Torres del Paine w Chile Trekking W – śladem najpiękniejszych szlaków

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej ze śniadaniami
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Transfery prywatne na całej trasie zwiedzania
 • Zakwaterowanie w Torres del Paine w schroniskach górskich (pokoje wieloosobowe)
 • Zakwaterowanie w Torres del Paine na polach namiotowych (namioty dwuosobowe)
 • Ekwipunek na polach namiotowych – namioty, maty, śpiwory
 • Wyżywienie w trakcie trekkingu w Torres Del Paine
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika z doświadczeniem w górach
 • Opiekę przewodników górskich w trakcie trekkingu
 • Wstęp do Parku Narodowego Torres del Paine
 • Rejs na Wyspę Magdalena
 • Rejs do lodowca Grey
 • Zwiedzanie Santiago de Chile
 • Realizację wycieczki zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowego biletu lotniczego (Chicago – Santiago de Chile – Chicago)
 • Kosztu przelotu krajowego (Santiago de Chile – Puerto Arenas – Santiago de Chile)
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Zwyczajowych napiwków i wydatkow natury osobistej

 

UWAGA: Wyjazd odbędzie się przy minimalnej liczbie uczestników – 8 osób.

Torres del Paine w Chile Trekking W

SANTIAGO DE CHILE – WYSPA MAGDALENA – PUNTA ARENAS – ZATOKA OSTATNIEJ NADZIEI – PATAGONIA CHILIJSKA – PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE – TREKKING W – LODOWIEC GREY – DOLINA FRANCES – BASE LAS TORRES 

Kemping

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie z grupą  na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Santiago de Chile.

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE

Przylot do Santiago de Chile. Po krótkiej przerwie i zostawieniu bagaży w hotelu udamy się na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutka dzielnice Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

Nocleg w Santiago de Chile.

3.dzień

PUNTA ARENAS - WYSPA MAGDALENA - PUERTO NATALES

Rano udamy się na lotnisko na samolot do Punta Arenas – stolicy dzikiej i smaganej wiatrem Patagonii.

Po wylądowaniu w Punta Arenas zaczynamy naszą patagońską przygodę rejsem po Cieśninie Magellana na Wyspę Magdalena. Znajduje się tam kolonia Pingwinów Magellana, licząca ponad 100 tysięcy ptaków.

Podczas rejsu opłyniemy również wyspę Marta, która stanowi dom dla lwów morskich. Będzie to niezapomniane przeżycie.

Po tych emocjonujących momentach i powrocie na brzeg, udamy się do Puerto Natales – miasta nad słynną Zatoką Ultima Esperanza, czyli Ostatniej Nadziei, stanowiącego bramę do niezwykłego Parku Narodowego Torres del Paine.

Po około 3 godzinach drogi przez patagońską pampę dotrzemy do celu. Nocleg w hotelu w Puerto Natales.

UWAGA: Ze względu na warunki pogodowe rejs wymaga potwierdzenia 24h przed planowanym czasem.

4.dzień

TORRES DEL PAINE - LODOWIEC GREY - TREKKING W

Wcześnie rano wyjeżdżamy w kierunku Torres del Paine (około 2h) – najpiękniejszego górskiego Parku Narodowego południowo-amerykańskiego kontynentu.

Park został wpisany na listę UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany 8 Cudem Natury, zachwyci każdego odwiedzającego.

Słynną trasę W rozpoczynamy od Hosteria Grey skąd udamy się na plażę i wsiądziemy na pokład nowoczesnego katamaranu Grey III. Podczas rejsu będziemy podziwiać górskie widoki i zbliżającego się Olbrzyma – Lodowiec Grey. Dopłyniemy do Refuegio Grey, skąd rozpoczynamy „W” trekking.

Najpierw udamy się na punkt widokowy na majestatyczny lodowiec Grey – około 6km szerokości, o pow. 270km2. Kontynuujemy szlak w kierunku Refugio Paine Grande podziwiając imponujące widoki.

Zatrzymamy się na kolejnym punkcie widokowym na jezioro Grey, skąd zobaczymy pływające bryły lodowe. Dalej trekking prowadzić będzie coraz bliżej do Mount Paine Grande, najwyższego szczytu masywu (3050 m npm) z niesamowitymi widokami na wiszące lodowce. Nocleg w Refugio Paine Grande.

Czas szlaku: ok. 4 godzin
Dystans: 13 km

UWAGA: Rejs Grey jest uzależniony od warunków pogodowych i wymaga potwierdzenia 24h przed planowanym czasem.

 

5.dzień

TORRES DEL PAINE PARK – TREKKING W – FRANCÉS VALLEY

Dzień zaczynamy od trekkingu w stronę jednej z najważniejszych ikon podczas szlaku „W” – Francés Valley.

Po dotarciu do Campamento  Italiano rozpoczniemy hike przez lasy (około 2 km) w górę doliny rzeki Francés, aby dotrzeć do punktu widokowego Britanico, z którego będziemy podziwiać jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków: dolinę otoczoną górami Paine Grande, Catedral, Hoja, Máscara, Espada, Aleta de Tiburón i góry Los Cuernos.

Następnie wracamy w kierunku Campamento Italiano i kierujemy się w stronę naszego Refugio Los Cuernos. Tutaj czeka nas nocleg pod namiotami.

Czas szlaku: 8-10 godzin
Dystans: 23 km

6.dzień

TORRES DEL PAINE PARK – W TREKKING – VALLE ASCENCIO

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking w stronę Valle Ascencio.

Przejdziemy przez piękną plażę nad brzegiem jeziora Nordenskjöld, gdzie prawdopodobnie zobaczymy słynne wiatry „foehn” wijące się jak małe tornada wody wokół jeziora i usłyszymy odgłosy lawin z lodowca Francés. Szlak prowadzi u stóp góry Almirante Nieto i majestatycznych gór Los Cuernos.

Podczas wędrówki będziemy podziwiać wspaniałe widoki na masyw Paine, wiszące lodowce, jeziora oraz bujną roślinność i dziką patagońską przyrodę. Dochodzimy do Doliny, wędrujemy na wzniesienie z wiatrami dochodzącymi do 48mns, skąd ukazuje nam się panoramiczny widok na pampę, jeziora i dolinę.

Szlak schodzi do Refugio Chileno, gdzie zostajemy na noc i skąd czeka nas już tylko kilka godzin do Mirador Las Torres, słynnych granitowych wież. Nocleg pod namiotami.

Czas szlaku: 5 godzin
Dystans: 13 km

7.dzień

TORRES DEL PAINE PARK – W TREKKING – BASE LAS TORRES

Ostatni odcinek naszej przygody podczas W trek to zdobycie ikony Parku, czyli Base Las Torres. Rozpoczynamy wędrówkę poprzez roślinność, która odpowiada preandyjskiemu matorralu, następnie szybko zmienia się w las, gdzie szlak ponownie się wznosi..

Ostatni, najtrudniejszy etap prowadzi przez 0,8km, zajmuje około 45minut i prowadzi do punktu widokowego Las Torres na trzy granitowe gigantyczne wieże. Spektakularne, niezwykłe piękno gór, jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Chile gwarantuje wspaniałe wrażenia dla każdego zdobywcy Mirador Las Torres.

Po odpoczynku zejście w kierunku Hosteria Las Torres i powrót transportem do Puerto Natales. Nocleg w Puerto Natales.

Czas szlaku: 9-10 godzin
Dystans: 13 km

8.dzień

PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE

Po śniadaniu w hotelu i spacerze wybrzeżem Zatoki Ostatniej Nadziei, pożegnamy się z dziką Patagonią i udamy się w kierunku lotniska w Punta Arenas.

Po drodze będziemy mieli okazję podziwiać patagońską pampę, przy odrobinie szczęścia zobaczymy stada guanaco, lisy, nandu, czyli strusie, czy też flamingi.

Lot do Santiago de Chile. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg.

9.dzień

SANTIAGO DE CHILE – CHICAGO

Po śniadaniu spacer po kosmpolitycznym Santiago, stolicy Chile leżącej w otoczeniu ośnieżonych szczytów Andów. Zaobserwujemy życie uliczne mieszkańców metropolii i chaos wiecznie żywego miasta.

Transfer na lotnisko na lot powrotny do Chicago.

10.dzień

CHICAGO

Przylot do Chicago. Pożegnanie z grupą.

Pozostałe wycieczki do Chile:

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).