Uganda, szympansy

Uganda – Perła Afryki. Goryle górskie, szympansy, safari i jezioro Wiktorii

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach /domkach typu guesthouse
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opłaty lotniskowe
 • Transport prywatny na całej trasie wycieczki
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę lokalnych przewodników

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych
 • Kosztu wyżywienia
 • Opłaty wstępów do parków narodowych
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie goryli
 • Zezwolenia (permitu) na tropienie szympansów
 • Pakowanego lunchu i butelkowanej wody pitnej
 • Kosztu rejsu statkiem wycieczkowym
 • Kosztu rejsu po Kanale Kazinga – safari wśród hipopotamów
 • Kosztu rejsu łodzią po Jeziorze Bunyonyi
 • Wstępu na plantację herbaty
 • Wydatków natury osobistej, jak drinki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupienia w biurze Rek Travel)
 • Kosztu wizy – ok. $50

UGANDA

ENTEBBE – JEZIORO WIKTORII – PARK NARODOWY MURCHISON FALLS – WODOSPAD MURCHISON – MIASTECZKO FORT PORTAL – ZWIEDZANIE PLANTACJI HERBATY – PASMA MT RWENZORI – RZEKA MPANGA – PARK NARODOWY LASU KIBALE – PARK NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY – REJS STATKIEM PO KANALE KAZINGA – JEZIORO EDWARDA – PARK NARODOWY BWINDI – REJS ŁODZIĄ PO JEZIORZE BUNYONYI – POMNIK WYZNACZAJĄCY LINIĘ RÓWNIKA – ISTAMBUŁ

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Safari

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem na 2,5 – 3 godziny przed wylotem, przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago w późnych godzinach wieczornych.

2.dzień

Przelot do Ugandy z przesiadką w Istambule.

3.dzień

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Entebbe w Ugandzie w wczesnych godzinach porannych. Odprawa i transfer do hotelu (guesthouse) w Entebbe. Zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży.

Entebbe, trzecie co do wielkości miasto Ugandy, położone jest nad brzegami Jeziora Wiktorii, które jest największym jeziorem w Afryce oraz największym tropikalnym jeziorem świata. Spacer po Entebbe i Kampali w okolicy bazaru i Jeziora Wiktorii. Wizyta w ogrodzie botanicznym Entebbe.

Nocleg w Entebbe.

4.dzień

Wczesne śniadanie, a po nim przejazd do Ziwa Rhino Wildlife Ranch. Jest to jedyne sanktuarium dla dzikich nosorożców w Ugandzie, które obecnie jest domem dla trzydziestu dwóch (32) południowych białych nosorożców. Jest to też jedyne miejsce, w którym można zobaczyć nosorożce na wolności.

Następnie lunch a po nim przejazd do Parku Narodowego Murchison Falls, który jest największym i najciekawszym parkiem narodowym Ugandy. Obszar parku pokryty jest roślinnością typową dla sawanny, buszem, mokradłami oraz lasem tropikalnym.

W parku występują liczne gatunki zwierząt: słonie, żyrafy, bawoły, antylopy, lwy i lamparty, a w pobliżu rzeki krokodyle, nosorożce i rozmaite ptactwo wodne. Wybierzemy się na wycieczkę do malowniczych kaskad wodospadu Murchison i na szlak wiodący na szczyt wodospadu, skąd będziemy obserwować przepiękną okolicę i panoramę Nilu Wiktorii. Wycieczka mini statkiem  to okolo 2h.

Przejazd na nocleg.

5.dzień

Bardzo wczesne śniadanie, ok. godz. 5 rano (box) , po którym czeka nas prawdziwe safari na terenie Parku Narodowego Murchison Falls.

Czeka nas przeprawa przez Nil i kilkugodzinna wyprawa przez park. Udamy się na fotogragficzne łowy, podczas których obserwować będziemy zwierzęta żyjące na terenie parku, jak liczne gatunki antylop, żyrafy, bawoły czy słonie, a przy odrobinie szczęścia lwy i lamparty.
Powrót do lodge na lunch.

Po południu wybierzemy się na safari wodne (okolo 2-3h do zachodu słońca). Podczas rejsu podziwiać będziemy krokodyle, hipopotamy i nosorożce.

Przejazd na nocleg.

6.dzień

Przejazd do miasteczka Fort Portal, położonego w okolicy Parku Narodowego Gór Ruwenzori.  Położone  u podnóża Gór Księżycowych miasto, znane jest między innymi z okolicznych plantacji herbaty. Nie odmówimy sobie zatem tej przyjemności i oddamy sie zwiedzaniu jednej z nich, gdzie podpatrzymy proces powstawania tego popularnego napoju.

Cały rejon znany jest z przyjemnej, chłodnej pogody oraz rozkwitającej branży hotelarskiej. Warto zwrócić uwagę na pasma Mt Rwenzori  i rzekę Mpanga oraz okoliczne jeziora kraterowe.

Po zakwaterowaniu odpoczynek przed jutrzejszą wyprawą do Parku Narodowego Lasu Kibale.

7.dzień

Po śniadaniu czeka nas prawdziwa gratka.

Wyjazd do położonego w zachodniej części kraju Kibale Forest National Park. Park obejmuje różne typy krajobrazów, w tym wilgotny, wiecznie zielony las deszczowy. Jest to również jeden z nielicznych, ocalałych obszarów, na którym znajdują się zarówno lasy nizinne jak i górskie. Wraz z sąsiadującym parkiem, Queen Elizabeth National Park, tworzy on swoistego rodzaju korytarz dla dzikich zwierząt, o długości 180 km (110 mil).

To ważne miejsce ze względu na ekoturystykę, znane głównie z licznej populacji szympansów i dwunastu innych gatunków naczelnych.

Po południu powrót do hotelu na lunch, po którym udamy się do miasteczka Kasese, gdzie zostaniemy na nocleg. Przy sprzyjających okolicznościach wizyta na lokalnym basenie z naturalną wodą źródlaną.

Będzie też możliwość spróbowania lokalnego piwa i integracji z „lokalesami”.

8.dzień

Wcześnie rano śniadanie, a po nim wyjazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety (Queen Elizabeth National Park).

Weżmiemy udział w safari, które będzie kolejną okazją do stanięcia oko w oko z wielkimi przedstawicielami fauny, jak lwy, lamparty, antylopy kob, koczkodany, słonie czy bawoły.

Następnie przejazd do Safari Lodge, gdzie zjemy pyszny lunch. Po południu wybierzemy się na rejs statkiem po Kanale Kazinga.  Naturalny Kanał Kazinga liczy sobie 32 km i łączy Jezioro Edwarda z Jeziorem Jerzego, a my wybierzemy się swoistego rodzaju safari wśród hipopotamów.

Będzie to niepowtarzalna szansa by podpatrzeć w naturalnym środowisku słonie, krokodyle i hipopotamy. To jedyne takie miejsce w Afryce.

9.dzień

Śniadanie z po nim przejazd do Ishasha, na południe od Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Kontynuujemy przygodę z safari.

Obserwacja zwierząt, a przy odrobinie szczęścia Wielkiej Piątki, w ich naturalnym środowieku to nie lada przyjemność.

Po południu przejazd do miasta Kihiihi, gdzie zakwaterujemy się i zostaniemy na nocleg.

10.dzień

Śniadanie z po nim przejazd do Ishasha, na południe od Parku Narodowego Królowej Elżbiety.

Kontynuujemy przygodę z safari. Obserwacja zwierząt, a przy odrobinie szczęścia Wielkiej Piątki, w ich naturalnym środowieku to nie lada przyjemność.

Po południu przejazd do rejoinu Parku Narodowego Bwindi. To jeden z najbogatszych ekosystemów na świecie, gdzie czeka nas niezapomniana przygoda.

Pod okiem wyspecjalizowanych przewodników, w małej, kameralnej grupie udamy się tropami goryli. Liczba goryli górskich na świecie nie powala wielkością. Na całym świecie pozostało ich niewiele ponad 600, z czego około połowa wybrała sobie na miejsce zamieszkania park Bwindi. Nic więc dziwnego, że obserwacja ich jest wydarzeniem wyjątkowym i niezapomnianym.

Nocleg w Bwindi. Zakwaterowanie w lodge. Czas wolny.

11.dzień

Wczesna pobudka. Około godz. 8-9 rano spotkanie informacyjne z lokalnym przewodnikiem, który wprowadzi nas w tajniki życia tych niesamowitych zwierząt oraz zasady bezpieczeństwa, i żeby nie było wątpliwości, chodzi o ich bezpieczeństwo, nie nasze.

Poznamy też pracę strażników, których jednym z zadań jest ochrona goryli, którym zagrażają kłusownicy i porwania na prywatne zlecenie lub do nielegalnych ogrodów zoologicznych.

Zaopatrzeni w pakowany lunch i wodę pitną wybierzemy się na bodaj największą atrakcję i nadzieję tego wyjazdu – spotkanie z górskimi gorylami w ich naturalnym środowisku. Możliwość obserwacji i fotografowania budzi emocje i jest prawdziwym przeżyciem, które nie ma sobie równych. Trekking trwa do  6 godzin.

Po południu czeka nas kolejna atrakcja – rejs łodzią po jeziorze Bunyonyi, które po Jeziorze Tanganica jest drugim najgłębszym jeziorem w Afryce.

Na nocleg zatrzymamy się w mieście Kabale.

12.dzień

Wczesne śniadanie i powrot do Kampalii. Po drodze regularne postoje. Zanim jednak opuścimy Ugandę, krótki przystanek przy pomniku oznaczającym przecinający Ugandę równik.

Miejsce to warte jest odwiedzenia nie tylko po to, by zrobić zdjęcie. Można na własne oczy przekonać się jakie prawa fizyki działają po obu stronach wyznaczonego linią równika, a w okolicy są ciekawe sklepiki z oryginalnym rękodziełem, gdzie można zakupić pamiątki z wyjazdu.

Przejazd na lotnisko, gdzie nasza przygoda z Ugandą zbliża się do końca. Odprawa paszportowo-bagażowa.Wylot we wczesnych godzinach porannych (ok. 4 rano).

13.dzień

Przelot do Chicago z przesiadką w Istambule.

Dla chętnych kilkugodzinne (ok. 8h) zwiedzanie Starego Miasta (koszt dodatkowy – $100). Wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).