AUSTRALIA WYCIECZKA
14 dni

Australia

$3995
09-29-2022 10-01-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

AUSTRALIA- NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA DO:

SYDNEY – SYDNEY OPERA HOUSE – MUZEUM AUSTRALIJSKIE – KATEDRA ŚWIĘTEJ MARII – PLAŻA “BONDI BEACH” – PRZEJAZD PROMEM DO SYDNEY ZOO – MOST SYDNEY HARBOUR – MELBOURNE – KRÓLEWSKIE OGRODY BOTANICZNE – PRZEJAŻDŻKA NAJSTARSZYM TRAMWAJEM STANU WIKTORIA – GREAT OCEAN ROAD – OGLĄDANIE “DWUNASTU APOSTOŁÓW” – ALICE SPRINGS – SKAŁA URULU – GÓRA CONNER – TREKING MIĘDZY KATA TJUTA A OLGAS – CENTRUM KULTURY ABORYGEŃSKIEJ – STACJA TELEGRAFICZNA – SPACER PO ANZAC HILL – CAIRNS – WYCIECZKA KATAMARANEM NAD WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ – PAROWÓZ “KURANDA SCENIC RAILWAY”

 

 

Jaskinie

Kaniony

Kemping

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1. dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago około 2-2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

2. dzień

Przesiadka na jednym z lotnisk.

3. dzień

Przylot do Sydney w godzinach porannych.

Zakwaterowanie w centrum miasta i odpoczynek po długiej podróży. Zwiedzanie najważniejszych obiektów Sydney: Sydney Opera House, Circular Quay, Sydney Harbour, Muzeum Australijskie, Katedra św. Marii.

Dla chętnych, wieczorny przejazd miejskim autobusem na słynną plażę Bondi Beach. Spacer po plaży i impreza zapoznawcza w jednym z barów na Bondi. Powrót do centrum. Nocleg w Sydney.

4. dzień

Po śniadaniu przejazd promem do słynnego Sydney ZOO – z przepięknym widokiem na most Sydney Harbour. Po południu przelot do Melbourne, a po nim wieczorne zwiedzanie centrum miasta. Spacer po zaułkach Melbourne, niewpisanych w turystyczną mapę miasta, a stanowiących enklawy sztuki alternatywnej oraz miejsca pełne unikalnych galerii, kafejek i ukrytych barów.

5. dzień

Poranne zwiedzanie najważniejszych obiektów miasta: Federation Square, National Shrine of Remembrance, królewskich ogrodów botanicznych. Przejażdżka darmowym tramwajem „city circle” – najstarszym tramwajem stanu Wiktoria. Wyjazd do Torquay (alternatywnie inne miasteczko). Nocleg.

6. dzień

Z samego rana wyruszamy na Great Ocean Road, która wraz z położonymi przy niej parkami narodowymi jest jedną z najbardziej malowniczych dróg świata. Podczas podróży zobaczymy ogromne klify, wzburzone fale, spokojne zatoki, bujne lasy deszczowe oraz fascynującą dziką przyrodę. Oglądanie, m.in. Dwunastu Apostołów (naturalnych kolumn z wapienia) i Bells Beach. Nocleg w Warrnambool.

7. dzień

Powrót do Melbourne a następnie przelot do Alice Spring położonego w samym środku australijskiego Kontynentu – tamże nocleg.

8. dzień

Wcześnie rano przejazd do Uluru (Ayers Rock), jednego z symboli Australii. W drodze do Uluru będziemy mijać Górę Conner (podobną do Uluru), oraz spotkamy się z interesującym fenomenem, jakim są „dust devils”, czyli unoszące kurz i piasek wiry powietrzne, a także z pustynnymi mini tornadami. Pod wieczór spacer dookoła Skały Urulu i podziwianie zachodu słońca. Nocleg w Uluru.

9. dzień

Pobudka o 4-tej rano i przejazd do miejsca skąd podziwiać będziemy Wschód słońca nad Skałą i Pustynią.

Następnie treking pomiędzy skałami Kata Tjuta/Olgas – grupy 30 monolitów, znajdujących się w pobliżu Uluru. Kolejnym miejscem które odwiedzimy będzie Centrum Kultury Aborygeńskiej Uluru – tam krótka edukacyjna wizyta o znaczeniu i historii tego miejsca.

Po południu przejazd do Alice Springs i zwiedzanie stolicy regionu Outback. Zwiedzanie stacji telegraficznej i spacer po Anzac Hill. Czas wolny w mieście na odpoczynek.

10. dzień

Poranny przelot do Cairns. Po południu zwiedzanie miasta.

11. dzień

Wycieczka katamaranem na Wielką Rafę Koralową (Great Barrier Reef – zaliczaną do największych cudów świata (lista UNESCO). Możliwość nurkowania – będziemy mieli okazję spotkać rekiny rafowe, błazenki, barakudy i żółwie morskie a także przyjrzeć się z bliska całej gamie różnokolorowych formacji koralowych oraz popływać w otoczeniu wielu kolorowych rybek. Nocleg na statku. W ramach wycieczki na Rafę Koralową otrzymamy niezbędne przeszkolenie do nurkowania z maską jak i z butlą, opiekę instruktora (gdy będziemy pod wodą) a także posiłki i napoje.

12. dzień

Wycieczka do Kurandy. W jedną stronę podróżować będziemy parowozem Kuranda Scenic Railway dzięki czemu podziwiać będziemy mogli dolną część piętra roślinności lasów deszczowych a także ukształtowanie terenu, rzeki, wodospady. Powrót natomiast planujemy za pomocą gondoli która przewiezie nas ponad koronami drzew lasu deszczowego. W między czasie w samej Kurandzie będziemy mogli odbyć piesze wędrówki po lesie deszczowym, a także zapoznać się z samym miasteczkiem które robi na odwiedzających niezapomniane wrażenie. Nocleg w Cairns.

13. dzień

Przejazd na lotnisko. Wylot z Cairns do Chicago z przesiadką.

14. dzień

Przylot do Chicago i pożegnanie się z grupą.

 

Podobne wycieczki – kierunek Australia i Oceania:

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Cena zawiera

 • Dziewięć (9) noclegów w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Jeden (1) nocleg na statku
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • Transfery z i na lotnisko
 • Obsługę przewodnika w języku polskim na całej trasie
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych i wewnętrznych
 • Wyżywienia oprócz  wymienionego w świadczeniach
 • Biletów wstępu
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiatki, rozmwoy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).