Wycieczka do Nowej Zelandii 2024/2025: kraju długiej Białej Chmury

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • 10 noclegów w hotelach, schroniskach turystycznych, hostelach lub domkach kempingowych.
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 – 4 osobowych.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Bilety wstępów oprócz dodatkowych atrakcji wymienionych poniżej.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu bilet lotniczego na trasie Christchurch – Auckland.
 • Wyżywienia.
 • Wjazdu na szczyt Sky Tower.
 • Zwiedzania jaskiń w Waitomo.
 • Zwiedzania planu filmowego i wioski Hobbitów.
 • Pokazu kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village.
 • Lotu helikopterem z opcją lądowania na Lodowy Franz Josef.
 • Wstępu na baseny termalne we Franz Josef.
 • Rejsu statkiem po fiordzie Milford Sound.
 • Przelotu awionetką w Parku Narodowym Fjordland.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
Wycieczka do Nowej Zelandii to podróż jak z bajki. Co roku przyciąga turystów dzięki wiosce hobbitów, najczystszemu jeziorowi na świecie, górom, wybuchającym gejzerom, geometralnym źródłom i niepowtarzalnym jaskiniom. Dołącz do nas już dziś, a na pewno nie bedzie to ostatni Twój poby w Kraju Długiej Białej Chmury.

Gorące źródła

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Auckland

Po oddaniu bagażu i odprawie paszportowej wyruszymy w długą podroż do Auckland, największego miasta Oceanii. To piękne miasto, założone przez Brytyjczyków zamieszkuje 450-tysięczna ludność i stanowi bardzo ważne centrum naukowo-kulturalne.

Wycieczka do Nowej Zelandii

2.dzień

Przelot nad Pacyfikiem

Mimo że nasz lot nad Pacyfikiem trwać będzie kilkanaście godzin na miejsce dotrzemy dwie doby po wylocie z Chicago czy innego lotniska w Stanach. To dzięki przekroczeniu linii zmiany daty dodana nam będzie cała doba do czasu naszej podróży. Ale nic się nie martwcie. Odzyskamy tę dobę przy powrocie na wschód i na końcu wszystko będzie się zgadzać.

3.dzień

Auckland

Po przylocie do Auckland czeka nas zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po długiej podróży. Pospacerujemy dzielnicą portową a za dodatkową opłatą możliwość wjazdu na szczyt Sky Tower. Zobaczymy także ogród botaniczny oraz Uniwersytet Auckland. Nocleg w Auckland.

4.dzień

Waitomo, Otorohanga, Hobbiton, Rotorua, Tamaki Maori Village

Wczesnym rankiem przejedziemy do Waitomo i zwiedzimy jaskinie, w których żyją świetliki oraz występują ciekawe formy naciekowe.

Po południu przejedziemy do słynnej wioski niziołków – Hobbitonu.  Odwiedzimy plan filmowy, dom Bilbo Baginsa, a na koniec pobytu będziemy raczyć się piwem imbirowym przy kominku w słynnej karczmie hobbitów.

Wieczorem udamy się do Rotorua – ważnego ośrodka kultury Maorysów. Zobaczymy pokaz kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village, gdzie poznamy maoryską sztukę walki, rytuały i tradycje. weźmiemy udział w występie wokalno-tanecznym, a następnie skosztujemy tradycyjnego posiłku hāngi serwowanego w formie bufetu (dodatkowo płatne – konieczność wcześnejszej rezerwacji miejsc).

5.dzień

Te Puia, Park Termalny Orakei Korako, Wodospady Huka, Dolina Waikato, Taupu

Rankiem odwiedzimy Park Termalny Te Puia, aby zobaczyć gejzerPōhutu i  ptaka kiwi w nowym Centrum Ochrony Kiwi. Następnie rzeźbiarze i tkacze zademonstrują swoje umiejętności w Instytucie Sztuki i Rzemiosła Maorysów w Nowej Zelandii.

Następnie łodziami udamy się do Orakei Korako – parku geotermalnego leżącego nad rzeką Waikato. Po obejrzeniu wodospadów Huka pospaceuejmy wzdłuż doliny rzeki Waikato.  Na koniec czeka nas kąpiel w termalnych  źródłach.

Popołudnie spędzimy w miasteczku Taupo. Nocleg w Auckland.

6.dzień

Queenstown

Dziś czeka nas wczesny lot z Auckland do Queenstown. Tutaj zobaczymy port i Ogród Botaniczny. Zjemy słynne burgery (Fergburger) i udamy się kolejką na szczyt góry Ben Lomonda, gdzie wynaleziono bungee jumping.

7.dzień

Milford Sound, Góry Humboldt, Park Narodowy FJjordland

Dzisiaj zobaczymy Milford Sound, czyli 20-kilometrowy fiord w Parku Narodowym Fjordland. Wizytę zaczniemy od rejsu statkiem po fiordzie.

Po południu udamy się na panoramiczną wycieczkę samochodową przez góry Humboldt i Darran. Możliwość przelotu awionetką ponad fiordami i okolicznymi lodowcami.

W drodze powrotnej zatrzymamy się także w celu poznania tajemniczych właściwości leczniczych jakie oferuje słynny miód Manuka produkowany przez tutejsze pszczoły. Powrót na nocleg do Queenstown.

8.dzień

Park Narodowy Szczytu Aspiring, Przełęcz Haast, Lodowiec Fox

Tego dnia udamy się w całodzienną podróż przez Alpy Południowe na ich zachodnie wybrzeże. Podziwiać będziemy  jeziora polodowcowe, górskie przełęcze i spływające z nich górskie potoki które raz za razem tworzyć będą kaskady malowniczych wodospadów.

Po pokonaniu gór i dotarciu na samą linię brzegową oceanu udamy się do lodowca Fox Glacier. W przypadku dobrych warunków pogodowych udamy się na zachód słońca. Nocleg w miejscowości Franz Josef.

9.dzień

Lodowiec Franz Josef, Ross, Greymouth, Park Narodowy Westland

Dziś zobaczymy Lodowiec Franz Josef – najbardziej stromy i najszybciej się poruszający lodowiec na świecie.

Z miejscowości Franz Josef wyjedziemy około południa do miasteczka Ross, które w XIX wieku przeżyło  gorączkę złota. Dzisiaj miasto szczyci się  słynnym hotelem, który wygląda jak rodem z westernu.

Na koniec dotrzemy do Greymouth. Tam właśnie rzeka Grey wpada do Morza Tasmana i to tam znajdziemy najsłynniejsze okazy jadeitu.  Nocleg w Rezerwacie Morskim Punakaiki.

10.dzień

Punakaiki, Arthur Pass

Punakaiki jest domem Pancake Rocks i bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Paparoa. Zobaczymy tutaj słynne skały naleśnikowe w okolicach Dolomite Point oraz dolinę rzeki Paparoa.

Po wizycie na Dolomite Point udamy się na krótki spacer do doliny rzeki Pororari, świętej rzeki Maorysów.

Około południa ruszymy na kolejną przeprawę przez Alpy Południowe. Tym razem ich główną grań pokonany przez Arthur Pass gdzie podziwiać będziemy: Wodospady Devils Punchbowl, Wiadukt drogowy Otira, liczna stada papug Kea które zamieszkują strome zbocza tutejszych gór oraz pomnik podróżnika Artura Dadleya Dobsona na którego cześć nazwaną tą przełęcz. Nocleg w Tekapo.

11.dzień

Jezioro Tekapo, Mt Cook, Lodowiec Hooker

Po śniadaniu odwiedzimy  miasteczko Tekapo, gdzie zobaczymy Kościół Dobrego Pasterza.

Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Mt Cook.   Podczas naszego pobytu uzależnionego od kaprysów pogody (przewodnik może podjąć jednoosobową decyzję o rezygnacji z tej części programu ze względu na warunki pogodowe) planujemy wspólnie udać się na spacer do Doliny Hooker i nad jezioro Muller skąd z bliska podziwiać można zbocza i szczyt Mt Cook oraz pobliskie lodowce górskie Hooker i Tasman. Nocleg w Wanaka lub Cromwell.

12.dzień

Jezioro Wanaka, Most Kawarau Gorge Suspension

Dla chętnych możliwość rozpoczęcia dnia panoramicznym lotem  awionetką  nad szczytami Alp Południowych oraz pobliskimi jeziorami i lodowcami.

Rankiem udamy się nad jezioro Wanaka, aby  zobaczyć rosnące w tafli jeziora drzewo z przepięknym górskim pejzażem w tle.  Następnie udamy się do doliny rzeki Kawarau., gdzie oddano pierwszy skok na bungee (istnieje możliwość oddania skoku w tym samym miejscu – opcja płatna dodatkowo lub zjazdu na linie typu zipp ride). Także tam kręcono część scen do filmu Władca Pierścieni – Dwie Wieże.

Nocleg w Queenstown.

13.dzień

Wylot z Auckland

Czy Nowa Zelandia pokazała wszystkie swoje sekrety? Na pewno nie, ale nadszedł czas pożegnań. Po porannym locie do Auckland czeka nas kolejny lot międzyanrodowy do naszych domów.

Wycieczka do Nowej Zelandii 2024: kraju długiej Białej Chmury

Dołącz do Rek Travel Adventure podczas podróży do Australii czy Bora Bora.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).