Fidżi – perła oceanu

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Kolacje.
 • Opiekę polskiego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie
 • Wycieczek fakultatywnych (do potwierdzenia podczas spotkania przedwyjazdowego).

 

Fidżi to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym. Stanowi ponad 300 wysp otoczonych niesamowitymi niebieskimi lagunami, rajskimi plażami i wiecznie zielonymi wzgórzami. W krajobraz Fidżi wkomponowują się również wysokie na 1.200 metrów wulkany.

Gorące źródła

Nurkowanie

Plaże

Rejs statkiem

Wczasy

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT NA FIDŻI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa w celu dotarcia do jednej z najpiękniejszych wysp Oceanii. Fidżi słynie niewątpliwie z pięknych, piaszczystych plaż, egzotycznej kultury wyspiarzy oraz znakomitej kuchni.

2.dzień

DZIEŃ W PODRÓŻY

Dziś czeka nas dalsza droga lotnicza na wyspę Fidżi.  Czas umili nam błękitne niebo nad nami oraz piękne widoki pod nami. Wyspa została po raz pierwszy zaludniona około 3.000 lat temu i do dzisiaj zachwyca turystów swoim pięknem.

3.dzień

TRADYCYJNE POWITANIE: NADI

Przylatujemy do Nadi, piątego pod względem liczby ludności miasta na Fidżi. Na lotnisku czeka nas tradycyjne powitanie. Zostaniemy przyozdobieni girlandami z muszelek. Następnie zostaniemy przetransportowani do resortu na wyspie Mantaray. Nocleg w hotelu.

4-6dzień

BAJECZNE PLAŻE I LAGUNY: WYSPA MANTARAY

Kolejne dni spędzimy na Wyspie Mantaray. Będziemy się relaksować na wspaniałych plażach otoczonych niesamowitymi niebieskimi lagunami i wzgórzami porośniętymi wiecznie zielonymi lasami. Te bajeczne plaże przyciągają wielbicieli surfowania, nurkowania czy też  wędkowania. Wyspa znana jest też z organizowanych tam wyjątkowych ceremonii ślubnych.


 

7dzień

REJS DO ZATOKI NATADOLA

Po śniadaniu czeka nas transfer do portu Denarau. Wypłyniemy stąd w trzygodzinny rejs po Morzu Południowym. W godzinach popołudniowych dotrzemy nad zatokę Natadola.  Zakwaterowanie w hotelu.

 

 


8dzień

SAFARI, BŁOTNE SPA: ZATOKA NATADOLA

Dzisiaj czas na relaks. A dla chętnych dwie wycieczki do wyboru.

Popołudniowe safari na rzece Sigatoka. Będziemy pływać łodziami odrzutowymi. Podczas rejsu w górę rzeki odwiedzimy autentyczne fidżyjskie wioski, w których zapoznamy się z historią i zwyczajami tego obszaru. Spróbujemy również fidżyjskich potraw. Będziemy mieć też okazję wziąć udział w ceremonii Kava. To jeden z najsłynniejszych i najstarszych tradycyjnych rytuałów na Fidżi, podczas którego pity jest napój z korzenia rośliny o nazwie Piper methysticum czyli pieprz metystynowy. Przy jego pierwszym łyku można poczuć delikatne drętwienie języka i warg.

A osoby zainteresowane błotnym spa zapraszamy na wycieczkę, podczas której na początku poznamy największą hinduską świątynię na Fidżi z kolorowymi dziełami sztuki. Następnie odwiedzimy miasto Nadi, gdzie będzie okazja kupić autentyczne pamiątki z Fidżi. A na koniec czeka nas kąpiel w naturalnych gorących źródłach i basenach błotnych. Błoto to zawiera lecznicze minerały, które pochodzi z otaczających je skał wulkanicznych.

9dzień

"ISA LEI": ZATOKA NATADOLA

Kolejny dzień przeznaczony na relaks i korzystanie z uroków rajskich plaż.

Osoby chętne poznania kultury fidżyjskiej zapraszamy na wycieczkę fakultatywną. Po śniadaniu wybierzemy się w rejs piękną rzeką Navua. Przepłyniemy meandrami rzeki obok wiosek, pół uprawnych i dziewiczych lasów tropikalnych. Podczas podróży może uda nam się spotkać dzikie kaczki, czaple i inne rodzime ptaki. Wodospad rzeki Navua znajduje się tylko pięć minut spacerem. Przewodnicy pomogą dostać się do większego wodospadu tym, którzy szukają więcej przygód. Poznamy również historię wioski założonej w XIX wieku. Młodzi mężczyźni z wioski zaprezentują nam tańce wojenne, taniec węża oraz tańce ludowe. Na koniec dnia zaśpiewamy piosenkę pożegnalną „Isa Lei”.


10dzień

KLEJNOT WYSP MAMANUCA: TIVUA

Osoby zainteresowane wypoczynkiem pozostają w resorcie.

Chętni kolejnych przygód mogą skorzystać z trzygodzinnego rejsu kapitana Cooka. Zaczniemy się od wejścia na pokład wspaniałego żaglowca “Ra Marama” z białymi żaglami lub luksusowego, eleganckiego katamaranu żaglowego “Fiji One”. Wyruszymy z Portu Denarau w podróż na wyspę Tivua. Wyspa otoczona jest białymi piaszczystymi plażami i niesamowitymi rafami koralowymi, gdzie możemy podziwiać wspaniałe życie morskie. Tivua to mały klejnot wysp Mamanuca. Sezonowo można tu obserwować gniazda ptaków i żółwi.  Nurkowanie z rurką w krystalicznie czystej wodzie jest niezapomnianym przeżyciem. Osoby, które nie są zainteresowane snurkowaniem mogą skorzystać z oferowanych masaży na plaży lub też skorzystać z wycieczki łodzią ze szklanym dnem.

11dzień

CLOUD 9

Dla chętnych ciekawa opcja wypoczynku pod tajemniczą nazwą Cloud 9. To wyjątkowe miejsce na odpoczynek i dobrą zabawę. Dzień spędzimy na drewnianej platformie wyposażonej w leżaki, słoneczne tarasy oraz drink bary. Świetną zabawę umili DJ i jego miksy muzyczne.

10.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT

Dzisiaj pożegnamy się z Fidżi, by powrócić do naszych domów i planować kolejne wyprawy w świat.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).