Wiosna w Polsce. Wyjazd dla młodzieży maturalnej ze Szkół Polskich.

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Koszt biletów lotniczych: Chicago – Warszawa- Kraków – Chicago. Lot bezpośredni lub z przesiadka w jednym z państw europejskich
 • Koszt bagażu lotniczego
 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów. Dzień przylotu: obiad+ kolacja, dzień wylotu: śniadanie
 • Ognisko w Zakopanem z kiełbaskami i chłopskim jadłem
 • Transfery z/ na lotnisko w Polsce
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne
 • Lokalny przewodnik w Warszawie
 • Lokalny przewodnik w Krakowie
 • 1 opiekun ze szkoly  na kazde 10 osob
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika oraz  pilota na całej trasie
 • Koszty biletów wstępów:Barbakan, Zamek Królewski, Muzeum Jasnogórskie, Muzeum Auschwitz, Muzeum w Wadowicach, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Uniwersytetu Jagielonskiego, Stara Synagoga, Kopiec Kościuszki
 • Wjazd kolejka linową na Kasprowy Wierch
 • Karnet do Term Chochołowskich
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany

 

Cena nie zawiera

 

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego( Możliwość zakupu w biurze Rek Travel Services LLC)
 • Kosztu testu na COVID( o ile będą wymagane).

WARSZAWA: BARBAKAN, RYNEK, KATEDRA, PLAC ZAMKOWY, PAŁAC PREZYDENCKI, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, PLAC PIŁSUDSKIEGO- ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE- CZESTOCHOWA- OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ- BIRKENAU- WADOWICE- ZAKOPANE: KASPROWY WIERCH, KRUPÓWKI, TERMY CHOCHOŁOWSKIE- KOPALNIA SOLI W WIELICZCE- KRAKÓW: WAWEL, STARE MIASTO(RYNEK+ SUKIENNICE+ KOŚCIÓŁ MARIACKI), BARBAKAN, PLANTY, UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, KRAKOWSKI KAZIMIERZ, SYNAGOGA WYSOKA, KOPIEC KOŚCIUSZKI.

 

 

 

Gorące źródła

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO. Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem. Odprawa paszportowa i przelot do Polski.

2.dzień

WARSZAWA. Przylot do Warszawy we wczesnych godzinach popołudniowych. Obiad, następnie przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na wieczorne zwiedzanie Warszawskiej Starówki: BARBAKAN, RYNEK, KATEDRA, PLAC ZAMKOWY, PLAC PREZYDENCKI, KRAKOWSKIE PRZEDMIESCIE, PALAC PILSUDSKIEGO. Kolacja i powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

WARSZAWA- CZĘSTOCHOWA. Po śniadaniu udamy się na spacer traktem królewskim do ZAMKU KRÓLEWSKIEGO, indywidualne zwiedzanie komnat i ogrodów zamkowych. Po obiedzie udamy się w drogę do Częstochowy, gdzie zwiedzimy Klasztor Paulinów z cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej (Czarnej Madonny). Wieczorna msza święta. Kolacja. Przejazd do hotelu w Częstochowie.

4.dzień

AUSCHWITZ- WADOWICE. Po śniadaniu udamy się do Muzeum Pamięci Auschwitz – Birkenau, gdzie zwiedzimy były obóz koncentracyjny Auschwitz I, w tym celę głodową w której męczeńską śmierć poniósł Maksymilian Kolbe. Zobaczymy także obóz zagłady Auschwitz II – Birkenau, w którym hitlerowcy zamordowali w komorach gazowych ponad milion osób, w większości Żydów. Wśród nich była chrześcijańsko-żydowska patronka Europy Edyta Stein (św. Teresa Benedykta od Krzyża). Po wizycie w Oświęcimiu przejazd do Wadowic, miejsca narodzin Papieża Jana Pawła II. Kolacja i przejazd do hotelu w Zakopanem.

5.dzień

ZAKOPANE. Po śniadaniu poranna wycieczka kolejką linową na Kasprowy Wierch, jednego z najwyższych szczytów w Tatrach położonego na granicy ze Słowacją. Popołudniowe zwiedzanie Zakopanego, czas wolny na Krupówkach. Popołudniu pobyt w termach Chochołowskich. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg w Zakopanem.

6.dzień

WIELICZKA. Po śniadaniu wyruszymy do Wieliczki jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce – zwiedzimy zabytkową kopalnię soli wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Podziemne korytarze, komory i kaplice wydrążone w soli kamiennej odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Nocleg w grotach solnych.

7.dzień

KRAKÓW. Śniadanie, przejazd na Wawel – wapienne wzgórze nad Wisłą w centrum Krakowa z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Gotycka katedra św. Stanisława i Wacława jest nekropolią królów polskich i niektórych bohaterów narodowych. Na katedralnej wieży zawieszono szereg dzwonów z największym Dzwonem Zygmunta ufundowanym przez króla Zygmunta I Starego. Zwiedzając królewskie komnaty podziwiamy wspaniałe wyposażenie wnętrz ze słynnymi arrasami i kurdybanami na ścianach oraz pięknymi stropami kasetonowymi. Nie brakuje tu również okazałych marmurowych portali i wspaniale zdobionych pieców i kominków. Zachwyt wzbudzają renesansowe meble i liczne obrazy malarzy niderlandzkich i niemieckich doby renesansu. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia wypłukana wodami Wisły zwana Smoczą Jamą, gdyż zgodnie z legendą zamieszkiwał w niej Smok Wawelski. W całym świecie rozpoznawalny jest pałac biskupi przy ul. Franciszkańskiej ze słynnym „Oknem Papieskim” – miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Przejście na Stare Miasto – słynny rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius. – Barbakan, Planty, dziedziniec Uniwersytetu Jagielońskiego. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg w Krakowie.

8.dzień

KRAKÓW. Po śniadaniu udamy się na krakowski Kazimierz, który jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez bliskie, kilka wieków trwające sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Wąskie, brukowane uliczki zachowały swoje dawne nazwy Szeroka, Wąska, Izaaka czy Estery. Zmieniły przeznaczenie niektóre synagogi – synagoga Wysoka jest miejscem koncertów, spotkań promocyjnych oraz wystaw, a z dziejami i kulturą krakowskich Żydów można zapoznać się w Muzeum w Starej Synagodze. Funkcje sakralne i muzealne łączy w sobie kościół na Skałce, który według legendy jest sanktuarium męczeństwa św. Stanisława oraz pełni rolę Panteonu Narodowego z kryptami zasłużonych Polaków. Ta urokliwa część Krakowa często wykorzystywana jest jako scenografia filmowa. Następnie udamy się na najsłynniejszy polski kopiec- KOPIEC KOŚCIUSZKI. Usypany na wzgórzu św. Bronisławy symboliczny grobowiec jest hołdem złożonym bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce. Ukończony 1823 roku ziemny monument stał się symbolem niepodległości i wolności.  W ciągu dnia gra miejska. Czas wolny, kolacja. Powrót do hotelu w Krakowie, nocleg.

9.dzień

KRAKÓW- CHICAGO. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Lot powrotny do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).