Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wyjazd Pielgrzymkowy do Włoch.

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych
 • Zakwaterowanie w hotelach 4* na terenie Wloch
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją i lazienką
 • Wszystkie śniadania + kolacje 3-daniowe (woda wliczona)
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Włoch
 • Transfery z/ na lotnisko we Włoszech
 • Opłaty parkingowe
 • Usługi licencjonowanego przewodnika na terenie Rzymu
 • Usługi licencjonowanego przewodnika po Padwie i Asyżu
 • 8 godzin wizyty w Wenecji z lokalnym przewodnikiem
 • 2-3 godziny wizyty w Pompei z lokalnym przewodnikiem
 • Bilet do Muzeów Watykańskich
 • Bilety wstępów do Koloseum, na Wzgórze Palatyn oraz na Forum Romanum
 • Koszt wstępu do wykopalisk w Pompejach
 • Koszt rejsu na wyspy: Murano i  Burano
 • Rejs wokół wyspy Capri
 • Opiekę duchowa księdza katolickiego
 • Codzienne msze swiete- w miare możliwości w wybranych sanktuariach
 • Opiekę pilota/ przewodnika w języku polskim.

 

 

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Kosztu bagażu jeżeli nie jest on wliczony w koszt biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej- napoje, alkohole, pamiatki, dewocjonalia, ofiara, intencja mszalna itp.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (Koszt do potwierdzenia w biurze)
 • Taksy klimatycznej

RZYM: BAZYLIKA ŚW. PAWŁA, KOLOSEUM, ŁUK KONSTANTYNA, KAPITOL – WATYKAN: UDZIAŁ W AUDIENCJI Z PIAPIEŻEM FRANCISZKIEM, BAZYLIKA ŚW. PIOTRA, KAPLICA ŚW. SEBASTIANA, MUZEUM WATYKAŃSKIE, KAPLICA SYKSTYŃSKA, BAZYLIKA ŚW. PIOTRA, CAMPO DEI FIORI, PANTEON, FONTANNA DI TREVI, BAZYLIKA ŚW.JANA NA LATERANIE, ŚWIETE SCHODY – SIENA: KOŚCIÓŁ ŚW. DOMINIKA, PIAZZA DEL CAMPO – FLORENCJA: BAZYLIKA SANTA CROCE, KATEDRA SANTA MARIA DEL FIORE, DZWONNICA GIOTTA, BAPTYSTERIUM SAN GIOVANNI, PIAZZA DELLA SIGNORIA, PALAZZO PUBLICO, PONTE VECCHIO – PADWA: BAZYLIKA ŚW. ANTONIEGO – WENECJA: REJS NA WYSPĘ MURANO  I WYSPA BURANO, PLAC ŚW. MARKA Z BAZYLIKA, MOST WESTCHNIEŃ, PAŁAC DOŻÓW – ASYŻ: BAZYLIKA ŚW. FRANCISZKA, BAZYLIKA ŚW. KLARY – KRZYŻ I KOŚCIÓŁ ŚW. DAMIANA, BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ ANIELSKIEJ, PORZIUNCOLA, OGRÓD RÓŻANY – LANCIANO – LORETO: BAZYLIKA LORETAŃSKA, DOMEK ŚW. RODZINY Z NAZARETU, MONTOPELLO – SORRENTO – CAPRI – ANACAPRI – POMPEJE – MONTE CASSINO

Kultura i historia

Pielgrzymka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Rzymu.

2.dzień

RZYM

Przylot do Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Rzymie lub okolicach.

3.dzień

RZYM

Po śniadaniu zwiedzimy m.in. Bazylikę św. Pawła za Murami, jedną z czterech bazylik papieskich, zgodnie z tradycją – miejsce pochówku św. Pawła. Po mszy świętej wrócimy do antycznych  zwiedzając: Koloseum – największy amfiteatr rzymskiego świata, Łuk Konstantyna –  zbudowany dla uczczenia dziesięciolecia sprawowania władzy przez cesarza Konstantyna Wielkiego, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Teatro Marcello, Forum Boarium, Kościół Santa Maria in Cosmedin (przy którym znajdują się Usta Prawdy), Portyk Oktawii, Fontanna Żółwi, Więzienie Mamertyńskie (najstarsze więzienie starożytnego Rzymu), w którym skazani na egzekucję, przetrzymywani byli św. Piotr i Paweł. Powrót  do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Rzymie lub okolicach.

ST. JOSEPH TRAVEL/ REK TRAVEL  Colosseum (Coliseum) in Rome, Italy. Koloseum, Włochy, Rzym
4.dzień

RZYM

Nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie, przywiezione z Jerozolimy Święte Schody, Bazyliki Santa Maria Maggiore.W tym dniu zobaczymy  tez najpiękniejsze place i fontanny: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Campo dei Fiori, Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna (ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi). przejdziemy przez via Condotti, słynną ze sklepów „alta moda” i kawiarni Caffé Greco. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Rzymie lub okolicach.

ST.JOSEPH TRAVEL/ REK TRAVEL Basilica of San Giovanni in Laterano. Bazylina na Laretanie
5.dzień

RZYM - WATYKAN

Po śniadaniu udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem, a potem wracamy do zwiedzania. Zobaczymy Bazylikę św. Piotra, gdzie będzie czas na modlitwę i wizytę w kaplicy św. Sebastiana, bo tu znajduje się grób Jana Pawła II.

Zwiedzimy Muzea Watykańskie, gdzie zobaczyć można zbiory dzieł sztuki zgromadzone przez poszczególnych papieży oraz Kaplicę Sykstyńską, której sklepienie ozdobił wielki Michał Anioł. Freski na sklepieniu opowiadają historię ludzkości od stworzenia świata, poprzez grzech pierworodny aż do biblijnego potopu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Rzymie lub okolicach. 

6.dzień

RZYM - SIENNA - FLORENCJA

Po śniadaniu przejazd do Sieny- zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo – plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po via di Cittá, przy której stoją piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. Przejazd do Florencji, gdzie zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

ST.JOSEPH TRAVEL/ REK TRAVEL Florence, Florencja
7.dzień

PADWA

Po śniadaniu przejazd do do Padwy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od wizyty w Bazylice św. Antoniego, gdzie znajduje się Kaplica Polska. Włoskie miasto od stuleci jest związane z Polską i Polakami. Działający już w XIII wieku w murach Padwy uniwersytet był celem podróży edukacyjnych Polaków, którzy stanowili drugą co do wielkości grupę w tym ośrodku akademickim.  W Padwie kształcił się m.in. Jan Kochanowski, a słuchaczami byli Mikołaj Kopernik i Jan Zamoyski. W trudnym dla ojczyzny okresie – po rozbiorach – pamiątki polskiej obecności, umieszczone w różnych częściach bazyliki dawały świadectwo potęgi dawnej Rzeczypospolitej, a kaplica już od chwili powstania była dla polskich emigrantów miejscem kultu Polski, ale i niosła nadzieję na odzyskanie przez nią niepodległości.  W planach mamy spacer po centrum historycznym – Piazza delle Erbe, Plac Prato della Valle.  Przejazd do hotelu i nocleg w okolicach Padwy/Wenecji

 

8.dzień

WENECJA

Po śniadaniu przejazd do Wenecji.  Rejs na wyspę Murano, znaną z produkcji szkła. Spacer po centrum miasta, w trakcie którego zobaczymy Kościół San Pietro Martire di Murano, Bazylikę Santi Maria e Donato i Campo Santo Stefano. Odbędziemy wyprawę na wyspę Burano, słynącą z koronek i barwnie pomalowanych gospodarstw domowych. Spacer po tym urokliwym miejscu.

Powrót do Wenecji. Dalsze zwiedzanie: Most Westchnień, Plac św. Marka z bazyliką, Pałac Dożów, Wieża Kampanilla, Torre dell’Orologio- wieza z zegarem, Procuratie Vecche, Most Rialto.   Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Padwy/Wenecji

9.dzień

ASYŻ

Po śniadaniu przejazd autokarem  do Asyżu, miejsca urodzenia św. Franciszka z Asyżu – założyciela zakonu franciszkanów, misjonarza, mistyka średniowiecznego i stygmatyka, uważanego za patrona ekologii.  Przed nami zwiedzanie miasta, a zobaczymy: Bazylikę św. Franciszka oraz dom rodzinny i miejsce śmierci jednego z największych mistrzów życia duchowego w historii chrześcijaństwa. Zwiedzimy też: Piazza del Comune z portykiem Minerwy,  Bazylikę św. Klary, Krzyż i Kościół św. Damiana oraz Bazylikę Matki Bożej Anielskiej.

W programie zwiedzania znajdą się również: Porcjunkula oraz  Ogród Różany. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg w Asyzu

 

10.dzień

LANCIANO

Śniadanie w hotelu, przejazd do Lanciano i zwiedzanie miejsca najstarszego Cudu Eucharystycznego do Loreto.  Zobaczymy Bazylikę Loretańską z domkiem Świętej Rodziny z Nazaretu. Miejsce stanowi największe i najważniejsze włoskie sanktuarium maryjne, odwiedzane rocznie przez ok. 4 mln osób z całego świata. Główną relikwią jest Święty Dom, zwany też Domkiem Matki Bożej, bo – zgodnie z prastarym przekazem – pod koniec XIII wieku aniołowie przenieśli do Loreto Dom z Nazaretu.

Rzesze pielgrzymów przybywają do sanktuarium w Loreto, by zbliżyć się do Boga poprzez modlitwę i pojednanie. Pod koniec lat 80. XX wieku podpisana została umowa o współpracy pomiędzy włoskim Loreto a polską Częstochową.

Zapalimy też świece i pomodlimy się na Polskim Cmentarzu Wojennym w Loreto. Przejazd do Montoppello, zwiedzenie: Santuario del Volti Santo z relikwiami Świętego Oblicza( Calun ktorym przykryto świętą twarz Jezusa po złożeniu do grobu oraz chusta św. Weroniki). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny. Nocleg w okolicach Manopello

11.dzień

SORRENTO - CAPRI - ANACAPRI

Po śniadaniu przejazd do położonego na 50 m klifie Sorrento, jednego z najpiękniejszych miast południa Włoch- Plac Tasso, Dolina Młynów, deptak Corso Italia, Katedra św. Filipa i Jana z X wieku.  Rejs na wyspę Capri. Całodzienny pobyt na niegdyś uwielbianej przez cesarzy malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych letnich rezydencji. Rejs łódkami wokół wyspy. Wizyta w miasteczkach Capri i Anacapri. Powrót do hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

12.dzień

POMPEJE - MONTE CASINO

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pompei- zwiedzanie starożytnego miasta zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza. Obecne ruiny przybliżą nam codzienność dawnych mieszkańców miasta i oddadzą jego atmosferę sprzed wieków.  Przejazd do Monte Casino- słynnego klasztoru Opactwa Benedyktynów i Cmentarza Żołnierzy Polskich, następnie Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

The interior of the Basilica of Pompeii, Naples Italy. Pompeje
13.dzień

RZYM-CHICAGO

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Rzymie. Lot powrotny do kraju.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE( W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W WYBRANYCH SANKTUARIACH). BILETY WSTĘPÓW GWARANTOWANE W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI.

Inne pielgrzymki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).