Panama

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym.
 • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej.
 • Przejazd komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania.
 • Transfery z i na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, obsługi hotelowej, bagażowych, obsługi lotniskowej, itp)
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Panama – niewielki, ale za to niezwykle urokliwy kraj, który zachwyca pięknymi krajobrazami, wspaniałą przyrodą, rajskimi plażami, a także indiańskimi wioskami. Kojarzona jest przede wszystkim z Kanałem Panamskim, łączącym wody Oceanu Spokojnego z Atlantyckim.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

PRZYLOT DO PANAMY

Naszą przygodę zaczynamy od przylotu do Panama City, stolicy Republiki Panamskiej. Przed nami przejazd do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu.

2.dzień

PANAMA CITY

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Panama City, pięknego miasta położonego nad Oceanem Spokojnym, w którym rzuca się w oczy niezwykły kontrast przypominający na każdym kroku o dwóch twarzach miasta – historycznej, wiążącej się z czasami kolonialnymi i tej współczesnej, której narodziny zapoczątkowała budowa Kanału Panamskiego.

Pierwsze kroki skierujemy do Centrum Turystycznego Miraflores Locks nad Kanałem Panamskim – kompleksu muzealno-widokowego poświęconego dziejom budowy kanału, gdzie zapoznamy się z historią i sposobem funkcjonowania najsłynniejszego kanału na świecie, którego budowa połączyła wody Pacyfiku i Atlantyku. Następnie przejdziemy się wąskimi, kolorowymi uliczkami kolonialnej dzielnicy Panamy, Casco Antiguo – historycznego i zabytkowego Starego Miasta, w którym głośno bije serce stolicy. Każdy krok przypomina tu o przeszłości, stawiającej na naszej drodze zabytki z czasów kolonialnych, ale i o tym, że Panama wciąż się zmienia i tę współczesną twarz miasta widać m.in. na licznych w tej okolicy muralach. Mnogość kafejek i restauracji serwujących lokalną kuchnię kusi na każdym kroku, więc i my zjemy tu lunch, próbując miejscowych smaków. Dzień zakończy nocleg w Panama City.

3.dzień

GAMBOA

Około południa następnego dnia udamy się w niedaleką drogę do małego miasteczka Gamboa, położonego u zbiegu rzeki Chagres i Kanału Panamskiego w Parku Narodowym Soberanía, który jest wymarzoną miejscówką dla ekoturystów, a zwłaszcza dla miłośników ptaków, bo miejsce jest domem dla ich kilkuset gatunków. W okolicy można też podglądać w naturalnym otoczeniu małpy, krokodyle, iguany i kajmany. Miasteczko Gamboa powstało jako baza mieszkalna dla robotników budujących kanał i ich rodzin, a obecnie to przepiękna, uwielbiana przez miłośników przyrody okolica, gdzie można obcować z naturą w nieskazitelnym środowisku lasu deszczowego. Przed nami zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Gamboa.

4.dzień

GAMBOA

Dziś wciąż jeszcze pozostajemy w okolicy Gamboa. Zaplanowaliśmy atrakcję dla tych, którzy lubią czuć adrenalinę krążącą we krwi, bo doświadczymy przeżyć towarzyszących wznoszeniu się z poziomu zacienionego dna lasu deszczowego na wysokość 280 stóp, aż ponad korony drzew, a to za sprawą jedynego w swoim rodzaju panamskiego tramwaju. Wyjątkową ucztę dla oczu zapewnią dziś ekologiczne wystawy, które zobaczymy: Orchidarium, Dom Motyli i Sanktuarium. Wybierzemy się też na wycieczkę łodzią po Kanale, aby odwiedzić wyspę, która była szczytem w górach, póki terenu nie zalano, by utworzyć jezioro Gatun. Obszar ten jest ostoją dla zachwycającego różnorodnością, bogatego oraz kolorowego świata roślin i zwierząt. Łatwo tu natknąć się na małpy, tukany, krokodyle i żółwie. Lunch zjemy w restauracji z pięknym widokiem na rzekę Chagres.

5.dzień

WESTIN PLAYA BONITA

Poprzednie dni zapewniły nam możliwość podziwiania zabytkowej architektury Panamy, potem był las deszczowy i przeżycia związane z obcowaniem z bujnym światem panamskiej przyrody, a teraz czas na inne atrakcje. Udajemy się na wybrzeże Oceanu Spokojnego, do miejscowości Veracruz, nieopodal której znajduje się luksusowy kurort Westin Playa Bonita. To tu spędzimy kolejne dwa dni, korzystając z uroków plaży, wody i słońca.

 

 

6.dzień

WESTIN PLAYA BONITA

Jeżeli nie mogliśmy doczekać się na wypoczynek na plaży, to właśnie teraz jest ten moment. Westin Playa Bonita to nowoczesny hotel z pięknym kompleksem basenowym, położony w spokojnym miejscu przy piaszczystej plaży nad Oceanem Spokojnym. Główny budynek kompleksu liczy 21 pięter. Do dyspozycji gości jest sześć restauracji i bar serwujący egzotyczne drinki, a urzekający klimat pokoi podkreśla widok na ocean. Czy można chcieć czegoś więcej? Może jeszcze tylko zachód słońca nad bezkresnymi wodami Pacyfiku:)

7.dzień

WESTIN PLAYA BONITA

Dziś jeszcze łapiemy chwile szczęścia, rozkoszując się miękkim piaskiem pod stopami, ciepłą wodą oceanu i ogrzewającymi promieniami słońca. To dzień relaksu, więc sami zdecydujemy, czy wolimy ładować wewnętrzne baterie leżąc na plaży, pod parasolem z palm i popijając lokalne drinki, czy spacerując brzegiem wody. Jeśli wybierzemy spacer, to warto popatrzeć na wyjątkowo piękne muszelki, które wyrzuca ocean. Zadbamy też o niespokojnych duchem. Dla tych, którzy nie potrafią za długo usiedzieć w jednym miejscu i wciąż czują głód nowych wrażeń też znajdą się atrakcyjne propozycje.

8.dzień

WYLOT Z PANAMY

Czas pożegnać się z Panamą. Przed nami transfer z hotelu na międzynarodowe lotnisko Tocumen i wylot do Chicago.

 

Inne wycieczki do Ameryki Południowej:

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).