świat amiszów Shipshewana
1 dni

GOLDEN AGE TRAVEL – Świat Amiszów – Zatrzymani w czasie

$125
09-13-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
  • Shipshewana Flea Market (pchli targ)
  • przejażdżka „Buggy”
  • Meno-Hof Museum – historia Amiszów
  • Blue Gate – obiad w amiszowskiej restauracji
  • historyczny młyn Bonneyville Mill

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Nieznany świat Amiszów po tej wycieczce nie będzie już taki nieznany.

Wyjedziemy we wczesnych godzinach porannych po uprzedniej zbiórce przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634).

Kierując się na wschód dotrzemy do miasteczka Shipshewana, którego okolica znana jest przede wszystkim z tego, że skupia trzecią co do wielkości społeczność Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Słynie ponadto z największego pchlego targu na Środkowym Zachodzie oraz z wysokiej jakości rękodzieła, a o tym jak bardzo różnorodne towary można tam kupić, przekonamy się na własne oczy. Na powierzchni równej 30 boiskom piłkarskim z pewnością znajdziemy coś dla siebie wśród artykułów odzieżowych, rękodzieła, książek, kosmetyków, kwiatów, żywych zwierząt, ręcznie robionych mebli i oryginalnych przedmiotów vintage. To dobra okazja na wyszperanie oryginalnych przedmiotów lub znalezienie niepowtarzalnego prezentu dla bliskich.

Wielu mieszkańców nazywa Shipshewana domem i dla wielu spośród dwóch milionów turystów rocznie odwiedzających to miasto, miejsce to jest bliskie ich sercu. Miejscowi bardzo dbają o swoje dziedzictwo, chronią je i pielęgnują, turyści natomiast podglądając jakże odmienny styl życia, podziwiają go i wręcz tęsknią za charakteryzującą je prostotą. W Shipshewana wybierzemy się na przejażdżkę po okolicy specjalną bryczką zwaną „buggy”.

Po południu obiad w restauracji serwującej amiszowskie dania i potrawy w formie bufetu. Spróbujemy amiszowskich potraw i pysznych deserów. Następnie odwiedzimy muzeum poświęcone życiu i kulturze Amiszów, a chętni będą mogli zrobić zakupy w prowadzonym przez nich sklepie. Popularnością cieszy się rękodzieło i domowe przetwory.

Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź inne wycieczki GOLEDN AGE TRAVEL:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Cena zawiera

  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Door County i Washington Island

$745 3 dni 08-11-2023

Sekrety południowej Kalifornii

$1195 5 dni 07-10-2023 09-18-2023

Sekrety południowej Kalifornii

$995 5 dni 03-25-2023 05-21-2023

Alaska Latem

$2395 11 dni 06-03-2023 07-23-2023 08-20-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 111