systemie szlaków, który wije się przez różne poziomy cudownie zróżnicowanego ekosystemu. Osiem wiszących mostów obejmuje kaniony i wierzchołki drzew, łącząc części szlaku i pozwalając na podziwianie niesamowitego baldachimu lasu mglistego oraz różnorodnej flory i fauny z zupełnie innej perspektywy. Korony lasu słyną z różnorodności biologicznej i endemicznej fauny i flory, a wiszące mosty oferują najlepszy punkt widokowy, aby nacieszyć oczy pięknem lasu chmur na wszystkich jego poziomach. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

7. dzień

Po śniadaniu udamy sie z wizytą do ogrodu orchidei (Monteverde Orchid Garden). Na świecie sklasyfikowanych jest 460 gatunków orchidei. Ogród orchidei w Monteverde, który odwiedzimy, ma w swojej kolekcji około 120 kwitnących gatunków orchidei, czyli ponad ¼ gatunków z całego świata. Te jedne z najpopularniejszych roślin pasożytniczych zachwycają imponującym wyglądem.
Po południu zjedziemy z gór na ciepłe wybrzeże środkowego Pacyfiku, w okolice Punta Leona. To fascynujące miejsce do obserwacji przyrody i ptaków, z pięknymi plażami i spokojnymi zatoczkami, idealnymi do pływania i zachęcającymi do relaksu.
Przejazd do hotelu na nocleg.

8. dzień

Śniadanie w hotelu, a po nim kolejne atrakcje. Dzisiaj odwiedzimy jeden z parków narodowych Kostaryki – Park Narodowy Carara, którego nazwa w rdzennym języku oznacza dosłownie „rzeka jaszczurek”. Park został utworzony w 1978 roku jako rezerwat przyrody, ale jego rosnąca popularność skłoniła rząd do podniesienia jego rangi do statusu parku narodowego, którym jest od 1998 roku. Park obejmuje teren, gdzie występując obok siebie mieszają się typowe gatunki lasów suchych i wilgotnych lasów deszczowych. Skutkuje to niezwykłą różnorodnością flory i fauny. Park narodowy Carara jest znany na świecie z obserwacji egzotycznych ptaków, wśród których często wymienia się gatunek Ary Szkarłatnej (Lapa Roja – Ara Macao). Jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Poza tym, że park może pochwalić się dużą populacją ar szkarłatnych, można tam również zaobserwować kapucynki, mrówkojady i różne gatunki papug. Spacerując, wsłuchamy się w dźwięki lasu i dowiemy się po czym można poznać, że zwierzę jest w zasięgu naszego wzroku lub obiektywu.
Przejazd do hotelu na nocleg.

9. dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria w San Jose. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Chicago. Przylot na lotnisko O’Hare w Chicago. Pożegnanie z grupą.
Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • Transport prywatny między miejscami docelowymi
 • Usługi lokalnych przewodników i polskojęzycznego pilota
 • Pełne wyżywienie w Tortuguero
 • Noclegi (8) w hotelach 3* i 4*
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką
 • Wyżywienie: 8 śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej, 2 lunche, 2 obiady
 • Wstęp na Szlak Wiszących Mostów 
 • Bilety wstępu do Butterfly Garden i Orchid Garden
 • Wycieczkę panoramiczną po San Jose
 • Wycieczkę szlakiem Parku Narodowego Arenal Volcano 1968
 • Transport wodny po kanałach Tortuguero
 • Wycieczkę po plantacji kawy i fabryce czekolady
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Carara
 • Bilet wstepu do Tabacon Hot Springs z kolacją

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych Chicago – San Jose – Chicago
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Oplat bagażowych – zgodnych z taryfą przewoźnika
 • Wstępów innych niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej, drinków, zwyczajowych napiwków
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).