senegal wycieczka z Rek Travel

Senegal

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Transfery z i na lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelach o standardzie turystycznym
 • noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Wszystkie posiłki
 • Usługi lokalnych przewodników przy zwiedzanych obiektach
 • Usługi polskiego przewodnika
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych
 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Wydatków natury osobistej
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Kosztu wykonania testu na COVID-19 przed wylotem i powrotem do USA

SENEGAL: Dakar- Le Petite Côte- Park Narodowy Delta du Saloum- pustynia Lompoul- Saint Louis

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Safari


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – DAKAR

Spotkanie z grupą i pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska ORD w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

DAKAR

Przylot do Dakar, stolicy i największego miasta Senegalu.

Transfer do nadmorskiego kurortu Petit Côte . La Petite-Côte to odcinek wybrzeża Senegalu położony na południe od Dakaru, pomiędzy półwyspem Zielonego Przylądka, a deltą Saloum. Jest to jedno z głównych miejsc turystycznych w kraju, ponieważ ma zarówno piękne plaże, czasami otoczone klifami, jak i typowe wioski rybackie.

3.dzień

LE PETITE CÔTE

Dzień spędzimy na przepięknych, piaszczystych plażach Małego Wybrzeża – Le Petite Côte. Plaże rozciągające się na południe od Dakaru na długości 150 km oferują wiele możliwości wypoczynku. To miejsce idealne do pływania, snorkelingu i długich, romantycznych spacerów

4.dzień

DELTA DU SALOUM – JOAL-FADIOUTH

Po śniadaniu udamy się na południe od Małego Wybrzeża, na północne krańce SineSalom Delta. Park Narodowy Delta du Saloum obejmujący 760 km² terenów lasów namorzynowych znajduje się u wspólnego deltowego ujścia rzek Saloum i Sine do Oceanu Atlantyckiego. Obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jest to idealny punkt do obserwacji rzadkich gatunków ptaków. Odwiedzimy wyspę Joal-Fadiouth, a na niej wyjątkową wioskę, która zbudowana została w całości z muszli i jest połączona ze stałym lądem długim, drewnianym mostem. Na wyspie zobaczymy też muzułmański i chrześcijański cmentarz.

Odpoczynek w komfortowym hotelu.

5.dzień

SINE-SALOUM

Po śniadaniu udamy się na kilkugodzinną wycieczkę łodzią po delcie Sine-Saloum. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć wiele gatunków ptaków – przy odrobinie szczęścia zobaczymy flamingi.

Odpoczynek w komfortowym hotelu.

6.dzień

PUSTYNIA LOMPOUL

Po śniadaniu udamy się w kierunku pustyni Lompoul, położonej 145 km na południe od Saint-Louis. Ta niewielka pustynia charakteryzuje się pomarańczowymi wydmami tworzącymi krajobraz, który jest bardzo podobny do krajobrazu Sahary i Mauretanii.

Dla chętnych do wyboru przejażdżka na wielbłądach, wycieczka quadami, czy sandboarding! Dzisiejszą noc spędzimy pod gwiazdami w otoczeniu wydm w komfortowych namiotach.

7.dzień

SAINT LOUIS

Po śniadaniu udamy się na północ, do Saint Louis.

To historyczne miasto położone jest na wyspie u ujścia rzeki Senegal i w XIX wieku było cenioną stolicą kolonii francuskiej. Znane z kolorowej kolonialnej architektury i corocznego festiwalu jazzowe, położone na wyspie zabytkowe centrum Saint-Louis wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto najlepiej zwiedzać dorożką i właśnie to zrobimy po odpoczynku w hotelu. Nasz lokalny przewodnik opowie historię miasta podczas spaceru urokliwymi uliczkami.

8.dzień

PARK NARODOWY OISEAUX DU DJOUD

Po śniadaniu udamy się poza Saint Louis, aby odwiedzić wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Oiseaux du Djoudj, usytuowany w zakolu rzeki Senegal, niedaleko granicy z Mauretanią.

Park jest jednym z najdalej na północ wysuniętych obszarów Afryki subsaharyjskiej ze stałymi zbiornikami wodnymi. Sprawia to, że zatrzymują się tu liczne stada ptaków migrujących z Europy przez Saharę.

Park jest najważniejszym miejscem zimowania zagrożonego w Europie gatunku – wodniczki, dlatego ochrona tych terenów ma kluczowe znaczenie dla przetrwania tego gatunku w Europie. Spośród prawie 400 gatunków ptaków najbardziej widoczne są pelikany i flamingi.

9.dzień

SAINT LOUIS

Dziś spotkanie z tradycyjnymi dla Afryki zachodniej tańcami i muzyką. To wszystko w zaciszu komfortowego hotelu. Tradycyjne tańce senegalskie i zachodnioafrykańskie zabiorą Cię w podróż w głąb kultury miejscowych mieszkańców.

Następnie zaprosimy Cię na posiłek w towarzystwie lokalnej rodziny, aby jeszcze lepiej poznać senegalskie zwyczaje, tradycje, kuchnię i życie rodzinne.

10.dzień

LAC ROSE

Po śniadaniu opuścimy Saint Louis i udamy się na południe, do Lac Rose, aby odwiedzić słynne Pink Lake. Woda jeziora ma różowy kolor, który zmienia się w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Barwa ta powstaje dzięki sinicom i minerałom z brzegu jeziora.

Dla chętnych przejażdżka na wielbłądach wzdłuż brzegu jeziora.

Jezioro charakteryzuje się ogromnym zasoleniem (jest 10 razy bardziej słone niż Ocean Atlantycki u wybrzeży Senegalu), dlatego jest idealnym miejscem wydobywania soli, co robi miejscowa ludność i co będziemy mogli również zaobserwować.

11.dzień

DAKAR

Dziś poznasz Dakar, stolicę Senegalu, miasto o długiej i fascynującej historii, które jest czymś więcej, niż tylko metą rajdu zaczynającego się w Paryżu.

Wybierzemy się również na Wyspę Gorée wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyspa znana jest z niezwykłej historii kolonialnej, o której opowiemy. Podczas zwiedzania wyspy będziesz miał okazję stanąć w “drzwiach bez powrotu”, przez które przechodzili niewolnicy przed wejściem na statki płynące do Ameryki.

12.dzień

DAKAR
Dziś odwiedzimy niedawno otwarte Muzeum Czarnych Cywilizacji, realizację Léopolda Sédar Senghor, pierwszego prezydenta Senegalu, którego marzeniem było stworzenie muzeum reprezentujące historię i współczesne kultury Czarnych na całym świecie.

Zobaczymy również najwyższy posąg na Czarnym Lądzie – Pomnik Afrykańskiego Renesansu zaprojektowany przez ówczesnego prezydenta i przedstawiający wyidealizowaną afrykańską rodzinę. Następnie udamy się do Wielkiego Meczetu, jednej z najważniejszych budowli sakralnych w Senegalu.

13.dzień

DAKAR

Po śniadaniu udamy się na Plac Soweto, gdzie odwiedzimy Muzeum Sztuki Afrykańskiej IFAN, jedno z najstarszych muzeów sztuki w Afryce Zachodniej. Było ono promowane przez senegalskiego polityka i poetę Léopolda Sédara Senghora jako centrum do badania kultury afrykańskiej.

Następnie odwiedzimy Village Artisanal Soumbedioune, gdzie będzie można zakupić pamiątki: drewniane maski, obrazy, czy biżuterię. Na koniec wstąpimy na słynny targ fetyszy (Voodoo market).

Wieczorny transfer na lotnisko i powrót do Chicago.

14.dzień

CHICAGO

Przylot do Chicago. Odprawa celna. Pożegnanie z grupą.

 

 

Inne wycieczki do Afryki:

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).