Patagonia z Ziemią Ognistą: podróż na koniec świata (Chile, Argentyna, Urugwaj)

15 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzieturystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty lotniskowe.
 • Prywatny transport na całej trasie zwiedzania,
 • Śniadania (13).
 • Pakowany lunch (3).
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Koszt wycieczki całodniowej do Urugwaju – Colonia del Sacramento.
 • Rejs promem pasażerskim do Colonia del Sacramento.
 • Wycieczkę po Buenos Aires.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Tierra del Fuego.
 • Bilet wstępu do Parku Narodowego Torres del Paine.
 • Rejs po Kanale Beagle.
 • Wycieczkę pod lodowiec Perito Moreno.
 • Bilet wstępu na zwiedzanie jaskini Cueva del Milodon.
 • Transport i trekking z przewodnikami górskimi do Base las Torres.
 • Rejs na Wyspę Magdalena.
 • Rejs do lodowców Balmaceda i Serrano.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu 3 przelotów wewnętrznych (Buenos Aires-Ushuaia, Ushuaia-El Calafate, Puerto Arenas-Santiago de Chile).
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.

Patagonia z Ziemią Ognistą – podróż na koniec świata

 

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO BUENOS AIRES Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej, aby udać się do Buenos Aires. Miasto to znane jest jako miejsce narodzin tanga, ale także jako dom dla światowej klasy opery i teatru oraz wielu restauracji.

2.dzień

URUGWAJSKA PEREŁKA: COLONIA DEL SACRAMENTO

Po śniadaniu wybierzemy się̨ promem do położonego około 175km na południe od stolicy Urugwaju niewielkiego, kolonialnego miasteczka. Colonia del Sacramento, bo o nim mowa, to urugwajska perełka z historycznym centrum i brukowanymi uliczkami. Nic dziwnego, że znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto otoczone z trzech stron wodą, przez długi czas było kością̨ niezgody między Portugalczykami a hiszpańskimi osadnikami, którzy na przeciwległym brzegu rzeki założyli Buenos Aires. Po latach sporu, podczas których miasto przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie znalazło się̨ w posiadaniu Urugwaju.

 

Promem pasażerskim wrócimy do Buenos Aires na nocleg.

3.dzień

BUENOS AIRES CITY TOUR - USHUAIA

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Buenos Aires, nazywanego kiedyś “Paryżem Południa”. Zobaczymy kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Następnie przyjrzymy się Katedrze oraz głównemu placu miasta -Plaza de Mayo, jak również eleganckiej i arystokratycznej dzielnicy Recoleta i słynnemu cmentarzowi uważanemu za dzieło sztuki, będący miejscem spoczynku wielu sławnych osobistości np. Evity Peron.

Po zwiedzaniu udamy się̨ do hotelu. Wieczorem przejedziemy na lotnisko skad wylecimy do Ushuaia – Miasta na Końcu Świata.

Transfer do hotelu na nocleg.

4.dzień

TIERRA DEL FUEGO NP – REJS PO KANALE BEAGLE

Dziś udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego, podczas której będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, doliny wspaniałej zieleni, rzeki i jeziora.

Park utworzony został w 1960 roku w celu ochrony najbardziej wysuniętych na południe lasów Kanału Beagle i zajmuje powierzchnię 69000 hektarów. Zobaczymy punkt widokowy na Kanał Beagle. Podczas wycieczki odbędziemy krótkie spacery i zobaczymy Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Acigami Lake.

Po południu powrót to Ushuaia, gdzie po krótkiej przerwie wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiej Les Eclaireurs i będziemy obserwować ptactwo i m.in. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie.

Po około 4 godzinach wracamy do Ushuaia. Nocleg w hotelu.

5.dzień

USUAHIA – EL CALAFATE

Rano żegnamy sie z Ziemią Ognistą i wyjeżdzamy na lotnisko, z którego polecimy do El Calafate-położonego nad brzegiem jeziora Lago Argentino, miasta hodowców owiec i turystycznego centrum, które przyciąga licznych turystów Parkiem Narodowym Los Glaciares oraz znajdującymi się na jego terenie trzema lodowcami i słynnym, olbrzymem Perito Moreno.

Przyjazd do hotelu i czas wolny na zwiedzanie okolicy. Nocleg w hotelu.

6.dzień

PERITO MORENO

Rankiem wyjazd do Los Glaciares, Parku Narodowego wpisanego na listę̨ światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się̨ tam słynny lodowiec Perito Moreno. Jego ściany sięgają̨ 60-70 metrów, a czoło osiąga 4 km. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody – obrywających się̨ kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca.

Po południu powrót do El Calafate i nocleg w hotelu.

Dla chętnych możliwość dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby.

Ponadto dla chętnych i wytrwałych jest możliwość Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć udziału trzeba zgłosić przed wylotem. Koszt: Mini Ice Trekking – około $220, Big Ice Trekking – około $360.

 

7.dzień

CALAFATE - EL CHALTEN

Po śniadaniu żegnamy się̨ z El Calafate i przejeżdzamy do El Chalten –słynnej miejscowości będącej stolicą trekkingu w Argentynie.

Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Przejedziemy odcinkiem legendarnej Ruta 40, a także obok miejsca gdzie słynni rewolwerowcy Butch Cassidy i Sundance Kid ukrywali się podczas swoich wędrówek.

Przyjazd do hotelu i czas wolny na zwiedzanie okolicy. Nocleg w hotelu.

8.dzień

CERRO FITZROY

Po śniadaniu udamy się na jeden z najbardziej spektakularnych i niezapomnianych szlaków górskich w Patagonii.

Przez imponujące krajobrazy i lasy dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy. Jego zdobycie jest marzeniem dla wielu wspinaczy wysokogórskich. Pomimo raczej umiarkowanej wysokości bezwzględnej, góra ma ściany o wysokości do 2300 metrów i jest uważana za ciężkiego przewodnika, wymagająca dużych umiejętności technicznych oraz zaskakując zdradziecką pogodą.
Dla osób, które nie mogą̨ lub nie lubią̨ dużo chodzić możliwość rejsu po Lagunie Desierto. Chęć należy zgłosić wcześniej do biura/przewodnika.

Dystans: 26km Czas: 8/9h

9.dzień

EL CHALTEN - PUERTO NATALES

Po śniadaniu żegnamy się z argentyńsąa częścią Patagonii i przejeżdżamy granicę z Chile w kierunku Puerto Natales – urokliwego miasteczka położonego nad znaną Zatoką Ostatniej Nadziei „Ultima Esperanza”. Czas na odpoczynek i zwiedzanie miasteczka. Nocleg w hotelu.

10.dzień

TORRES DEL PAINE NP

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę̨ do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu – Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę̨ UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie.

Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon – jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini.

Punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się̨ po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey.

Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę Paine Grande.

Na koniec żegnając się z parkiem odwiedzimy wodospad Cascada Paine.

Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

11.dzień

BASE LAS TORRES

Dzisiaj czeka nas wymagający szlak godny swej reputacji do jednego z najważniejszych miejsc w Parku Narodowym Torres del Paine – Base las Torres. Wędrówkę̨ w górę̨ rozpoczniemy od Hosteria las Torres. Pokonamy Valle Ascencio i przekroczymy rzekę̨ Ascencio.

Panoramiczne widoki na pampę̨, jeziora i samą dolinę̨ wynagrodzą̨ nam jednak 2,5 kilometrowy marsz w górę po porywistym wietrze. Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno.

Roślinność tutaj odpowiada preandyjskiemu matorralu, następnie szybko zmienia się w las. Ostatni etap jest najtrudniejszy. Prowadzi 0,8 km, zajmie około 45 minut i prowadzi do punktu widokowego Las Torres na trzy gigantyczne wieże granitowe.

Po odpoczynku powrót w kierunku Hosteria Las Torres i powrót do Puerto Natales.

Czas: 8-9h Dystans: 20km

12.dzień

REJS DO LODOWCÓW BALMACEDA I SERRANO

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O’Higgins. Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro.

Wysiadamy na ląd i odbywamy krótki trekking poprzez las, aż docieramy do ściany lodowca Serrano. Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca.

Powrót do Puerto Natales i pożegnanie z Zatoka Ostatniej Nadziei.

Przejazd do stolicy chilijskiej Patagonii – Punta Arenas. Nocleg w hotelu.

.
13.dzień

REJS ISLA MAGDALENA - PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE

Po wczesnym śniadaniu udamy się w rejs po cieśninie Magellana na Wyspę̨ Magdalena do kolonii pingwina Magellańskiego, liczącej ponad 150 tys. ptaków. Podczas rejsu opłyniemy również̇ wyspę̨ Marta, która stanowi dom dla lwów morskich. Bedzie to niezapomniane przeżycie.

Po tych emocjonujących momentach i powrocie na brzeg udamy się do Punta Arenas na lunch i ostatni zakup pamiątek.

Przejazd na lotnisko na lot do stolicy Chile- Santiago de Chile.

Po przylocie przejazd do hotelu na nocleg.

14.dzień

SANTIAGO - CHICAGO

W tym dniu grupa, udaje się na lotnisko w Santiago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

15.dzień

CHICAGO

Przylot doChicago. Pożegnanie z grupą.

 

Jeżeli interesują Cię inne terminy- sprawdż : Patagonia z Ziemią Ognistą czyli podróż na koniec świata (Chile, Argentyna, Urugwaj)

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).