nowa zelandia wycieczka z chicago
13 dni

Nowa Zelandia – Kraj Długiej Białej Chmury

$4495
11-19-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

NOWA ZELANDIA- REWELACYJNA WYCIECZKA

AUCKLAND – SKY TOWER – OTOROHANGA – KIWI HOUSE AND NATIVE BIRD PARK – HOBBITON – ROTORUA  – PARK TERMALNY WAI-O-TAPU – WODOSPADY HUKA – DOLINA WAIKATO – TAUPO – TURANGA – PARK NARODOWY TONGARIRO – SZLAK TONGARIRO CROSSING – WULKAN RUAPEHU – WULKAN NGAURUHOE – WULKAN TONGARIRO – OHAKUNE – WELLINGTON – WYSPA POŁUDNIOWA – PICTON – NELSON – GREYMOUTH – PUNAKAIKI – PANCAKE ROCKS – ROSS – FRANZ JOSEF – PARK NARODOWY WESTLAND – LODOWIEC FRANZ JOSEF – TE ANAU – SZCZYT ASPIRING – QUEENSTOWN – KANION RZEKI SHOTOVER – SZCZYT BEN LOMOND – MILFORD SOUND – GÓRY HUMBOLDT I DARRAN PARK NARODOWY FJORDLAND – CROMWELL – MOUNT COOK – JEZIORO MULLER – MT COOK – TEKAPO – OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE UNIWERSYTETU CAMBRIDGE – CHRISTCHURCH

Gorące źródła

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1. dzień

CHICAGO - AUCKLAND

Spotkanie na Lotnisku O’Hare w Chicago. Wylot z Chicago do Auckland.

2. dzień

PRZELOT NAD PACYFIKIEM

Dzisiaj jesteśmy na wysokości ponad 11 tysięcy. Ponad nami miejsca takie jak Fiji czy Bora Bora. Syanse na ich bliskie spotkanei są nikłe, ale przecież nic nie przeszkadza by trochę wysilić wzrok i wyobraźnię…

3. dzień

AUCKLAND

Przylot do Auckland w Nowej Zelandii – Miasta Żagli, położonego przepięknie u stóp wygasłego wulkanu Eden. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po długiej podróży. Spacer dzielnicą portową, gdzie się znajduje wiele interesujących zabytków okresu kolonialnego. Za dodatkową opłatą możliwość wjazdu na szczyt Sky Tower, najwyższej budowli południowej półkuli Ziemi – 328 m wysokości! Nocleg w Auckland.

4. dzień

WAITOMO - OTOROHANGA - HOBBITON - ROTORUA - TAMAKI MAORI VILLAGE

Poranny przejazd do Waitomo i zwiedzanie jaskiń, w których żyją robiące nieprawdopodobne wrażenie świecące owady (90 NZD). Będziemy płynąć łodzią podziemną rzeką przebywając w zupełnej ciemni. Oprócz nowozelandzkich świetlików, w jaskiniach występują przepiękne formy naciekowe.

Następnie udamy się do miejscowości Otorohanga, gdzie w tamtejszym Kiwi House and Native Bird Park podziwiać będziemy mogli nie tylko Kiwi, ale także: Pateke, Whio, Karearea, Weka, Kaka, Kea, Tui, Peru i wiele innych gatunków ptaków występujących tylko w Nowej Zelandii.

Po południu przejedziemy do słynnej wioski niziołków – Hobbitonu. W czasie naszej wyprawy do świata Tolkiena odwiedzimy plan filmowy oraz dom Bilbo Baginsa.

Wieczorem udamy się do Rotorua, ważnego ośrodka kultury Maorysów, uważanego także za najważniejsze miejsce występowania zjawisk geotermalnych. Wieczorem pokaz kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village, gdzie poznamy maoryską sztukę walki, rytuały i tradycje, weźmiemy udział w występie wokalno-tanecznym, a następnie skosztujemy tradycyjnego posiłku hāngi serwowanego w formie bufetu.

5. dzień

PARK TERMALNY WAI-O-TAPU - WODOSPADY HUKA - DOLINA WAIKATO - TAUPO - TURANGA - PARK NARODOWY TONGARIRO

Nad ranem wizyta w Parku Termalnym Wai-O-Tapu, będącym niezwykłą krainą gejzerów, gorących i zimnych źródeł, wulkanicznych kraterów, wulkanów błotnych oraz różnokolorowych jeziorek.

Następnie udamy się nad wodospady Huka skąd ruszymy na krótki spacer wzdłuż przepięknej tropikalnej doliny Waikato. Spacer zakończymy kąpielą w termalnych dzikich źródłach, które wpływają wprost do rzeki Waikato. Popołudnie spędzimy w Taupo – przepięknym miasteczku położonym nad największym jeziorem Antypodów. Na nocleg udamy się do miejscowości Turangi położonego u stóp Parku Narodowego Tongariro.

6. dzień

SZLAK TONGARIRO CROSSING - OHAKUNE

Wcześnie rano, jeśli pogoda na to pozwoli, wybierzemy się na całodniowy trekking (prosimy pamiętać o odpowiednim ubiorze i butach) po parku narodowym szlakiem „Tongariro Crossing”, biegnącym u stóp zapierających dech w piersiach wulkanów Ruapehu (2797 m n.p.m.), Ngauruhoe (2291 m n.p.m.) i Tongariro (1968 m n.p.m.). W przypadku niesprzyjającej pogody wybierzemy się na spacer innym szlakiem na terenie parku.

Tongariro, jak cała Nowa Zelandia, jest krainą silnych geograficznych kontrastów – ośnieżone wulkany, chaotycznie rozrzucone języki lawowe, lodowce, gorące źródła, aktywne kratery i szmaragdowe jeziora sprawiają, że miejsce to można uznać za jedno z najpiękniejszych na świecie. Wieczorem przejazd na nocleg do Ohakune.

7. dzień

WELLINGTON - WYSPA POŁUDNIOWA - PICTON - NELSON

Wcześnie rano wyjazd do Wellington. „Welli” to stolica Nowej Zelandii, uroczo położone miasto, tętniące pozytywną energią, stanowiące konglomerat wiktoriańskich willi i nowoczesnej zabudowy. Krótki spacer po dzielnicy portowej – obejrzymy budynki rządowe i parlament.

Po południu przeprawa promem na Wyspę Południową do Picton, leżącego nad Marlborough Sounds – cieśniny  to rozległy akwen, upstrzony górzystymi wysepkami (górski teren, zalany przez ocean). Podczas ok. 4-godzinnego rejsu między licznymi wysepkami mamy szansę zobaczyć ścigające się z nami delfiny i albatrosy. Przejazd do Nelson, nocleg.

8. dzień

GREYMOUTH - PUNAKAIKI - ROSS - FRANZ JOSEF - PARK NARODOWY WESTLAND

Poranny przejazd do Greymouth, gdzie dowiemy się co nieco na temat jednego ze skarbów Nowej Zelandii – Jadeitu. Z Greymouth przejedziemy do Punakaiki, gdzie będziemy podziwiać Pancake Rocks, niezwykłe formy skalne, przypominające stosy naleśników oraz tzw. blowholes – otwory w skałach, przez które tryskają morskie fontanny.

Kolejnym miejscem na naszej trasie w którym się zatrzymamy będzie Ross – była kopalnia złota. W tejże miejscowości znajdziemy historyczną zabudowę, w tym między innymi jedną z najstarszych tawern w Nowej Zelandii. Wieczorem udamy się do Franz Josef na skraju Parku Narodowego Westland (Lista UNESCO).

9. dzień

LODOWIEC FRANZ JOSEF

Dziś zobaczymy Lodowiec Franz Josef  – najbardziej stromy i najszybciej się poruszający lodowiec na świecie. Liczący sobie blisko 7 tysięcy lat masywny blok lodu o długości 12 km, spływający niczym lodowa rzeka, odcina się wyraźnie od tropikalnych lasów. Istnieje kilka sposobów na podziwianie lodowców. Wygodną trasą pod czoło lodowców lub podczas lotu helikopterem z opcją lądowania i zwiedzania lodowych szczelin.

Dla chętnych, możliwość odwiedzenia lokalnych basenów termalnych. Nocleg we Franz Josef.

10. dzień

TE ANAU - SZCZYT ASPIRING - QUEENSTOWN - KANION RZEKI SHOTOVER - SZCZYT BEN LOMOND - TE ANAU

Przejazd do Te Anau. Po drodze będziemy mijać ośnieżony szczyt Aspiring, zwany Matterhornem Południa (3033 m n.p.m., Lista UNESCO), a także Queenstown, najpopularniejszy kurort Wyspy Południowej, położony nad jeziorem Wakatipu.

Najpierw podziwiać będziemy kanion rzeki Shotover z ultraszybkiej motorówki. Przejażdżka ta zapadnie Wam w pamięć do końca życia. Tam także oprócz zajadania się słynnymi burgerami (Fergburger) udamy się kolejką na szczyt góry Ben Lomonda, gdzie  wynaleziono bungee jumping.

Wieczorem przejazd do Te Anau – wrót do Milford Sound. Nocleg w Te Anau lub w Queenstown.

11. dzień

MILFORD SOUND - GÓRY HUMBOLDT I DARRAN PARK NARODOWY FJORDLAND - CROMWELL

Milford Sound, to 20-kilometrowej długości fiord w Parku Narodowym Fjordland w południowo-zachodniej części Wyspy Południowej. Wyrzeźbiony przez lodowiec fiord zalewają obecnie wody Morza Tasmańskiego, tworząc iście czarodziejski krajobraz. Ściany fiordu wznoszą się na wysokość 1500 m, czyniąc go rajem na Ziemi. Wizytę zaczniemy od rejsu statkiem po fiordzie.

Po południu udamy się na panoramiczną wycieczkę samochodową przez góry Humboldt i Darran. Po drodze zobaczymy różnorodną rodzimą roślinność: las bukowy, podalpejskie tereny krzaczaste, a także górskie stawy oraz wiele gatunków ptactwa, m.in. kea, sikorę nowozelandzką i rudzika. Możliwość przelotu awionetką ponad fiordami i okolicznymi lodowcami. Przejazd na nocleg do Cromwell.

12. dzień

MOUNT COOK - JEZIORO MULLER - MT COOK - TEKAPO - OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE UNIWERSYTETU CAMBRIDGE - CHRISTCHURCH

Przejazd do wioski Mount Cook. Tego dnia naszym podróżnikom proponujemy 4-godzinny spacer wzdłuż lodowcowego jeziora Muller Lake aż do stóp najwyższej góry południowej półkuli Mt Cook – 3754 m n.p.m.

Po spacerze udamy się w dalszą drogę do stolicy Wyspy Południowej – Christchurch, a po drodze odwiedzimy urocze miasteczko  Tekapo nad jeziorem o tej samej nazwie. Tam planujemy zwiedzanie obserwatorium astronomicznego należącego do Uniwersytetu Cambridge. Nocleg w Christchurch.

13. dzień

WYLOT DO CHICAGO

Nowa Zelandia nas pożegna, przejazd na lotnisko, przelot z przesiadką do Chicago.

 

Podobne wycieczki – kierunek Australia i Oceania:

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Cena zawiera

 • Bilet lotniczy Chicago – Auckland – Chicago
 • Bilet lotniczy Christchurch – Auckland
 • 10 noclegów w hotelach, schroniskach turystycznych, hostelach lub domkach kempingowych
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 – 4 osobowych
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Przeprawę promem na Wyspę Południową
 • Bilety wstępów oprócz dodatkowych atrakcji wymienionych poniżej
 • Usługi lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia
 • Wjazdu na szczyt Sky Tower
 • Zwiedzania jaskiń w Waitomo
 • Zwiedzania planu filmowego i wioski Hobbitów
 • Pokazu kultury maoryjskiej w Tamaki Maori Village
 • Lotu helikopterem z opcją lądowania na Lodowy Franz Josef
 • Wstępu na baseny termalne we Franz Josef
 • Rejsu statkiem po fiordzie Milford Sound
 • Przelotu awionetką w Parku Narodowym Fjordland
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne itd.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

AUSTRALIA WYCIECZKA

Australia

$3995 14 dni 09-29-2022 10-01-2023

Tahiti i Bora Bora

$3595 11 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 100