Rzym: miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi

6 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Opłaty bagażowe.
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Rzym oszałamia i olśniewa. Liczba zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć, przyprawia o zawrót głowy. Mówi się, że trzeba przynajmniej kilku lat, by poznać wszystkie zakątki tego miasta. Pewnie dlatego uchodzi za jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc. Uważane jest za kolebkę cywiliazcji i kultury i od stuleci nierozerwalnie łączy się je z kościołem…

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do stolicy Włoch – Rzymu. Miasto powstało najprawdopodobniej w 753 roku p.n.e., a jego dzieje do dnia dzisiejszego pozostają zagadką. Jedna z legend mówi, że miasto zostało założone przez bohatera wojny trojańskiej – Eneasza, inna z kolei wiąże się z legendą o braciach Romulusie  i Remusie. Na pewno Rzym przesiąknięty jest historią oraz sztuką, i jest miastem, które należy odwiedzić chociaż raz w życiu.

2.dzień

SPACER PO WIECZNYM MIEŚCIE: KOLOSUM, FORUM ROMANUM, PLAC WENECKI

Przylot do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie pierwszy spacer po tzw. „wiecznym mieście”. Wiecznym ze względu na historyczne budynki, place, fontanny czy muzea. W czasach Cesarstwa Rzymskiego było najbardziej rozwiniętym miastem na świecie. I chyba do dzisiaj sprawdza się powiedzenie, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.

Pierwsze kroki skierujemy w stronę najsłynniejszego budynku miasta – Koloseum, używanego  przede wszystkim do walki Gladiatorów. Dziś jest symbolem Rzymu i jednym z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych na świecie. Będziemy mieć okazję zobaczyć ten cud starożytnej architektury zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Skosztujemy też tradycyjnej włoskiej pizzy.

Po lunchu  przejdziemy się zobaczyć Łuk Konstantyna Wielkiego, Łuk Tytusa. Następnie  odwiedzimy Forum Romanum – miejsce, gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości polityczne. Dzień zakończymy na Placu Weneckim, który do XVI wieku pełnił funkcję rezydencji papieskich, a w okresie faszystowskich Włoch był rezydencją Benitto Mussoliniego.

3.dzień

"LA DOLCE VITA": FONTANNA DI TREVI, SCHODY HISZPAŃSKIE, PLAC NAVONA

Po śniadaniu udamy się zobaczyć Fontannę di Travi, gdzie nakręcono jedną z najsłynniejszych scen kina włoskiego z filmu Federica Felliniego “La Dolce Vita” To idealna sceneria aby usiąść w pobliskiej kafejce i rozsmakować się dobrej włoskiej kawie lub spróbować włoskie cannoli. Następnie przejdziemy się po najdłuższych i najszerszych schodach w całej Europie – Schodach Hiszpańskich, które liczą sobie 138 stopni.

Kolejne miejsce jakie zobaczymy to Panteon, czyli najstarszy budynek tak dobrze zachowany w Rzymie. Budowę Panteonu zakończono w 128 r. Kopuła Panteonu jest dowodem geniuszu starożytnych projektantów. Jest większa niż kopuła w Bazylice św. Piotra. Okrągły otwór w kopule spełniał rolę praktyczną – oświetlał wnętrze. Następnie przejdziemy do Placu Navona gdzie znajduje się fontanna Czterech Rzek (Fiumi Fountain), która należy do najwspanialszych wodotrysków w Rzymie i uważana jest za jeden z najważniejszych projektów barokowego artysty Gian Lorenzo Berniniego.

Nasze dzisiejsze zwiedzanie zakończymy na Moście Aniołów – jeden z najbardziej znanych mostów nad Tybrem. Najbardziej charakterystycznym elementem mostu są XVII-wieczne rzeźby przedstawiające 10 aniołów projektu Berniniego. Na przeciwko mostu znajduje się Zamek Świętego Anioła. Charakterystyczną, ogromną bryłę widać z daleka.

4.dzień

ZABYTKI STAROŻYTNOŚCI I OGRODY: TIVOLI

Po śniadaniu na chwilę opuścimy Rzym, aby udać się do Tivoli. To jedna z najciekawszych miejscowości w okolicach Rzymu, słynąca zarówno z zabytków starożytności jak i ogrodów oraz przepięknych fontann. Największą atrakcją jest Villa D’Este, gdzie wizytówką willi stanowi wszędzie płynąca woda i zacienione alejki. Liczne fontanny, jeziorka i sadzawki zasilane są wodą z rzeki Aniene.

Po powrocie do Rzymu będziemy mieć czas wolny, aby samodzielnie powłóczyć się wąskimi uliczkami. Zakosztować tiramisu lub napić się wina w przydrożnych trattoriach.

5.dzień

STOLICA APOSTOLSKA: WATYKAN

Dziś wybierzemy się do najmniejszego państwa na świecie – Watykanu. Państwo Watykańskie jest rzymsko-katolickim centrum religijnym i kulturalnym. Owiane wieloma tajemnicami i sekretami. W swoich murach skrywa Muzeum Watykańskie z bogatą kolekcją oraz Kaplicę Sykstyńską, której sufit namalowany przez Michała Anioła jest arcydziełem sztuki renesansu. Trasa zwiedzania Muzeów Watykańskich to ponad 7 km. Kulminacyjnym momentem zwiedzania Muzeów Watykańskich jest wizyta w Kaplicy Sykstyńskiej. Kaplica ta znana jest z tego, że odbywa się tutaj konklawe, czyli wybór nowego papieża. Po wyjściu z muzeum skierujemy się na Plac św. Piotra nad którym góruje Bazylika św. Piotra. To tu przybywają pielgrzymi i turyści z całego Świata.

Po wizycie w Watykanie będziemy mieć czas wolny na ostatnie zakupy oraz degustacje włoskich przysmaków.

6.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z RZYMU

Dziś kończymy nasze włoskie wakacje i jedziemy na lotnisko. Ci, którzy wrzucili monetę do fontanny nie muszą się smucić, bo powrót do Włoch mają gwarantowany.

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).