Islandia: Sylwester 2024

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • śniadania w hotelach
 • transport na całej trasie wycieczki
 • przeloty międzynarodowe
 • usługi lokalnego przewodnika
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • bilety wstępów

Cena nie zawiera

 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia turystycznego

REYKJAVIK – BORGARNES – WODOSPADY HRAUNFOSSAR I BARNAFOSS – GORĄCE ŹRÓDŁA DEILDARTUNGUHVER – LODOWIEC LANGJOKULL – FLYOVER ICELAND – PRZYWITANIE NOWEGO ROKU – PÓŁWYSEP SNAFELLSNES – WODOSPAD I GÓRA KIRKJUFELLSFOSS – PARK NARODOWY ÞINGVELLIR – WODOSPAD GULLFOSS – PÓŁWYSEP REYKJANES – BŁĘKITNA LAGUNA – CZARNA PLAŻA REYNISFJARA – TUNEL LAWOWY RAUFARHOLSHELLIR – VIK – PARK NARODOWY VATNAJOKUL – WODOSPAD SVARTIFOS – DIAMENTOWA LAGUNA – LODOWIEC SOLHEIMAJOKULL

Gorące źródła

Trekking/hiking

Wodospady

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

LOT DO KEFLAVIK

Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem i wylot do Europy.

2.dzień

KEFLAVIK - REYKJAVIK

Poranny przylot na międzynarodowe lotnisko Keflavik oddalone o około 50 km od stolicy Islandii – Reykjaviku. Na lotnisku spotkanie z przewodnikiem i wyjazd w kierunku historycznego obszaru Borgarfjörður. Odwiedzimy w tym dniu Islandzki Ośrodek Osadniczy w miejscowości Borgarnes, zobaczymy wodospady Hraunfossar i Barnafoss, których wody przelewają się ponad polami lawy oraz gorące źródła Deildartunguhver. Dla zainteresowanych wyprawa na lodowiec Langjökull,  gdzie podziwiać można otwartą dla turystów lodową jaskinię. Podczas podróży powrotnej do Reykjaviku wypatrywać będziemy zorzy polarnej. Nocleg w Reykjaviku.

3.dzień

REYKJAVIK - PRZYWITANIE NOWEGO 2024 ROKU

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta. Reykjavik to najdalej na północ wysunięta stolica świata, w której mieszka ponad połowa ludności kraju. Odbędziemy spacer ulicami klimatycznego centrum. Następnie czeka nas niezapomniane przeżycie – FlyOver Iceland! Zasiądziemy wygodnie w komfortowych fotelach i odbędziemy wirtualny lot, podczas którego podziwiać będziemy niezapomniane, dzikie krajobrazy tego jedynego w swoim rodzaju kraju. Ponieważ to ostatni dzień roku, wieczorem weźmiemy udział w ulicznym party i o północy przywitamy Nowy Rok. Nocleg w Reykjaviku.

4.dzień

KIRKJUFELLSFOSS

Wypoczęci po nocnym świętowaniu udajemy się dzisiaj na objazd półwyspu Snæfellsnes. Jadąc malowniczą trasą wzdłuż oceanu podziwiać będziemy surowe krajobrazy pól lawy i ośnieżone szczyty pobliskich gór. Będziemy mieli kilka postojów w punktach widokowych i okazję do zrobienia fantastycznych zdjęć. W drodze powrotnej do Reykjaviku zobaczymy także wodospad Kirkjufellsfoss i górę o charakterystycznym kształcie, znaną pewnie wielu z Państwa jako „Pięść pierwszych ludzi” z serialu „Gra o tron”.  Nocleg w Reykjaviku.

 

5.dzień

ÞINGVELLIR - GULLFOSS

Po śniadaniu udajemy się w drogę po tzw. „Złotym Kręgu”, czyli południowo – zachodniej części wyspy. Odwiedzimy Park Narodowy Þingvellir, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze zobaczymy elektrownię geotermalną oraz unikalny most wybudowany na stuku dwóch płyt tektonicznych, północnoamerykańskiej i europejskiej, spinający powstałą pomiędzy nimi szczelinę. Na koniec odwiedzimy jeszcze jeden z najpiękniejszych na Islandii wodospadów – Gullfoss. Na nocleg powrót do Reykjaviku.

6.dzień

BŁĘKITNA LAGUNA

Kontynuujemy w tym dniu objazd półwyspu Reykjanes, którego krajobraz do złudzenia przypomina pustkowie Księżyca. Udamy się do geotermalnego spa „ Błękitna Laguna” gdzie poczujemy się jak na innej planecie. Błękitna woda o temperaturze do 40 stopni Celsjusza zalana czarną, wulkaniczną lawą robi niezapomniane wrażenie. Nocleg w Reykjaviku.

7.dzień

CZARNA PLAŻA REYNISFJARA

Po śniadaniu ruszamy na południe wyspy. Przejedziemy malowniczą, nadbrzeżną trasą wiodącą przez Selhalandfoss i Skogafoss do miejscowości Vik, gdzie zostaniemy na nocleg. Po drodze odwiedzimy niesamowite miejsce – Czarną Plażę Reynisfjara, która zachwyca niesamowitym, czarnym pisakiem i wulkanicznymi klifami. Drugą atrakcją dzisiejszego dnia będzie eksploracja tuneli lawowych powstałych w wyniku erupcji wulkanu. Wejdziemy do jednego  z nich. Tunel Raufarhólshellir należy do najdłuższych tuneli lawowych na Islandii oraz w całej Europie. Jego całkowita długość to 1360 m.

8.dzień

PARK NARODOWY VATNAJOKUL - DIAMENTOWA LAGUNA

W tym dniu jedziemy na  wycieczkę. Na trasie prowadzącej w kierunku pięknego Parku Narodowego Vatnajokul zobaczymy wodospad Svartifoss, który jest jednym z najbardziej malowniczo położonych wodospadów na Islandii.  Główną atrakcją tego dnia będzie wizyta w naprawdę zjawiskowym miejscu, Diamentowej Lagunie, gdzie kawałki lodu oderwane od czoła lodowca dryfują w stronę brzegu i osiadają na plaży, tworząc iście magiczny widok. Powrót na nocleg do Vik.

9.dzień

LODOWIEC SOLHEIMAJOKULL - WYLOT DO USA

To ostatni dzień naszej przygody z Islandią. Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się w drogę na lotnisko. Zanim tam dotrzemy, ostatni rzut oka na majestatyczne krajobrazy tej wulkanicznej wyspy. Zatrzymamy się przy lodowcu Solheimajokull oraz dwóch wodospadach, majestatycznym Seljalandsfoss i 60 metrowym Skogafoss. Po południu wylot powrotny do USA.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).