Bora Bora, Tahiti, Moorea 2024/2025

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Koszt lokalnych biletów lotniczych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty lotniskowe.
 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Wżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje).
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Wycieczkę z przewodnikiem dookoła wyspy Tahiti.
 • Wycieczkę z przewodnikiem dookoła wyspy Bora Bora.
 • Całodzienny rejs na Bora Bora.

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych nie wymienionych w świadczeniach (np. parasailing, scuba diving, itp.)
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turtystycznego.

Polinezja Francuska jawi się jako jeden z najbardziej zachwycających zakątków na ziemi! Tysiące rozproszonych rajskich wysepek, a wśród nich Bora Bora – arcydzieło natury. Błękitna laguna, piaszczyste plaże, górzyste krajobrazy i tropikalna atmosfera zachwycają każdego, kto zawita na tę wyspę. To mekka dla miłośników luksusowego wypoczynku…

Kultura i historia

Nurkowanie

Plaże

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Tahiti

Naszą przygodę z Bora Bora rozpoczniemy od odprawy paszportowo–bagażowej i lotu na Tahiti.

Bora Bora

2.dzień

Tahiti

Dzisiaj zaprzyjaźnimy się z Tahiti – pierwszą wyspą, od której zaczyna się zwykle przygoda każdego podróżnika marzącego o rajskiej Polinezji. Ta piękna wulkaniczna wyspa otoczona rafami koralowymi jest największą wśród wysp Polinezji Francuskiej. Większa część wyspy porośnięta jest gęstą roślinnością, a wśród górskich szczytów i zielonej dżungli ukryte są jaskinie i malownicze wodospady.

Dzisiaj oddamy się w ręce lokalnego przewodnika i pod jego opieką wybierzemy się na całodzienną wycieczkę objazdową po wyspie, z lunchem w formie bufetu. Poznamy lokalną, egzotyczną roślinność, zobaczymy malownicze, kaskadowe wodospady i czarną plażę Point Venus. To bodaj najpopularniejsza plaża z czarnym piaskiem na Tahiti, która swój nietypowy kolor zawdzięcza aktywności wulkanu, natomiast nazwę Kapitanowi Cookowi, który właśnie tam był świadkiem zjawiska astronomicznego przypominającego zaćmienie, podczas którego planeta Venus znalazła się pomiędzy Ziemią i Słońcem.

3.dzień

Tahiti

Czas na zasłużony relaks i odpoczynek. Słoneczna pogoda i  temperatury oscylujące w okolicach 30 stopni C gwarantują piękną, godną pozazdroszczenia opaleniznę. Naturalne piękno i różnorodność wysp Pacyfiku, szerokie możliwości spędzania czasu aktywnie są wysoko cenione przez turystów, spragnionych relaksu.

4.dzień

Moorea

Dzisiaj udamy się na wyspę Moorea. Położona na północny-zachód wyspa Moorea, podobnie jak Tahiti, ma pochodzenie wulkaniczne.  Na uwagę w szczególności zasługują akwamarynowe laguny, góry porośnięte gęstymi lasami deszczowymi i koralowe rafy kuszące miłośników nurkowania. Całości obrazu dopełniają niezwykle serdeczni i gościnni mieszkańcy wyspy.

Urokliwości tego miejsca dodają liczne zatoki (m.in. Zatoka Cooka) zamieszkiwane przez kolorowe rybki i niewielkie rekiny, którym będziemy się mogli bezpiecznie przyglądać z pokładu statku. W opinii wielu podróżników wyspa Moorea jest bardziej interesująca niż Bora Bora, którą poznamy w dniu następnym. Na korzyść której z wysp wypadnie porównanie i jakie będą Wasze odczucia? Sprawdzimy na miejscu.

5.dzień

Bora Bora

Zmieniamy miejsce, ale nie klimat. Rankiem przetransferujemy się na lotnisko, skąd udamy się na Bora Bora. Już same widoki turkusowej laguny z okna samolotu powalają na kolana. Bora Bora to koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek. Nazywany często „Perłą Pacyfiku” lub „Ogrodem Edenu”, w wielu rankingach króluje jako „ósmy cud natury” i wszystkie te określenia trafnie oddają jej piękno.

Na miejscu organizowane są wycieczki i liczne atrakcje, których jest, jak mówi popularne powiedzenie „do wyboru, do koloru”. Z szerokiej oferty można wybrać nurkowanie, piesze wycieczki górskie, karmienie rekinów i płaszczek i wszelkiego rodzaju sporty wodne. Dla bardziej leniwych proponujemy relaks na gorących piaskach, pływanie w turkusowych wodach i korzystanie z promieni słonecznych. Niespotykaną nigdzie indziej atrakcją są starodawne świątynie o nazwie „marae”, w których znajdują się rzeźbione w kamieniu żółwie. Wieczorem czas wolny na odpoczynek i spacer po plaży o zachodzie słońca.

6.dzień

Bora Bora

Wyspa Bora Bora to najbardziej popularna wyspa archipelagu Polinezji Francuskiej. Fascynuje nie tylko nurków, poławiaczy pereł czy zwyczajnych podróżników. Dzisiaj sprawdzimy i spróbujemy zrozumieć na ile tropikalne warunki wyspy sprzyjały ich twórczej pracy. Wybierzemy się na wycieczkę objazdową po wyspie jeepami 4 x 4, posłuchamy opowieści miejscowych i skosztujemy lokalnych owoców ragonu, mango, kokosu, ananasów i marakuji. Dzięki tropikalnej pogodzie większość z nich dostępna jest przez cały rok.

Nie tajemnicą też jest, że Polinezja Francuska słynie z dobrej kuchni. Będziemy mieć okazję skosztować świeżych owoców morza i specjałów w rodzaju langusty w wanilii, ryby po tahitańsku (podawanej na surowo w soku z limonki i mleku kokosowym) czy hima’a (czyli pieczonego mięsa, uprzednio zawiniętego w liście i zakopanego w ziemi).

Panujący  na wyspie tropikalny klimat sprzyja soczystej zieleni i kolorowym kwiatom, m. in. popularnej tam gardenii, plumerii i hibiskusa. Dowiemy się jak i kiedy nosić kwiatowe naszyjniki wykonane z prawdziwych i świeżych kwiatów (Lei), korony kwiatowe Hei i kwiaty we włosach (za uchem) nazywane Tiare.

7.dzień

Czas na bliższą interakcję z wodą i podwodnym światem Polinezji. Całodzienna wycieczka zapewni niesamowite wrażenia, które zostaną z nami na długo, jeśli nie na zawsze. Popłyniemy w rejs dookoła wyspy, z lunchem składającym się z lokalnych przysmaków. Podczas rejsu będziemy mieć niezapomnianą przyjemność zanurkowania w niezwykle przejrzystych wodach o widoczności sięgającej 50 m oraz możliwość zobaczenia z bliska rekinów, mant, delfinów,  płaszczek  i wielokolorowych ryb tropikalnych, nie wspominając o wielobarwnych rafach koralowych.

Te ostatnie to prawdziwy raj dla nurków. Nawet ci, którzy widzieli już wiele, z pewnością będą oczarowani, bowiem koralowe ogrody na Bora Bora, należą do najpiękniejszych na świecie. Płytkie, przybrzeżne wody o niezwykłej przejrzystości zapewniają idealne warunki do nurkowania lub rozpoczęcia przygody z tym pięknym sportem/hobby dlatego też niezależnie od tego, czy jest się początkującym czy zaawansowanym nurkiem, intensywne i niezapomniane wrażenia są gwarantowane.

8.dzień

Bora Bora

Ten dzień poświęcimy na relaks, by w pełni i „do bólu” nacieszyć się pocztówkowymi widokami Bora Bora. Dla wielu to podróż marzeń, która na zawsze pozostanie marzeniem. My, mając to szczęście przebywania w raju na ziemi, cieszymy się i wykorzystujemy nasz pobyt na wyspie „na maxa”. W zależności od preferencji będziemy mieć możliwość plażowania, pływania i odpoczynku w cudownych okolicznościach przyrody.

Szukający większych wrażeń i adrenaliny będą mogli spróbować swoich sił w scuba diving, parasailing i różnych sportach wodnych, o których ofertę Polinezyjczycy bardzo zadbali. Wiele firm prowadzonych jest przez całe rodziny a przewodnicy lokalnych wycieczek znają wyspę jak własną kieszeń. Popularnością cieszą się wycieczki do malowniczego wodospadu ukrytego w dolinie Faa Taua, na szczyt nieczynnego już wulkanu i do tuneli lawowych. Na koniec dnia obowiązkowy punkt programu czyli bajeczny zachód słońca.

9.dzień

Bora Bora

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej samym mieszkańcom wyspy, ich kulturze, tradycjom i zwyczajom. Sam wygląd Polinezyjczyków może stanowić atrakcję dla przyjezdnych, bowiem ciała wielu z nich pokryte są wymyślnymi, kolorowymi, wręcz kultowymi tatuażami, które dla ich właścicieli mają charakter religijny lub nawet mistyczny. Sztuka tatuaży znana jest większości mieszkańców a same tatuaże traktowane są jak ozdobna biżuteria. Taka forma ozdabiania ciała wynika z tradycji, a ta z kolei rodzi się z legendy, którą – jak poprzednią, poznamy na miejscu.

Nie samym odpoczynkiem i pięknymi widokami żyje człowiek. Czas na zakupy pamiątek : )  Mieszkańcy Bora Bora to prawdziwi artyści dlatego wielu turystów jako pamiątkę przywozi przepiękną biżuterię z muszli lub czarnych pereł, malowane różnymi technikami obrazy, oryginalne rzeźby, ręcznie malowane chusty czy pięknie oprawione zdjęcia. Wyroby są autentyczne i jedyne w swoim rodzaju.

10.dzień

Tahiti

Wszystko co dobre, szybko się kończy, i kończy się też nasz pobyt w rajskiej Polinezji. Ostatni ostatni spacer po plaży i ostatnia kąpiel w szafirowych wodach Pacyfiku, po których zostaną zdjęcia i niezatarte wspomnienia. Po wymeldowaniu z hotelu udajemy się na lotnisko, z którego czeka nas przelot na Tahiti, a po odprawie paszportowo-bagażowej wylot do Chicago.

11.dzień

Wylot z Tahiti

Dzisiaj kończy się nasza przygoda z Bora Bora. Mamy nadzieję, że dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy na kolejne wyspiarskie klimaty. Może tym razem skusicie się na Filipiny.

Bora Bora, Tahiti, Moorea 2024

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).