Panama
8 dni

Panama

$1295
03-23-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

PANAMA CITY – GAMBOA – PARK NARODOWY SOBERIANA – VERACRUZ

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

PRZYLOT DO PANAMY

Przylot do Panama City, stolicy Republiki Panamskiej. Przejazd do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu.

2.dzień

PANAMA CITY

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie tego pięknego miasta położonego nad Oceanem Spokojnym.

Pierwsze kroki skierujemy do Centrum Turystycznego  Miraflores Locks nad Kanałem Panamskim, gdzie zapoznamy się z historią i sposobem funkcjonowania  najsłynniejszego kanału na świecie.

Następnie przejdziemy się wąskimi, kolorowymi uliczkami kolonialnej dzielnicy Panamy, Casco Antiguo – historycznego i zabytkowego Starego Miasta.

Lunch zjemy w lokalnej restauracji. Nocleg w Panama City.

3.dzień

GAMBOA

Około południa następnego dnia udamy się w niedaleką drogę do miasteczka Gamboa położonego u zbiegu rzeki Chagres i  Kanału Panamskiego w Parku Narodowym Soberiana.

Gamboa powstało jako miasteczko dla robotników budujących kanał i ich rodzin, a obecnie to przepiękna, uwielbiana przez miłośników przyrody okolica, gdzie można obcować z naturą w nieskazitelnym środowisku lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Gamboa.

4.dzień

GAMBOA

Pozostajemy w okolicy Gamboa.

Będziemy dziś doświadczać przeżyć towarzyszących wznoszeniu się z poziomu zacienionego dna lasu deszczowego na wysokość 280 stóp, aż ponad jego korony, a to za sprawą jedynego w swoim rodzaju panamskiego tramwaju.

Zobaczymy takie ekologiczne wystawy jak: Orchidarium, Dom Motyli, Sanktuarium. Wybierzemy się na wycieczkę łodzią po Kanale, aby odwiedzić wyspę, która była szczytem w górach, póki nie zalano ich aby utworzyć jezioro Gatun. Obszar ten jest ostoją flory i fauny. Łatwo tu natknąć się na małpy, tukana, krokodyla lub żółwia.

Lunch zjemy w restauracji z pięknym widokiem na rzekę Chagres.

5.dzień

WESTIN PLAYA BONITA

Po dwóch dniach rozkoszowania się urokami lasu deszczowego przyszedł czas na inne atrakcje.

Udajemy się na wybrzeże Oceanu Spokojnego, do miejscowości Veracruz, nieopodal której znajduje się luksusowy kurort Westin Playa Bonita.

To tam spędzimy kolejne dwa dni korzystając z uroków plaży, wody i słońca.

 

 

6.dzień

WESTIN PLAYA BONITA

Jeżeli nie mogłeś doczekać się na wypoczynek na plaży, to właśnie teraz jest ten moment. Westin Playa Bonita to nowoczesny hotel z pięknym kompleksem basenowym położony w spokojnym miejscu przy piaszczystej plaży nad Oceanem Spokojnym.

Główny budynek kompleksu liczy sobie 21 pięter. Do dyspozycji gości jest sześć restauracji i bar serwujący egzotyczne drinki. Urzekającą atmosferę pokoi podkreśla widok na ocean.

 

7.dzień

WESTIN PLAYA BONITA

Kolejny dzień korzystania z uroków panamskiej plaży. Dla złaknionych bardziej aktywnego wypoczynku też znajdą się atrakcyjne propozycje.

8.dzień

WYLOT Z PANAMY

Czas pożegnać się z Panamą. Transfer z hotelu na międzynarodowe lotnisko Tocumen. Wylot do Chicago.

 

Inne wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych
 • śniadania wliczone w koszt doby hotelowej
 • lunch w 4 dniu wycieczki
 • przejazd komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • transfery z i na lotnisko
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • opiekę przewodników lokalnych

Cena nie zawiera

 • kosztu biletów lotniczych
 • kosztu wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • zwyczajowych napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, obsługi hotelowej, bagażowych, obsługi lotniskowej, itp)
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Meksyk – Dia de los Muertos

$1895 11 dni 10-25-2023

Gwatemala – ziemia Majów

$1770 6 dni 04-12-2023 04-26-2023 04-17-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 111