FALKLANDY
12 dni

Falklandy – podróż na dalekie południe

$4450
03-05-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

FALKLANDY

SANTIAGO DE CHILE – PUNTA ARENAS – STANLEY – FALKLANDY – SEA LION ISLAND – VOLUNTEER POINT – FITZROY FARM SETTLEMENT – STONE RUNS – RIVERS OF STONE

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO DE CHILE

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do stolicy Chile.

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE - PUNTA ARENAS

Przylot do Santiago de Chile, przesiadka na lot krajowy do Punta Arenas. Transfer z lotniska do hotelu. Odpoczynek i zwiedzanie miasta – stolicy i perły Patagonii. Zobaczymy min. Plaza de Armas, czyli główny plac miasta z królującym nad nim monumentem na cześć Magellana, otoczony kolonialnymi rezydencjami z początków XX wieku.

Udamy się na spacer nad wybrzeżem Cieśniny Magellana, gdzie zaobserwować można kolonie kormoranów, a czasem delfiny, wieloryby, czy lwy morskie. Kolacja i nocleg w Punta Arenas.

Punta Arenas
3.dzień

STANLEY - WYSPY FALKLANDZKIE

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko na lot do MPA – Falklandy. Po przylocie transfer do stolicy archipelagu Wysp Falklandzkich Stanley. Zakwaterowanie w hotelu.

Stanley, Falklandy
4.dzień

STANLEY

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Stanley – jest to małą miejscowość w której występują różne style architektoniczne związane z brytyjskim dziedzictwem.

Podczas wycieczki zobaczymy: anglikańską Katedrę, Whalebone Arch, Jubilee Villas, pomnik Margaret Thatcher, Pomnik Wyzwolenia 1982. Odwiedzimy Historic Dockyard Museum, gdzie zobaczymy wiele ciekawych eksponatów o znaczeniu społecznym i morskim. Na koniec pójdziemy zobaczyć Government House – dom i miejsce pracy gubernatora Wysp Falklandzkich.

Po przerwie udamy się na wycieczkę do szczególnego miejsca nad oceanem zwanego Gypsy Cove, gdzie będziemy mieć przyjemność ujrzeć po raz pierwszy pingwiny Magellana. Tutaj odbędziemy spacer, po czym udamy się w drogę powrotną i zatrzymamy przy kultowym wraku znanym jako Lady Liz oraz poznamy jego historię. Powrót do hotelu na nocleg.

Falklandy
5.dzień

STANLEY - SEA LION ISLAND

Po śniadaniu wybierzemy się na trzydniową wycieczkę do Sea Lion Island. Jest to Narodowy Rezerwat Przyrody oraz obszar Ramsar (The International Convention for the Protection of Wetlands).

Polecimy prywatnym charterem podczas którego będziemy podziwiać piękno oceanu a przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć fontanny wystrzelone przez przepływające wieloryby.

Wyspa Sea Lion położona jest na południowym wschodzie grupy Falklandów, ma wysokie, skaliste klify i wyjątkową przyrodę. Na niżej położonych terenach znajdują się białe, piaszczyste plaże i duże obszary wysokiej trawy szałasowej, które tworzą alternatywne siedliska i obszary chronione.

Jak sama nazwa wskazuje, Sea Lion Island jest domem dla wspaniałych lwów morskich, które zwykle są widziane u stóp klifów lub pływające pod wodą. Te piękne zwierzęta możemy spotkać w osłoniętych zatokach na wschodzie wyspy, ale nie stanowią zagrożenia.

Wyspa ma największą na świecie kolonię słonia morskiego, z prawie dwoma tysiącami osobników w szczycie sezonu lęgowego w październiku. Te olbrzymie zwierzęta wygrzewają się leniwie na plaży, lubią kopać piasek, wydają odgłosy chrząkania i od czasu do czasu rozglądają się po okolicy. Jest to jedno z najlepszych miejsc, w których można spotkać orki Killer Whale pływające blisko brzegu i polujące na zdobycz.

6.dzień

SEA LION ISLAND

Kolejny dzień na Sea Lion Island. Hotel, w którym się zatrzymamy to jedyne miejsce na wyspie doskonale położone do obserwacji dzikich zwierząt, skąd można obserwować i usłyszeć żyjące w pobliżu pingwiny Magellana.

W bliskim sąsiedztwie pingwinów Magellana żyją pingwiny Gentoos. Te miejsca są także naturalnym środowiskiem niezwykłych ptaków – są to południowe gigantyczne petrele.

Mieszkańcami wyspy są także pingwiny Rockhopper, cesarskie kormorany i bardzo zainteresowane odwiedzającymi ich turystami pręgowane Caracaras – ptaki z rodziny sokołowatych i wiele innych ciekawych zwierząt do obserwacji.

7.dzień

SEA LION ISLAND - STANLEY

Ostatni dzień na Sea Lion Island. Wyspa jest wyjątkowym miejscem ponieważ toczy się na niej życie zwierząt zgodnie z prawami natury, bez interwencji człowieka. Wyspa nie jest uprawiana, więc dominuje na niej rodzima roślinność.

Podczas trzydniowego pobytu będziemy odkrywać i eksplorować wyspę na pieszych wycieczkach. Możemy oczekiwać, ze będziemy jedynymi gośćmi wśród niezwykłego świata południowoatlantyckich zwierząt. Ostatniego dnia pożegnamy się z tym urokliwym miejscem i udamy się w lot powrotny do Stanley. Po przylocie nocleg w hotelu.

Falklandy
8.dzień

VOLUNTEER POINT

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę „off road” do Volunteer Point na obserwacje dzikich zwierząt na wschodzie Falklandów. Jest to miejsce będące domem dla wielu gatunków pingwinów (King, Gentoo i Magellanic), a także endemicznych i nie endemicznych gatunków ptaków.

Podczas podroży będziemy przejeżdżać przez pola bitewne konfliktu z 1982 pomiędzy Wielka Brytania a Argentyna. Droga „off road” zaczyna się od Farmy Johnson’s Harbor. Pokonując 12 mil dość wyboistego szlaku, dotrzemy do naszego celu. Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi na terenie Volunteer Point będziemy korzystać z wolnego czasu przebywając wśród zwierząt w tym pięknym miejscu.

Możemy spacerować w pobliżu pingwinów i wykonywać niezapomniane fotografie. Pod koniec dnia wracamy do Stanley na nocleg.

9.dzień

FITZROY FARM SETTLEMENT - STONE RUNS - RIVERS OF STONE - STANLEY

Tego dnia udamy się na wycieczkę upamiętniającą konflikt w 1982 miedzy Wielka Brytania a Argentyna. Zaczniemy od spotkania z naszymi przewodnikiem. Następnie udamy się do Fitzroy Farm Settlement. Przewodnik opowie o życiu na Falklandach, konflikcie i jego następstwach.

Podczas wycieczki zobaczymy Boot Hill kultowa kolekcje butów, która zaczęła się od samotnego, starego buta na patyku. Po obu stronach drogi znajdują się pola minowe, które są otoczone ciekawymi formacjami skalnymi, znanymi jako Stone Runs i Rivers of Stone.

Po przybyciu do Fitzroy, zobaczymy jak mieszkańcy żyją na farmie. Okres letni na Falklandach to bardzo pracowity czas dla lokalnych rolników. Farma Fitzroy produkuje „prime” jagnięcinę i wełnę na eksport.

Następnie odwiedzimy pomniki brytyjskich okrętów Sir Galahada i Sir Tristrama (oba zostały zbombardowane przez argentyńskie samoloty) i zobaczymy pomnik Welsh Guards poświęcony tym którzy stracili życie podczas bombardowania. Po krótkiej przerwie wracamy do Stanley.

Po południu czas na ostatnie zakupy pamiątek i pożegnalny spacer po okolicy przed noclegiem w hotelu.

Stanley
10.dzień

STANLEY - PUNTA ARENAS

Po śniadaniu transfer na lotnisko MPA na lot do Chile – Punta Arenas. Po przylocie transport do hotelu. Czas wolny. Pożegnalna tradycyjna kolacja i czas na pamiątki. Nocleg.

Punta Arenas

 

11.dzień

PUNTA ARENAS - SANTIAGO DE CHILE

Po śniadaniu transport na lotnisko na lot do Santiago de Chile, gdzie uczestnicy maja przesiadkę na lot powrotny.

Santiago de Chile
12.dzień

SANTIAGO DE CHILE - CHICAGO

Powrót do Chicago.

Sprawdź inne wycieczki do Ameryki Południowej:

 

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w Chile w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych
 • Zakwaterowanie w Stanley w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych
 • Zakwaterowanie na wyspie Sea Lion w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania w hotelach
 • Pakowany lunch na wycieczki całodniowe x 2
 • Bilet lotniczy na wyspę Sea Lion
 • Wycieczki według programu
 • Bilety wejściowe do wszystkich atrakcji wymienionych w programie
 • Transport prywatny
 • Opiekę pilota polskojęzycznego
 • Opiekę lokalnego przewodnika

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych biletów lotniczych
 • Lotów na trasie Santiago de Chile – Punta Arenas – Santiago de Chile
 • Lotów na trasie Punta Arenas – Stanley – Punta Arenas
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wydatków o charakterze osobistym

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).