Galena

Dubuque – Galena – Fulton

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Dubuque – Galena – Fulton


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6:00 am.

Przejazd do Dubuque w stanie Iowa. Rejs po rzece Mississippi statkiem American Lady. W czasie dwugodzinnego rejsu będzie można zobaczyć między innymi pomnik Juliana Dubuque na urwiskach południowego krańca miasta. Lunch na statku.

Przejazd do Galeny, największego miasta w hrabstwie Jo Daviess w stanie Illinois, położonego w dolinie rzeki o tej samej nazwie. Jest ono największym centrum parowców na rzece Mississippi na północ od St. Louis w stanie Missouri. Spacer po urokliwych uliczkach przeniesie nas w czasie do okresu wojny secesyjnej. Zobaczymy dom Ulyssesa S. Granta oraz „Best Main Street in the Midwest”. Czas wolny.

Następnie pojedziemy do Fulton, niewielkiego miasteczka położonego nad samym brzegiem królowej rzek – Mississippi. Co roku, w pierwszy majowy weekend, gości wielu turystów, którzy przyjeżdżają tam na doroczną paradę, The Dutch Days, uświetniającą holenderskie korzenie mieszkańców.

Odwiedzających przyciąga ponadto holenderski wiatrak De Immigrant oraz historyczny skansen Wierenga Heritage Canyon. Wiatrak powstał na zamówienie w Holandii, tam został skonstruowany, a następnie rozebrany i przesłany w częściach do Fulton, gdzie go ponownie złożono przy użyciu 30 ton drewna.

Położony nieopodal Wierenga Heritage Canyon to historyczny skansen, który powstał na miejscu kamieniołomu. Stylowe budynki, kościół i kryty most przypominają środkowy zachód XIX wieku.
Udając się w drogę powrotną do Chicago, zatrzymamy się przy Parku Stanowym Lowden, jednym z najbardziej malowniczych miejsc wzdłuż Rock River.

Znajduje się tam pomnik indiańskiego wodza Black Hawk, który powstał dla upamiętnienia rdzennych mieszkańców Ameryki, dla których kiedyś te tereny były domem. Jest wysoki na 48 stóp (14,6 m) i waży ponad 500 tys. funtów. Jest podobno drugim co do wielkości posągiem na świecie (po posągu Chrystusa w Rio de Janeiro).

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Inne wycieczki GOLDEN AGE TRAVEL:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).