Wyspa Wielkanocna, Chile – tajemnice posągów Moai

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Transport prywatny na całej trasie zwiedzania
 • Śniadania w hotelach
 • Pakowane lunch (x3) w trakcie całodziennych wycieczek po Wyspie Wielkanocnej
 • Zwiedzanie Santiago de Chile
 • Bilet do Rapa Nui Park Narodowy
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Realizację wycieczki zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych biletów lotniczych
 • Lotów na trasie Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna – Santiago de Chile (ok. 900 USD)
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków własnych

WYSPA WIELKANOCNA – SANTIAGO DE CHILE – PLAZA DE ARMAS – KATEDRA – LA MONEDA – RAPA NUI – ORONGO – HANGA ROA – RANO RARAKU – AHU TONGARIKI – MOAI – ANAKENA BEACH

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO DE CHILE

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE

Przylot do Santiago de Chile. Po krótkiej przerwie i zostawieniu bagaży w hotelu udamy się na zwiedzanie kosmopolitycznej stolicy Chile.

Zobaczymy Plaza de Armas – słynny plac w sercu miasta, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris-Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

Przyjrzymy się życiu mieszkańców Santiago, wsłuchamy się w rytm miasta i poczujemy zapachy unoszące się na każdym rogu. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

WYSPA WIELKANOCNA - HANGA ROA

Po wczesnym śniadaniu udamy się na lot na Wyspę Wielkanocnaą jedną z najdalej położonych od stałego lądu wysp na świecie.

Wyspa Wielkanocna znana jest również jako Rapa Nui, pępek świata. Po przylocie tradycyjne powitanie na lotnisku w miasteczku Hanga Roa i przejazd do hotelu. Czas wolny na spacer po miasteczku Hanga Roa – stolicy, a jednocześnie jedynym miasteczku na całej Wyspie Wielkanocnej.  To tutaj znajdują się wszystkie hotele, restauracje, kawiarnie i bary.

Połowa wyspy jest obszarem chronionym w granicach Parku Narodowego Rapa Nui, wpisanym również na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czas wolny na odpoczynek. Zachód słońca nad Ahu Tahai. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.

4.dzień

ORONGO - RANO KAU

Po śniadaniu wybierzemy się na całodniową wycieczkę, podczas której poznamy najważniejsze i najciekawsze miejsca na południowym zachodzie wyspy.

Odwiedzimy m.in.: Orongo – uroczyste miasteczko poświęcone kultowi człowieka – ptaka. Dowiemy się o dawnych tradycjach związanych z jednym z najważniejszych kultów Rapa Nui. Następnie zwiedzimy Ahu Vinapu ze swoją architekturą przypominającą budowle ludów przedinkaskich.

Kolejny punkt widokowy, który odwiedzamy, pozwala nam docenić krater Rano Kau z jego laguną.

Powrót do miasteczka i nocleg.

5.dzień

RANO RARAKU - AHU TONGARIKI

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku południowego wybrzeża i wschodniej części wyspy na wycieczkę, podczas której będziemy podziwiać prace starożytnego społeczeństwa Rapa Nui, niezwykle zaawansowanego poziomu inżynierii megalitów.

Odwiedzimy wyjątkowe miejsca, m.in. Hanga Poukura – przepiękne wybrzeże z ciekawymi formacjami skalnymi pochodzenia wulkanicznego i fenomenem zwanym Blowhole.

Następnie kontynuujemy podróż wzdłuż południowego wybrzeża aż do wejścia do „Ara o te Moai” i idziemy w kierunku Rano Raraku – obszaru wulkanu, który został przekształcony w fabrykę megalitów.

Na koniec wycieczki zwiedzamy Ahu Tongariki – największy i najbardziej imponujący odrestaurowany zabytek na Rapa Nui z 15 potężnymi Moai odstawionymi na ich miejsce.

Powrót do hotelu.

6.dzień

TEREVAKA - AHU AKIVI

Dziś wybierzemy się do starej farmy owiec Vai Tea, gdzie zaczyna się nasza wędrówka na najwyższy szczyt Maunga Terevaka. Jest to najmłodszy z trzech wulkanów, które dały początek trójkątnej formie Wyspy Wielkanocnej. Mamy do pokonania wzniesienie o wysokości ok. 500 metrów, aby mieć spektakularny widok 360º na całą wyspę. Po docenieniu tego wyjątkowego widoku schodzimy do Ahu Akivi, aby wrócić do hotelu.

Po południu czas wolny z możliwością kąpieli, zakupu pamiątek i spaceru po spokojnym Hanga Roa. Nocleg na wyspie.

Easter Island – Chile
7.dzień

TONGARIKI - ANAKENA BEACH

Dziś wyjedziemy z hotelu wcześnie rano w kierunku wschodu wyspy, by podziwiać pierwsze promienie słońca wznoszące się za Moai wzniesionymi na Ahu Tongariki w zatoce Hanga Nui. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie.

Kontynuujemy nasze zwiedzanie w kierunku „Te Pito o te Henua” (Pępek Świata) wraz z Ahu Te Pito. W końcu docieramy na plażę Anakena, gdzie znajdziemy 2 platformy, Ahu Nau Nau i Ahu Ature Huki, obie odrestaurowane.

Możemy też docenić ciepłe wody Pacyfiku, odpocząć na pięknej piaskowej plaży pod palmami. Powrót do hotelu i czas wolny.

8.dzień

HANGA ROA - SANTIAGO DE CHILE

Po śniadaniu czas na ostatnie pamiątki i ostatnie chwile na polinezyjskej wyspie. To ostatnia szansa na spróbowanie tradycyjnych pierożków – empanadas z tuńczykiem, czy też ciasta po’e, deseru na bazie banana i dyni.

Transport na lotnisko z tradycyjnym pożegnaniem i lot powrotny do Santiago de Chile. Transport do hotelu w Santiago na nocleg.

9.dzień

SANTIAGO DE CHILE - CHICAGO

Po śniadaniu spacer po kosmopolitycznym Santiago, stolicy Chile leżącej w otoczeniu ośnieżonych szczytów Andów. Zaobserwujemy życie uliczne mieszkańców metropolii i chaos wiecznie żywego miasta.

Transfer na lotnisko na lot powrotny do Chicago.

10.dzień

CHICAGO

Przylot do Chicago. Pożegnanie z grupą.

Pozostałe wycieczki do Chile:

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).