Wycieczka do Islandii 2024/2025: kraina ognia i lodu

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych.
  • Transfery z/na lotnisko.
  • Przejazdy minibusem na całej trasie wycieczki.
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
  • Zwiedzanie zgodne z programem wycieczki.

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów lotniczych międzynarodowych.
  • Wyżywienia.
  • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Nazywana krainą ognia i lodu Islandia zaliczana jest do wysp Europy. Jednak ze względu na odległość od kontynentu i odmienność środowiska stwierdzenie to nie jest jednoznaczne.  Islandia leży tak naprawdę na styku dwóch płyt kontynentalnych: europejskiej i amerykańskiej. Wycieczka do Islandii to wodospady, wulkany, lodowce i gejzery – to widoki, na które trzeba się przygotować Dzika przyroda daje poczucie wolności i bliskości z naturą. Opisy są tu zbędne – trzeba to zobaczyć i poczuć na żywo. Dołącz do Rek Travel Adventure już teraz, by zakochać się w Islandii!

Gorące źródła

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Islandia: początek podróży

Nasza wycieczka do Islandii rozpocznie się od spotkania na lotnisku i odprawie biletowo-bagażowej. Wsiądziemy do samolotu i wylądujemy w Keflaviku, skąd ruszymy dalej na podbój Islandii.

Wycieczka do Islandii: pierwszy rzut oka
Photography by Agnieszka Kledzik
2.dzień

Półwysep Reykjanes – podziwianie erupcji wulkanicznej.

Po wylądowaniu pojedziemy na Półwysep Reykjanes. Tam, po wiekach względnego spokoju znów szerokim strumieniem płynie lawa, która spektakularnie wylewa się z krateru szczelinowego. Oznacza to szanse na podziwianie wszystkich możliwych aspektów erupcji wulkanicznej w sposób bezpieczny. Natomiast które części tegoż półwyspu będą dostępne do zwiedzanie będzie zależało od aktualnej sytuacji wulkanicznej. Nocleg w Selfoss.Islandia: wulkany

Photography by Agnieszka Kledzik

3.dzień

Eyjafjallajökull i Hekla

Słynną „Ring Road” ruszymy zboczami wulkanu Eyjafjallajökull. Dotrzemy do najpiękniejszych islandzkich wodospadów – Seljalandsfoss, w tym wodospadu Gljúfrabúi oraz Skogafoss, położonych u stóp  wulkanu Hekla. Następnie dotrzemy na  czarną plażę Islandii -Reynisfjara. Przejdziemy się krawędzią klifu, aby zobaczyć słynną skałę na półwyspie Dyrhólaey.  Kolacja i nocleg w Vik.

4.dzień

Lodowce Islandii

Zaczniemy od wizyty w kanionie rzeki Fjaðrá, by następnie zobaczyć Park Narodowy Vatnajökull z wodospadem Svartifoss.

Z parku narodowego udamy się do malutkiej wioski Hof z urokliwym kościółkiem Hofskirkja. Kolejnym miejscem na naszej trasie będzie słynna lodowa laguna – Jökulsárlón oraz położona tuż obok diamentowa plaża. Wsiądziemy na łodzie-pontony, którymi dopłyniemy do czoła lodowca.

Na koniec zachwycimy się islandzkim miasteczkiem rybackim Höfn, oferującym widoki na masyw wulkanu Vatnajökull.  Nocleg w okolicach miasteczka Djúpivogur.

Islandia: czarna plaża
Photography by Agnieszka Kledzik
5.dzień

Dziki wschód czyli fiordy, lasy i największy wodospad Europy

Dzisiaj zobaczymy jedyny las w Islandii – Hallormsstaður, wyróżniony statusem parku narodowego.  Następnie udamy się do kanionu Stuðlagil, znajdującego się w dolinie lodowcowej Jökuldalur.

Po wizycie na tarasie widokowym udamy się w dalszą drogę do grupy wodospadów Selfoss – Dettifoss – Hafragilsfoss. Nocleg  w okolicach miejscowości Húsavík – stolicy islandzkiego połowu wielorybów.

Islandia: lodowce
Photography by Agnieszka Kledzik
6.dzień

WWW czyli wieloryby, wulkany i wodospady

Po śniadaniu udamy się na wyprawę statkiem, by poszukać wielorybów na wodach Oceanu Atlantyckiego .

W latach 1975-1984 wulkan tarczowy Krafla wybuchał dziewięć razy. Dzisiaj w miejscu krateru króluje wielkie jezioro, a na jego obrzeżach liczne atrakcje geotermalne jak fumarole i błotne sadzawki. Najbardziej znaną spośród nich jest jaskinia Grjótagjá.

Następnie udamy się na stożek wulkaniczny Hverfjall. Wspinaczka na szczyt możliwa tylko przy ładnej pogodzie i niewielkim wietrze. Końcowa decyzja o realizacji tej części programu należy do przewodnika.

Kolejną atrakcją dzisiaj będzie Wodospad Bogów, czyli Goðafoss.  Nocleg w stolicy północy – Akureyri.

Islandia: wieloryby
Photography by Agnieszka Kledzik
7.dzień

Najdalej na świecie na północ. Jeszcze dalej niż północ czyli z widokiem na Morze Arktyczne.

Po śniadaniu  zwiedzimy stolicę północy – Akureyri. Zobaczymy ogród botaniczny, luterańską katedrę dominująca nad miastem oraz pospaceruejmy miejskim deptakiem.

Następnie odwiedzimy muzeum, w którym poznamy historię, dzięki której Islandczycy z najbiedniejszego narodu Europy stali się jednym z najbogatszych.

Na koniec czeka nas Glaubaer Farm&Farm&Museum czyli skansen domów torfowych pochodzących z 1760 roku.  Na nocleg przejedziemy w okolice Gauksmyri.

Islandia: skansen domów torfowych
Photography by Agnieszka Kledzik
8.dzień

Westfiord: Muzeum Czarów i grzmiące wodospady

Tego dnia czeka nas długa jazda.  Dotrzemy do półwyspu Strandir i Westfiords, czyli fiordów zachodnich.

Zatrzymamy się na odpoczynek w osadzie Hólmavík, znanej  na Islandii ze względu na związek z czarami i polowaniami na czarownice.

Następnie zobaczymy wodospad Dynjandi.To cała grupa wodospadów na Fiordach Zachodnich i największa tego typu w regionie. Nocleg w okolice miejscowości Patreksfjörður.

Islandia: osada
Photography by Agnieszka Kledzik
9.dzień

Westfiords – klify Latrabjard Snefellsness – Góra Kirkjufellsfoss

Po śniadaniu udamy się w dalszą podróż na zachód półwyspu, by dotrzeć do najbardziej wysuniętego na zachód punktu wyspy, czyli klifów Látrabjarg.

Stąd ruszymy do Kirkjufellsfoss.  Jest często nazywana „najczęściej fotografowaną górą na Islandii”

Nieopodal, na tym samym półwyspie, znajduje się urocze miasteczko Borgarnes. Tam zatrzymamy się na nocleg.

Islandia
Photography by Agnieszka Kledzik
10.dzień

Złoty krąg

Dzisiaj zobaczymy tzw. Złoty Krag, czyli równinę nad jeziorem Thingvallavatn.

Nazwę Złoty Krąg najlepiej oddaje Gullfossie – Złoty Wodospad na rzece Olfusa.  Dziś sędziwy Geysir „odpoczywa”, wybuchając zaledwie kilka razy w roku. Ale tuż obok położony jest młody i żywotny Strokkur, który obdarza efektownym wystrzałem co 7-10 minut. Na nocleg udamy się do Reykjaviku.

Wycieczka do Islandii 2024: kraina ognia i lodu
Islandia: lodowce
Photography by Agnieszka Kledzik
11.dzień

Reykjavik, SKY Lagoon

Poranek wykorzystamy do zwiedzenia stolicy Islandii – Reykjaviku. Zobaczymy kilka pomników i gmach opery nazwany Harfą. Popatrzymy także na miasto ze szczytu wieży kościoła Hallgrimskirkja. Na koniec pobytu w Reykjaviku zrobimy  coś, czego nie można przegapić podczas wizyty w tym mieście. Otóż… przelecimy nad całą Islandią.

W południeczeka nas relaks w kompleksie basenó termalnych Blue Lagoon by tam zakosztować niesamowitych kąpieli w sercu pól wulkanicznych.

Islandia 2024: kraina ognia i lodu oraz dzikiej przyrody
Islandia: Blue Lagoon
Photography by Agnieszka Kledzik

Jeśli wycieczka do Islandii skradła Twoje serce, przyjrzyj się kolejnej wycieczce Rek Travel Adventure do Nowej Zelandii

 

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).