Medjugorje – Śladami Cudów i Kultury Bałkańskiej

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Bilet lotniczy na trasie Chicago – Sarajewo – Chicago z przesiadką w jednym z państw europejskich
 • Sześć (6) noclegów w hotelach o standardzie turystycznym w Medjugorje
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie HB na terenie Medjugorje (śniadania w formie szwedzkiego stolu, obiadokolacje)
 • Jeden (1) nocleg w Sarajewie – zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie BM International w Sarajewie (śniadania – szwedzki stół)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota z Chicago
 • Opiekę przewodnika lokalnego w języku polskim i angielskim
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika w Medjugorje
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika w Sarajewie
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika w Mostarze
 • Opiekę licencjonowanego przewodnika w Blagaju
 • Transport autokarem VIP Class z AC/OC, TV, mikrofonem i klimatyzacją na całej trasie zwiedzania
 • Koszty parkingów, przejazdów autostradą i wjazdów do miast, winiety w Medugorju oraz zakwaterowania dla kierowcy
 • Transfery z i na lotniska
 • Opiekę duchową
 • Wszystkie napiwki

Cena nie zawiera

 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej oraz zwyczajowych napiwkow
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego
 • Ofiary i intencji Mszy Świętych
 • Taksy klimatycznej – tzw. podatku turystycznego – $2 na osobę na dzień
 • Kosztu biletów wstępu ok. 35 Euro (Dom turecki Biscevicov w Mostarze, meczet Karadzjorzbega, Wodospady Kravica, Blagaj)
 • Kosztów testu COVID na terenie Europy

Pielgrzymka do Međjugorje-  na Wzgórze Objawień – Podbrdo, gdzie miały miejsce pierwsze objawienia- miejsce spotkań i modlitwy tysięcy pielgrzymów.

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Zbiórka na lotnisku O’Hare Chicago 3 godziny przed planowanym wylotem do Sarajewa (Bośnia i Hercegowina) Następnie odprawa biletowo – paszportowa i wylot z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk.

2.dzień

Przylot na lotnisko w Sarajewie a następnie zakwaterowanie w 4**** hotelu na terenie miasta. Wieczorem Msza Święta.

 

3.dzień

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu Msza Święta a po niej udamy się na zwiedzanie Sarajewa- stolicy Bośni i Hercegowiny i jednego z najciekawszych miast kraju.

Z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy najciekawsze zabytki i dowiemy się o jego ciekawej i burzliwej historii. Duszą każdej stolicy jest stare miasto, a jeśli chodzi o Sarajewo to ta dusza jest niezwykle bogata i kolorowa.

Wąskie uliczki z porozsiewanymi restauracyjkami, z których unosi się zapach lokalnych przysmaków, stragany z kolorowymi pamiątkami mieszają̨ się z licznymi zabytkami i nadają̨ klimat temu miejscu.

Po zwiedzaniu czas wolny na wypicie tradycyjnej tureckiej kawy i skosztowanie lokalnych przysmaków.

Po południu przejazd przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Međugorje.

Tam zakwaterowanie w 4**** hotelu i kolacja. Wieczorem możliwość uczestniczenia w pierwszych uroczystościach religijnych na terenie Sanktuarium.

4.dzień

Po śniadaniu, Msza Św. i realizowanie programu w Medugorje.

Međugorje to maleńka parafia w zachodniej Hercegowinie zamieszkiwana przez bośniackich Chorwatów – katolików. Kiedyś wiedzieli o niej jedynie mieszkańcy okolicznych miast i wioseczek.

W 1981 roku parafia ta stała się znana na całym świecie. 24 czerwca, w święto św. Jana, w miejscowości Bijakovići, koło samego Međugorje, na wzgórzu Podbrdo, szóstce dzieci ukazuje się Matka Boska – Królowa Pokoju.

Podczas spotkania przekazuje im swoje prośby i zaleca pobożność, pokutę i modlitwę. Parafia ta w krótkim czasie staje się najbardziej znanym i najliczniej odwiedzanym sanktuarium maryjnym w południowej Europie, jak również miejscem modlitwy, zadumy, ciszy i spokoju milionów pielgrzymów z całego świata.

Od początku objawień, które miały miejsce w czasie najgłębszego komunizmu, parafia međugorska znacznie się rozbudowała. Obecnie liczy sobie około 1,5 tysiąca mieszkańców – katolików.

W trakcie naszego pobytu w Međugorje będziemy mieli okazję udać się na Wzgórze Objawień – Podbrdo, gdzie miały miejsce pierwsze objawienia i zobaczyć nowy kościół parafialny św. Jakuba, który jest sercem parafii, miejscem spotkań i modlitwy tysięcy pielgrzymów.

W czasie wolnym możliwy będzie zakup pamiątek i dewocjonaliów. Kolcja i udział w modlitwie różańcowej w Sanktuarium.

5.dzień

Śniadanie, Msza Święta, a następnie wspólna Droga Krzyżowa zboczami Góry Kriżevac na szczycie której w 1933 roku na pamiątkę 1900tnej rocznicy Męki Pańskiej zbudowano 8,5-metrowy betonowy krzyż (od niego Góra nosi swoją obecną nazwę).

Pod krzyżem zawierającym relikwie Krzyża Jezusa przekazane przez władze watykańskie modlitwa, a następnie zejście do miasteczka.

Wolne popołudnie, a po kolacji dalsze uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Sanktuarium.

6.dzień

Msza Święta i śniadanie, przejazd do Mostaru, Msza Św. i zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym.

Mostar to miejscowość́ położona między górami, w szerokiej dolinie szmaragdowej Neretwy. Miasto „z kamienia i na kamieniu”, jak mówią̨ miejscowi, liczy około 100 tys. mieszkańców i jest największym miastem w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny.

Symbolem miasta jest biały kamienny most nad szmaragdową Neretwą, Kolorowe tureckie domy z charakterystycznymi pięterkami i orientalny zapach nad straganami w wąskich uliczkach oraz pyszna kawa są nieodłącznymi symbolami miasta, które corocznie przyciąga tłumy wielojęzycznych turystów.

Podczas spaceru będziemy mieli okazję zobaczyć najciekawsze zabytki i posłuchać o wieloletniej historii tego bośniackiego miasta.

Po zwiedzaniu miasta udamy się do Blagaju, średniowiecznego miasteczka nominowanego do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Powrót do Medugorja. Kolacja i udział w modlitwie różańcowej w Sanktuarium.

 

7.dzień

Msza Święta i śniadanie,  a następnie przejazd do Wodospadów Kravica czyli naturalnej perły Bośni i Hercegowiny.

Wodospad Kravica to wyjątkowa, naturalna atrakcja mająca nieco nierealny charakter Disneya,w którym rzeka Trebižat spada po szerokim łuku, do szmaragdowego basenu.

Wiosną ta cudowna mini-Niagara wpada w dramatyczną, duszną furię. Latem jest to łagodniejsza kaskada, ale basen oferuje sielankowe wytchnienie od upału setkom mieszkańców i turystów.

Cały obszar jest chroniony przez rząd państwowy, ale jest otwarty dla mieszkańcówi turystów na zwiedzanie, pikniki, biwakowanie, a nawet pływanie.

Cała okolica jest pełna zieleni. Nawet formacje skalne są zielone, porośnięte gęstymi porostami, mchem i trawą. W pobliżu wodospadów nie ma prawie żadnych sztucznych formacji, które ingerowałyby w pełne środowisko naturalne tego miejsca.

Na miejscu możliwość plażowania lub kąpieli. Dlatego zachęcamy Państwa do zabrania ze sobą strojów kąpielowych.

Wieczorem po powrocie do Mediugorie kolacja a po niej kolejna szansa na uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym w Sanktuarium.

8.dzień

Śniadanie, a następnie wizyta we wspólnocie Cenacolo.

W 1983 r. siostra Elvira Petrozzi założyła wspólnotę Cenacolo w trosce o osoby zagubione i uzależnione od otaczającego je zła. Znajdują się tu głównie młodzi ludzie z poważnymi problemami, których powodem stała się nieumiejętność powiedzenia stanowczego “NIE” narkotykom, alkoholowi i hazardowi.

Centrum Wspólnoty znajduje się we Włoszech. Są jednak także domy powstałe w innych krajach, trzy z nich – w Polsce. Osoby ze Wspólnot Cenacolo nie potrzebują żadnych specjalnych leków i pomocy psychologa, aby wyjść z nałogu bądź odnaleźć siebie. Jest to uważane za fenomen.

Jedynym lekarzem jest tu Jezus Chrystus, a lekarstwem jest modlitwa i praca. Przebywający we Wspólnocie odkrywają moc Słowa Bożego i moc Jezusa obecnego w Eucharystii. Ważną rolę spełnia wysiłek budowania relacji międzyludzkich, a zwłaszcza tzw. “Anioł Stróż”. Będzie o tym mowa poniżej.

Po krótkim czasie pobytu, ludzie wcześniej uzależnieni, błąkający się we własnym piekle, dokonują czegoś nieprawdopodobnego. Wychwalają Boga, dziękują Mu za życie i otrzymane łaski.

Natomiast popołudniem udamy się na spotkaniez jednym z sześciorga widzących. Każde z nich nosi w sobie intencje codziennej modlitwy czy to za rodziny, chorych, za dusze w czyśćcu cierpiące czy też za młodzież.

Po spotkaniu Msza Święta i kolacja, po której dane nam będzie po raz ostatni uczestniczyć w modlitwie różańcowej w Sanktuarium.

9.dzień

Śniadanie, a następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Mszę Świętą. Po Mszy przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa a następnie wylot do Chicago przez jedno z  europejskich   lotnisk.

Przylot   do   Chicago w godzinach popołudniowo – wieczornych.

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH MIEJSC MOŻE ULEC ZMIANIE. O KOLEJNOŚCI REALIZACJI PROGRAMU DECYDUJE PRZEWODNIK. EWENTUALNE ZMIANY MOGĄ BYĆ EFEKTEM DOSTĘPNOŚCI DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSC W OŚRODKACH KULTU RELIGIJNEGO NA TERENIE MEDJUGORJE.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).