Hiszpania 2024/2025: od Barcelony po Gibraltar

11 dni
Plan podróży Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transport z/na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilety wstępu do Sagrada Familia.
 • Bilety wstępu do Parku Güell.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Ordesy.
 • Bilety wstępu do Bazyliki Nuestra Señora del Pilar.
 • Bilety wstępu do Palacio de Aljafería.
 • Bilety wstępu do Katedry w Sewilli.
 • Bilety wstępu do Pałacu Alkazar.
 • Bilety wstępu do Katedry w Kartagenie.
 • Bilety wstępu do Muzeum Walki Byków.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Kosztu nurkowania.
 • Wejścia na wieżę obronną w Walencji.
 • Rejsu po Costa Brava.

Ola España! Hiszpania to kraj skrywający w sobie wiele ciekawostek. Panuje tu klimat zabawy i luzu. Mówiąc o Hiszpanii na myśl przychodzą nam widoki słonecznych plaż, energetyczny taniec flamenco z dźwiękiem gitary w tle, smak paelli oraz popołudniowa sjesta. W kraju znajduje się też wiele słynnych zabytków, takich jak Sagrada Familia w Barcelonie czy Plaza de Espana w Sewilli. Rek Travel Adventure zaprasza Cię na podróż, podczas której odkryjesz uroki tego kraju.

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Hiszpanii

Naszą podróż zaczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Barcelony – jednego z największych i najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii.

Hiszpania

2.dzień

Barcelona

Po przyloce do Barcelony udamy się do hotelu. Po krótkim odpoczynku pospacerujemy po starym mieście. Odwiedzimy Barrio Gótico, czyli jedną z najbardziej urokliwych w Barcelonie dzielnicy gotyckich. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Eulalii, Pałac Królewski, pobliski plac Plaza de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Wieczorem zjemy wspólną kolację w typowej katalońskiej tawernie.

Powrót do hotelu. Nocleg.

3.dzień

La Sagrada Familia, Saragossa

Hiszpania to przede wszystkim słynna La Sagrada Familia. Po jej zwiedzeniu oraz lunchu w lokalnej restauracji przejedziemy do Parku Güell.

W godzinach popołudniowych udamy się do Saragossy. Na miejscu czeka nas typowy “city break” po Saragossie. Nasze kroki skierujemy na starówkę, aby zacząć zwiedzanie od Bazyliki Nuestra Señora del Pilar. Zobaczymy również Katedrę Salvador, uznawaną za klejnot sztuki aragońskiej.

Nocleg w Saragossie.

 

4.dzień

Saragossa

Po śniadaniu udamy się do centrum miasta, gdzie znajduje się ufortyfikowany pałac muzułmański z XI wieku – Palacio de Aljafería. Zobaczymy też reprezentacyjny plac miasta Plaza del Pilar widziany z lotu ptaka swoim kształtem przypomina kontynent Ameryki Południowej.

Hiszpania to oczywiście Madryd. Pospacerujemy po centrum stolicy Hiszpanii, która jest najważniejszym punktem na mapie tego państwa.

Nocleg w Madrycie.

 

5.dzień

Sewilla

Dziś czeka nas dłuższa wyprawa. Rano ruszamy bowiem w kierunku najdalej na południe położonego zakątka Europy. Po drodze odwiedzimy andaluzyjską kojarzącą się z flamenco Sewillę.

Zobaczymy Katedrę, która jest trzecią największą świątynią na świecie zaraz po Bazylice Watykańskiej i Londyńskiej.  Odwiedzimy Alkazar oraz Plac Hiszpański.

Wieczorem udamy się spacer po mieście. Kolacja  w lokalnej restauracji. Nocleg w Sewilli.

 

6.dzień

Kadyks

Po śniadaniu opuścimy Sewillę i udamy się do Kadyksu, najstarszego miasta Hiszpanii.

Kadyks to miasto, na którego terenie nie brak ciekawych świątyń oraz wielu ciekawych zabytków z okresu rzymskiego. Znajduje się tam teatr rzymski, który jest najstarszym i największym zabytkiem tego typu na terenie Półwyspu Iberyjskiego.

Z centrum udamy się do La Viña tradycyjnej  portowej dzielnicy. Zobaczymy  znajdująca się w pobliżu – La Caleta, jedna z najpopularniejszych plaż w Kadyksie.

Po południu udamy się na plaże Chiringuito Agua, gdzie spędzimy czas zarywając kąpieli i relaksując się urokami hiszpańskiego wybrzeża.

Nocleg w pobliżu Gibraltaru.

7.dzień

Gibraltar

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Tarify. Wjedziemy na punkt widokowy, aby zobaczyć cieśninę gibraltarską. Następnie udamy się na Gibraltar.

Będziemy również na Punta Europa, a następnie wjedziemy na Skałę Gibraltarską. Wejdziemy do Jaskini Świętego Michała.  W czasie wolnym będziemy mieli okazję zrobić zakupy na Main Street. Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego.

Następnie przejedziemy w kierunku Almunecar na nocleg.

8.dzień

Kartagena

Po śniadaniu czas wolny, aby skorzystać z uroków plaży na hiszpańskim Costa del Sol. Następnie przejażdżka wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Kartageny. Po przybyciu na miejsce udamy się na spacer po tym bogatym w pamiątki starożytności mieście.

Przejazd do Walencji i nocleg.

9.dzień

Walencja

Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę w kierunku Walencji.   Doskonałym przykładem nowoczesnej architektury jest Miasteczko Sztuki i Nauki – ogromny kompleks obiektów kulturalno-rozrywkowych. W awangardowych budynkach oprócz centrum kulturalnego mieści się także największe w Europie oceanarium.

Nocleg w Barcelonie.

10.dzień

Costa Brava, Wyspy Mades

Po śniadaniu przejedziemy się wybrzeżem Costa Brava, zwanym “dzikim wybrzeżem”.  Naszym celem będzie archipelag Medes i znajdujący się tam podwodny rezerwat przyrody będący niezwykłym sanktuarium morskiej fauny i flory. Dla chętnych możliwość nurkowania w krystalicznie czystych wodach, a dla mniej odważnych rejs po wyspach archipelagu.

Powrót do Barcelony na nocleg.

11.dzień

Pożegnanie z grupą i wylot z Barcelony

Czy Hiszpania zrobiła na Was wrażenie?  Po śniadaniu, z bagażami pełnymi pamiątek i dobrego wina, pojedziemy na lotnisko. Pożegnamy się z grupą i wrócimy do domu.

Hiszpania 2024: od Barcelony po Gibraltar

Zapraszamy do skorzystania z innych wycieczek po Europie z Rek Travel Adventure: Grecja, Portugalia.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).