9 dni

Ekwadorska Amazonia i nie tylko…

$1495
Plan podróży

Gorące źródła

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1. dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Quito – otoczonej przez wulkany stolicy Ekwadoru. Kolacja powitalna i wieczór integracyjny.

2. dzień

Dziś jeszcze przez moment nacieszymy się klimatem i kolorami stolicy Ekwadoru. Potem ruszamy w drogę przez ekwadorskie Andy, a w trakcie podróży podziwiać będziemy zmieniające się krajobrazy. Ekwador nie jest duży, ale jest szczodry, bo jeśli ktoś ma ochotę i wyznaczy sobie taki cel, to może poranek spędzić w dżungli amazońskiej, obiad zjeść na plaży, a zachód słońca podziwiać wśród andyjskich szczytów. Kraj słynie też ze swoich róż, które Ekwadorczycy nazywają najpiękniejszymi na świecie i wszystko wskazuje na to, że świat zgadza się z tą opinią. Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, bo grzechem by było nie skorzystać z takiej okazji do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Wizyta w Papallacta – słynnych gorących źródłach, położonych kilkadziesiąt kilometrów od Quito. Papallacta znajduje się na Szlaku Cynamonowym, trasie, którą w 1542 roku przebył hiszpański odkrywca i konkwistador Francisco de Orellana, przemierzając andyjskie pasmo górskie w poszukiwaniu złota. Na wysokości Papallacta (ponad 3200 m) jest kilka basenów z wodą termalną. Miejsce to jest uważane za bramę do całej ekwadorskiej Amazonii. Czeka nas dziś wyjątkowa atrakcja, bo będziemy mogli podglądać kolibry w ich naturalnym środowisku.

3. dzień

Przed nami wizyta w jednej z amazońskich wiosek. Weźmiemy udział w warsztatach garncarstwa i obejrzymy pokaz plemiennego tańca w wykonaniu mieszkańców wioski. Poznamy też tajniki wyrobu tradycyjnego trunku, jakim jest chicha. Na miejscu można kupić wyroby lokalnego rękodzieła. Po pierwsze, takie przedmioty to idealna pamiątka z podróży, a po drugie – sposób na wsparcie miejscowej ludności.

Potem popłyniemy z wizytą do innego miejscowego plemienia, które zamieszkuje wioskę Chichico Amaru. Tam, wraz z szamanem, odwiedzimy największą naturalną aptekę i poznamy lecznicze zastosowanie amazońskich roślin oraz tradycyjne metody polowania na zwierzęta i sposoby uprawy kakao. Tam też zjemy oryginalny lunch, zawinięty w liście bananowca – jak przystało na okoliczności. Będzie to wyjątkowa lekcja o tradycyjnym, niełatwym życiu w dżungli.

4. dzień

Kolejny dzień w dżungli i kolejny kontakt z nieskażoną naturą. To unikatowe doświadczenie, które na długo zapada w pamięć i zapewne zostanie utrwalone na wielu zdjęciach. Po powrocie do domu trzeba będzie już tylko wybrać z setek zdjęć te, które chce się wyeksponować w domu. Łatwo nie będzie.

Dżungla to raj dla fotografów, zarówno amatorów jak i zawodowców. Głębia i odcienie zieleni, odgłosy dobiegające z setek gatunków drzew, kolorowe ptaki i bogactwo ryb w meandrujących rzekach. W tym dniu, dla chętnych, spływ po jednej z nich – popularny tubing. Wybierzemy się ponadto na wędrówkę do ukrytego w dżungli wodospadu, w którym będzie można się wykąpać.

5. dzień

Dalszy ciąg przygody z ekwadorską dżunglą – tym razem w innej odsłonie. Wybierzemy się na wycieczkę do podziemnych jaskiń, gdzie poza oczywistymi atrakcjami, przy odrobinie szczęścia, będziemy podglądać nietoperze. Trafimy też z wizytą do kolejnej amazońskiej wioski, gdzie tym razem, dla odmiany, poznamy tajniki łowienia ryb i podpatrzymy, jak po mistrzowsku radzą sobie z tym tubylcy. Spływy indiańskimi łodziami miejscowi opanowali do perfekcji i jest to całkiem oczywiste, bowiem z racji tego, że w dżungli nie ma asfaltowych dróg, transport odbywa się drogą wodną.

6. dzień

Po śniadaniu wybierzemy się na całodzienną wyprawę motorową łódką typu canoe w dół rzeki Napo. Ta ekwadorska część dorzecza Amazonii to jeden z najbardziej różnorodnych biologicznie obszarów na ziemi. Unikatowe gatunki zwierząt i roślin chronione są systemem rezerwatów i parków. Popływamy łodzią canoe po lagunie Paikawe w poszukiwaniu jednej z największych ryb słodkowodnych świata – ryby paiche (arapaima). Skorzystamy też z możliwości obserwacji wielu gatunków ptaków, w tym papug oraz małp – czepiaków i kapucynek, które skaczą beztrosko po drzewach otaczających lagunę.

7. dzień

Dziś wczesna pobudka, bo czeka nas moc atrakcji. Po śniadaniu przejazd do miasteczka Baños de Agua Santa. Słynie ono ze źródeł geotermalnych i nastawione jest głównie na aktywne spędzanie czasu, dlatego stało się jednym z największych centrów turystycznych w Ekwadorze. Jest ono malowniczo położone u stóp aktywnego wulkanu Tungurahua – czyli „Gardziel Ognia”, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 2016 roku. Wizyta przy słynnym domku na drzewie, a dla odważnych huśtawka na końcu świata. Następnie przejazd drogą wodospadów, biegnącą wzdłuż rzeki Pastaza. Dojazd do wodospadu Pailòn del Diablo. Ten spektakularny wodospad – „Diabelski kociołek” – można podziwiać z ulokowanych na różnych wysokościach tarasów widokowych. Woda, wpadając do niecki, tworzy tzw. „wir diabła” – stąd nazwa. Póżnym popołudniem dojazd do hacjendy La Andaluza – miejsca z bogatą i ciekawą historią oraz niesamowitą atmosferą. Nocleg.

8. dzień

Wracamy do Quito. Cały dzień w centrum naszej uwagi będzie dziś stolica Ekwadoru. Przejazd kolejką gondolową TeleferiQo, którą w ciągu niespełna 20 minut dostaniemy się na wysokość prawie 4 tysięcy metrów n.p.m. Krótki spacer po okolicy. Następnie zatrzymamy się na równiku – w Mitad del Mundo (kompleks muzealny Środka Świata). Prawdopodobnie nigdzie równik nie jest tak symboliczny, jak w kraju, którego nazwa pochodzi właśnie od niego. Tu nadarzy się wyjątkowa okazja, żeby znaleźć się na obydwu półkulach jednocześnie – jedną stopą na południowej, drugą – na północnej, a zdjęcie uwieczniające ten moment będzie szczególną pamiątką. Kolejny nasz cel to muzeum Świątyni Słońca, gdzie poznamy tajniki użycia miejscowych roślin i minerałów do celów leczniczych i aromaterapii. Spróbujemy też herbatki z koki i poznamy twórczość znanego malarza ekwadorskiego – Ortega Maila, założyciela muzeum. Dla tych, którzy chcą aktywnie poznać kulturę Ekwadoru, będą tradycyjne tańce z różnych zakątków kraju. Udamy się także do historycznego centrum stolicy Ekwadoru – Quito, które już w 1978 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uznawane za najlepiej zachowany kompleks tego typu w Ameryce Łacińskiej. Na każdym kroku zachwyca bogactwo zdobionych kościołów, zabytkowych domów i muzeów. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównego placu – Plaza Grande, gdzie zobaczymy pałac Carandolet – dzisiejszą siedzibę prezydenta Ekwadoru, katedrę i pałac biskupi. Nastepnie przejdziemy ulicą Siedmiu Krzyży, wstępując do pięknego kościoła Jezuitów – Iglesia de la Campañia i kościoła św. Franciszka. Późnym popołudniem wizyta na wzgórzu El Panecillo, by zatrzymać na dłużej w pamięci piękny widok na całe miasto leżące u stóp wulkanu Pichincha. Wieczorem czas wolny na zakup pamiątek. Nocleg w Quito.

9. dzień

Transfer na lotnisko w Quito. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • wszystkie transfery lądowe
 • wszystkie transfery wodne
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie w dniach 2 – 8
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • opiekę przewodników lokalnych
 • darmowy dostęp do internetu (wifi)
 • koszty związane z opłatami za wstępy
 • opłaty portowe

Cena nie zawiera

 • kosztu biletów lotniczych
 • wyżywienia innego niż wymienione w programie
 • opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Panama

Panama

$1295 8 dni 03-23-2023 04-01-2023
BOLIWIA oruro

Boliwia – Festival Oruro

$3400 7 dni 02-17-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 100