AUSTRALIA WYCIECZKA
14 dni

Australia

$3995
10-23-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

łaty&- AUSTRALIA- NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA DO:

SYDNEY – DARLING HARBOUR – CUSTOMS HOUSE – LATARNIA HORNBY – MANLY – SYDNEY OPERA – PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH – ZOO W FEATHERDALE – AYERS ROCK – ULURU  – ALICE SPRINGS – PARK NARODOWY SIMPSONS GAP – PARK NARODOWY KAKADU – NOURLANGIE ROCK – AKWEN YELLOW WATER – CAIRNS – GREEN ISLAND – PARK NARODOWY DAINTREE – WYCIECZKA  NAD WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

 

Jaskinie

Kaniony

Kemping

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago około 2-2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

 

2.dzień

DZIEŃ W PODRÓŻY - POKONUJEMY PACYFIK

Nasz lot nad Pacyfikiem to tylko kilkanaście godzin, ale ze względu na przekroczenie linii zmiany daty po przylocie na miejsce “stracimy” jedną dobę, którą “odzyskamy” przy powrocie.

3.dzień

SYDNEY - Z WIZYTĄ W NAJSTARSZYM I NAJPIĘKNIEJSZYM MIEŚCIE AUSTRALII

Przylot do Sydney. Zwiedzanie miasta. Dzień zaczniemy od Darling Harbour – wielonarodowej, turystycznej dzielnicy położonej w okolicach portu, gdzie będziemy podziwiać replikę HMB Endeavour, statku, na którym Kapitan Cook dopłynął do wschodniej Australii podczas swojej 1 podróży na Pacyfik. Następnie popłyniemy do najstarszej części miasta  Rocks, w której pod koniec XVIII wieku narodziło się Sydney, gdy pierwsi osadnicy – więźniowie wykuli istniejące do dziś schronienia w skałach. Przerwa na lunch. Przejście wzdłuż Circular Quay, głównego nabrzeża Sydney. Po drodze zatrzymamy się na krótką wizytę w Museum of Modern Art i zabytkowym Customs House, gdzie zobaczymy spektakularną makietę Sydney ułożoną na posadzce. Następnie udamy się promem z Circular Quay do Watsons Bay, pełnej przyrody części miasta, gdzie australijski busz spotyka się z Oceanem a na tutejszych plażach królują serferzy i nurkowie, a w licznych kawiarniach serwuje się doskonałą kawę. Odbędziemy tu krótki spacer wokół South Head i Latarni Hornby z wyjątkowymi widokami na zatokę, miasto i ocean. Powrót do Circular Quay. Kolacja. Czas wolny.

 

4.dzień

SYDNEY - PLAŻE, KLIFY I BEZSTRESOWE ŻYCIE NA WYBRZEŻU PACYFIKU

Po śniadaniu wyruszymy na jedną z najpiękniejszych australijskich plaż – Manly. Będziemy tu plażować na śnieżnobiałym piasku. Dla chętnych możliwość 6-milowego trekingu przez busz, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, wśród eukaliptusowych gajów. Jest to jedno z tych miejsc, do których niezmiernie rzadko przybywają turyści, a miejscowi uznają je za swój “sekret” i spędzają tu często czas przyjaciółmi i rodzinami. W lokalnym browarze zjemy lunch i skosztujemy jednego z najbardziej rozpoznawalnych  budynków w Australii, wizytówki miasta – Opery w Sydney. Następnie zwiedzimy malowniczy ogród botaniczny z przykładami egzotycznej, australijskiej flory. Tuż obok znajduje się historyczno-administracyjne centrum miasta, gdzie zobaczymy m.in. stanową bibliotekę publiczną, pierwszy szpital miejski, stanową galerię sztuki, siedzibę parlamentu stanowego, katedrę katolicką pod wezwaniem NMP, którą odwiedził Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Australii oraz słynną fontannę Archibald Fountain i Anzac Memorial. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

5.dzień

GÓRY BŁĘKITNE - EUKALIPTUSOWA DŻUNGLA ZAWIESZONA W POWIETRZU I FEATHERDALE CZYLI SANKTUARIUM AUSTRALIJSKICH ZWIERZĄT

Tego dnia udamy się na całodzienną wycieczkę za miasto. Zaczniemy od kilkugodzinnego zwiedzania bajecznego Parku Narodowego Gór Błękitnych z jego malowniczymi dolinami, skałami i urwiskami. To miejsce nie do pominięcia dla miłośników australijskiej flory. Jedną z większych atrakcji będzie przejazd siecią kolejek linowych ora najbardziej stromą kolejką terenową na świecie, która niegdyś służyła do przewozu urobku z tutejszych kopalni. W drodze powrotnej do Sydney zatrzymamy się w ZOO w Featherdale, gdzie zapoznamy się z przedstawicielami australijskiej fauny. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

6.dzień

ULURU - GÓRA, KTÓRA OSZUKUJE ZMYSŁY

Poranne wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko i Ayers Rock – “czerwonego serca Australii” Po wylądowaniu, przejazd do Olgas, zwanego przez Aborygenów “kata tiuta”, czyli “wiele głów”. Jest to zespół 36 skalnych monolitów. Niektóre fragmenty tego terenu są dla Aborygenów równie ważne, jak pobliska góra – Uluru. Zachód słońca z widokiem właśnie na słynne Uluru, będziemy podziwiać ze specjalnej platformy widokowej. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

7.dzień

ALICE SPRINGS - BIJĄCE SERCE AUSTRALIJSKIEGO OUTBACK'U

Tego dnia przed śniadaniem, ponownie udamy się w okolice Uluru, by tym razem podziwiać spektakularny wschód słońca i ruszymy na spacer do podnóża góry, gdzie zobaczymy rysunki naskalne Aborygenów i poznamy ich historię, tradycję oraz sposób życia. po późnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez pustynię do największego miasta “czerwonego serca Australii” – Alice Springs. Po drodze zobaczymy słynną Mt. Connor. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu, kolacja a następnie podziwianie zachodu słońca w Parku Narodowym Simpsons Gap, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy Wallabies – słynne kangury żyjące wśród tutejszych skał.

8.dzień

DARWIN - WIERZCHOŁEK TOP END CZYLI KONIEC ŚWIATA DLA AUSTRALIJCZYKÓW

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Poranne zwiedzanie Alice Springs. Zobaczymy tu m.in.  dwa ikoniczne miejsca obrazujące specyfikę ciężkiego życia na pustkowiu. Pierwszym z nich jest stacja Flying Doctors – sławna australijska instytucja świadcząca usługi medyczne na obszarze wielkości połowy Europy. Latający doktorzy niejednokrotnie ratowali ludzkie życie na tych odległych od cywilizacji terenach. Drugim jest stara stacja telegraficzny z której już w XIX wieku nadawano wiadomości z Europy. Znajdowała się tam również szkoła dla tzw. “straconego pokolenia”, czyli aborygeńskich dzieci, siłą odebranych rodzicom. Obecnie znajduje się tu muzeum. Następnie transport na lotnisko i przelot do Darwin – stolicy Terytorium Północnego. Zakwaterowanie i nocleg.

9.dzień

PARK NARODOWY KAKADU - KROKODYLE, KANGURY, ABORYGENI

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Kakadu. Po drodze odbędziemy krótki rejs po rzece Adelaide gdzie zobaczymy słynne skaczące krokodyle. W samym parku odwiedzimy m.in. Nourlangie Rock, gigantyczną formację z piaskowca, która sama w sobie robi ogromne  wrażenie dodatkowo potęgowane licznymi rysunkami naskalnymi malowanymi przez Aborygenów przed tysiącami lat. Cały ten region jest zresztą pełen malowanej i wyrytej na skałach historii ludzi niegdyś zamieszkujących  i ciągle żyjących na tych terenach. Następnie pojedziemy w okolice innej słynnej skały pełnej aborygeńskiej sztuki naskalnej – Ubir. Przez wielu uznawane za najpiękniejsze tego typu miejsce w Australii. Nieopodal będziemy mogli oglądać też liczne, wylegujące się na brzegu krokodyle. Spędzimy tu również malowniczy zachód słońca, na który udamy się na jedno z okolicznych wzgórz. Nocleg na terenie parku.

10.dzień

YELLOW WATER , CZYLI WODNE SAFARI

Ten dzień rozpoczniemy bardzo wcześnie od porannego rejsu po uroczym akwenie nazywanym Yellow Water (tak naprawdę gigantyczne oczko wodne). Będzie to właściwie wodne safari, podczas którego, nie tylko nasycimy wzrok kolejnym urzekającym wschodem słońca, lecz spotkamy również liczne tutejsze zwierzęta – bawoły, dzikie konie, kangury, wszechobecne tu krokodyle oraz liczne ptactwo wodne, zachwycające swoim śpiewem. Po rejsie zjemy śniadanie i ruszymy w drogę na lotnisko, skąd wylecimy do Cairns.

11.dzień

WIELKA RAFA KORALOWA - CZAS NA NURKOWANIE

Po śniadaniu wycieczka na rafę koralową w dwóch opcjach do wyboru. Opcja pierwsza to rejs z profesjonalną firmą nurkowania na zewnętrzną rafę koralową i tam nurkowanie w dwóch opcjach: scuba diving i snorking. W czasie całodniowego rejsu pasażerowie statku będą mieli szansę nurkować dwukrotnie w samej rafie koralowej, a ponadto otrzymają profesjonalne przeszkolenie, a także śniadanie oraz lunch. Nie zabraknie także okazji do nauki, czym jest rafa koralowa dzięki opowieściom profesjonalnych przyrodników. Będzie także szansa na opalanie się na górnym pokładzie statku. Przygoda kończy się około godziny 4pm. Potem czas na wypoczynek i kolację. Istnieje także opcja rejsu statkiem na Green Island (wewnętrzna rafa koralowa). W czasie tej spokojnej wycieczki będziemy mogli podziwiać piękno wewnętrznej rafy koralowej, a także opalać się na plażach Zielonej Wyspy.Tam także szansa na nurkowanie z rurką czyli tzw. snorking. Po powrocie do miasta czas wolny na zakupy, relaks i kolację. Opcja 1 – około $250, opcja 2 – około $150.

12.dzień

PARK NARODOWY DAINTREE - DESZCZOWY LAS TROPIKALNY

Tego dnia udamy się w podróż do serca tropikalnych lasów deszczowych czyli do Parku Narodowego Daintree. Już podczas drogi tamże podziwiać będziemy piękno tutejszego wybrzeża które znane jest białemu człowiekowi już od czasów gdy na tutejszych skałach uszkodził swój statek Kapt. James Cook. Także tu nadąży się okazja do wytropienia kazuara – najbardziej niebezpiecznego spośród wszystkich strusiowatych a także pytony, krokodyle i plujące śmiercionośną śliną ropuchy. Z mniej niebezpiecznych okazów zobaczy napewno kraby żyjące w korzeniach namorzynów, kolibry, motyle, liczne jaszczurki oraz słynne na cały świat zielone mrówki. Po wizycie w Parku Narodowym i przeprawie promowej przez rzekę Daintree powrócimy do Cairns na kolację i czas wolny.

13.dzień

CAIRNS - ZABYTKOWY KURORT NA TROPIKALNYM WYBRZEŻU PACYFIKU

To już ostatni dzień na australijskiej ziemii. Dziś czas powrócić do domu. Ale zanim udamy się do samolotu znajdziemy także chwilkę na relaksujący czas wolny. Czy to spokojny spacer wzdłuż oceanu, czy ostatnie sprawunki na lokalnym markecie czy wizyta w oceanarium. Nie ważne! Cairns nadal ma dużo do zaoferowania. Także tym którzy są tu już 3 dzień. Po południu wylot do Brisbane lub innego lotniska międzynarodowego w Australii i przesiadka na lot do USA.

14.dzień

BRISBANE - CHICAGO

Przylot do Chicago i pożegnanie się z grupą.

Podobne wycieczki – kierunek Australia i Oceania:

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opłaty bagażowe
 • Koszt biletów międzynarodowych wewnętrznych
 • Obsługę przewodnika w języku polskim na całej trasie
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
 • Wstęp do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sydney
 • Przejazd promem  z Circular Quay do Watsons Bay
 • Wstęp do ogrodu botanicznego w Sydney
 • Wstęp do Parku Narodowego Gór Błękitnych
 • Wstęp do Parku Narodowego Simpsons Gap
 • Wstęp do Parku Narodowego Kakadu
 • Rejs po rzece Adelaide
 • Wstęp do Parku Narodowego Daintree

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych
 • Wyżywienia oprócz  wymienionego w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze Rek Travel Services LLC)
 • Wycieczek do rafy koralowej (1 opcja – około $250, 2 opcja – $150) & Snorking & Scuba Diving
 • Rejs po Yellow Water

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).