nowa zelandia wycieczka z chicago

Nowa Zelandia – Kraj Długiej Białej Chmury

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 10 noclegów w hotelach, schroniskach turystycznych, hostelach lub domkach kempingowych
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 – 4 osobowych
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Przeprawę promem na Wyspę Południową
 • Bilety wstępów oprócz dodatkowych atrakcji wymienionych poniżej
 • Usługi lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • Bilet lotniczy Chicago – Auckland – Chicago
 • Bilet lotniczy Christchurch – Auckland
 • Wyżywienia
 • Wjazdu na szczyt Sky Tower
 • Zwiedzania jaskiń w Waitomo
 • Zwiedzania planu filmowego i wioski Hobbitów
 • Pokazu kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village
 • Lotu helikopterem z opcją lądowania na Lodowy Franz Josef
 • Wstępu na baseny termalne we Franz Josef
 • Rejsu statkiem po fiordzie Milford Sound
 • Przelotu awionetką w Parku Narodowym Fjordland
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne itd.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

NOWA ZELANDIA- REWELACYJNA WYCIECZKA

AUCKLAND – SKY TOWER – WAITOMO – HOBBITON – ROTORUA – TAMAKI MAORI VILLAGE – PARK TERMALNY TE PUIA – GEJZER POHUTU –  WAIKATO – QUEENSTOWN – GÓRA BEN LOMONDA – SKYLINE LUGE – MILFORD SOUND – PARK NARODOWY FJORDLAND – GÓRZ HUMBOLDT I DARRAN – PARK NARODOWY SZCZYTU ASPIRING – JEZIORO WANAKA – JEZIORO HAWEA – PRZEŁĘCZ  HAAST – LODOWIEC FOX – LODOWIEC FRANZ JOSEF – MIASTECZKO ROSS – MIASTO GREYMOUTH – PARK NARODOWY PAPAROA – PUNAKAIKI – PORORARI RIVER TRACK – ARTHUR PASS – DOLOMITE POINT – WODOSPADY DEVILS PUNCHBOWL – WIADUKT DROGOWY OTIRA – PAPUGI KEA – JEZIORO TEKAPO –  KOŚCIÓŁ DOBREGO PASTERZA – MT COOK – LODOWIEC HOOKER – MT COOK – MT TASMAN – WANAKA LAKE – KAWARAU GORGE SUSPENSION BRIDGE

Gorące źródła

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – AUCKLAND

Spotkanie na Lotnisku O’Hare w Chicago. Wylot z Chicago do Auckland.

2.dzień

PRZELOT NAD PACYFIKIEM

Mimo że nasz lot nad Pacyfikiem trwać będzie kilkanaście godzin na miejsce dotrzemy dwie doby po wylocie z Chicago czy innego lotniska w Stanach. To dzięki przekroczeniu linii zmiany daty dodana nam będzie cała doba do czasu naszej podróży. Ale nic się nie martwcie. Odzyskamy tą dobę przy powrocie na wschód i na końcu wszystko będzie się zgadzać.

3.dzień

AUCKLAND

Przylot do Auckland w Nowej Zelandii – Miasta Żagli, położonego przepięknie u stóp wygasłego wulkanu Eden. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po długiej podróży. Spacer dzielnicą portową, gdzie  znajduje się wiele interesujących zabytków okresu kolonialnego. Za dodatkową opłatą możliwość wjazdu na szczyt Sky Tower, najwyższej budowli południowej półkuli Ziemi – 328 m wysokości a także możliwość spotkania się z fenomenem All Blacks, czyli odwiedziny w muzeum drużyny narodowej Nowej Zelandii w rugby. Zobaczymy także ogród botaniczny oraz Uniwersytet Auckland. Nocleg w Auckland.

4.dzień

WAITOMO - OTOROHANGA - HOBBITON - ROTORUA - TAMAKI MAORI VILLAGE

Poranny przejazd do Waitomo i zwiedzanie jaskiń, w których żyją robiące nieprawdopodobne wrażenie świecące owady (90 NZD). Będziemy płynąć łodzią podziemną rzeką przebywając w zupełnej ciemni. Oprócz nowozelandzkich świetlików, w jaskiniach występują przepiękne formy naciekowe.
Po południu przejedziemy do słynnej wioski niziołków – Hobbitonu. W czasie naszej wyprawy do świata Tolkiena odwiedzimy plan filmowy, dom Bilbo Baginsa, a na koniec pobytu będziemy raczyć się piwem imbirowym przy kominku w słynnej karczmie hobbitów.

Wieczorem udamy się do Rotorua, ważnego ośrodka kultury Maorysów, uważanego także za najważniejsze miejsce występowania zjawisk geotermalnych. Wieczorem pokaz kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village, gdzie poznamy maoryską sztukę walki, rytuały i tradycje, weźmiemy udział w występie wokalno-tanecznym, a następnie skosztujemy tradycyjnego posiłku hāngi serwowanego w formie bufetu (Opcja – konieczność wczesnej rezerwacji miejsc)

5.dzień

PARK TERMALNY I CENTRUM KULTURY MAORYSÓW: TE PUIA: – PARK TERMALNY ORAKEI KORAKO – WODOSPADY HUKA - DOLINA WAIKATO – TAUPO

Rano wizyta w Parku Termalnym Te Puia. Od pokoleń Te Puia wita gości z całego świata, aby odkrywać magię ukrytą w termalnej dolinie Te Whakarewarewa.
Staniemy twarzą w twarz z największym, naturalnie aktywnym gejzerem na półkuli południowej, gejzerem Pōhutu i cieszyć się bliskim doświadczeniem nowozelandzkiego ptaka kiwi w nowym Centrum Ochrony Kiwi. Damy się zahipnotyzować eksplodującym kałużom błota powstałym w wyniku rozpuszczenia skał w całej dolinie i podziwiać będziemy pięknie wykonaną grafikę i rzeźby Maorysów widoczne w całej Te Puia. Zobaczymy, jak rzeźbiarze i tkacze demonstrują swoje umiejętności w Instytucie Sztuki i Rzemiosła Maorysów w Nowej Zelandii i posłuchamy jak nasi przewodnicy opowiadają historie przekazane przez ich przodków. Te Puia to latarnia morska dla rdzennej kultury Maorysów na całym świecie. Gospodarze są zaszczyceni, że mogą otworzyć drzwi do wānanga (szkoły) i pokazać nam prace uznanych w kraju mistrzów sztuki i rzemiosła Maōri. Następnie udamy się do Orakei Korako. To park geotermalny położony nad największą rzeką Nowej Zelandii – Waikato. Dostać się na miejsce można tylko dzięki łodziom, które zabierają nas z przeciwnego brzegu rzeki i przenoszą nas w świat wulkanicznych cudów. Bulgoczące pola błota, setki gejzerów i studnie wypełnione wrzącą eksplodującą wodą. To wszystko w otoczeniu głazów, których koloryt onieśmiela. Tysiące minerałów barwi ziemię i głazy na wprost bajkowe kolory. Następnie udamy się nad wodospady Huka skąd ruszymy na krótki spacer wzdłuż przepięknej tropikalnej doliny rzeki Waikato. Spacer zakończymy kąpielą w termalnych dzikich źródłach, które wpływają wprost do rzeki Waikato. Popołudnie spędzimy w Taupo – przepięknym miasteczku położonym nad największym jeziorem Antypodów. Na nocleg powrócimy do Auckland.

6.dzień

QUEENSTOWN

Wczesny przelot do miasta Queenstown z lotniska w Auckland, a następnie zwiedzanie miasta, które zasłużenie okrzyknięte zostało perłą Nowej Zelandii. Znajdziemy tego dnia czas na zwiedzanie miasta (port i ogród Botaniczny) Tam także oprócz zajadania się słynnymi burgerami (Fergburger) udamy się kolejką na szczyt góry Ben Lomonda, gdzie wynaleziono bungee jumping. Na miejscu szansa nie tylko na sam skok na bungie, lecz także na masę innych atrakcji, w tym przejażdżka Skyline Luge. Gdy usiądziesz za kierownicą grawitacyjnego wózka saneczkarskiego i poczujesz wiatr we włosach przy jednoczesnym zapierającym dech w piersiach widokiem na okoliczne szczyty Alp południowych to wspomnienia z tej przygody zostaną w Tobie na długo, bardzo długo. Te specjalnie skonstruowane wózki saneczkarskie zapewniają pełną kontrolę podczas pokonywania ponad 1600 metrów nachylonych zakrętów, tuneli i pochylni. Po pokonaniu trasy wskoczysz na wyciąg krzesełkowy i zrobisz to wszystko jeszcze raz i jeszcze raz. Raz bowiem, nigdy nie wystarczy!

7.dzień

MILFORD SOUND - GÓRY HUMBOLDT I DARRAN PARK NARODOWY FJORDLAND – DEGUSTACJA MIODU MANUKA

Milford Sound, to 20-kilometrowej długości fiord w Parku Narodowym Fjordland w południowo-zachodniej części Wyspy Południowej. Wyrzeźbiony przez lodowiec fiord zalewają obecnie wody Morza Tasmańskiego, tworząc iście czarodziejski krajobraz. Ściany fiordu wznoszą się na wysokość 1500 m, czyniąc go rajem na Ziemi. Wizytę zaczniemy od rejsu statkiem po fiordzie.

Po południu udamy się na panoramiczną wycieczkę samochodową przez góry Humboldt i Darran. Po drodze zobaczymy różnorodną rodzimą roślinność: las bukowy, podalpejskie tereny krzaczaste, a także górskie stawy oraz wiele gatunków ptactwa, m.in. kea, sikorę nowozelandzką i rudzika. Możliwość przelotu awionetką ponad fiordami i okolicznymi lodowcami. W drodze powrotnej zatrzymamy się także w celu poznania tajemniczych właściwości leczniczych jakie oferuje słynny miód Manuka który produkują nowozelandzkie pszczoły z krzewu o tej samej nazwie a także w celu degustacji i zakupu tegoż miodu. Powrót na nocleg do Queenstown.

8.dzień

PARK NARODOWY SZCZYTU ASPIRING – JEZIORA WANAKA I HAWEA – PRZEŁĘCZ HAAST – LODOWIEC FOX

Tego dnia udamy się w całodzienną podróż przez Alpy Południowe na ich zachodnie wybrzeże. West Coast mimo że to najbardziej deszczowa część Nowej Zelandii ma dużo do zaoferowania nawet przy pochmurnym niebie czy opadach deszczu. Podziwiać będziemy cudowne jeziora polodowcowe, górskie przełęcze i spływające z nich górskie potoki które raz za razem tworzyć będą kaskady malowniczych wodospadów. Po pokonaniu gór i dotarciu na samą linię brzegową oceanu udamy się do stóp najniżej położonego górskiego lodowca półkuli południowej, czyli Fox Glacier. W przypadku dobrych warunków pogodowych udamy się na zachód słońca, podczas którego podziwiać będziemy zachodzące słońce które oświetlać jednocześnie będzie najwyższe szczyty Nowej Zelandii w tym słynne Mt Cook i Mt Tasman. Nocleg w miejscowości Franz Josef.

9.dzień

LODOWIEC FRANZ JOSEF – ROSS – GREYMOUTH - PARK NARODOWY WESTLAND

Dziś zobaczymy Lodowiec Franz Josef – najbardziej stromy i najszybciej się poruszający lodowiec na świecie. Liczący sobie blisko 7 tysięcy lat masywny blok lodu o długości 12 km, spływający niczym lodowa rzeka, odcina się wyraźnie od tropikalnych lasów. Istnieje kilka sposobów na podziwianie lodowców. Wygodną trasą pod czoło lodowców lub podczas panoramicznego lotu helikopterem (opcja możliwa jedynie przy ładnej pogodzie – konieczność wczesnej rezerwacji miejsc) Z miejscowości Franz Josef wyjedziemy około południa a naszym następnym przystankiem będzie górnicze miasteczko Ross które w XIX wieku podobnie jak Clondike przeżyło swoja gorączkę złota. Dziś to prawie wymarłe miasto szczyci się swoim słynnym hotelem, który wygląda jak rodem z westernu a który przyciąga swoją magią i historią. Kolejnym miejscem do którego dotrzemy będzie miasto Greymouth. Tam właśnie rzeka Grey wpada do Morza Tasmana i to tam znajdziemy najsłynniejsze okazy jadeitu. Ten półszlachetny kamień, którego wydobycie spod lodowców a następnie obróbka nie jest tylko kwestią umiejętności, ale także prastarych tradycji maoryskich. Tego dnia i my poznamy te tradycje i techniki. Dla chętnych istnieje możliwość zakupu jadeitu. Nocleg w Rezerwacie Morskim Punakaiki który otacza skały naleśnikowe i graniczy z Parkiem Narodowym Paparoa. Przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie mamy wyśmienitą okazję na wspaniałe zachód słońca i błyszczące nocne niebo.

10.dzień

PUNAKAIKI – PORORARI RIVER TRACK – ARTHUR PASS

Punakaiki jest domem Pancake Rocks i bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Paparoa. To miejsce bujnego nadmorskiego lasu, fantastycznych wapiennych klifów i kanionów, tajemniczych jaskiń, dziewiczych rzek i absolutnie spektakularnej linii brzegowej. My tego dnia skoncentrujemy się na dwóch atrakcjach jakimi będą słynne skały naleśnikowe w okolicach Dolomite Point oraz dolina rzeki Paparoa. Wspomniany Dolomite Point ma labirynt podziemnych korytarzy i dużych otwartych jaskiń wychodzących na morze. Kiedy jest duża fala i ocean wlewa się do tych jaskiń, woda jest wtłaczana do korytarzy. Szukając drogi ucieczki podąża nimi na powierzchnię. Gdy zbliża się przypływ, ogromne gejzery mgły tryskają ku niebu. Kiedy natomiast mamy do czynienia ze sztromem widoki są wręcz niezapomniane. Po wizycie na Dolomite Point udamy się na krótki spacer do doliny rzeki Pororari. To święta rzeka Maorysów. To tam wydobywali słynne jadeity, to tą doliną podróżowały do zaświatów dusze Maorysów i to tam znajdziemy okazy przepięknej przyrody niespotykane nigdzie indziej na świecie. Około południa ruszymy na kolejną przeprawę przez Alpy Południowe. Tym razem ich główną grań pokonany przez Arthur Pass gdzie podziwiać będziemy: Wodospady Devils Punchbowl, Wiadukt drogowy Otira, liczna stada papug Kea które zamieszkują strome zbocza tutejszych gór oraz pomnik podróżnika Artura Dadleya Dobsona na którego cześć nazwaną tą przełęcz. Nocleg w Tekapo.

11.dzień

JEZIORO TEKAPO – KOSIÓŁ DOBREGO PASTERZA – MT COOK – LODOWIEC HOOKER

Po śniadaniu odwiedzimy urocze miasteczko Tekapo nad jeziorem o tej samej nazwie. Tam planujemy zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kościółków na świecie – Kościoła Dobrego Pasterza położonego w morzu kwitnących łubinów. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Mt Cook. Góra ta sięgająca ponad 3700 metrów nad poziomem morza wygląda bardzo podobnie do Mt Everest – najwyższej góry świata. Została ona zdobyta po raz pierwszy w Boże Narodzenie 1894 roku a przed pierwszą udaną wyprawą na Mt Everest to tam Sir Edmund Hillary trenował wspinaczkę wysokogórską. Podczas naszego pobytu uzależnionego od kaprysów pogody (przewodnik może podjąć jednoosobową decyzję o rezygnacji z tej części programu ze względu na warunki pogodowe) planujemy wspólnie udać się na spacer do Doliny Hooker i nad jezioro Muller skąd z bliska podziwiać można zbocza i szczyt Mt Cook oraz pobliskie lodowce górskie Hooker i Tasman. Nocleg w miejscowości Wanaka nad jeziorem o tej samej nazwie lub w miasteczku Cromwell.

12.dzień

PANORAMICZNY LOT AWIONETKĄ NAD MT COOK I MT TASMAN – WANAKA LAKE – KAWARAU GORGE SUSPENSION BRIDGE

Dzień rozpoczniemy od panoramicznego lotu (optional tour) awionetką (samolot mieszczący 5 pasażerów) nad szczytami Alp Południowych oraz pobliskimi jeziorami i lodowcami. Następnie udamy się nad jezioro Wanaka aby tam zobaczyć słynne rosnące w tafli jeziora drzewo z przepięknym górskim pejzażem w tle. Drzewo to jest jednym z chętniej fotografowanych na świecie a na Instagramie mieści się w TOP10 zamieszczanych zdjęć z półkuli południowej. Kolejną i ostatnią już atrakcją będzie wizyta w dolinie rzeki Kawarau. To tam: oddano pierwszy skok na bungee (istnieje możliwość oddania skoku w tym samym miejscu – opcja płatna dodatkowo lub zjazdu na linie typu zipp ride. Także tam kręcono część scen do filmu Władca Pierścieni – Dwie Wieże. Na nocleg udamy się do pobliskiego Queenstown.

13.dzień

WYLOT DO CHICAGO – PRZYLOT DO DOMU

Tego dnia żegnamy się z Nową Zelandią. Najpierw udamy się na poranny lot do Auckland a następnie z przesiadką na jednym z lotnisk na zachodnim wybrzeżu USA dotrzemy do Chicago. Dziwnym zjawiskiem, które napotkamy podczas tego lotu jest cofanie się czasu. To dzięki przekroczeniu linii zmiany daty dosłownie cofniemy się w czasie i do lotniska na zachodnim wybrzeżu dolecimy kilka godzin przed naszym wylotem (mimo że minie około 12h lotu) Dzięki temu do domu powrócicie jeszcze tego samego dnia.

 

Podobne wycieczki – kierunek Australia i Oceania:

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).