Brazylia 2024/2025 plus Argentyna i Urugwaj

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Bilety lotnicze Rio de Janeiro – Iguasu.
 • Bilety lotnicze Iguasu – Buenos Aires.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • 2 posiłki dziennie.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę lokalnych przewodników.
 • Zwiedzanie Rio de Janeiro.
 • Bilet wstępu na szczyt Corcovado.
 • Bilet wstępu do „Głowy Cukru”
 • Bilet wstępu do rezerwatu ptaków.
 • Zwiedzanie Paraty.
 • Zwiedzanie bazyliki z Aperecida.
 • Zwiedzanie Sao Paulo.
 • Bilet wstępu do wieżowca „Banespa”.
 • Zwiedzanie wodospadów Iguasu.
 • Zwiedzanie Buenos Aires.
 • Bilet wstępu na rejs do Colonia del Sacramento.
 • Zwiedzanie Colonia del Sacramento.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków osobistych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wyżywienia niewymienionego w programie.

Brazylia, Argentyna, Urugwaj  – wielka trójka Ameryki Południowej. To miejsca, które wielu odwiedza, aby zobaczyć słynny pomnik Chrystusa Odkupiciela, Copacabane, Wodospady Iguazu, Paraty czy historyczne dzielnice Bueanos Aries i  urokliwe miasteczka Urugwaju. Miejsca o bogatej historii i kulturze, pełne gwaru życzliwych mieszkańców i unoszącego się zapachu tamtejszych potraw.

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Lot do Rio de Janeiro

Nasza przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz lotu do Rio de Janeiro – miasta, które znane jest dzięki głośnemu i kolorowemu karnawałowi, plaży Copacabana czy słynnego na cały świat pomnika Chrystusa Odkupiciela.

Brazylia

2.dzień

Rio de Janeiro

I tak zaczyna się zwiedzanie Rio – miasta pełnego kontrastów. Rozpoczniemy od wjazdu na szczyt Corcovado ze słynną statuą Chrystusa Odkupiciela. Następnie kolejką liniową dotrzemy na szczyt „Głowa Cukru”, skąd rozpościera się panorama miasta. Zatrzymamy się na chwilę przy słynnym stadionie Maracanā. Dzień zakończymy kolacją w  jednej z „churascarrias”. Zakwaterowanie i nocleg w Rio.

3.dzień

Copacabana, Ipanema

Po śniadaniu udamy się na Copacabanę i Ipanemę, aby zaznać klimatu plażowania w Rio. Turyści oraz mieszkańcy Rio spotykają się tutaj, by zrelaksować się na plaży lub posłuchać muzyki na żywo w jednym z pobliskich barów.  Po południu zobaczymy  słynne “Selaron Staircase” –  słynne schody reprezentujące kolory Brazylii (żółty, zielony i niebieski) oraz Chile (czerwony).  Nasz dzień zakończymy spacerując po Starym Mieście. Przejazd do hotelu i nocleg.

4.dzień

Paraty

Wczesnym rankiem udamy się zobaczyć Paraty – kolonialne miasteczko o fantastycznej architekturze i nadmorskich klimatach. Dzięki brukowanym uliczkom, małym kościółkom i górzystej panoramie jest to miejsce niesłychanie malownicze. Dla bardziej wymagających turystów możliwość rozsmakowania się w historii tego miejsca, które stanowiło w przeszłości główny punkt przewozu złota do Europy. Po dniu pełnym relaksu udamy się w rejs po Zatoce Guanabara. Po obserwacji zachodu słońca powrócimy do hotelu w Rio.

5.dzień

Sao Paulo

Poranek w Paraty, a następnie przejazd do Sao Paulo. Zakwaterowanie i nocleg.

6.dzień

Sao Paulo

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Sao Paulo. Na początek odwiedzimy katedrę Patio de Colegio. Następnie wjedziemy na 26-te piętro wieżowca wzorowanego na empire State Building w Nowym Jorku. „Banespa”, bo tak nazywa się budynek, rozpościera przed sobą widok na panoramę miasta. Przed lunchem przystaniemy na chwilę w tutejszym „Wall Street” W centrum biznesowym można zobaczyć m.in. Kościół św. Benedykta czy Teatr Narodowy.

Po południu udamy się do Parku Ibirapuera, stanowiącego jeden z największych parków na kontynencie z powierzchnią 1,58km² Pospacerujemy także po Avenida Paulista, przy której znajdują się budynki takie jak: Casa das Rosas, siedziba Centralnego Banku Brazylii czy Conjunto Nacional.

7.dzień

Wodospady Iguazu po stronie brazylijskiej

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Parku Ibirapuera. 275 kaskad wodnych, malownicza fauna i flora lasu deszczowego to wspaniały spektakl natury. Udamy się także do rezerwatu ptaków. Znajduje się tutaj ponad 800 gatunków od tęczowych papug, przez różowe ibisy aż po tukany. Przejazd na kolację i nocleg w Iguazu.

 

 

8.dzień

Wodospady Iguazu po stronie argentyńskiej

Jeden dzień to z pewnością za mało na zwiedzanie Wodospadów Iguazu, dlatego będziemy tutaj także dzisiaj, tym razem jednak po stronie argentyńskiej.  Staniemy oko w oko z największym wodospadem kompleksu, czyli Gardzielą Diabelską. Dla chętnych spływ łodziami po rzece Iguazu i bliskie spotkanie z wodospadami. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy Hilo Tres Fonteras, miejscu gdzie rzeka Iguazu wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Nocleg w Iguazu.

9.dzień

Buenos Aires

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Po zakwaterowaniu w hotelu i krótkim odpoczynku odwiedzimy słynącą z tanga i „futbolu” dzielnicę La Boca. Następnie pospacerujemy po Plaza de Mayo, by na chwilę zajrzeć do Katedry Metropolitańskiej. Udamy się także do zabytkowego cmentarza Recoleta uznawanego za dzieło sztuki same w sobie.

Wieczorem udamy się do historycznej dzielnicy Buenos Aires – San Telmo. Tutaj czeka nas kolacja oraz jeden z najbardziej tradycyjnych i autentycznych pokazów w mieście „tango show” w El Querandí. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

10.dzień

Colonia del Sacramento

Po śniadaniu udamy się w rejs promem do Colonia del Sacramento – niewielkiego kolonialnego miasteczka  położonego w południowej części Urugwaju. Ciekawa jest historia tego miejsca, które było kością niezgody między Portugalczykami a hiszpańskimi osadnikami. Po latach sporu znalazło się ono w posiadaniu Urugwaju. Po spacerze po centrum historycznym powrócimy promem do Buenos Aires na nocleg.

11.dzień

Wylot z Buenos Aires

I tak kończy się nasza przygoda z Ameryką Południową. Miejmy jednak nadzieję, że nie na długo. Po pożegnaniu z grupą i powrocie do domu możemy planować kolejne podróże do Ameryki albo do innych zakątków świata. A może tym razem Kolumbia?

Brazylia 2024 plus Argentyna i Urugwaj

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).