Stolice Europy – Jarmarki bożonarodzeniowe – 9 dni

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych
 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie europejskim, w pokojach dwuosobowych
 • 11 posiłków (7 śniadań, 4 obiady)
 • 2 opcje wycieczek do wyboru
 • Zwiedzanie pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji dynastii Habsburgów
 • Zwiedzanie Budapesztu
 • Zwiedzanie Bratyslawy
 • Jarmark bożonarodzeniowy Dreźnie
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu
 • Zwiedzanie majestatycznego Zamku Praskiego
 • Podróż pociągiem z Pragi do “Florencji nad Łabą” – Drezna w Niemczech
 • Opiekę angielskojęzycznego przewodnika
 • Wspólna kolacja zorganizowanej przez społeczność w Dunaalmas na Węgrzech
 • Udział w pokazie produkcji słodyczy – wiedeńskie warsztaty cukiernicze
 • Posiłek w słynnej restauracji Marchfelderhof z bogatą wiedeńską tradycją
 • Opiekę angielskojęzycznego przewodnika
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie (z wyjątkiem zwiedzania w czasie wolnym)

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego, niż wymienione w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego i zdrowotnego
 • Wydatków natury osobistej (zwyczajowych napiwków)
 • Odszkodowania w przypadku utraty, kradzieży lub zniszczenia mienia osobistego
 • Transportu innego, niż wymieniony w programie (taksówki, itp.)

Stolice Europy  – Jarmarki bożonarodzeniowe to wspaniała świąteczna podróż w zimowej aurze do urokliwych i zabytkowych miast Europy Środkowej.
Najważniejsze atrakcje: Jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze – Zamek Praski – przejazd pociągiem do Drezna – Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie – Jarmarki bożonarodzeniowe w Wiedniu –  Pałac Schönbrunn-wiedeńskie warsztaty cukiernicze-Bratysława – Jarmarki bożonarodzeniowe w Budapeszcie – Kościół Macieja, Baszta Rybacka.

 • Wyjazd w terminie 12 – 20 grudnia 2024r.

Po więcej informacji i rezerwacje wyjazdu skontaktuj się z naszym konsultantem:
Marta Pasek tel. 773-777-7733, cell: 224.688.9444


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Pragi

Wylot do Pragi, nocny przelot.
Stolice Europy - Praga port lotniczy

2.dzień

Praga - Początek wycieczki

Przyjazd do Pragi “miasta 100 iglic”. Zakwaterowanie w hotelu. Zapraszamy do podziwiania starożytnych zabytków i średniowiecznej architektury. Tego wieczoru uczestnicy wycieczki zjedzą powitalną kolację w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.
Stolice Europy - Praga

3.dzień

Praga

Śniadanie w K&K Hotel Central Prague. Magiczna i cudowna Praga w świątecznej odsłonie. Wprowadzenie do tego bajkowego miasta rozpocznie się od wycieczki panoramicznej. Zwiedzanie “dzielnicy zamkowej”, w tym gotyckiej katedry św. Wita https://pl.wikipedia.org/wiki/Archikatedra_Świętych_Wita,_Wacława_i_Wojciecha_w_Pradze i majestatycznego Zamku Praskiego. Następnie obejrzymy kultowy, wyłożony posągami Most Karola, malowniczą konstrukcję rozciągającą się nad Wełtawą. Poznamy żydowskie dziedzictwo miasta i odwiedzimy najstarszą czynną synagogę w Europie* podczas wycieczki śladami dziedzictwa kulturowego – lub wybierzemy rejs statkiem po Wełtawie, aby odkryć inną stronę Pragi.
Pozostała część popołudnia i wieczoru to czas wolny, który można przeznaczyć na samodzielne zwiedzanie tego, co Praga ma najlepszego do zaoferowania – nie można pominąć słynnego jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku Staromiejskim w Pradze, gdzie jaskrawo udekorowane drewniane chaty wypełnione są dziełami lokalnych rzemieślników, a tradycyjne potrawy i napoje przygotowywane są na oczach gości.
Stolice Europy - Praga

4.dzień

Praga - Drezno - Praga

Śniadanie K&K Hotel Central Prague. Podróż pociągiem do Dreznahttps://pl.wikipedia.org/wiki/Drezno w Niemczech, znanego jako “Florencja nad Łabą”. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wycieczka podkreślająca barokowy splendor i skarby architektury, takie jak Frauenkirche, Kościół Marii Panny https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Marii_Panny_w_Dreźnie i Pałac Królewski. Koniecznie trzeba odwiedzić najstarszy na świecie jarmark bożonarodzeniowy – Striezelmarkthttps://dresden-weihnachten.info/?lang=pl – który od 1434 roku zachwyca zarówno turystów, jak i mieszkańców. Przed powrotem do Pragi warto poświęcić czas na zwiedzanie straganów pełnych ozdób, skosztowanie lokalnych słodyczy i zjedzenie lunchu we własnym zakresie.
Stolice Europy - Drezno

5.dzień

Praga - Czeski Krumlov - Wiedeń

Śniadanie i kolacja Grand Hotel Wien. Wyjazd z Pragi i podróż przez malownicze krajobrazy w drodze do Wiednia w Austrii. Po drodze zatrzymamy się w średniowiecznym mieście Cesky-Krumlov. Wzdłuż górującej barokowej architektury można samodzielnie odkrywać urokliwe zachowane uliczki i mieć czas na lunch we własnym zakresie. Następnie kontynuujemy podróż do jedynej w swoim rodzaju restauracji Marchfelderhof, ulubionej od 1800 roku przez mieszkańców, turystów i sławnych.
Zapraszamy na kolację w tym kultowym miejscu bogatym w wiedeńską tradycję. Przyjazd do wielkiego Wiednia, stolicy Austrii, rozświetlonej świątecznymi światłami.
Stolice Europy - Wiedeń

6.dzień

Wiedeń

Śniadanie Grand Hotel Wien. Tego ranka spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i odwiedzimy wspaniały pałac Schönbrunn, letnią rezydencję dynastii Habsburgów przez ponad 200 lat. Następnie warto udać się do centrum Wiednia i podziwiać piękną architekturę, malownicze parki i gotyckie wieże, które wypełniają miasto. Więcej o słodkiej historii Wiednia będzie można dowiedzieć się, odwiedzając warsztat cukierniczy, w którym cukierki są nadal wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami sprzed ponad 150 lat.
Popołudnie w czasie wolnym pozwoli na odwiedzenie Christkinadlmarkt https://www.wien.info/pl/jedzenie-i-picie/jarmarki-bożonarodzeniowe-wiedeń-w-okresie-świątecznym-jest-pięk-342684, prawdopodobnie największego i najbardziej znanego w mieście, w neogotyckim ratuszu Rathaus. Dziś można wybrać jedną z opcji, aby poczuć przeszłość Wiednia i wziąć udział w koncercie muzyki klasycznej z dziełami Mozarta i Straussa.
Stolice Europy - Wiedeń

7.dzień

Wiedeń - Bratysława - Budapeszt

Śniadanie i kolacja w hotelu Budapest. Witamy w Bratysławie, dawnej stolicy imperium Habsburgów. Zachęcamy do skorzystania z czasu wolnego na lunch i samodzielne odkrywanie 4000-letniej historii miasta – nie można przegapić uroczych jarmarków bożonarodzeniowych! Następnie kontynuujemy podróż do wioski Dunaalmas na węgierskiej wsi i zanurzymy się w typowym dla tego regionu codziennym wiejskim klimacie.
Przed kolacją zorganizowaną przez społeczność można nauczyć się robić tradycyjny strudel. Przyjazd do Budapesztu, “Królowej Dunaju” na następne 2 dni. Wieczorem czas wolny.
Stolice Europy - Budapeszt

8.dzień

Budapeszt

Śniadanie i kolacja w hotelu Budapest. Podczas panoramicznej wycieczki z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy niesamowity neogotycki kościół Macieja https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Najświętszej_Marii_Panny_w_Budapeszcie na Wzgórzu Zamkowym w Budzie, Basztę Rybacką, historyczną Starą Budę i Wzgórze Gellerta oraz gmach parlamentu. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Budapesztu. Można wybrać się na przytulny jarmark bożonarodzeniowy przy bazylice św. Stefana z lodowiskiem i wspaniałą choinką lub udać się na największy w mieście targ na placu Vörösmarty, pełen straganów z jedzeniem i rękodziełem, na którym często występują lokalni muzycy.
Tego wieczoru uczestnicy wycieczki wspólnie pożegnają się podczas uroczystej kolacji.
Stolice Europy - Budapeszt

9.dzień

Budapeszt - zakończenie wycieczki

Dziś wycieczka Stolice Europy dobiega końca. Zegnaj my piękne, zabytkowe miasta, urokliwe uliczki i niezapomniane świąteczne jarmarki. Przejazd na lotnisko i powrót do domu.
Stolice Europy - powrót do domu

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).