Grecja 2024/2025: urok Arkadii

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Przelot na trasie Ateny – Santorini – Ateny.
 • Usługi lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Opłatę klimatyczną.
 • Zwiedzanie Aten.
 • Rejs na wyspę Hydra i Spetses.
 • Rejs na wyspę Nea Kameni, Palea Kameni.
 • Zwiedzanie Nafplio.
 • Bilet wstępu do klasztoru Meteory w Kalambaka.
 • Bilet wstępu do stanowiska archeologicznego w Delfach.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Grecja to kraj słońca, bogatej historii, wspaniałych zabytków i smacznej kuchni. Pewnie właśnie dlatego nazwana została arkadią, czyli rajem na ziemi. Trzeba przyznać, że życie w Grecji toczy się we własnym tempie. Tutaj nikt się nie spieszy. I nic dziwnego, skoro przed naszymi oczyma rozpościerają się urocze wioski, piękne krajobrazy, fascynująca architektura opromieniona promieniami ciepłego słońca…

 

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Aten

Po odprawie paszportowo-bagażowej ruszamy w podróż do słonecznej Grecji, gdzie miłośnicy historii i filozofii szukają  śladów Platona i Sokratesa, a także odniesień do postaci znanych z mitologii.

Grecja

2.dzień

Ateny

Po przylocie do Aten udamy się na spacer, aby przywitać się z  miastem ucodzącym za kolebkę demokracji i współczesnej cywilizacji. Zatrzymamy się dłużej u stóp Akropolu, gdzie rozpościera się najstarsza dzielnica Aten – Plaka .

Przechodząc wąskimi, klimatycznymi uliczkami, zobaczymy wiele sklepików, kawiarni i tawern. W jednej z nich zjemy kolację. Następnie przejedziemy do hotelu na nocleg.

3.dzień

Santorini

Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko, aby dostać się na wyspę Santorini. Pojedziemy do Firy – stolicy wyspy.

Następnie udamy się do Imerovigli, gdzie szczególne wrażenie zrobi na nas Kaldera Santoryńska. Po zwiedzaniu zakwaterowabie i nocleg w hotelu.

grecja wycieczka santorini

4.dzień

Santorini

Dziś wybierzemy się w rejs na wulkaniczną wyspę Nea Kameni (koszt ok. € 70),  gdzie dbędziemy spacer do krateru ciągle aktywnego wulkanu.

Następnie popłyniemy na kolejną wyspę Palea Kameni. Tutaj będzie możliwość skorzystania z kąpieli w leczniczych wodach siarczkowych.

Na koniec czeka nas wyspa Thirassia położona w archipelagu Cyklad. Po krótkim spacerze rejs powrotny. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Aten. Zakwaterownie w hotelu i nocleg.

grecja wycieczka santorini niebieskie morze

5.dzień

Ateny, Tolo

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Aten. Zobaczymy m.in. Stadion Kalimarmaro, gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. Ponadto przyjrzymy się bliżej Świątyni Zeusa Olimpijskiego, Parlamentowi (tu zatrzymamy się dłużej, aby zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Tryptykowi Ateńskiemu (Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Biblioteka Narodowa).

Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem. Będziemy podziwiać m.in. Parthenon (świątynię poświęconą bogini mądrości Atenie), Erechtejon, Świątynię Nike, Propyleje (Brama).

Po zejściu z Akropolu, przespacerujemy się Agorą Grecką oraz Agorą Rzymską do najstarszej dzielnicy ateńskiej o nazwie Plaka. Wieczorem  udamy się na Peloponez. Naszym celem będzie Tolo – dawniej niewielka wioska rybacka, a obecnie popularny kurort. Zakwaterowanie i nocleg.

6.dzień

Hydra, Spetses

Po śniadaniu transfer na przystań i rejs na wyspy Hydra i Spetses. Hydra to wyspa niezwykle magiczna i romantyczna, choć niewielka pod względem wielkości.

Spetses to natomiast rodzinna wyspa greckiej bohaterki narodowej, Laskariny Bubuliny, która odegrała ważną rolę podczas wyzwalania miasta Nafplio.

Zakwaterowanie i nocleg w Tolo.

7.dzień

Napflio, Epidauros

Dzisiaj udamy się na wycieczkę do Nafplio i Epidauros. Zobaczymy stanowisko archeologiczne z dawną świątynią Asklepiosa (mitologicznego boga lekarzy) oraz najlepiej zachowany teatr z IV wieku p.n.e.

Zobaczymy m.in. historyczne budynki zlokalizowane przy placu Syntagma (Konstytucji). Uwagę przyciągają szczególnie dwie twierdze z czasów weneckich i tureckich: Twierdza Palamidi i Akronafplia. Stara się im dorównać maleńka twierdza Burtzi przy nabrzeżu.

Po południu powrócimy do hotelu w Tolo na zasłużony wypoczynek.

8.dzień

Stanowisko Archeologiczne w Delfach

Po śniadaniu udamy się w kierunku Delf, które dawniej uchodziły za centrum ziemi, a obecnie są jednym z najważniejszych skarbów kultury greckiej. To tutaj wyrocznia decydowała o losach ówczesnego świata.

Zobaczymy pozostałości Świątyni Apollina, Skarbca  Ateńczyków z V wieku p.n.e., teatru oraz stadionu, na którym odbywały się igrzyska. Przejazd do Kamena Vourla, zakwaterowanie i nocleg.

9.dzień

Meteory

Po śniadaniu przejedziemy do Kalambaki, aby odbyć wizytę w manufakturze bizantyjskich ikon. Będziemy mieli także okazję zobaczyć słynne Meteory.

Słynne monastery ulokowane na niedostępnych formacjach skalnych sięgających nawet 600 m n.p.m. Powrót do Kamena Vourla na nocleg.

10.dzień

Wylot z Aten

Dzisiejszego dnia kończą się nasze greckie wakacje. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko, aby pożegnać się z grupą i  wyruszyć w podróż powrotną do domu.

Czy spodobała się Wam Grecja? Jeśli tak, zapraszamy na kolejne wycieczki. A może tym razem Kraje Zatoki Perskiej?

 

Grecja 2024: urok Arkadii

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).