Egipt, piramidy

Egipt – W Delcie Nilu

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Bilet lotniczy Chicago – Kair – Chicago
 • Atrakcje wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelu 5* w pokojach dwuosobowych (6 nocy z wliczonymi w cenę doby hotelowej śniadaniami)
 • Lokalne przejazdy oraz transfery z i na lotnisko klimatyzowanymi autobusami
 • Wyżywienie wymienione w programie: śniadania (6), lunch-e (3), obiad (1)
 • Rejs rzekami Nilu z regionalną kolacją i pokazami tanecznymi
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego mówiącego po angielsku/prywatnego security guide
 • Butelkowaną wodę pitną – 1 na osobę na dzień

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępów
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u operatora)
 • Wydatków natury osobistej, zwyczajowych napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników
 • Odszkodowania w przypadku zniszczenia lub zagubienia bagażu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego $385
 • Opłata wizowa ok. $25
 • Kosztu testu Covid 19 wykonywanego na terenie Kairu przed powrotem do USA ok. $130

Egipt – W Delcie Nilu

KAIR – GIZA – PIRAMIDY CHEOPSA, CHEFRENA I MYKERINOSA – KAIR – PLAC EL TAHIR – MUZEUM KAIRSKIE – MASKA TUTANCHAMONA – ALEKSANDRIA – BIBLIOTEKA ALEKSANDRYJSKA – MUZEUM GRECKO-RZYMSKIE – MECZET ABU AL-ABBAS AL-MURSI


Plan podróży

1.dzień

04/16/21 CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare w Chicago około 2-2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Kairu.

2.dzień

04/17/21 KAIR

Przylot do Kairu, stolicy Egiptu i największego miasta Afryki. Przejazd na nocleg i odpoczynek.

3.dzień

04/18/21 KAIR – GIZA

Rano, po śniadaniu, wyruszymy do położonej w niewielkiej odległości od Kairu Gizy.

Usytuowane na lewym brzegu Nilu starożytne miasto jest trzecim co do wielkości miastem w Egipcie. Około 8 km od jego centrum znajduje się największa atrakcja turystyczna – sztandar Egiptu – kompleks trzech piramid: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa.

Majestatyczność owych budowli świadczy o geniuszu budowniczych tamtej epoki. Już w starożytnym pierwsza z nich uznana została za jeden z siedmiu cudów antycznego świata.

W tym dniu, oprócz monumentalnych grobowców, zobaczymy zlokalizowaną przy piramidzie Chefrena, rzeźbę Sfinksa o ciele lwa i głowie faraona, z charakterystyczną chustą okalającą jego głowę. Warto jest pospacerować pomiędzy piramidami, uwieczniając na zdjęciach kunszt, oraz ogrom wykonanych prac.

W 1979 roku kompleks budowli został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dla chętnych możliwość wstępu do Wielkiej Piramidy Cheopsa (koszt 100 funtów egipskich – ok $7 – na dzień 2/26/21). Jeśli macie klaustrofobię lub problemy oddechowo-krążeniowe, lepiej zrezygnować ze zwiedzania ciasnych i dusznych wnętrz grobowców, na rzecz przejażdżki na wielbłądzim grzbiecie.

Po całodziennym zwiedzaniu powrót na nocleg.

4.dzień

04/19/21 KAIR

Po śniadaniu wyruszymy w plener. Dzień spędzimy na podziwianiu nowożytnej części miasta. Współczesny Kair to mieszanka europejskiego stylu, jakiego nabrał Egipt w XIX wieku dzięki wpływom francuskim.

W centrum znajduje się plac El Tahrir z gmachem Muzeum Kairskiego. Dwupiętrowy neoklasyczny budynek muzeum kryje w swoich wnętrzach około 140 tyś. skarbów starożytności (nie licząc tych umieszczonych w piwnicach).

Eksponaty ułożone są chronologicznie – najcięższe sarkofagi i kamienne rzeźby w piwnicach, na piętrze – lekkie przedmioty znalezione m.in. w egipskich grobowcach. Gdyby ktoś chciał poświęcić każdemu eksponatowi choćby pół minuty, musiałby siedzieć w Kairskim Muzeum kilka miesięcy, ale przeciętne zwiedzanie trwa niecały dzień.

Najpopularniejszym eksponatem jest słynna złota maska Tutanchamona.

5.dzień

04/20/21 KAIR MUZUMAŃSKI

6.dzień

7.dzień

04/21/21 ALEKSANDRIA

Po śniadaniu czeka nas całodzienne zwiedzanie Aleksandrii.

Aleksandria to jedno z najbezpieczniejszych i najbardziej liberalnych miast świata arabskiego. Na nadmorskim deptaku widać dziewczyny w minispódniczkach i chłopaków udających raperów. Są też zakwefione studentki i mężczyźni w galabijach i turbanach.

Biblioteka Aleksandryjska była jedną z największych bibliotek świata starożytnego. Wzniesiona ok. III wieku p.n.e. została spalona podczas inwazji Cezara na Egipt. Nową bibliotekę zaprojektowali dopiero w 2002 roku norwescy architekci.

Geometryczna, 11-poziomowa budowla ze szkła i betonu nachyla się ku morzu, a najniższa jej część zanurza się w basenie z wodą. Spuścizna literatury greckiej to ok. 8 mln woluminów, 50 tys. map i 100 tys. manuskryptów. W bibliotece przechowywane są dzieła Platona, Arystotelesa, Eurypidesa, Sofoklesa i niemal całe piśmiennictwo etiopskie, hebrajskie, indyjskie i perskie.

Fani Marka Aureliusza powinni odwiedzić Muzeum Grecko-Rzymskie. Znajduje się tam naturalnej wielkości posąg słynnego stoika i cesarza rzymskiego, a poza tym zbiór ok. 40 000 zabytków z Aleksandrii i okolic z okresu faraońskiego, klasycznego i chrześcijańskiego.

Grzechem byłoby nie zobaczyć meczetu Abu al-Abbas al-Mursi – najpiękniejszego w Aleksandrii. Na uwagę zasługuje zwłaszcza 73-metrowy minaret oraz wewnętrzne mozaiki.

W trakcie dnia lunch z owocami morza.

8.dzień

04/22/21 KAIR – REJS WODAMI NILU

9.dzień

10.dzień

04/23/21 KAIR

Czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Wieczorny transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

11.dzień

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Przylot do Chicago. Pożegnanie grupy.

 

Inne wycieczki do Egiptu:

Przeczytaj nasz wpis na blogu: Jak ujarzmić Saharę, czyli rzecz o egipskiej ekspansji na pustyni

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).