Patagonia
12 dni

Patagonia / Chile

$2950
Plan podróży

Wycieczka z Rek Travel na najdalesze krańce Ameryki Południowej- Patagonia i Chile

Kaniony

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

SANTIAGO DE CHILE

Po śniadaniu udamy się̨ na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę̨, budynek Poczty Głównej, jak również̇ Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

2.dzień

**** HOTEL WESKAR LODGE ze śniadaniem (based on double occupancy)

SANTIAGO – PUNTA ARENAS – ISLA MAGDALENA – PUERTO NATALES
Przylot do Santiago de Chile. Następnie kontynuujemy podróż na dalekie południe do dzikiej i smaganej wiatrem Patagonii.

Po wylądowaniu na lotnisku w Punta Arenas zaczynamy naszą patagońską przygodę rejsem po cieśninie Magellana na Wyspę Magdalena do kolonii Pingwinów Magellana, przekraczającej ponad 150 tys. ptaków. Podczas rejsu również opłyniemy wyspę Marta, która stanowi dom dla lwów morskich. Będzie to niezapomniane przeżycie.

Po tych emocjonujących momentach i powrocie na brzeg, udamy się do Puerto Natales, miasta nad słynną zatoką Ultima Esperanza, stanowiącego bramę do niezwykłego parku górskiego Torres del Paine. Po około 3 godzinach drogi przez patagońską pampę dotrzemy do celu. Nocleg w hotelu.

3.dzień

**** HOTEL & SPA RIO SERRANO ze śniadaniem (based on double occupancy). Lunch Box

TORRES DEL PAINE PARK NARODOWY – CUERNOS DEL PAINE TREKKING
Po śniadaniu udamy się do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowo amerykańskiego kontynentu – Torres del Paine. Park, który został wpisany na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany 8 Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego.

Podczas drogi do parku odwiedzimy Cueva del Milodon – jaskinia słynna z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego – Mylodon darwini. Dalej kontynuujemy drogę, wjeżdżamy do parku i kierujemy się do naszej bazy noclegowej z widokiem na majestatyczny masyw Paine.

Po krótkiej przerwie udamy się na pierwszą eksplorację szlaków i krótki trekking do punktu widokowego na Cuernos del Paine. Po tych wspaniałych chwilach wracamy na nocleg w hotelu z widokiem na wspaniale krajobrazy górskie Parku Narodowego.

4.dzień

**** HOTEL & SPA RIO SERRANO ze śniadaniem (based on double occupancy) Lunch Box

TORRES DEL PAINE – BASE LAS TORRES TREKKING
Wymagający szlak, godny swojej reputacji, do jednego z najważniejszych miejsc w Torres del Paine NP – Base las Torres. Trekking rozpoczynamy od Hosteria Las Torres, w górę, pokonując Valle Ascencio i przekraczając rzekę Ascencio, wędrujemy około 2,5 km w ciągłym wznoszeniu z wiatrami dochodzącymi do 480 mns, gdzie ukazuje się nam panoramiczny widok na pampę, jeziora i samą dolinę.

Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno. Roślinność tutaj odpowiada preandyjskiemu matorralu, następnie szybko zmienia się w las, gdzie szlak ponownie się wzniesie. Ostatni etap – najtrudniejszy – prowadzi przez 0,8 km, zajmuje około 45 minut i prowadzi do punktu widokowego Las Torres na trzy granitowe gigantyczne wieże.

Spektakularne, niezwykle piękno gór, jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Chile, gwarantuje wspaniałe wrażenia dla każdego zdobywcy Mirador Las Torres. Po odpoczynku powrót w kierunku Hosteria Las Torres i powrót do naszej bazy noclegowej. Trasa średnio trudna, dystans do pokonania: 18 km, czas trwania 7-8 h.

5.dzień

  **** HOTEL LODGE WESKAR ze śniadaniem (based on double occupancy)

TORRES DEL PAINE – REJS LAGO GREY I LODOWEIC GREY – ICE HIKE – PUERTO NATALES

Po śniadaniu udamy się na fantastyczną przygodę i spotkanie z Olbrzymem – Lodowcem Grey – około 6 km szerokości, o powierzchni 270 km2. Najpierw udamy się na rejs po jeziorze Grey na pokładzie nowoczesnego katamarana, z którego pokładu będziemy podziwiać spektakularne widoki na turkusowe jezioro, pływające po nim bryły lodowcowe i poczujemy patagoński wiatr. Katamaran zabierze nas do Refugio Grey, stanowiącego naszą bazę trekkingową na punkt widokowy na lodowiec Mirador Grey oraz bazę dla chętnych na ekstremalny sport Ice Hike po lodowcu. Ta wyjątkowa przygoda pozostawi wspomnienia na całe życie.

Po tych emocjonujących chwilach udajemy się z powrotem w rejs po jeziorze Grey, podziwiając raz jeszcze lodowiec i niezwykłe góry i masyw Paine. Wracamy na ląd i kończymy przygodę. Żegnając się z parkiem, kontynuujemy podróż w kierunku Puerto Natales. Nocleg w hotelu. Trasa trudna, wymagająca bardzo dobrej kondycji fizycznej, czas trwania 5h.

6.dzień

**** HOTEL PLAZA SAN FRANCISCO ze śniadaniem  (based on double occupancy)

PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE

Tego dnia żegnamy się z dziką Patagonią i udajemy się w kierunku lotniska w Punta Arenas, skąd lecimy do Santiago de Chile. Po przylocie do stolicy Chile udajemy się na nocleg do hotelu.

7.dzień

*** LODGE CASCADA DE LAS ANIMAS ze śniadaniem (based on double occupancy)

SANTIAGO CITY TOUR
Przejazd w spektakularne Andy i okolice Cayon del Maipo – górskiej doliny otoczonej majestatycznymi 4000-cznymi szczytami górskimi. Tam zatrzymamy się na nocleg w niezwykłej Lodge, która sprzyja relaksowi w otoczeniu pięknej natury i górskich krajobrazów.

8.dzień

***** HOTEL THE SINGULAR ze śniadaniem (based on double occupancy)

EL MORADO TREKKING

Po śniadaniu udamy się wycieczkę trekkingową w głąb Andów do El Morado Natural Monument nazywanego również „Hidden glacier”. Trekking rozpoczynamy od Baños Morales, górskiego miasteczka położonego na wysokości 190 0m n.p.m. Łatwy szlak prowadzi nas poprzez kanion do imponującego Cerro San Francisco i jego lodowca. W niezwykłej scenerii dominują dwie góry Cerro El Morado 4674 m, znana wśród wspinaczy z całego świata ze względu na trudność oraz bardziej dostępny szczyt Mirador del Morado 3888 m.

Po wspaniałych momentach wśród andyjskich krajobrazów kończymy trekking schodząc w dół. Trasa łatwa, dystans do pokonania: 16 km, czas trwania  6-7h. Powrót do Santiago na nocleg do wyjątkowego, luksusowego hotelu

9.dzień

***** HOTEL THE SINGULAR ze śniadaniem (based on double occupancy)

VALPARAISO & VINA DEL MAR
Po śniadaniu udamy się̨ na całodzienną wycieczkę̨ do Valparaiso i Viña del Mar. Po drodze odwiedzimy winnicę Casas del Bosque, gdzie zobaczymy proces produkcji wina i będziemy uczestniczyć w degustacji win. Kontynuujemy drogę̨ w kierunku malowniczego Valparaiso, którego zabytkowe dzielnice zostały wpisane na listę̨ UNESCO.

Udamy się̨ na spacer po jednym z najciekawszych wzgórz Valparaiso Cerro Alegre, skorzystamy też ze słynnej windy. Następnie udamy się̨ do historycznego placu Plaza Sotomayor z dojściem do portu. W drodze powrotnej odwiedzimy Viña del Mar – resort nad oceanem. Powrót do Santiago na nocleg.

10.dzień

SANTIAGO DE CHILE – CHICAGO
Pożegnanie z grupą. Transfer na lotnisko na lot powrotny do Chicago.

11.dzień

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

CHICAGO
Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Cena zawiera

 • Transport prywatny
 • Zakwaterowanie w hotelach 5*, 4* i 3* w pokoju dwuosobowym, ze śniadaniem
 • Wyżywienie według programu wycieczki
 • Rejs na Wyspę Magdalena oraz Rejs do Lodowca Grey
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji
 • Usługi dwóch przewodników

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych Chicago – Santiago De Chile – Chicago i Santiago – Puenta Arenas – Santiago
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Zwyczajowych napiwków
 • Innych rzeczy nie wymienionych w programie
 • Opłat bagażowych (do potwierdzenia w liniach lotniczych)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

CHILE I BOLIWIA Z JEZIOREM TITICACA

$3595 11 dni 05-10-2023

Argentyna śladami wina

$2390 9 dni 03-04-2023

Chile – Wyspa Robinson Crusoe

$3995 8 dni 02-24-2023

Kostaryka

$1995 8 dni 04-03-2023 07-12-2023 11-16-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 97