Bora Bora

Tahiti i Bora Bora

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt przelotów lokalnych
 • Transfery z i na lotniska
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Siedem (7) śniadań  i siedem (7) obiadokolacji
 • Opiekę lokalnych przewodników w wycieczkach fakultatywnych
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Wszystkie napiwki

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych (ok. $1100-1200)
 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • Kosztu wykonania testu COVID-19

Kultura i historia

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem / pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot z Chicago. Przylot na międzynarodowe lotnisko w Faaa, położone kilkanaście kilometrów na południe od Papeete – stolicy Tahiti i Polinezji Francuskiej. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny.

2.dzień

Zwiedzanie (dla chętnych – koszt dodatkowy) północnego wybrzeża wyspy, które znane jest między innymi z piaszczystych, czarnych plaż. Przejeżdżając w górę rzeki Papenoo dotrzemy do środka wyspy. Po drodze liczne okazje na postoje w punktach widokowych. Przystaniemy przy Marae Arahurahu i Maraa Cave.

Arahurahu to jedyna starożytna świątynia i miejsce spotkań w całej Polinezji, która została w pełni odrestaurowana w 1953 roku i funkcjonuje jako muzeum i centrum polinezyjskich sztuk performatywnych. Zatrzymamy się również przy Vaipachi Gardens, bogatych w dziedzictwo kulturowe i bogate w naturalne piękno ogrodach, które obejmują relikty archeologiczne i legendarne tradycje oraz przy punktach widokowych Venus Point i Tahara’s Viewpoint. Będzie mnóstwo okazji do zachwytów i niesamowitych zdjęć.

3.dzień

Tahiti to największa wyspa Polinezji Francuskiej, archipelagu Południowego Pacyfiku. Gwarantowana pogoda, czarne plaże, laguny, strzeliste palmy, wodospady i dwa wygasłe wulkany sprawiają, że jest to popularne miejsce na wakacje. Ten dzień przeznaczymy na relaks i wypoczynek na plaży oraz  kąpiele w ciepłych wodach oceanu.

Wieczorem, dla chętnych, możliwość wybrania się w romantyczny rejs, gdzie przy koktajlu, na pokładzie luksusowego katamaranu, odkryjemy jak horyzont rozmywa się w odcieniach zachodzacego słońca. Taki rejs to wspaniałe zakończenie dnia, a widoki na rajskie wybrzeże Tahiti i kolorowy zachód słońca pozostają na długo w pamięci.

4.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot na Bora Bora. Transfer do hotelu. Czas wolny.
Rajska wyspa Bora Bora to kolorowy atol o pochodzeniu wulkanicznym. Otoczony rafa koralową archipelag skupia ponad 100 tropikalnych wysp na Oceanie Spokojnym.

Pierwotnie wyspa nazywała się „Pora Pora”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „pierworodna”. Litera „b” nie występuje nawet w lokalnym języku. Mimo, że nie każdy miał okazję być na Bora Bora, to bez wątpienia każdy o niej słyszał, a większość marzy aby postawić swoje stopy na jej piaszczystych plażach i zanurzyć się w niewiarygodnie turkusowych wodach oceanu.

Zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie z dostępem do plaży, w pobliżu restauracji i sklepów z pamiątkami, w samym sercu tropikalnych ogrodów. Natura w czystej postaci na wyciągnięcie ręki, najpiękniejsze zachody słońca, turkusowe laguny bogate w koralowce i tropikalne ryby, płaszczki i rekiny.

5.dzień

Całodzienny wypoczynek na plaży. Dla chętnych rejs i relaks na jednej w małych wysepek zwanych „motu”, na której zjemy lunch. Na Oceanie Spokojnym, w okolicach Polinezji Francuskiej, jest niezliczona ilość takich małych wysp, utworzonych z połamanego koralu i piasku. Są płaskie, niezamieszkałe i często porośnięte  palmami lub plantacją kokosów.

6.dzień

Czas wolny, który można przeznaczyć na przykład na:

Pływanie i nurkowanie w lazurowych wodach laguny (nurkowanie z akwalungiem i snorkeling na światowym poziomie, możliwość nauki nurkowania)

Opalanie się na piaszczystych plażach, na ktorych piasek jest tak delikatny i miałki jak mąka

Podglądanie podwodnego świata, tropikalnych ryb, płaszczek, rekinów i kolorowego życia rafy koralowej
Sporty wodne (narty wodne, skutery wodne, kajak, paralotnia itp.) z panoramą na ocean 360 stopni
Wycieczki fakultatywne np. oglądanie i karmienie rekinów i płaszczek, safari 4×4, wycieczka łodzią podwodną z przeszklonym dnem
Wędkowanie lagunowe lub przybrzeżne

Dla szukających spokoju – nowoczesne spa, masaże i zabiegi kosmetyczne i/lub joga na opustoszałych plażach
Restauracje serwujące dania kuchni lokalnej i międzynarodowe przysmaki, świeżo złowione owoce morza, kolacje na bezludnej plaży pod gwiazdami

7.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot na Tahiti, największą z egzotycznych wysp Południowego Pacyfiku, która swoim kształtem przypomina “ósemkę”. Na całej wyspie można obserwować i podziwiać kulturę polinezyjską, tradycyjne stroje, tańce i ceremonie, które opowiadają historię przodków.

Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny, który mozna spożytkowac na spędzenie ostatnich chwil na plaży  lub bardziej aktywnie.

8.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Tutaj kończy się nasza tropikalna przygoda z rajskimi wyspami Tahiti i Bora Bora. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Chicago.

9.dzień

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).