kapsztad (cape town) wycieczka

Cape Town (Kapsztad) i Przylądek Dobrej Nadziei

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w 4* hotelu o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę dwóch przewodników lokalnych
 • Przejazdy na całej trasie wycieczki
 • Transfery z i na lotnisko
 • Opłaty lotniskowe
 • Śniadania

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach (ok. $35 dziennie)
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u operatora)
 • Biletów wstepu (koszt do potwierdzenia podczas spotkania organizacyjnego)
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

CAPE TOWN (KAPSZTAD) – GÓRA STOŁOWA – OGRÓD BOTANICZNY KRISTENBOSCH – PRZEJAZD KOLEJKĄ LINIOWA NA SZCZYT GÓRY STOŁOWEJ – DZIELNICA BOA KOAP

 PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI – PLAŻA BOULDERS – PRZEJAZD DROGĄ CHAPMAN’S PEAK DRIVE – HOUT BAY – WYBRZEŻE VICTORIA & ALFRED WATERFRONT – OLD BISCUIT MILL – MUZEUM ZEIT MOCCA – REGION STELLENBOSCH – ZATOKA CAMPS BAY

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Safari

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago około 2 – 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Przylot do Cape Town. Transfer do hotelu. Spotkanie informacyjne, które wprowadzi nas w afrykańskie klimaty  (trochę o historii, kulturze, przyrodzie) oraz przygotuje do atrakcji, jakie wypełnią nadchodzące dni.

3.dzień

Zaczynamy od zwiedzania samego miasta. Cape Town (Kapsztad) jest największą atrakcją Republiki Południowej Afryki i jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wystarczy powiedzieć, że Cape Town leży w cieniu majestatycznych gór:  Góry Stołowej – która jest symbolem miasta, a jej wizerunek widnieje na fladze miasta-  jak również Góry Lwia Głowa (chętni będą mogli wejść na jej szczyt), która przypomina nieco egipskiego Sfinksa.

Założone w połowie XVII wieku przez Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską portowe miasto jest dumne ze swoich plaż i jest to w pełni uzasadniona duma, bo ich zróżnicowanie oraz uroda nie pozostawią nikogo obojętnym. Często odbywają się tutaj wystawy artystyczne i koncerty na wolnym powietrzu.

Poszukamy więc tego, co w Kapsztadzie najlepsze. Zaczniemy od odwiedzin bajecznie kolorowej dzielnicy Bo Kaap.  Słynie ona z kolorowych niczym z bajki domów i brukowanych uliczek, a zamieszkuje ją wielokulturowa społeczność, której większość, bo blisko 60% stanowią Muzułmanie. Odwiedzimy też najstarszy do dziś stojący budynek w mieście – czyli Castle of Good Hope. To tam znajdował się Fort i więzienie. Następnie przejdziemy się po Company Gardens, które w XVII w. zaopatrywały załogi kupieckich statków i zrobimy zakupy pamiątek bezpośrednio od ich producentów przy Green Market Square.

Po południu udamy się z wizytą do Ogrodu Botanicznego Kristenbosch. Założony w 1913 roku Kristenbosch uznawany jest za jeden z największych ogrodów botanicznych na świecie i jest pierwszym, który powstał w celu ochrony unikatowej roślinności kraju. Ogród należy do kompleksu Cape Floristic Region, wpisanego na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i chlubi się uprawą 7 tysięcy gatunków roślin, w tym wielu rzadkich i zagrożonych wyginięciem.

4.dzień

Po emocjach i wrażeniach, jakich dostarczył nam wczorajszy dzień, plan na dziś, to wizyta na V&A Waterfront. Posiadłości w tej okolicy ma wielu celebrytów, m.in.: Elton John, David Beckham i Madonna. Nazwa nabrzeża – Victoria & Alfred Waterfront – nawiązuje do królowej Wiktorii i jej syna – księcia Alberta, który w 1860 r. odwiedził port na Przylądku Dobrej Nadziei i zainicjował budowę kompleksu.

Przy nabrzeżu znajduje się najstarsza przystań portowa obsługująca zarówno małe jachty jak i duże statki, a na całym terenie są 22 zabytki, w tym Muzeum Baterii Chavonnes, które pochodzi z 1725 roku, jest najstarszym zabytkiem portu, a do 1861 roku miejsce to służyło do obrony miasta i zatoki. Cały kompleks ma powierzchnię aż 123 hektarów, co odpowiada powierzchni 180 boisk do gry w rugby.

V&A Waterfront  co roku odwiedza ponad 23 miliony turystów – nie mogą się mylić. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, od publicznych dzieł sztuki do drogich sklepów z biżuterią, modą i wystrojem domu, których autorami są czołowi afrykańscy projektanci. I tu nie będzie niespodzianki – przewidujemy czas wolny na zakupy – grzech nie skorzystać.

Po południu na chętnych czeka niezwykła gratka. Przelot helikopterem, z którego można podziwiać jedyną w swoim rodzaju panoramę nie tylko miasta, ale i gór – Stołowej i Lwiej Głowy.

Zachód słońca obejrzymy z pokładu repliki łajby pirackiej. Czas rejsu po zatoce będzie nam umilać grająca muzyka, a wy będziecie mogli dodatkowo pokosztować lokalnych drinków.

5.dzień

Kierunek na dziś, to Przylądek Dobrej Nadziei, który stanowi skalisty cypel na samym końcu Półwyspu Przylądkowego.

Podróż wzdłuż krawędzi góry, jest przeżyciem, które zapamięta się na zawsze, bo widoki i towarzyszące im emocje są nagrodą samą w sobie. „Chappies” jest uważana przez wielu za najpiękniejszą trasę widokową na świecie, z licznymi punktami, gdzie można się zatrzymać, by podziwiać linię brzegową, granatowe wody oceanu, a przy odrobinie szczęścia również wieloryby i delfiny.

Skąd wzięła się nazwa przylądka? Strudzonym marynarzom widok tego miejsca dawał otuchę i nadzieję, że są na dobrej drodze oraz zapewniał chwilę wytchnienia w porcie. Nie oznacza to, że sama bliskość przylądka mogła uśpić czujność żeglarzy. Na drodze do odpoczynku i wytchnienia w porcie, stały szybko zmieniająca się pogoda oraz skaliste wybrzeże, a na dnie oceanu do dziś leżą kilkusetletnie wraki statków. W drodze powrotnej zatrzymamy się na popularnej plaży Boulders Beach, która słynie z liczącej ponad 2 tysiące sztuk kolonii pingwinów (Tak, pingwiny żyją w Afryce!). Pingwin przylądkowy jest wyjątkowym, ciepłolubnym gatunkiem z rodziny pingwinów, który zamieszkuje południowoafrykańskie wybrzeża i jest zagrożony wyginięciem.
Powrotny przejazd malowniczą drogą Chapman’s Peak Drive, pieszczotliwie zwaną „Chappies”. Spektakularna „Chappies” to 9 kilometrów drogi ze 114 zakrętami i wyjątkowymi panoramicznymi widokami na linię brzegową Atlantyku oraz góry Półwyspu Przylądkowego. Ten punkt wyprawy nie sprawi zawodu poszukiwaczom mocnych wrażeń. „The Chappies” doprowadzi nas do Hout Bay – miejsca znanego z pięknych plaż, malowniczego wybrzeża, przyrodniczych atrakcji i luźnej, rozrywkowej atmosfery. Dzień zakończymy na Muizenberg Beach, jednej z najsłynniejszych surferskich plaż na świecie.

6.dzień

Okolice Cape Town nazywane są spichlerzem RPA. Wyjątkowy mikroklimat otoczonych górami terenów oraz żyzna gleba sprzyjają uprawie winorośli i produkcji win. Dlatego właśnie tutaj produkuje się najlepsze ich gatunki. Republika Południowej Afryki posiada nawet swój własny szczep o nazwie Pinotage – to południowoafrykańska odmiana czerwonych winogron, krzyżówka odmiany cinsault (zwanej w RPA hermitage) oraz pinot noir.

Wybierzemy się w okolice Stellenbosch – regionu, na terenie którego ponad 150 winnic otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. To jeden z najważniejszych i najstarszych „winnych” regionów Południowej Afryki i to właśnie tu w 1961 roku pojawiło się pierwsze butelkowane wino Pinotage.

Zagłębimy się w świat wina i poddamy nasze kubki smakowe próbie. O Pinotage znawcy mówią, że w zapachu dominują aromaty śliwki, czereśni, malin i czekolady, wyczuć można też nuty przypraw korzennych i kawy. Spróbujemy i się przekonamy, a chętni będą mogli też kupić zapas do domu.

Zachód słońca przywitamy w Camps Bay. Zatoka i miasteczko o tej samej nazwie przyciągają tysiące turystów plażami znanymi z drobnego, białego piasku. Przy plaży biegnie promenada, nad którą górują ekskluzywne restauracje kuszące widokami i daniami z owoców morza.

 

7.dzień

Tego dnia wjedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej (Table Mountain), która góruje nad Cape Town (Kapsztadem) i jest widoczna z każdego miejsca w obrębie miasta. To bodaj najczęściej fotografowana atrakcja w kraju, chociaż ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dobre kadry i piękne widoki, ale o tym przekonamy się osobiście.

Zobaczymy górę, która znalazła się na opublikowanej w pierwszej dekadzie XXI wieku liście nowych cudów świata. Na Górze Stołowej występuje ponad  2000 gatunków roślin, a wiele z nich to roślinność endemiczna, rosnąca naturalnie tylko na tym terenie.

Po południu pojedziemy do Kwattu Village. Jest tam muzeum “San People” oraz replika ich wioski. Dowiemy się tam szczegółów o trudnym życiu tej zbieracko-myśliwskiej społeczności, której przedstawiciele żyją w podobny sposób do dzisiaj. W muzeum zjemy obiad przyrządzony z lokalnych produktów, a nawet będzie okazja skosztować mięsa antylopy, które upieczecie osobiście nad ogniskiem i będziecie mogli je umoczyć w pysznym tradycyjnym sosie.

8.dzień

Dziś czeka nas wyjazd do Aquilla Private Game Reserve, gdzie spędzimy naszą ostatnią noc. W rezerwacie, który jest jednocześnie schroniskiem dla wielu uratowanych od śmierci lub niewoli zwierząt mieszkają między innymi lwy, żyrafy, słonie, nosorożce, hipopotamy, zebry, bawoły afrykańskie, wiele gatunków antylop i oczywiście wszędobylskie pawiany. Po lunchu i zakwaterowaniu w pięknym hotelu, pojedziemy na popołudniowe Safari, podczas którego będziecie mogli te wszystkie zwierzęta zobaczyć na własne oczy i uwiecznić je na fotografii. Po powrocie kolacja i czas wolny.

 

9.dzień

Nasz ostatni dzień w Afryce rozpoczniemy od krótkiego porannego Safari, podczas którego będziecie mieli ostatnią szansę zobaczenia zwierząt, których być może nie uda się wam zobaczyć poprzedniego dnia. Zaraz po śniadaniu wyjazd do Cape Town.

Ostatnią atrakcją i jednocześnie okazją do zakupów będą odwiedziny Old Biscuitt Mill. To klimat i różnorodność w jednym miejscu, z nieprawdopodobną ofertą dla smakoszy i łowców unikatowych pamiątek z podróży oraz z dużym wyborem lokalnej sztuki. To tam pożegnamy się z Afryką i stamtąd pojedziemy już na lotnisko.

10.dzień

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Sprawdź inne wycieczki do Afryki:

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).