Rejs po Wyspach Greckich DLA ŻEGLARZY – MORZE JOŃSKIE

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • przelot Ateny – Korfu – Ateny
 • transfery z i na lotnisko
 • czarter jachtu
 • zakwaterowanie na jachcie w podwójnej koi
 • opiekę doświadczonego Kapitana Jachtu
 • opinię Żeglarską PZŻ upoważniającą do ubiegania się o patenty żeglarskie
 • sprzątanie jachtu po rejsie
 • silnik zaburtowy
 • ubezpieczenie kaucji
 • ubezpieczenie NNW i KL
 • opłaty za postoje w portach i marinach
 • prąd, woda, paliwo do jachtu
 • wyposażenie na jachcie: w pełni wyposażona kuchnia, pościel, ręczniki, toalety i kabiny prysznicowe
 • lokalny przewodnik w Atenach i na Korfu
 • 2 noclegi na Korfu w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami
 • 1 nocleg w Atenach w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem

Cena nie zawiera

 • przelotu międzynarodowego
 • wyżywienia innego niż wymienione powyżej
 • wyżywienia na jachcie – składka na burcie ok. 10 euro dzień
 • ubezpieczenia turystycznego/zdrowotnego

KORFU – PETRITI – PAXOS -ANTIPAXOS – PARGA – SIVOTA – PLATARIA – ATENY

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO ATEN

Wylot z Chicago lub dowolnego portu lotniczego na świecie do Aten.

2.dzień

ATENY - KORFU

Przylot do Aten, a następnie przelot na Korfu.  Nocleg na wyspie.

3.dzień

KORFU

Po śniadaniu zwiedzanie wyspy, która zachwyca bujną zielenią, pięknymi plażami, malowniczymi górami, licznymi zabytkami, malowniczymi wioskami położonymi na wzgórzach, niezwykłą przyrodą oraz pyszną kuchnią i gościnnością. Stolicą wyspy jest miasto Korfu zwane też Kérkyra. Zwiedzimy Stare Miasto, które w całości wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć również dwie fortece – Starą Fortecą od wschodu i Nową Fortecą otoczone labiryntem uliczek wprost stworzonych do malowniczych spacerów. Powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

KORFU - REJS

Po śniadaniu udamy się do portu, do mariny Gouvia, aby zamustrować się na komfortowym jachcie, na którym spędzimy kolejne dziewięć dni. Osoby, które po raz pierwszy będą doświadczać przygody z żeglarstwem, poznają zasady życia na jachcie oraz podstawy jego obsługi. Wilki morskie, dla których to nie pierwszyzna będą mogły poszerzyć i udoskonalić swoje umiejętności. Przez cały rejs opiekować się będzie nami wykwalifikowany skipper (Kapitan) z dużym stażem pełnomorskim. Na trasie naszego rejsu znajdą się między innymi: Petriti, Paxos, Antipaxos, Parga, Sivota, Plataria.

5.dzień

REJS

Petriti to wioska rybacka położona na południowo-wschodnim wybrzeżu Korfu, około trzydziestu kilometrów na południe od miasta Korfu. Wioska jest największym portem rybackim na wyspie, a pięć tawern nad brzegiem morza specjalizuje się w owocach morza.

6.dzień

REJS

Paxos to niewielka wyspa (19 m kw) na Morzu Jońskim położona około 14 km od Korfu. Zachwyca skalistymi klifami, skalnymi łukami i grotami a przede wszystkim przepięknym, turkusowym kolorem wody.

7.dzień

REJS

Antipaxos, “młodsza siostra” Paxos. Położona w jej najbliższym sąsiedztwie niewielka wysepka to jeden z najładniejszych widoków jaki zobaczymy podczas całego naszego rejsu.

8.dzień

REJS

Parga to urokliwy nadmorski kurort nad którym góruje starożytny zamek położony na skalistym wzgórzu. W  najbliższej okolicy są piękne plaże zapewniające różne formy rozrywki.

9.dzień

REJS

Sivota to niewielkie miasteczko, które znajduje się już na greckim kontynencie, tuż obok południowej części Korfu.

10.dzień

REJS

Plataria to jeszcze jedna malownicza wioska na trasie naszego rejsu. Jak wszędzie także tutaj doświadczymy wspaniałych widoków, pięknych plaż i mieniącej się wszystkimi odcieniami błękitu wody.

11.dzień

KORFU - ATENY

Żegnamy piękną wyspę Korfu. Transfer na lotnisko i przelot do Aten. Ateny to miejsce, które każdy powinien odwiedzić. Antyczne miasto i stolica Grecji, znane jest przede wszystkim z zachowanych do dziś zabytków świata starożytnego. Program wycieczki zawiera zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych ateńskich zabytków. Zaczniemy od centrum tego starożytnego miasta, podczas którego zobaczymy Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r., Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Parlament wraz ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Tryptyk Ateński (Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Biblioteka Narodowa ). Następnie zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem; na wzgórzu m.in. Parthenon (świątynia poświęcona bogini mądrości Atenie), Erechtejon, Świątynia Nike, Propyleje (Brama). Po zejściu z Akropolu, spacer Agorą Grecką, Rzymską do najstarszej dzielnicy ateńskiej o nazwie Plaka. Przejazd do hotelu, nocleg.

12.dzień

WYLOT Z ATEN

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Aten do Chicago lub dowolnego portu lotniczego na świecie.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).